BIELE NOCI V CÁRSKOM PETROHRADE

4 DNI / 3 NOCI | PETROHRAD | BIELE NOCI | JANTÁROVÁ KOMNATA | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | Spoznať Petrohrad je zážitkom, ideálnym počas bielych nocí.

SPOZNAŤ PETROHRAD JE ZÁŽITKOM, IDEÁLNYM POČAS BIELYCH NOCÍ. Je len málo metropol, ktoré lákajú toľko turistov, ako Petrohrad. A niet sa čo čudovať! Petrohrad je jednoducho nádherný. Nádherné ruské paláce, Petergof, Jekaterinský palác, Jantárová komnata, rieka Neva a jej legendárne mosty, či famózny petrohradský balet a mnoho iných skvostov!


Program

Petrohrad Biele noci v cárskom Petrohrade

4- dňový poznávací zájazd

1.deň: Transfer z BA do Viedne, odlet a prílet do Petrohradu, pešia prehliadka Nevského prospektu, Hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Sankt-Peterburgu. Najznámejšími kultúrnymi dominantami sú Stroganov palác, Dom knihy, Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska. Počas komunistickej éry bola katedrála zmenená na múzeum dejín ateizmu, Kostol sv. Kataríny, Chrám sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli sa nachádza Chrám Kristovho Vzkriesenia, pripomínajúci Chrám Vasilija Blaženého v Moskve. Stojí na mieste, kde bol spáchaný atentát na imperátora Alexandra II. Námestie dekabristov so sochou Medeného jazdca , pamätník Petra I. zakladateľa mesta, Chrám sv. Izáka, jeden z najnavštevovanejších chrámov Sankt-Peterburgu, najväčší chrám v meste a druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli.  ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách Ermitáž, múzeum je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Vo viac ako 400 halách je vystavených vyše 3 miliónov exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na pobreží rieky Nevy. Múzeum Ermitáž susedí so Zimným palácom, niekdajším sídlom ruských cárov. Popoludní presun k palácu Petrodvorec, ktorý je bývalou honosnou rezidenciou ruských imperátorov. Rozprestiera sa na brehu Fínskeho zálivu a pozostáva z niekoľkých palácov, mnohých fontán, súch, trávnikov a jazierok. Nie nadarmo sa Petergof nazýva „ruské Versailles“. Za najväčšiu dominantu rezidencie je považovaný Veľký palác s kaskádovou fontánou nazývanou Veľká kaskáda. V celom areáli sa nachádza celkovo 134 fontán. Po prehliadke odchod na hotel, príprava na večerrné predstavenie.

3.deň: Po raňakách odchod, Cárske Selo, Katarínin Palác, veľkolepý cársky palác postavený v rokokovom štýle Katarínou I. pre Petra Veľkého. Zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zdrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z achátu, či jaspisu. pomenovaná podľa jantárových dosiek. Katarínin park, pooludní návšteva Petropavlovskej pevnosti, ktorá patrí k najväčším pamiatkam nie len Petrohradu, ale aj Ruska

Návšteva Alexandrijského divadla v cene zájazdu –  návšteva predstavenia baletu P.I.Čajkovského – Labutie jazero. Po predstavení odchod na hotel, noc v hoteli.

4.deň: Odlet z Petrohradu, prílet do Viedne, transfer do Bratislavy.

V prípade záujmu je možné absolvovať v rámci voľného večerného programu aj plavbu po rieke Neva.


Rusko PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " BIELE NOCI V CÁRSKOM PETROHRADE "

Výlet do Moskvy Trvanie zájazdu: 4 dni/ 3 noci

Petrohrad biele noci Ubytovanie:  Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. 

Petrohrad biele noci Stravovanie:  Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Petrohrad biele nociCestovné poistenie:  Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Petrohrad biele noci Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu.

Petrohrad zájazd Veľkosť skupiny na zájazde: Max 16 osôb.

Petrohrad biele noci Sprievodcovské služby: Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. Spolupracujeme s kvalitnými, overenými sprievodcami CR  s bohatými skúsenosťami a vedomosťami. Niektoré termíny sprevádza sprievodkyňa pôvodom z Ruska, niektoré slovenský sprievodca, ale s výbornými znalosťami a skúsenosťami.

Petrohrad biele noci Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) zabezpečuje a hradí CK. Ostatné presuny a lokálna doprava v rámci prehliadok sa hradia individuálne na zájazde.

Petrohrad biele noci Cena zahŕňa:  3x ubytovanie s raňajkami, Letecká doprava  Viedeň - Petrohrad a späť, pobytová taxa, Transfer letisko - hotel a späť, Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade, Program a organizácia

Petrohrad biele noci Cena nezahŕňa: Letiskové a servisné poplatky 190€, Viza 95€ ( vybavuje CK ), Cestovné poistenie 2€/os/deň, Lokálna doprava, Vstupy , Doplatok za 1-lôžkovú izbu 99€, Transfer BA  - Viedeň letisko a späť 30€

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
25.05.2018 - 28.05.2018 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
999 €
08.06.2018 - 11.06.2018 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
999 €

CENA ZAHŔŇA

 • 3x ubytovanie s raňajkami 
 • Letecká doprava  Viedeň - Petrohrad a späť 
 • Transfer letisko - hotel a späť
 • pobytová taxa
 • Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade
 • Program a organizácia

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové a servisné poplatky 190€
 • Viza 95€ ( vybavuje CK )
 • Cestovné poistenie 2€/os/deň
 • Lokálna Doprava, Vstupy 
 • 99€ doplatok za 1-lôžkovú izbu
 • Transfer BA  - Viedeň letisko a späť 30€

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Príplatky

NAŠE TIPY

499 €
PREDĹŽENÝ VÍKEND V PETROHRADE

Akciová cena 131 €
Pôvodná cena 149 €
Český Krumlov, České Budejovice, ...
3-dňový poznávací zájazd
Akciová cena 1129 €
Pôvodná cena 1399 €
Srí Lanka - raj na zemi
11 - dňový poznávací zájazd
699 €
SPOZNAŤ GRUZÍNSKO ZA PÁR DNÍ

Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr