BIELE NOCI V CÁRSKOM PETROHRADE

5-dňový poznávací zájazd letecky

5 DNÍ / 4 NOCI | PETROHRAD | BIELE NOCI | JANTÁROVÁ KOMNATA | POZNÁVACÍ ZÁJAZD |AUDIOGUIDE na PREHLIADKACH Spoznať Petrohrad je zážitkom, ideálnym počas bielych nocí.

SPOZNAŤ PETROHRAD JE ZÁŽITKOM, IDEÁLNYM POČAS BIELYCH NOCÍ. Je len málo metropol, ktoré lákajú toľko turistov, ako Petrohrad. A niet sa čo čudovať! Petrohrad je jednoducho nádherný. Nádherné ruské paláce, Petergof, Jekaterinský palác, Jantárová komnata, rieka Neva a jej legendárne otváranie mostov, či mnoho iných petrohradských skvostov! Biele noci a poznávací zájazd do Petrohradu je tá správna kombinácia!


Program

Petrohrad Biele noci v cárskom Petrohrade

5 - dňový poznávací zájazd do Petrohradu 

NOVINKA!!!  AUDIOGUIDE počas prehliadok mesta !!! Už Vám neunikne žiadna informácia!!! (audioguide tiež na zájazde "Dvaja ruskí velikáni - Moskva a Petrohrad" )

audioguide na zajazde

1.deň: Transfer z BA do Viedne, odlet a prílet do Petrohradu. Transfer na hotel, ubytovanie.

2.deň: Po raňajkách pešia prehliadka historického centra Petrohradu. Lavra Alexandra Nevského, podľa ktorého je pomenovaná hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Petrohradu – Nevský prospekt.  Návšteva významného petrohradského cintorína, kde sú pochované slávne osobnosti Petrohradu, ako napríklad P.I.Čajkovskij, F.M.Dostojevskij, manželka A.S.Puškina Natalia Lanska a mnohí iní. Návšteva Faberge múzea, ktoré zoskupuje nádherné a cenné zbierky predmetov slávnej petrohradskej šperkárskej rodiny Faberge, uvidíte Aničkov palác, monumentálnu sochu Kataríny II. Veľkej, jednej z najvýznamnejších panovníčok nie len v Rusku, ale vôbec, Alexandrijské divadlo , starobylý Gostinnij dvor,  Návšteva tradičných ruských Jelisejevských lahôdok s dlhou tradíciou v nádherných priestoroch starobylého obchodu, uvidíte barokový Stroganov palác, ďalšej známej petrohradskej zámožnej rodiny, Dom knihy,alebo budovy spoločnosti Singer, ktorá sa svojim nádherným secesným štýlom líši od ostatných budov v Petrohrade,  Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska, ktorá tiež skrýva hrobku jedného najznámejších ruských veliteľov M.I.Kutuzova, jeden z mála katolíckych kostolov Kostol sv. Kataríny, Pri Gribojedovom kanáli uvidíte  Chrám Kristovho Vzkriesenia, postavený na počesť Alexandra II, na ktorého bol spáchaný atentát . Uvidíte jeden z najkrajších palácov v Petrohrade, Michailovský palác, ktorý je dnes sídlom významného Ruského štátneho múzea, prejdete sa parkom, po ktorom sa prechádzal A.S.Puškin, kde dnes stojí jeho socha a ktorý je neodmysliteľne spätý s Petrohradom. Puškin napísal na počesť Petrohradu poému Medený jazdec, podľa ktorej dostala prívlastok i socha Petra I. postavená Katarínou II., ktorá sa stala symbolom Petrohradu s legendou, že pokiaľ bude stáť v Petrohrade táto socha, bude stáť i celý Petrohrad a preto bola počas obliehania Petrohradu chránená lešeniami a vrecami s pieskom. Chrám sv. Izáka, ktorý navštívite  je najväčší chrám v Petrohrade a druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete  (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Uvidíte budovu Admirality, ktorá stojí na mieste, kde Peter I. založil prvé a vysnívané lodenice v Petrohrade.  Po prehliadke odchod na hotel, večer individuálny program, noc v hoteli.

3.deň: Po raňajkách presun na rozľahlé nádherné Palácové námestie, ktoré je srdcom Petrohradu spolu so Zimným palácom a Alexandrovým stĺpom, do ktorého vraj pri ukotvení do cementu liali vodku aby nemrzol. Návšteva umelecko – historického múzea Ermitáž, ktorá je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Nachádza sa tu viac ako  400 sál  s  vyše 3 miliónmi cenných exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na pobreží rieky Nevy. Zimným palác je  niekdajším sídlom ruských cárov, ktorého prvá obyvateľka bola Katarína II. Veľká. Po návšteve Ermitáže si po obede pochutíte na úžasnom petrohradskom koláči a transferom sa presuniete k palácu Petrodvorec, ktorý je bývalým letným  sídlom ruských cárov. Prechádzka parkom, ktorého vzhľad navrhoval samotný Peter I. a dotvorili jeho nástupkyne. Park pozostáva z mnohých fontán, no dominantnou je tzv. Veľká kaskáda s desiatkami pozlátených sôch a centrálnou fontánu striekajúcou do výšky až 20 metrov. V parku na brehu Fínskeho zálivu si pozriete panorámu protiľahlého Petrohradu a i malý skromný domček veľkého Petra I. Po prehliadke odchod na hotel, večer individuálny program, noc  hoteli.

4.deň: Po raňajkách odchod z Petrohradu transferom do obce  Cárske Selo. Prehliadka  Kataríninho paláca, ktorý je veľkolepý cársky palác postavený  manželkou Petra I. Katarínou I.  a prestavaný v barokovom štýle počas ich následníkov. V paláci Vás očarí zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z jantáru, achátu, či jaspisu. Po návrate do Petrohradu návšteva Petropavlovskej pevnosti, ktorá je prvým miestom, ktoré bolo obývané pri založení mesta Petrohrad a patrí k najväčším pamiatkam nie len Petrohradu, ale aj Ruska. Nachádza sa tu i Chrám sv. Petra a Pavla s hrobkami všetkých cárov, odkedy bolo hlavné mesto Ruska presunuté do Petrohradu, teda od Petra I. až po Mikuláša II., posledného ruského cára z rodu Romanovcov. Z pevnosti sa prejdete k neodmysliteľnému symbolu Petrohradu – slávnej Aurore, no cestou si pozriete ešte druhý s príbytkov Petra I., malý nenápadný domček, v akých sa zdržiaval namiesto petrohradských palácov najradšej.  V posledný večer možnosť nočnej plavby loďou po rieke Neva a sledovanie tradičného nočného otvárania mostov.

5.deň: Po raňajkách transfer na letisko, odlet z Petrohradu, prílet do Viedne, transfer do Bratislavy.


Rusko PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " BIELE NOCI V CÁRSKOM PETROHRADE "

Výlet do Moskvy Trvanie zájazdu: 5 dní / 4 noci

Petrohrad biele noci Biele noci:  Obdobie „ bielych nocí „ začína koncom mája a končí začiatkom júla. Biele noci v Petrohrade sú veľkou turistickou atrakciou, nakoľko slnko zapadá až okolo jedenástej až polnoci a vychádza už okolo druhej, tretej hodiny ráno. Petrohrad v noci žije a ulice sú plné hudby, programu a turistov.

Petrohrad biele noci Ubytovanie:  Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú jednoducho vybavené, ale slušné a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia.

Petrohrad biele noci Stravovanie:  Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Petrohrad biele nociCestovné poistenie:  Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Petrohrad biele noci Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas ( platný 6 mes. po návrate )a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu. Cena víz je 98€ osoba, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je cena víz vyššia o 30€ /os.

Petrohrad zájazd Veľkosť skupiny na zájazde: V skupine je maximálne 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 4 prihlásených osôb.

Petrohrad biele noci Sprievodcovské služby: Počas celého zájazdu je Vám k dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. 

Petrohrad biele noci Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel a späť ) zabezpečuje a hradí CK. Ostatné presuny a lokálna doprava v rámci prehliadok sa hradia zvlášť.

Petrohrad biele noci Cena zahŕňa:  4x ubytovanie s raňajkami, Letecká doprava  Viedeň - Petrohrad a späť, 10kg batožina do podpalubia + príručná batožina, pobytová taxa, Transfer letisko - hotel a späť, Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Petrohrade, Program a organizácia.

Petrohrad biele noci Cena nezahŕňa: Letiskové a servisné poplatky 190€, Viza 98€ ( vybavuje CK ), Cestovné poistenie 2€/os/deň, Lokálna doprava 60€, metro cca 0,60€/ jazda,  Vstupy 30€ - 100€, Doplatok za 1-lôžkovú izbu 99€, Transfer BA  - Viedeň letisko a späť 30€, 6€/os/celý pobyt - prenájom audioguide

Zájazd Moskva BONUS I. pre každého účastníka zájazdu: Každý, kto si zakúpi náš zájazd obdrží po úhrade zdarma e-book o geografii, histórii, pamiatkach a  miestach, ktoré na zájazde uvidíte, alebo navštívite.

Zájazd Moskva BONUS II.: NOVINKA !!!  AUDIOGUIDE počas prehliadok mesta (audioguide tiež na zájazde "Dvaja ruskí velikáni - Moskva a Petrohrad" )

audioguide na zajazde

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
23.05.2019 - 27.05.2019 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
835 €
599 €
30.05.2019 - 03.06.2019 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
835 €
599 €
06.06.2019 - 10.06.2019 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
835 €
599 €
13.06.2019 - 17.06.2019 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
835 €
599 €
20.06.2019 - 24.06.2019 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
835 €
599 €
27.06.2019 - 01.07.2019 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
835 €
599 €
04.07.2019 - 08.07.2019 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
835 €
599 €

CENA ZAHŔŇA

 • 4x ubytovanie s raňajkami 
 • Letecká doprava  Viedeň - Petrohrad a späť 
 • 10kg batožina do podpalubia + príručná batožina,
 • Transfer letisko - hotel a späť
 • pobytová taxa
 • Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Petrohrade
 • Program a organizácia

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové a servisné poplatky 190€
 • Viza 98€ ( vybavuje CK )
 • Cestovné poistenie 2€/os/deň
 • Lokálna Doprava 60€ , Vstupy 
 • 99€ doplatok za 1-lôžkovú izbu
 • Transfer BA  - Viedeň letisko a späť 30€
 • 6€/os/zájazd prenájom audioguide zariadenia

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Príplatky

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Akciová cena 599 €
Pôvodná cena 835 €
BIELE NOCI V CÁRSKOM PETROHRADE
5-dňový poznávací zájazd letecky
AUDIOGUIDE na PREHLIADKACH mestom
499 €
VÝLET DO PETROHRADU NA 4 DNI
4- dňový poznávací zájazd letecky
Viac ako 20 termínov v sezóne 2019
Akciová cena 375 €
Pôvodná cena 499 €
VIANOČNÁ MOSKVA - ČAROVNÉ VIANOČNÉ TRHY ...

Akciová cena 409 €
Pôvodná cena 1189 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD
6-dňový poznávací zájazd letecky
AUDIOGUIDE na PREHLIADKACH mestom
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA