TOSKÁNSKO - POKLADNICA UMENIA ( zájazd bez nočných jázd )

5-dňový poznávací zájazd bez nočných jázd

5 DNÍ / 4 NOCI | TOSKÁNSKO | DENNÉ JAZDY | 4 NOCI V JEDNOM HOTELI | LOKÁLNE SPRIEVODKYNE | 5-dňový poznávací zájazd pre náročných do Toskánska bez nočných jázd autobusom a s miestnymi certifikovanými sprievodcami a audioguidami počas prehliadok. Veľkosť skupiny na zájazde: MAX 30 os.

5 - DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD BEZ NOČNÝCH JÁZD. Poznávací  zájazd do Toskánska Vám poskytne viac ako si viete predstaviť! Aleje cyprusov, olivové háje, vinohrady  a nádych bohatej tajuplnej  histórie z čias vyspelých i bájnych Etruskov! Toskánsko je považovaný za najkrajší región Talianska a jeden z najkrajších krajov na svete! Počas zájazdu so skúseným sprievodcom spoznáte mnohé historické a umelecké skvosty tohto nádherného regiónu. Dotknite sa pravej talianskej atmosféry v historických mestách ako Pisa, Voltera, Siena, či Florencia!  


Program

Toskánsko  Toskánsko - pokladnica umenia ( zájazd bez nočných jázd )

5-dňový poznávací zájazd pre náročných

Veľkosť skupiny na zájazde: MAX 30 os.

1.deň: Odchod z SK v ranných hodinách. Príchod do Toskánska pohodlne a bez nočnej jazdy. Ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách začíname s poznávaním nádherného Toskánska Florenciou, Toskánskym hlavným mestom. Odchod do Florencie – kolísky renesancie. Prehliadka mesta, svetovo známe pamiatky ako kostol Santa Maria Novella, 400 ročná lekáreň Mediciovcov, kostol Santa Croce, ktorá je miestom odpočinku slávnych Florenťanov ako Michelangela Galilea Galileiho, či  Machiavelliho, Piazza della Signoria, palác Vecchio, Piazza del Duomo a jeho dominanta  katedrálu Santa Maria del Fiore so slávnym obrazom Danteho Alighieriho postavená podľa návrhu Filippa Brunelleschiho ako štvrtá najväčšia katedrála v Európe s najväčšou kupolou od čias Antiky, stredoveký Most Ponte Vecchio s mnohými obchodmi a mnohé iné skvosty a pamätihodnosti tohto jedinečného mesta umelcov! Po prehliadke osobné voľno, možnosť návštevy Galérie Uffizi v rámci osobného voľna.  Návrat na hotel, noc v hoteli.

3.deň: Po raňajkách odchod do Pisy, ktorá bola pôvodne etruským obchodným centrom a v 11.st. jednou z najväčších námorných mocností. Návšteva Campo dei Miracelli, Poľa zázrakov, Šikmá veža, na ktorej Galileo Galilei, ktorý sa tu narodil, dokazoval gravitačný zákon. Presun do mesta Voltera, krátke osobné voľno v stredovekom meste, kde sa natáčal film Twilight. Voltera je centrum etruskej civilizácie a jedno z najvýznamnejších a posledných a etruských miest, ktoré sa vzdalo rímskej nadvláde. Mesto získalo svoju moc, hlavne vďaka spracovaniu alabastru, ťaženého v okolí. Dnes tu nájdeme mnoho stredovekých stavieb, jednou z najzaujímavejších je palác Palazzo dei Priori, so svojou dominantnou,  Pigletovou vežou. Presun do známeho krásneho stredovekého, pôvodne etruského  mestečka San Gimignano známeho svojou zachovanou architektúrou a 15- timi vežami, ktoré sa stali symbolom tohto mestečka ktorého staré centrum je zapísané na zozname UNESCO, Gelateria Gondoli, zmrzlina ktorá dostala ocenenie za najlepšiu zmrzlinu na svete. Po prehliadke ochutnávka ochutnávka vín a syrov. Návrat na hotel, noc v hoteli.

4.deň: Po raňajkách odchod do Sieny, ktorá dlhodobo súperila o moc so samotnou  Florenciou. Siena obklopená olivovými hájmi  a vinicami Chianti je zapísaná na zozname UNESCO a preslávená unikátnym námestím  Piazza del Campo – postaveným v tvare polmesiaca obklopeného  16-timi palácmi, so známou monumentálnu vežou Torre del Mangia s 503 schodmi a nezabudnuteľným výhľadom na námestie a Sienu. Piazza del Duomo a jeho dominanta, monumentálna  katedrála, nádherná mramorová dlažba s 56-timi farebnými výjavmi slávnych talianskych umelcov. Po prehliadke individuálne voľno. Odchod na ubytovanie, noc v hoteli.

5.deň: Po raňajkách cesta späť na SK, plný dojmov z úžasného Toskánska sa vraciame opäť pohodlne a bez nočnej jazdy domov. Návrat vo večerných hodinách.


PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " TOSKÁNSKO - POKLADNICA UMENIA ( ZÁJAZD BEZ NOČNÝCH JÁZD ) "

Toskánsko Trvanie zájazdu: 5 dní/ 4 nocí

Toskánsko Ubytovanie: Ubytovanie zabezpečujeme v turistickom mestečku s možnosťou večerných prechádzok, či využitia reštaurácií. Všetky 4 noci sú zabezpečené v jednom hoteli, takže sa počas okruhu nesťahujete a máte možnosť individuálneho večerného programu. Ubytovanie zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu.

Toskánsko Stravovanie: Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Toskánsko Cestovné poistenie: Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s..

Toskánsko Veľkosť skupiny na zájazde: Max 30 osôb. Cestovanie v menšej skupiny zvyšuje kvalitu zájazdu a Vášho zážitku.

Toskánsko zájazd Sprievodcovské služby: Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii technický sprievodca s certifikátom CR. Na prehlliadky Toskánskych miest zabezpečujeme odborných lokálnych sprievodcov CK s certifikátmi na toskánske mestá. Spolupracujeme s kvalitnými, overenými sprievodcami CR  s bohatými skúsenosťami a vedomosťami. Počas prehliadok s lokálnymi sprievodcami používate audioguide - slúchadlá v ktorých počúvate výklad. Túto službu navyše rozhodne odporúčame, prehliadka má vyššiu úroveň, počujete a viete si vychutnávať okolité pamiatky, či nádherné fresky.

Toskánsko zájazd Cena zahŕňa: 4x ubytovanie s raňajkami v jednom hoteli počas celého zájazdu, wifi, večer možnosť voľného programu v centre mesta s nočným životom, Doprava klimatizovaným autobusom počas pohodlných denných jázd, Služby technického sprievodcu počas celého zájazdu, služby lokálnych sprievodkýň s certifikátom počas prehliadok toskánskych miest.

Toskánsko zájazd Cena nezahŕňa: Povinné turistické vstupy do toskánskych miest (30€ platba na mieste), Cestovné poistenie Union 2€/os/deň. Turistická taxa 2€/os/noc, Vstupné na spoločne plánované prehliadky ( platbana mieste) + Ochutnávka syrov a vín (15€ platba namieste), 20€ doplatok za 1-lôžkovú izbu/noc, Miestenka 5€, Nástupné miesto Nitra, Trnava, Sereď 5€,  Hlohovec, Piešťany 7€, Audioguide - slúchadlá počas prehliadok s lokálnymi sprievodkyňami 2€/os/prehliadka

Termín 29.3.-2.4.2018 - Veľká Noc

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
12.09.2018 - 16.09.2018 (5 dní / 4 nocí) Autobusová preprava
Raňajky
329 €
271 €
29.03.2018 - 02.04.2018 (5 dní / 4 nocí) Autobusová preprava
Raňajky
329 €

CENA ZAHŔŇA

 • 4x ubytovanie s raňajkami  v jednom hoteli počas celého zájazdu, wifi, večer možnosť voľného programu v centre mesta s nočným životom
 • Doprava klimatizovaným autobusom počas pohodlných denných jázd
 • Služby technického sprievodcu počas celého zájazdu
 • služby lokálnych sprievodkýň s certifikátom počas prehliadok toskánskych miest.

CENA NEZAHŔŇA

 • Povinné turistické vstupy do toskánskych miest (30€ platba na mieste)
 • Cestovné poistenie Union 2€/os/deň
 • Turistická taxa 2€/os/noc
 • Vstupné na spoločne plánované prehliadky ( platbana mieste) + Ochutnávka syrov a vín (15€ platba namieste)
 • 20€ doplatok za 1-lôžkovú izbu/noc
 • Miestenka 5€
 • Nástupné miesto Nitra, Trnava, Sereď 5€, Hlohovec, Piešťany 7€
 • Audioguide - slúchadlá počas prehliadok s lokálnymi sprievodkyňami 2€/os/prehliadka

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 06

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

(výber presného miesta v autobuse)

Nástupné miesta

Príplatky

NAŠE TIPY

1189 €
Gruzínsko - dobrodružstvo za Kaukazom

Akciová cena 699 €
Pôvodná cena 1189 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD

Akciová cena 1068 €
Pôvodná cena 1319 €
ZÁZRAČNÁ POLÁRNA ŽIARA NA ISLANDE
5-dňový poznávací zájazd
Akciová cena 79 €
Pôvodná cena 99 €
Praha

Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr