Informácie

Zájazd do Gruzínska Vám poskytne kompletný mix toho naj, čo Gruzínsko ponúka. Gruzínske atrakcie sú skutočná povzbudzujúca vitamínová bomba pre Vaše telo aj dušu. Gruzínske vína, očarujúca gruzínska príroda, atrakcie, či skvelá partia cestovateľov, to všetko Vás nabije pozitívnou energiou, akú ste na poznávačke do Gruzínska ani nečakali.

Letecká doprava
Skupina: 6 - 28 osôb
Raňajky
Poskytujeme komplexné služby. Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov.

Prečo cestovať do Gruzínska

Cestovateľský osviežujúci fresh plný lahodných chutí a vnemov prinesie čerstvý vánok do Vášho života. 5-dňový životabudič, zvaný Gruzínsko, Vás dobije energiou, radosťou a prinesie Vám úsmev na tvár a melódiu do srdca. Zájazd do Gruzínska ulahodí všetkým Vašim zmyslom.

 

Zájazd Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní - pre akého cestovateľa je vhodný?

Pre všetkých, ktorý chcú osviežiť svoj život energickým freshom z čerstvého ovocia lahodných plodov gruzínskej kultúry, zábavy, prírody a fantastického jedla. Gruzínsko je to, čo Vám prinesie nový vietor do plachiet, nech ste v akomkoľvek veku, situácii, či rozpoložení.

Oznam

Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov. Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer z BA, dodatočne neplatíte žiadne poplatky. Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné.

Destinácia

Kaukazské krajiny

odlet

Viedeň

prílet

Kutaisi

v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Jazda na džípoch
Ochutnávky vín a brandy
Gruzínsky večer s tradičnou večerou
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 25 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 109 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
parametre zájazdu

5 dní/4 noci

Cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate zo zájazdu

Slovensky hovoriaci a miestny

4* hotel - ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách pre dvojice a 3-lôžkových izbách pre trojice. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Ponúkame však možnosť nájsť Vám osobu na spoluubytovanie, v tom prípade môžete byť ubytovaní spolu na jednej 2-lôžkovej izbe a nemusíte tento príplatok hradiť. Upozorňujeme, že v krajinách mimo EÚ môže byť štandard 4* hotelov nižší, ako sme zvyknutí v EÚ. Niektoré hotely môžu byť jednoduché, ale vždy sú čisté.

Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je v programe vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám vždy odporučia to najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.

Všetky spoločne plánované vstupy (podľa aktuálneho programu) sú zahrnuté v cene zájazdu.

V Gruzínsku platí mena gruzínske lari. Zmenáreň navštívite spolu so sprievodcom v prvý deň zájazdu. Na obed/večeru miniete v priemere 10 -15 €/os./deň (možná platba kartou), zvyšné výdavky tvoria iba suveníry.

Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinou zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.

Na zájazde Vám zapožičiame audioguide systém na odposluch sprievodcu, ktorý zahŕňa prijímač, slúchadlá a nabíjačku. Pri používaní, prosím, rešpektujte pokyny sprievodcu a zaobchádzajte s týmto systémom opatrne, keďže jeho hodnota je cca. 50 €/ks.

Wi-fi je dostupné na hoteloch.

Transfer z BA na letisko a späť zabezpečuje CK

Let Viedeň-Kutaisi(GRU) a späť zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.

Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 osôb.

1 - fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

Termíny zájazdu

Termíny zájazdu

Dátum / dĺžka Sprievodca Dostupnosť Konečná cena
12.06. - 16.06.2024
5 dní / 4 nocí
Petra Petrová Sprievodca CK Travego Tour Petra Petrová Obsadené 1 119 €
03.07. - 07.07.2024
5 dní / 4 nocí
Petra Petrová Sprievodca CK Travego Tour Petra Petrová Ostávajú 2 miesta 1 119 €
21.08. - 25.08.2024
5 dní / 4 nocí
Pavol Lím sprievodca CK Travego Tour Pavol Lím Ostávajú 2 miesta 1 119 €
25.09. - 29.09.2024
5 dní / 4 nocí
Petra Petrová Sprievodca CK Travego Tour Petra Petrová Ostávajú 2 miesta 1 119 €
09.10. - 13.10.2024
5 dní / 4 nocí
Petra Petrová Sprievodca CK Travego Tour Petra Petrová Obsadené 1 119 €
v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Jazda na džípoch
Ochutnávky vín a brandy
Gruzínsky večer s tradičnou večerou
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 25 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 109 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Program a mapa

Program zájazdu

01

1. deň: Začína nám cesta po Gruzínsku za pohladením duše a všetkých našich zmyslov.

Náš prvý deň sa závisí od času príletu. Väčšinou prilietame neskoro večer. Ak sa nám pošťastí a máme prílet skôr, stihneme aj čo-to pozrieť v Kutaisi. Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom nás čaká spoločný transfer na letisko, odlet z Viedne do gruzínskeho Kutaisi. Po prílete si odskočíme do zmenárne, aby sme si mohli zameniť Gruzínske lari. Ak priletíme skôr, prvý dotyk so zakaukazským... Čítaj viac Gruzínskom pocítime na výbornom obede v typickej gruzínskej reštaurácii a posilnení a oddýchnutí po ceste navštívime prvú pamiatku, katedrálu Bagrati (zapísanú na zozname UNESCO) z 11. st., postavenú pri príležitosti zjednotenia Gruzínska Bagratim III. Ubytovanie a noc v hoteli.

02

2. deň: Navštívime hneď niekoľko gruzínskych top atrakcií, Stalinove múzeum, skalné mesto Uplisciche a Gruzínsku vojenskú cestu.

Po raňajkách odchádzame prebádať Gruzínsko a začneme s Gori. Zaujímavá bude návšteva Stalinovho múzea, kde budeme môcť vidieť aj jeho rodný dom, množstvo osobných predmetov, historických faktov a zážitkom bude aj vstúpiť do Stalinovho súkromného vagóna a predstaviť si, ako ním kedysi cestovával do Gruzínska. Čerešničkou na torte dnešného dňa je jedinečné Uplisciche, starobylé jaskynné mesto, kde sú vytesané v skalách rôzne malé chrámy, domy, či celé uličky. Z... Čítaj viac vrchu skál sa nám naskytne krásny a vskutku nezabudnuteľný pohľad na nádhernú prírodnú scenériu zo skál i okolitú krajinu. Z Uplisciche pokračujeme hlboko do Kaukazských hôr, do Gudauri. Pocestujeme jednou z najkrajších horských ciest na svete, cestou, ktorá píše históriu - Gruzínskou vojenskou cestou. Používa sa už od Antiky, bola zrekonštruovaná v 18.st. P. Potemkinom. Gruzínska vojenská cesta nám dnes prinesie prenádherné horské scenérie a množstvo nádherných výhľadov. Prvú zastávku máme pri Zhinvali, vodnej nádrži, známej aj ako Jazero na gruzínskej vojenskej ceste. Priehrada bola postavená v 80.-tych rokoch 20 st. Sovietskym zväzom, dnes je to nádherné miesto pre naše oči aj foťáky. Po príchode do Gudauri nás čaká ubytovanie a noc v hoteli.

03

3. deň: Zažijeme jazdu na džípoch, užijeme si dobrodružstvo, Kaukaz a na záver dňa sa zrelaxujeme v úžasných sírnych kúpeľoch.

Po prebudení v kaukazskom Kazbeki nás čaká skvelý deň, priamo vo Veľkom Kaukaze, v pohorí Kazbeki. Kazbeki je v skutočnosti vyhasnutá sopka, jeden z vrchov Veľkého Kaukazu, za ktorým sa už rozlieha Rusko. Horské prostredie nás úplne nadchne, ale nás toho stále veľa čaká. Zastavíme sa pri krásnej vyhliadke na Kazbeki, pri pamätníku ruského a gruzínskeho priateľstva z roku 1983. Pamätník leží presne na mieste nádherného... Čítaj viac výhľadu na Údolie diabla v kaukazských horách. Minibus na čas vymeníme za džípy, ktoré nás už budú očakávať a dobrodružnou jazdou sa vyvezieme k jednému z najväčších symbolov Gruzínska a Kaukazu - kostolíku Najsvätejšej trojice v Gergeti, ktorý leží vo výške 2170 m.n.m., a v pozadí ktorého sa rozprestiera monumentálne pohorie Kazbeki, jeden z vrcholov Veľkého Kaukazu. Kostol bol postavený v 14.st. Od kostola sa nám naskytne ďalší impozantný výhľad na celé údolie a pohorie Kazbeki s výškou 5047 m.n.m. Cestou do Tbilisi sa zastavíme pri kláštore Svetiskoveli a pokračujeme do Tbilisi, kde strávime noc. Ešte predtým si ale užijeme relax a vychutnáme si tradičné sírne kúpele v blahodárnej termálnej vode.

04

4. deň: Máme rande s novým mestom, spoznáme gruzínske Tbilisi, pozrieme si panoramatické výhľady z lanovky, ochutnáme známe gruzínske vína a večer prežijeme s gruzínskym vínom, hudbou a tancom a hlavne skvelým jedlom.

Dnes nás čaká prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Gruzínska, Tbilisi, ktoré je plné kultúrnych a historických pamiatok. Uvidíme rôzne architektonické skvosty, ako Gruzínske národné múzeum, Operné a baletné divadlo, či Múzeum moderného umenia Zuraba Cereteliho, ktorého už poznáte, ak ste s nami boli v Moskve. Navštívime nádhernú katedrálu Sameba, ktorá nás privíta podmanivou vstupnou záhradou. Sameba - Katedrála najsvätejšej trojice je najväčšou katedrálou v Gruzínsku a so svojou výškou 101m, vynímajúc sa na jednom... Čítaj viac z kopcovitých výbežkov ponad Tbilisi, vytvára dojem monumentálnosti a obrovskej posvätnosti nielen pre obyvateľov Tbilisi, ale aj pre nás. Uvidíme aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov, palác v ktorom bola po revolúcii v Rusku podpísaná v roku 1918 nezávislosť Gruzínska a v ktorom v 30.-tych rokoch 20. st. žila aj Stalinova matka. Uvidíme tiež majestátnu budovu Parlamentu, prejdeme sa novým Mostom mieru, ktorý je postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10 tis. LED svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi top 13 nezvyčajných mostov sveta. Zážitkom bude určite aj návšteva Pevnosti Narikala, kam sa vyvezieme lanovkou a vychutnáme si krásny pohľad na Tbilisi, ale aj Anchiskhati bazilika, či Sioni katedrála, jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíme v miestnej vinárni na ochutnávke skvelého gruzínskeho vína, kde dodnes ponúkajú aj vína, ktoré tak rád obľuboval rodák z Gruzínska Stalin. Vo večerných hodinách nás ešte čaká skvelý program - famózny gruzínsky večer, s výborným jedlom, tradičným folklórom, hudbou, ba i tancom!

05

5. deň: Plní čerstvej energie odlietame z Gruzínska domov.

Po raňajkách transfer na letisko a odlet späť do BA.

 

Program na webstránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme... Čítaj viac za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

mapa zájazdu

Fotogaléria

Fotogaléria

Recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Súvisiace články

Cookies Detaily
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.