TISÍC CHUTÍ ARMÉNSKA A GRUZÍNSKA

8 dní/ 7 nocí | Raňajky | 4*hotely

8 DNÍ / 7 NOCÍ | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | ARMÉNSKO A GRUZÍNSKO | 1000 chutí Arménska a Gruzínska – to je ochutnávka najlepších skvostov Arménska a Gruzínska – fascinujúca príroda, skvostné pamiatky, história, jedinečný pravý arménsky koňak, lahodné gruzínske vína a miestne špeciality, relax v gruzínskych kúpeľoch a skvelí lokálni sprievodcovia z Arménska a Gruzínska! Poznávací zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska ulahodí všetkým Vašim zmyslom!

1000 chutí  Arménska a Gruzínska – to je ochutnávka najlepších skvostov Arménska a Gruzínska – fascinujúca príroda, skvostné pamiatky, história, jedinečný pravý arménsky koňak, lahodné gruzínske vína a  miestne špeciality, relax v gruzínskych kúpeľoch, skvelí lokálni sprievodcovia z Arménska a Gruzínska a  4* hotely! Poznávací zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska ulahodí všetkým Vašim zmyslom!


Program

zajazd do armenska Tisíc chutí Arménska a Gruzínska

8- dňový poznávací zájazd do Arménska a Gruzínska ( v 4* hoteloch )

1.deň: odlet priamym letom z Viedne prílet do Gruzínska, Tbilisi. Transfer z letiska, ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: po raňajkách  prehliadka Tbilisi, hlavného a najväčšieho mesta Gruzínska s mnohými kultúrnymi a historickými pamiatkami, Gruzínske národné múzeum, Štátne konzervatórium, Operné a baletné divadlo, Sameba – Katedrála najsvätejšej trojice. Uvidíte aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov, palác v ktorom bola po revolúcii v Rusku, podpísaná v roku 1918 nezávislosť Gruzínska  a v ktorom v 30-tych rokoch 20.st.  žila aj Stalinova matka. Uvidíte budovu majestátnu budovu Národnej knižnice, ikonickú neoklasitistickú budovu Cirkusu Tbilisi, postavenú v ére sovietskeho zväzu na podnet Stalina, na pahorku s nádherným výhľadom na veľkolepé  Námestie hrdinov. Uvidíte peší, novo zrekonštruovaný Most mieru , postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10tis. led svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi Top 13 nezvyčajných mostov sveta. Medzi top historické pamiatky mesta patrí rozhodne Pevnosť Narikala, Anchiskhati bazilika, Sioni katedrála, jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíte na miestnej ochutnávke skvelého gruzínskeho vína a deň ukončíte návštevou Mtatsminda parku s najkrajším výhľadom na celé mesto. Po prehliadke odchod na hotel noc v hoteli. Vo večerných hodinách v prípade záujmu môžete navštíviť skvelé gruzínske sírne kúpele a zrelaxovať v t termálnej vode bohatej na síru.

3.deň: po raňajkách, cesta ku gruzínsko-arménskej hranici. Po prekročení hraníc cesta naprieč  fascinujúcou arménskou krajinou, plná úžasných historických pamiatok. Kláštor Haghpat, ktorý predstavuje vrchol religióznej architektúry a je zmesou byzantskej a tradičnej arménskej architektúry. Kláštor Haghpat je zapísaný na zozname UNESCO. Od kláštoru transfer minibusom k ďalšiemu skvostu Arménska -  jazero Sevan, najväčšie jazero na Kaukaze, ležiace vo výške 1900m.n.m, perla tejto horskej krajiny. Poslednou zastávkou je Sevanavank, kláštor na poloostrove Sevan, odchod do Jerevanu. Po príchode ubytovanie, noc v hoteli.

4.deň:  po raňajkách prehliadka Jerevanu, ktorú začnete v Parku víťazstva vyhliadkou na celý Jerevan Horu Ararat.  Z vyhliadky budete pokračovať cez Kaskádu – monumentálne a gigantické schodisko, obklopené nádhernými záhradami  a unikátnymi sochami svetoznámych sochárov. Prejdete sa hlavnou ulicou mesta, uvidíte budovu Opery a Baletu, prejdete k fascinujúcemu Námestiu Republiky, ktoré je právom  srdcom a pýchou Jerevanu, oválne námestie s hudobnou fontánou, obklopené piatimi monumentálnymi historickými budovami v neoklasitistickom štýle. Z námestia budete pokračovať k duchovnému centru Arménskej apoštolickej cirkvi a k jednému z najstarších kostolov na svete, Katedrále Ečmiazin, ktorej základy boli postavené už v 3st. pnl, celá oblasť je zapísaná na zozname UNESCO, nazývaná aj arménskym Vatikánom - jedno z najposvätnejších miest Arménska, pretože ukrýva veľmi vzácnu relikviu - časť kópie, ktorou bol vraj Kristus pribitý na kríži a my ju spoločne uvidíme! O pár dní neskôr, uvidíme aj kláštor, v ktorom bola pred tým ako ju sem priniesli ukrývaná.  Po prehliadke Váš čaká odmena, vo forme ochutnávky pýchy Arménska – brandy ARARAT.  Prehliadka výroby a ochutnávka pravého  a lahodného Arménskeho brandy!  Návrat na hotel, noc v hoteli.

5.deň:  po raňajkách začneme deň výletom naprieč údolím Ararat ku kláštoru Khor Virap, ktorého história je spätá s prijatím kresťanstva v Arménsku, no nám ponúkne hlavne jedinečný a nezabudnuteľný výhľad na horu Ararat. Neďaleko odtiaľ navštívite známy vinársky región Areni, kde si  samozrejme prezriete vináreň a na ochutnávke vychutnáte miestne výborné vína. Rozhodne tu navštívite aj svetoznámu jaskyňu - pivnicu, v ktorej boli počas výkopu nájdené najstaršia topánka a vinárstvo na svete, datované do roku 5500pnl! Po zážitku z vinárne prejdete k majstrovskému dielu stredovekej arménskej architektúry – Kláštoru Noravank, obklopeného navôkol unikátnymi červenými útesmi. Po prehliadke návrat na hotel, noc v hoteli.

6.deň:  po raňajkách sa pozrieme k pamätníku Genocídy v Jerevane a následne cesta ku Gruzínskej hranici. Cestovaním sa zastavíme pri nádhernom kláštore Geghard, zapísaného na zozname UNESCO, jeden z najznámejších arménskych kláštorov. KLáštor je od nepaäti významným pútnickým miestom arméncov, viaže sa k nemu povera, že ak na lístok strom svoju motlidbu a želanie, prosba sa mu splní. Názov kláštora Surp Geghard je názov kopije, ktorou bol vraj Kristus pribitý na kríži. Časť tejto kopije bol neskôr Ečmiadzinu, kde je dodnes opatrovaný ako vzácny relikvia a my sme ju tam uvidíme. Zastavíme sa v arménskej pekárni, kde neodoláte lahodným arménskym špecialitám, ako originálnej baklave, ktorá sa Vám rozplýva na jazyku, typickým miestnym sendvičom, alebo čerstvému arménskemu chlebu, jednoducho lahôdkami, ktoré okrem domácich milujú snáď všetci turisti! Pekárňou a špecialitami sa rozlúčime s Arménskom a prejdeme k hranici s Gruzínskom smerom k Tbilisi. Noc na hoteli.

7.deň: po raňajkách navštívime katedrálu Svetistkhoveli, zapísaného na zozname UNESCO, pri krorom sa prejdeme aj malými starobylími uličkami plných suvenírov, navštívime mestečko Gori so znýmym a zaujímavým Stalinovim múzeom, kde budeme môcť vidieť aj jeho rodný dom, i v vstúpiť do vagóna, v ktorom cestovával do Gruzínska.Presunieme sa do jedinečného Uplisciche, návšteva starobylej jaskynného mesta, kde sú vytesané v skalách rôzne chrámy, domovy, či celých uličky. Z vrchu sklál sa nám naskytne krásny pohľad ako na skaly tak i na okolitú krajinu. Príchod na hotel, ubytovanie noc v hoteli, podvečerný voľný program.

8.deň: po raňajkách transfer na letisko, odlet do Viedne.

 


Rusko PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " TISÍC CHUTÍ ARMÉNSKA A GRUZÍNSKA ":

 

armensko Trvanie zájazdu: 8 dní/ 7 nocí

armensko Odlet: Viedeň

zajazd do gruzinska Ubytovanie: ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách v 4* hoteloch. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. 4x noc v jednom hoteli 4* v Tbilisi v Gruzínsku., 3x noc v jednom hoteli 4* v Jerevane Arménsku.

zajazd do armenska Transfery:  všetky transfery a presuny okruhom sú zabezpečené minibusom.

zajazd do armenska Stravovanie: raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os.

zajazd do armenska Gruzínsky večer: počas pobytu v Gruzínsku sa môžete zúčastniť na skvelom Gruzínskom večere, s hudbou, výborným jedlom, vínom  a gruzínskym folklórom.

zajazd do armenskaCestovné poistenie: poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. 

zajazd do armenska Cestovné doklady a víza: občania SR k cestovaniu do Gruzínska a Arménska je potrebujú  cestovný pas SR, platný 6mes. po návrate z krajiny.

zajazd do armenskaVeľkosť skupiny na zájazde:  v skupine je približne od 7 do 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.

zajazd do armenskaSprievodcovské služby: počas pobytu je Vám s dispozícii slovenský sprievodca našej ck a lokálny sprievodca.

armensko CENA ZAHŔŇA:  

 • 7x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 • Letecká doprava  VIE - Tbilisi a späť
 • Letiskové a servisné poplatky
 • 23kg batožina do podpalubia + príručná batožina ( teplé jedlo, nealkoholické nápoje, káva, čaj na palube lietadla)
 • pobytová taxa
 • Služby slovenského sprievodcu počas pobytu v Arménsku a Gruzínsku
 • Transfer z letiska v Tbilisi na hotel a spät
 • Všetky transfery počas okruhu
 • Program a organizácia

armensko GRATIS PLUS:

 • Cestovné poistenie Union ( zahŕňa aj storno zo zdravotných dôvodov )
 • Transfer BA - Viedeň a späť
 • Balík vstupov a  ochutnávky
 • Gruzínsky večer ( gruzínsky folklór a hudba, večera, víno, vstupné )

armensko Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôžkovú izbu 189€ 

azerbajdzan Náročnosť ( 1-3) :  1 * fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
05.05.2020 - 12.05.2020 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1390 €
02.06.2020 - 09.06.2020 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1390 €
07.07.2020 - 14.07.2020 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1390 €
18.08.2020 - 25.08.2020 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1390 €

CENA ZAHŔŇA

 • 7x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 • Letecká doprava  VIE - Tbilisi a späť ( v prípade záujmu zabezpečíme odlet z Prahy )
 • 23kg batožina do podpalubia + 8kg príručná batožina, (teplé jedlo, nealkoholické nápoje, káva, čaj na palube lietadla)
 • Servisné a letiskové poplatky
 • Pobytová taxa
 • Služby slovenského sprievodcu počas pobytu v Arménsku a Gruzínsku
 • Program a organizácia
 • Transfer z letiska na hotel a späť
 • Všetky transfery počas okruhu

GRATIS PLUS:

 • Transfer BA - Viedeň a späť
 • Cestovné poistenie Union ( zahŕňa aj storno zo zdravotných dôvodov )
 • Spoločne plánované vstupy a ochutnávky
 • Gruzínsky večer ( gruzínsky folklór a hudba, večera, víno, vstupné, vrátane odvozu na hotel )

CENA NEZAHŔŇA

 • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 189€

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA