IZRAEL - TRI SVETY, JEDNA KRAJINA

7-dňový poznávací letecký zájazd

7 DNÍ / 6 NOCÍ | IZRAEL | JERUZALEM | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | LETECKY | Cestou Izraelom stretnete každú chvíľu miesta, ktoré tak dobre z histórie poznáte. Izarel je ideálne spoznať so skúseným sprievodcom, ktorý Vás zasvätí do tajomstiev Izraela.

CESTOU IZRAELOM NA POZNÁVACOM ZÁJAZDE SO SKÚSENÝM SPRIEVODCOM SPOZNÁTE MIESTA, ktoré tak dobre z histórie poznáte,  miesta ktoré ukrývajú pamiatky svetového významu! Izrael sú  úžasné pamiatky, fascinujúca príroda a úchvatná  krajina a hlavne krajina ľudí - keď sa budete prechádzať kamennými uličkami medzi ortodoxnými židmi, kresťanskými mníchmi a arabskými predajcami a v jeden deň uvidíte modliť sa židov pri Múre Nárekov, kresťanov v Chráme Božieho hrobu a moslimov na Chrámovej hore pochopíte, že čaro a jedinečnosť tejto krajiny spočíva predovšetkým v jej rozmanitosti! 


Program

Izreal Izrael - Tri svety, jedna krajina

7-dňový poznávací letecký zájazd

* zájazd je poznávací nie pútnický, preto sprievodcom nie je kňaz, ale odborný sprievodca

1.deň: Odlet BA/ Viedeň, prílet do Izraela, Tel Avivu. Transfer na ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách začiatok spoznávania Izraela, presun do AKKO (Acre) ( UNESCO) , vraj najkrajšie mesto Izraela na pobreží Stredozemného mora. Rozmanité historické mesto plné kostolov, mešít a synagóg i križiackych pamiatok obopnuté nádhernými Mestskými hradbami, rybársky prístav, karavanseráje, rozľahlý komplex Rytierskej pevnosti, mešita Al-Džazar (Al-Jazzar Mosque ), jedna z najkrajších a najväčších v Izraeli s mramorovými a žulovými stĺpmi, ktorá uchováva jeden Mohamedov fúz, predvádzaný iba pri špeciálnych príležitostiach. Templársky tunel dlhý 350m, ktorý postavili templári ako svoje útočisko v Akku po páde Jeruzalema. HAIFA a nádherné antické pamiatky v Caesarei, Herodovom prístavnom veľkomeste stredoveku, Rímsky amfiteáter, hipodrom, rímsky akvadukt, unikátne terasovité  Baháistické záhrady (UNESCO), svetové centrum a svätyňa náboženstva bahá´i s 19-timi terasami s nádherným výhľadom na mesto a Stredozemné more. Po prehliadke odchod na večeru, ubytovanie, noc v hoteli. 

3.deň: Po raňajkách Galilea a jej centrum - Galilejské jazero plné mnohých duchovných miest. miesto kde začal Ježiš svoju misiu a zanechal podľa tradícií stopy, ktoré na miesta jeho zázrakov priťahujú tisícky kresťanských pútnikov. Veď práve tu Ježiš podľa biblie kráčal po vode, tíšil búrku, nakladal lode s rybami a nakŕmil päť tisíc ľudí. Hora Blahoslavenstva, Kostol Blahoslavenstva z 20.st v oktogonálnom tvare symbolizujúci osem blahoslavenstiev, o ktorých Ježiš hovoril obklopený záhradami a krásnym výhľadom na jazero, v ktorom v roku 2000 slúžil omšu aj pápež Ján Pavol II. Tabha, Kostol Rozmnoženia chlebov a rýb. Miesto kde Ježiš prvý krát kázal v synagóge a liečil ľudí Capernaum. Synagoga z 3.-4. st., dom sv. Petra, kde býval Peter a kde sa stretávali už prví kresťania. Nazaret, niekdajšia židovská osada, miesto zvestovania Panne Márii o Ježišovom narodení, miesto Ježišovho detstva. Bazilika zvestovania, najväčší kresťanský kostol na Blízkom východe a Jaskyňa Zvestovania, o ktorej sa verí, že obsahuje pozostatky domu, v ktorom žila Panna Mária, podľa kresťanskej tradície jej tu mal archanjel Gabriel vyjaviť, že počne dieťa a narodí sa Syn Boží. Kostol sv. Jozefa, pred ktorým mal mať podľa tradície svoju tesársku dielňu Jozef, manžel Márie. Popoludní odchod do Jericha a po krátkej návšteve do Betlehema. Po prehliadke odchod na večeru, ubytovanie, noc v hoteli. 

4.deň: Po raňajkách prehliadka Jeruzalema. Hora Sion, ktorá dala názov sionizmu, posvätná pre židov, kresťanov i moslimov. Práve tu sa mala konať posledná večera a tu mal byť pochovaný židovský kráľ Dávid, Večeradlo a hrobka kráľa Dávida, dominanta Hory Sion Chrám a kláštor Zosnutia Panny Márie, kde podľa tradície zomrela Mária a došlo k jej nanebovzatiu,  Hrob Oskara Schindlera, ktorý patrí k najnavštevovanejším hrobom v Jeruzaleme. Jeruzalem Židovská štvrť, Cardo. Múr nárekov, alebo Západný múr, ktorý tvorí západnú časť Chrámovej hory, miesto kde stál židovský Chrám a považuje sa za jeho jediný pozostatok, atraktívna prehliadka Tunelu pod Múrom nárekov - Západného múru, pozostatky múru z Herodotovej doby, Warrenova brána a najväčší kameň v celom múre, tzv. Západný kameň, patrí k najťažším objektom, ktorý ľudia premiestnili bez pomoci strojov, má váhu približne 520ton. Po prehliadke odchod na večeru, ubytovanie, noc v hoteli. 

5.deň: Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Jeruzalema -kresťanská štvrť, v ktorej sa nachádza vyše 40 kostolov, kláštorov a svätýň. Via Dolorosa, ktorou Ježiš niesol svoj kríž, Chrám Božieho hrobu, jedno z najposvätnejších miest kresťanstva, postavený na mieste Ježišovho ukrižovania, pochovávania a zmŕtvychvstania. Po prehliadke odchod na večeru, ubytovanie, noc v hoteli.

6.deň: Po raňajkách presun k Mŕtvemu moru, najnižšie položenému a slanému jazeru v nadmorskej výške mínus 437m, ktoré bolo jedným z prvých liečivých miest na svete a to už za Heroda Veľkého. Spoznáme tu unikátnu zelenú oázu, rezerváciu Ein Gedi a navštívime úžasnú skalnú pevnosť Massada ( UNESCO ), vypínajúcou sa nad vyprahnutou Judskou púšťou a Mŕtvym morom, vo výške viac ako 400m. Massada obopnutá kasematovými hradbami, so svojim veľkým symbolickým významom pre židov, je jednou z najnavštevovanejších atrakcií v krajine. Po prehliadke odchod na večeru, ubytovanie, noc v hoteli.

7.deň: Po raňajkách odchod do Tel Avivu, autobusová prehliadka. Vyhliadka v Azrieli Center, z jednej z najvyšších izraelských budov, Múzeum Diaspory, jedno z najväčších múzeí na svete, ktoré sa venuje histórii a kultúre židov. Najväčšie mestské trhovisko Carmel Market, osobné voľno relax. Po prehliadke odlet z Izraela, z Tel Avivu, prílet do Viedne, následný transfer do BA.


Izrael PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " IZRAEL - TRI SVETY, JEDNA KRAJINA "

Izrael zájazd Trvanie zájazdu: 7 dní/ 6 nocí

Izrael zájazd Ubytovanie: Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. 

Izrael zájazdStravovanie: Polpenzia je zahrnutá v cene zájazdu. 

Izrael zájazdCestovné poistenie:  Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. 

Izrael zájazd Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Izraela je potrebný platný cestovný pas. 

Jeruzalem Veľkosť skupiny na zájazde: Max 16 osôb. 

Izrael zájazd Sprievodcovské služby:  Počas celého pobytu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. Spolupracujeme s kvalitnými, overenými sprievodcami CR  s bohatými skúsenosťami a vedomosťami. 

Izrael zájazd Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu  zabezpečuje CK.

Izrael Cena zahŕňa:  6x ubytovanie v 1/2 izbe s vlastným soc. zariadením, letecká doprava Viedeň - Tel Aviv, transfery počas poznávacieho okruhu, polpenzia, služby slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Izraeli, program a organizácia , pobytová taxa, Poistenie insolventnosti CK

Izrael Cena nezahŕňa:  servisné a letiskové poplatky 239€, vstupy na plánované spoločné prehliadky, Cestovné poistenie, Sprepitné pre lokálnych vodičov a sprievodcov 50€, Príplatok za 1-lôžkovú izbu 240€/ zájazd

* zájazd je poznávací nie pútnický, preto sprievodcom nie je kňaz, ale odborný sprievodca

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
15.01.2018 - 21.01.2018 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
829 €
30.03.2018 - 05.04.2018 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1029 €
869 €
07.05.2018 - 13.05.2018 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
990 €
699 €
24.09.2018 - 30.09.2018 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
990 €
829 €
29.10.2018 - 04.11.2018 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
990 €
829 €
19.11.2018 - 25.11.2018 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
990 €
829 €

CENA ZAHŔŇA

 • 6x ubytovanie v 1/2 izbe s vlastným soc. zariadením
 • letecká doprava Viedeň - Tel Aviv
 • transfery počas poznávacieho okruhu 
 • polpenzia
 • služby slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Izraeli
 • program a organizácia 
 • pobytová taxa 
 • Poistenie insolventnosti CK

CENA NEZAHŔŇA

 • servisné a letiskové poplatky 239€
 • vstupy na plánované spoločné prehliadky
 • Cestovné poistenie
 • Sprepitné pre lokálnych vodičov a sprievodcov 50€
 • Príplatok za 1-lôžkovú izbu 240€/ zájazd
 • Transfer BA - Viedeň letisko a späť 30€

* zájazd je poznávací nie pútnický, preto sprievodcom nie je kňaz, ale odborný sprievodca


Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EXLETISR

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Príplatky

NAŠE TIPY

Akciová cena 599 €
Pôvodná cena 1189 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD

Akciová cena 131 €
Pôvodná cena 149 €
Český Krumlov, České Budejovice, ...
3-dňový poznávací zájazd
Akciová cena 309 €
Pôvodná cena 499 €
ROZPRÁVKOVÁ ZIMA V RUSKU ALEBO ...

Akciová cena 96 €
Pôvodná cena 119 €
NP Berchtesgaden a Hitlerovo Orlie ...
2-dňový poznávací zájazd s ...
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr