Mozartov Salzburg, Orlie hniezdo a vidiek v Berchtesgadenských Alpách

3-dňový poznávací zájazd

3-dňový poznávací zájazd do Salzburgu, Berchtesgadenských Álp s vyhliadkou Orlie Hniezdo a plavbou po jazere Koenigssee. Na tomto zájazde si užijete tri krásne dni plné zážitkov zo Salzburgu, úžasnej prírody a relaxu v berchtesgadenských Alpách.

Príbeh malého Mozarta na dvore Salzburského arcibiskupa, či ulice dýchajúce barokom, v historickom centre Salzburgu zapísaného na zozname Unesco. Vôňu kaviarní a turistický ruch historických, no nie preplnených ulíc prvého dňa v Salzburgu vymeníme za ticho dychvyrážajúcich Bavorských Álp v Berchtesgadene a vychutnáme si plnými dúškami všetko krásne, čo nám tento kraj ponúka a ako čerešničku na torte si celý kraj pozrieme z najkrajšej vyhliadky - Hitlerovho Orlieho hniezda.


Program

 Mozartov Salzburg, Orlie hniezdo a vidiek v Berchtesgadenských Alpách

3-dňový poznávací zájazd

1.deň: Odchod SK v ranných hodinách. Príchod do Salzburgu. Prehliadka mesta, záhrady zámku Mirabell sprístupnené verejnosti od 19.st., prejdeme sa známou Obilnou uličkou, jednou z najstarších v Salzburgu s historickými budovami prevažne zo 16.-17.st. a pristavíme sa v dome č. 9, ktorý dýcha svojou vlastnou históriou a spomienkami na detstvo hudobného velikána a legendy, ktorá sa zrodila práve v Salzburgu. Cestou k  Rezidenčnému námestiu sa zastavíme v malom čokoládovom obchodíku potomkov cukrára Paula Fursta, na námestí nás očarí nie len jedna z najkrajších barokových fontán, Rezidenčná fontána, ale i honosný prekrásny Salzburský Dóm. Svojou pre Salzburg atypickou architektúrou nás prekvapí Františkánsky kostol a nakoniec i majestátny Hohensalzburg, z ktorého pohľad na panorámu Salzburgu za to rozhodne stojí.  Po prehliadke odchod autobusom do Berchtesgadenu, ubytovanie, voľný program, noc v hoteli priamo v Berchtesgadene.

2.deň: Po raňajkách návšteva rodinnej likérky Grassl s vyše 300-roč. tradíciou, krátka prehliadka a malá  ochutnávka známeho i zdravého likéru nás posilní na bohatý celodenný program. Krátkou jazdou autobusom sa presunieme hlbšie do Berchtesgadenského Národného parku, kde sa  nám na brehu jazera Koenigssee naskytne pohľad na ktorý nikdy nezabudnete. Jazero Koenigssee je jedno z najčistejších jazier v Nemecku a srdcom Národného parku Berchtesgaden. Plavba po jazere, úžasné prírodné scenérie popri hore Watzman, druhom najvyššom vrchu v Nemecku, prestávka na polostrove St. Barotolomeja. Presun do soľnej bane Salzbergwerk, vzrušujúca prehliadka s jazdou na vláčiku, laserovými show a plavbou po podzemnom jazierku. Presun do centra mesta Berchtesgaden. Možnosť večere, odchod na hotel, ubytovanie priamo v Berchtesgadene.

2.deň: Po raňajkách presun do Obersalzbergu, krátka prehliadka okolia, osobné voľno, návšteva vyhliadky Kehlstein – Orlie hniezdo, pri ktorom rozhodne platí...lepšie raz vidieť, ako tisíc krát počuť. Prehliadka, osobné voľno. Po návšteve vyhliadky cesta späť na SK( v prípade záujmu o návštevu bunkrov absolvuje prehliadku bunkrov a Berghofu sprievodca so záujemcami v rámci osobného voľna )

 


PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " MOZARTOV SALZBURG, ORLIE HNIEZDO A VIDIEK V BERCHTESGADENSGADENSKÝCH ALPÁCH "

 Trvanie zájazdu: 3 dni/ 2 noci

 Ubytovanie:  Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Ubytovanie je zabezpečené priamo v Berchtesgadenských Alpách.

 Stravovanie: Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

 Cestovné poistenie:  Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s..

 Veľkosť skupiny na zájazde: Max 30 osôb. Cestovanie v menšej skupiny zvyšuje kvalitu zájazdu a Vášho zážitku.

Sprievodcovské služby:  Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. 

 Cena zahŕňa: 2x ubytovanie v 1/2 izbe s vlastným soc. zariadením ( v bavorskom Gästehaus priamo v Berchtesgadene ), raňajky, Doprava autobusom, Služby sprievodcu počas celého zájazdu, Doprava medzi prehliadkami, Pobytová taxa , Program, organizácia a rezervácie

 Cena nezahŕňa: 25€/os/noc doplatok za 1-lôžkovú izbu, Cestovné poistenie , Vstupy na prehliadky v hodnote cca 55€  ( Orlie hniezdo, Plavba po jazere Koenigssee, Soľná baňa Salzbergwerk, Likérka Grassl s ochutnávkou, Múzeum Dokumentation Obersalzberg, bunker), Príplatok za nástupné miesto Nitra, Trnava 5€

 

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
29.06.2018 - 01.07.2018 (3 dní / 2 nocí) Autobusová preprava
Raňajky
159 €
131 €

CENA ZAHŔŇA

 • 2x ubytovanie v 1/2 izbe s vlastným soc. zariadením ( v bavorskom Gästehaus priamo v Berchtesgadene )
 • raňajky
 • Doprava autobusom
 • Služby sprievodcu počas celého zájazdu
 • Doprava medzi prehliadkami
 • Pobytová taxa 
 • Program, organizácia a rezervácie

CENA NEZAHŔŇA

 • 25€ /os/ noc doplatok za 1-lôžkovú izbu
 • Cestovné poistenie 
 • Vstupy na prehliadky v hodnote cca 55€  ( Orlie hniezdo, Plavba po jazere Koenigssee, Soľná baňa Salzbergwerk, Likérka Grassl s ochutnávkou, Múzeum Dokumentation Obersalzberg, bunker)
 • Príplatok za nástupné miesto Nitra, Trnava 5€

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EUBBER

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

(výber presného miesta v autobuse)

Nástupné miestaNAŠE TIPY

Akciová cena 299 €
Pôvodná cena 399 €
Umenie, Gaudí a Barcelona
4- dňový poznávací zájazd letecky
Barcelona poznávací zájazd
Akciová cena 1125 €
Pôvodná cena 1389 €
Biele noci na Islande a Zlatý trojuholník
5-dňový poznávací zájazd na Island
829 €
Izrael - Tri svety, jedna krajina
7-dňový poznávací letecký zájazd
Izrael poznávací zájazd
2192 €
Sri Lanka - poznávanie s pobytom
15 dňový poznávací zájazd s pobytom
Sri Lanka poznávací zájazd
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr