Mozartov Salzburg, Orlie hniezdo a vidiek v Berchtesgadenských Alpách

3-dňový poznávací zájazd

3 DNI / 2 NOCI | SALZBURG | ORLIE HNIEZDO | POZNÁVCÍ ZÁJAZD |3-dňový poznávací zájazd do Salzburgu, Berchtesgadenských Álp s vyhliadkou Orlie Hniezdo a plavbou po jazere Koenigssee. Na tomto zájazde si užijete tri krásne dni plné zážitkov zo Salzburgu, úžasnej prírody a relaxu v berchtesgadenských Alpách.

SALZBURG, ORLIE HNIEZDO A BERCHTESGADEN JE TÁ IDEÁLNA KOMBINÁCIA NA KRÁSNY A POHODOVÝ VÍKEND. Príbeh malého Mozarta na dvore Salzburského arcibiskupa, či ulice dýchajúce barokom, v historickom centre Salzburgu zapísaného na zozname Unesco. Vôňu kaviarní a turistický ruch historických, no nie preplnených ulíc prvého dňa v Salzburgu vymeníme za ticho dychvyrážajúcich Bavorských Álp v Berchtesgadene a vychutnáme si plnými dúškami všetko krásne, čo nám tento kraj ponúka a ako čerešničku na torte si celý kraj pozrieme z najkrajšej vyhliadky - Hitlerovho Orlieho hniezda.


Program

Salzburg, Orlie hniezdo Mozartov Salzburg, Orlie hniezdo a vidiek v Berchtesgadenských Alpách

3-dňový poznávací zájazd

1.deň: Odchod SK v ranných hodinách. Príchod do Salzburgu. Prehliadka mesta, záhrady zámku Mirabell sprístupnené verejnosti od 19.st., prejdeme sa známou Obilnou uličkou, jednou z najstarších v Salzburgu s historickými budovami prevažne zo 16.-17.st. a pristavíme sa v dome č. 9, ktorý dýcha svojou vlastnou históriou a spomienkami na detstvo hudobného velikána a legendy, ktorá sa zrodila práve v Salzburgu. Cestou k  Rezidenčnému námestiu sa zastavíme v malom čokoládovom obchodíku potomkov cukrára Paula Fursta, na námestí nás očarí nie len jedna z najkrajších barokových fontán, Rezidenčná fontána, ale i honosný prekrásny Salzburský Dóm. Svojou pre Salzburg atypickou architektúrou nás prekvapí Františkánsky kostol a nakoniec i majestátny Hohensalzburg, z ktorého pohľad na panorámu Salzburgu za to rozhodne stojí.  Po prehliadke odchod autobusom do Berchtesgadenu, ubytovanie, voľný program, noc v hoteli priamo v Berchtesgadene.

2.deň: Po raňajkách návšteva rodinnej likérky Grassl s vyše 300-roč. tradíciou, krátka prehliadka a malá  ochutnávka známeho i zdravého likéru nás posilní na bohatý celodenný program. Krátkou jazdou autobusom sa presunieme hlbšie do Berchtesgadenského Národného parku, kde sa  nám na brehu jazera Koenigssee naskytne pohľad na ktorý nikdy nezabudnete. Jazero Koenigssee je jedno z najčistejších jazier v Nemecku a srdcom Národného parku Berchtesgaden. Plavba po jazere, úžasné prírodné scenérie popri hore Watzman, druhom najvyššom vrchu v Nemecku, prestávka na polostrove St. Barotolomeja. Presun do soľnej bane Salzbergwerk, vzrušujúca prehliadka s jazdou na vláčiku, laserovými show a plavbou po podzemnom jazierku. Presun do centra mesta Berchtesgaden. Možnosť večere, odchod na hotel, ubytovanie priamo v Berchtesgadene.

2.deň: Po raňajkách presun do Obersalzbergu, krátka prehliadka okolia, osobné voľno, návšteva vyhliadky Kehlstein – Orlie hniezdo, pri ktorom rozhodne platí...lepšie raz vidieť, ako tisíc krát počuť. Prehliadka, osobné voľno. Po návšteve vyhliadky cesta späť na SK( v prípade záujmu o návštevu bunkrov absolvuje prehliadku bunkrov a Berghofu sprievodca so záujemcami v rámci osobného voľna )

 


PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " MOZARTOV SALZBURG, ORLIE HNIEZDO A VIDIEK V BERCHTESGADENSGADENSKÝCH ALPÁCH "

Salzburg, Orlie hniezdo Trvanie zájazdu: 3 dni/ 2 noci

Salzburg, Orlie hniezdo Ubytovanie:  Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Ubytovanie je zabezpečené priamo v Berchtesgadenských Alpách.

Salzburg, Orlie hniezdo Stravovanie: Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Orlie hniezdo Cestovné poistenie:  Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s..

Orlie hniezdo Veľkosť skupiny na zájazde: Max 45 osôb. 

Orlie hniezdo Sprievodcovské služby:  Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. 

Salzburg Cena zahŕňa: 2x ubytovanie v 1/2 izbe s vlastným soc. zariadením ( v bavorskom Gästehaus priamo v Berchtesgadene ), raňajky, Doprava autobusom, Služby sprievodcu počas celého zájazdu, Doprava medzi prehliadkami, Pobytová taxa , Program, organizácia a rezervácie

Orlie hniezdo Cena nezahŕňa: 25€/os/noc doplatok za 1-lôžkovú izbu, Cestovné poistenie , Vstupy na prehliadky v hodnote cca 55€  ( Orlie hniezdo, Plavba po jazere Koenigssee, Soľná baňa Salzbergwerk, Likérka Grassl s ochutnávkou, Múzeum Dokumentation Obersalzberg, bunker), Príplatok za nástupné miesto Nitra, Trnava 5€, Miestenka 5€/os

 

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
29.06.2018 - 01.07.2018 (3 dní / 2 nocí) Autobusová preprava
Raňajky
159 €

CENA ZAHŔŇA

 • 2x ubytovanie v 1/2 izbe s vlastným soc. zariadením ( v bavorskom Gästehaus priamo v Berchtesgadene )
 • raňajky
 • Doprava autobusom
 • Služby sprievodcu počas celého zájazdu
 • Doprava medzi prehliadkami
 • Pobytová taxa 
 • Program, organizácia a rezervácie

CENA NEZAHŔŇA

 • 25€ /os/ noc doplatok za 1-lôžkovú izbu
 • Cestovné poistenie 
 • Vstupy na prehliadky v hodnote cca 55€  ( Orlie hniezdo, Plavba po jazere Koenigssee, Soľná baňa Salzbergwerk, Likérka Grassl s ochutnávkou, Múzeum Dokumentation Obersalzberg, bunker)
 • Príplatok za nástupné miesto Nitra, Trnava 5€
 • Miestenka 5€/os

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EUBBER

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

(výber presného miesta v autobuse)

Nástupné miestaPríplatky

NAŠE TIPY

Akciová cena 399 €
Pôvodná cena 529 €
Letecká Moskva - zájazd na výstavu MAKS ...
4- dňový poznávací zájazd na ...
Akciová cena 699 €
Pôvodná cena 1189 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD
6-dňový poznávací zájazd letecky
Viac ako 20 termínov v sezóne 2019
699 €
ČAROVNÉ GRUZÍNSKO
6-dňový poznávací zájazd letecky
6 termínov v sezóne 2019
Akciová cena 599 €
Pôvodná cena 835 €
BIELE NOCI V CÁRSKOM PETROHRADE
5-dňový poznávací zájazd letecky
7 termínov v sezóne 2019
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr