ZLATÝ KRUH RUSKA

6-dňový poznávací letecký zájazd

6 DNÍ / 5 NOCÍ | ZLATÝ KRUH RUSKA | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | UNESCO | Vladimír, Suzdaľ, Jaroslav, Sergijev Posad

„ZLATÝ KRUH RUSKA“ – MAGICKÝ A SLÁVNY TURISTICKÝ OKRUH JEDINEČNÝMI RUSKÝMI HISTORICKÝMI MESTEČKAMI, ktoré sú unikátnymi pamätníkmi histórie, centrami národných remesiel a kultúry Ruska. V týchto mestách, ktoré kedysi chránili Rus, sa zachovali jedinečné pamiatky, chrámy, hrady, či kláštory, ktoré dnes obdivuje celý svet.


Program

Rusko  Poznávací zájazd  " Zlatý kruh Ruska"

6- dňový poznávací zájazd

1.deň: Odlet a prílet do Moskvy, transfer na ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách odchod z Moskvy a transfer do oblasti „Zlatého okruhu Ruska“. Mesto Vladimír, hlavné mesto severu, Zlatá brána, symbol veľkosti a sily starého Ruska, Katedrála Demetrius, Katedrála Nanebovzdania, majstrovské dielo z bieleho kameňa, Múzeum kryštálu, skla, lakovaných miniatúr a výšiviek, Bogoľjubský kláštor. Presun do Suzdaľu, ubytovanie, večera, noc v hoteli.

3.deň: Po raňajkách Suzdaľ, skvostné mestečko s vyše 200 historickými pamiatkami, z ktorých mnohé sú zapísané na zozname UNESCO, mesto bolo za záchranu pamiatok  ocenené „zlatým jablkom“ – čestnou cenou Medzinárodnej federácie novinárov a spisovateľov. Suzdaľský Kremeľ, Múzeum drevenej architektúry, Kláštor pre ženy, miesto exilu žien cisárskej rodiny, koncert zvonkohry. Presun do Kostroma, prehliadka mestečka Ivanovo. Ubytovanie, večera, noc v hoteli.

4.deň: Po raňajkách transfer do mesta Jaroslav , ktoré leží na najväčšej rieke Európy Volge. Miesto, kde do Volgy vlieva rieka Kotorosl, je srdcom celej Jaroslavie. Jaroslav je stredom Zlatého kruhu a jeho centrum je zapísané na zozname UNESCO. Katedrála Nanebovzdania, Spasko-preobraženský kláštor, Kostol  Iľju Proroka, Proroka Eliáša. V jaroslavľskom kláštore bolo objavené najstaršie literárne dielo (12. storočie) - „Slovo o pluku Igorovom“, v ktoré vyzýva na spojenie ruských kniežatstiev do jednotného štátu. Popoludní prehliadka mesta Kostroma. Kláštor Ipatiev, Katedrála Svätej Trojice, hrobka Romanovcov, kolíska dynastie Romanovcov. Po prehliadke návrat na hotel, večera, noc v hoteli.

5.deň: Po raňajkách transfer do mesta Rostov, Rostovský Kremeľ, bývalé sídlo biskupov, unikátna zvonica 15 zvonov, katedrálne námestie, záhrady, keramika. Presun do mesta  Peresľav, v ktorom sa narodil cár Alexander Nevský, v tomto meste Peter I. vybudoval prvú ruskú vojenskú flotilu. Popoludní presun do mesta Sergiev Posad,Kláštor Svätej Trojice. Po prehliadke transfer do Moskvy.

6.deň: Odlet z Moskvy a príchod na Sk.


Rusko PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " MOSKVA A ZLATÉ KOLO RUSKA ":

Rusko Trvanie zájazdu: 6 dní/ 5 nocí

Rusko Ubytovanie: Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu.

Rusko Stravovanie: 5x Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu a 3x večera počas okruhu Zlaté kolo. V ostatných prípadoch čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Rusko Cestovné poistenie: Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Rusko Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu.

Rusko Veľkosť skupiny na zájazde: Max 16 osôb. 

Rusko Sprievodcovské služby: Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. Spolupracujeme s kvalitnými, overenými sprievodcami CR  s bohatými skúsenosťami a vedomosťami. Tento termín sprevádza sprievodkyňa pôvodom z Ruska, počas okruhu Zlaté kolo je k dispozícii aj lokálny sprievodca.

Rusko Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu  zabezpečuje a hradí CK. 

Rusko Cena zahŕňa:  5x ubytovanie s raňajkami, 3x večera počas okruhu "Zlaté kolo", Letecká doprava  BA - Moskva a späť , pobytová taxa, Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu a služby lokálneho sprievodcu počas okruhu Zlaté kolo, Program a organizácia

Rusko Cena nezahŕňa: Letiskové a servisné poplatky 190€, Viza 95€ ( vybavuje CK ), Cestovné poistenie 2€/os/deň, Vstupy, 135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
24.08.2018 - 29.08.2018 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1329 €
929 €

CENA ZAHŔŇA

 • 5x ubytovanie s raňajkami 
 • 3x večera počas okruhu "Zlaté kolo" 
 • Letecká doprava  BA - Moskva a späť 
 • pobytová taxa
 • Služby slovensky hovoriacej sprievodkyne počas pobytu a služby lokálneho sprievodcu počas okruhu Zlaté kolo
 • Program a organizácia

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové a servisné poplatky 190€
 • Viza 95€ ( vybavuje CK )
 • Cestovné poistenie 2€/os/deň
 • Vstupy  platba na mieste 
 • 135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Príplatky

NAŠE TIPY

159 €
Mozartov Salzburg, Orlie hniezdo a ...
3-dňový poznávací zájazd
Akciová cena 699 €
Pôvodná cena 829 €
IZRAEL - TRI SVETY, JEDNA KRAJINA
7-dňový poznávací letecký zájazd
Izrael poznávací zájazd
Akciová cena 399 €
Pôvodná cena 499 €
PREDĹŽENÝ VÍKEND V PETROHRADE

Akciová cena 1195 €
Pôvodná cena 1389 €
MOSKVA A PETROHRAD EXKLUZÍVNE

Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr