TISÍC CHUTÍ ARMÉNSKA A GRUZÍNSKA

8-dňový poznávací zájazd plný rozmanitých chutí

8 DNÍ / 7 NOCÍ | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | ARMÉNSKO A GRUZÍNSKO | 1000 chutí Arménska a Gruzínska – to je ochutnávka najlepších skvostov Arménska a Gruzínska – fascinujúca príroda, skvostné pamiatky, história, jedinečný pravý arménsky koňak, lahodné gruzínske vína a miestne špeciality, relax v gruzínskych kúpeľoch a skvelí lokálni sprievodcovia z Arménska a Gruzínska! Poznávací zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska ulahodí všetkým Vašim zmyslom!

1000 chutí  Arménska a Gruzínska – to je ochutnávka najlepších skvostov Arménska a Gruzínska – fascinujúca príroda, skvostné pamiatky, história, jedinečný pravý arménsky koňak, lahodné gruzínske vína a  miestne špeciality, relax v gruzínskych kúpeľoch a skvelí lokálni sprievodcovia z Arménska a Gruzínska! Poznávací zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska ulahodí všetkým Vašim zmyslom!


Program

zajazd do armenska Tisíc chutí Arménska a Gruzínska

8- dňový poznávací zájazd do Arménska a Gruzínska

Termín 15.-22.6.2019 - VYPREDANÝ

Termín 6.-13.7.2019 - posledné 4 miesta za cenu 799€  + príplatky

Termín 22.-29.6.2019 - VYPREDANÝ

Termín 13.-20.7.2019 - VYPREDANÝ

Termín10.-17.8.2019 - VYPREDANÝ

1.deň: Odlet priamym letom z Viedne prílet do Gruzínska, Kutaisi. Transfer z letiska,  prehliadka Kutaisi. Kutaisi bolo hlavné mesto starobylého Kolchidského kráľovstva už v 6.-5.st pred n.l. Po prehliadke očarujúceho, Kutaisi, plného starobylých úzkych uličiek  transfer do Tbilisi, ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách  prehliadka Tbilisi, hlavného a najväčšieho mesta Gruzínska s mnohými kultúrnymi a historickými pamiatkami, Gruzínske národné múzeum, Štátne konzervatórium, Operné a baletné divadlo, Sameba – Katedrála najsvätejšej trojice. Uvidíte aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov, palác v ktorom bola po revolúcii v Rusku, podpísaná v roku 1918 nezávislosť Gruzínska  a v ktorom v 30-tych rokoch 20.st.  žila aj Stalinova matka. Uvidíte budovu majestátnu budovu Národnej knižnice, ikonickú neoklasitistickú budovu Cirkusu Tbilisi, postavenú v ére sovietskeho zväzu na podnet Stalina, na pahorku s nádherným výhľadom na veľkolepé  Námestie hrdinov. Uvidíte peší, novo zrekonštruovaný Most mieru , postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10tis. led svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi Top 13 nezvyčajných mostov sveta. Medzi top historické pamiatky mesta patrí rozhodne Pevnosť Narikala, Anchiskhati bazilika, Sioni katedrála, jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíte na miestnej ochutnávke skvelého gruzínskeho vína a deň ukončíte návštevou Mtatsminda parku s najkrajším výhľadom na celé mesto. Po prehliadke odchod na hotel noc v hoteli. Vo večerných hodinách v prípade záujmu môžete navštíviť skvelé gruzínske sírne kúpele a zrelaxovať v t termálnej vode bohatej na síru.

3.deň: Po raňajkách osobné voľno na nákup suvenírov, cesta ku Gruzínsko-Arménskej hranici. Po prekročení hraníc cesta naprieč  fascinujúcou Arménskou krajinou, plná úžasných historických pamiatok. Kláštor Haghartsin postavený v  10st. v malebnom údolí, Dilijan, arménske kúpeľné mestečko s prívlastkom „arménske švajčiarsko“ pre jeho prírodné bohatsvo, ako Dilijanský Národný park. Mesto je rodiskom mnohých arménskych umelcov, skladateľov, filmárov a je charakteristické typickou arménskou architektúrou. Po návšteve Dilijanu Vás čaká ďalší skvost, jazero Sevan, najväčšie jazero na Kaukaze, ležiace vo výške 1900m.n.m, perla tejto horskej krajiny. Poslednou zastávkou je Sevanavank, kláštor na poloostrove Sevan, odchod do Jerevanu. Po príchode ubytovanie, noc v hoteli.

4.deň:  Po raňajkách prehliadka Jerevanu, ktorú začnete v Parku víťazstva vyhliadkou na celý Jerevan Horu Ararat.  Z vyhliadky budete pokračovať cez Kaskádu – monumentálne a gigantické schodisko, obklopené nádhernými záhradami  a unikátnymi sochami svetoznámych sochárov. Prejdete sa hlavnou ulicou mesta, uvidíte budovu Opery a Baletu, prejdete k fascinujúcemu Námestiu Republiky, ktoré je právom  srdcom a pýchou Jerevanu, oválne námestie s hudobnou fontánou, obklopené piatimi monumentálnymi historickými budovami v neoklasitistickom štýle. Z námestia budete pokračovať k duchovnému centru Arménskej apoštolickej cirkvi a k jednému z najstarších kostolov na svete, Katedrále Etchmiadzin, ktorej základy boli postavené už v 3st. pnl, celá oblasť je zapísaná na zozname UNESCO. Posledným  bodom prehliadky sú ruiny starobylej Katedrály Zvartnots. Po prehliadke Váš čaká odmena, vo forme ochutnávky pýchy Arménska – brandy.  Prehliadka výroby a ochutnávka pravého  a lahodného Arménskeho brandy! Posilnený brandy sa zastavíte opäť na Námestí republiky, kde si ešte vychutnáte atmosféru večernej spievajúcej fontány. Návrat na hotel, noc v hoteli.

5.deň:  Po raňajkách začneme deň výletom naprieč údolím Ararat ku kláštoru Khor Virap, ktorého história je spätá s prijatím kresťanstva v Arménsku, no nám ponúkne hlavne jedinečný a nezabudnuteľný výhľad na horu Ararat. Neďaleko odtiaľ navštívite známy vinársky región Areni, kde si  samozrejme prezriete vináreň a na ochutnávke vychutnáte miestne výborné vína. Rozhodne tu navštívite aj svetoznámu pivnicu, v ktorej boli počas výkopu nájdené najstaršia topánka a vinárstvo na svete, datované do roku 5500pnl! Po zážitku z vinárne prejdete k majstrovskému dielu stredovekej arménskej architektúry – Kláštoru Noravank, obklopeného navôkol unikátnymi červenými útesmi. Po prehliadke návrat na hotel, noc v hoteli.

6.deň:  Po raňajkách návšteva mesta Aparan, kde uvidíte kuriozitu zvanú „ Abecedný park“, v ktorom stojí 36 sôch – písmen arménskej abecedy. Z parku prejdete do typickej arménskej pekárne, kde neodoláte lahodným arménskym špecialitám, ako originálnej baklave, ktorá sa Vám rozplýva na jazyku, typickým miestnym sendvičom, alebo čerstvému arménskemu chlebu, jednoducho lahôdkami, ktoré okrem domácich milujú snáď všetci turisti! Pekárňou a špecialitami sa rozlúčime s Arménskom a prejdeme k hranici s Gruzínskom.  Cestou Gruzínskom prejdete do Mtskhety – mestečka rozliehajúceho sa na mieste kde sa stretávajú dve horské rieky Aragvi a Mtkvari, v mieste obklopeného majestátnou prírodou. V tento deň uvidíte ešte kláštor a katedrále Svetistkhoveli, zapísaného na zozname UNESCO. Presun na ubytovanie, noc na hoteli.

7.deň: Po raňajkách, cesta do Kutaisi. Cestou navštívime Gori so znýmym Stalinovim múzeom, presunieme sa do Uplisciche, návšteva starobylej jaskynného mesta, kde sú vytesané v skalách stovky rôznych chrámov, budov, domov, či celých ulíc. Príchod na hotel, ubytovanie noc v hoteli, podvečerný voľný program.

8.deň: Po raňajkách transfer na letisko, odlet do Viedne.

 


Rusko PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " TISÍC CHUTÍ ARMÉNSKA A GRUZÍNSKA ":

armensko Trvanie zájazdu: 8 dní/ 7 nocí

zajazd do gruzinska Ubytovanie: Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením.  Izby sú jednoducho vybavené, ale slušné a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. 2x noc v jednom hoteli v Tbilisi Gruz., 3x noc v jednom hoteli v Jerevane Arm., 1x noc v Mtskheta Arm., 1x noc Kutaisi Gruz.

zajazd do armenska Transfery okruhom sú zabezpečené minibusom.

zajazd do armenska Stravovanie: Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

zajazd do armenskaCestovné poistenie: Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. 

zajazd do armenska Cestovné doklady a víza: Občania SR k cestovaniu do Gruzínska a Arménska je potrebujú  cestovný pas SR, platný 6mes. po návrate z krajiny.

zajazd do armenskaVeľkosť skupiny na zájazde:  V skupine je maximálne 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 4 prihlásených osôb.

zajazd do armenskaSprievodcovské služby: Počas pobytu je Vám s dispozícii lokálny česky/slovensky hovoriaci sprievodca.

armensko Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu zabezpečuje CK.

armensko Cena zahŕňa:  7x ubytovanie s raňajkami, Letecká doprava  VIE - Kutaisi a späť, 10kg batožina do podpalubia + príručná batožina, pobytová taxa, Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Arménsku a Gruzínsku, Transfer z letiska na hotel a spät, Všetky transfery počas okruhu, Program a organizácia

armensko Cena nezahŕňa: Letiskové a servisné poplatky 190€,  Cestovné poistenie 2€/os/deň, 159€ doplatok za 1-lôžkovú izbu, transfer BA - Viedeň a späť 30€/os., Vstupy a 3 ochutnávky ( spolu cca 60€/os)

 

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
04.05.2019 - 11.05.2019 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
959 €
699 €
15.06.2019 - 22.06.2019 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
959 €
699 €
22.06.2019 - 29.06.2019 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
959 €
799 €
06.07.2019 - 13.07.2019 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
959 €
799 €
13.07.2019 - 20.07.2019 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
959 €
799 €
10.08.2019 - 17.08.2019 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
959 €
799 €
17.08.2019 - 24.08.2019 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
959 €
799 €
07.09.2019 - 14.09.2019 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
959 €
799 €
21.09.2019 - 28.09.2019 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
959 €
799 €

CENA ZAHŔŇA

 • 7x ubytovanie s raňajkami
 • Letecká doprava  VIE - Kutaisi a späť
 • 10kg batožina do podpalubia + príručná batožina, 
 • pobytová taxa
 • Služby slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Arménsku a Gruzínsku
 • Program a organizácia
 • Transfer z letiska na hotel a spät
 • Všetky transfery počas okruhu

CENA NEZAHŔŇA

 • Transfer BA - Viedeň: 30€
 • Serv. a let.poplatky: 190€
 • Spoločne plánované vstupy a 3 ochutnávky - Arménske brandy Ararat, Arménska vináreň, Gruzínska vináreň ( spolu cca 60€ platba tesne pre zájazdom, alebo na mieste )

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Príplatky

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Akciová cena 73 €
Pôvodná cena 109 €
UŽHOROD - KRIŽOVATKA TROCH NÁRODOV ( ...
3-dňový poznávací zájazd autobusom
Akciová cena 699 €
Pôvodná cena 959 €
TISÍC CHUTÍ ARMÉNSKA A GRUZÍNSKA
8-dňový poznávací zájazd plný ...
Akciová cena 309 €
Pôvodná cena 499 €
VÝLET DO MOSKVY NA 4 DNI
4- dňový poznávací zájazd letecky
Viac ako 20 termínov v sezóne 2019
Akciová cena 699 €
Pôvodná cena 1029 €
MOSKVA A PETROHRAD - Zájazd na Veľkú noc ...
6 - dňový poznávací zájazd letecky
Veľká noc 2019
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr