AZERBAJDŽAN - ZÁJAZD PLNÝ PREKVAPENÍ

9 dní/ 8 nocí | Raňajky | 4*hotely

9 DNÍ/8 NOCÍ | AZERBAJDŽAN | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | Azerbajdžan - zájazd plný prekvapení | Spoznajte Azerbajdžan počas 9- dňového zájazdu so sprievodcom

Azerbajdžan Vám prinesie zmes pocitov, zmes kultúr, nádych orientu a atmosféru východu...Baku Vás prekvapí svojou veľkoleposťou a modernou archirektúrou, nenadarmo sa nazýva Dubajom..putovaním krajinou spoznáte vidiek, rôznorodú krajinu, uchváti Vás Kaukaz..Azerbajdžan je krajinou ktorá sa Vám jednoducho vryje do pamäti. Na zájazde Vás čaká pestrý program, príjemní ľudia, chutná azerbajdžanská kuchyňa a hlavne mnoho nových zážitkov!


Program

zajazd do azerbajdzanu Azerbajdžan - zájazd plný prekvapení

9- dňový poznávací zájazd do Azerbajdžanu

1.deň: transfer z Bratislavy do Budapešti v podvečerných hodinách, nočný let do Baku.

2.deň: prílet do Baku v ranných hodinách. Ubytovanie na hoteli. Hneď na privítanie sa posilníte tradičnými raňajkami s miestnymi špecialitami a vydáte sa na dopoludňajšiu príjemnú prehliadku hlavného mesta Azerbajdžanu - Baku. Prejdete sa skvelým Národným bulvárom tiahnucim sa popri Kaspickom mori, ktorý je príjemnou prechádzkou pomedzi parky a systém vodných kanálov, uvidíte tu aj Malé Benátky, zmenšeninu tých pravých. Dopoludnia navštívite jedinečné Múzeum kobercov - založeného už v roku 1967, ale dnes sídliace v jednej z najmodernejších budov v Azerbajdžane s unikátnou architektúrou - v tvare zrolovaného koberca. Múzeum, ktoré je zároveň i výskumným a edukačným centrom, disponuje bohatou, ale hlavne krásnou a cennou zbierkov kobercov, z ktorých niektoré sa pokladajú za národné dedičstvo! Uvidíte svetovo známe Flame Towers, horiace plamene - teda ultra moderné mrakodrapy v tvare plameňov, a prečo plameňov? Nájdeme tu samozrejme symboliku siahajúcu až do dávnej histórie Azerbajdžanu, ktorý sa nazýva krajinou ohňa a symbol plamienka nie je len v Baku v podobe mrakodrapov, ale dokonca aj v štátnej vlajke! Uvidíte tiež známu Krištáľovú halu - monumentálnu krásnu stavbu pre 27tis. divákov - postavenú v roku 2012 pôvodne pre spevácku súťaž Eurovision, Vlajkové námestie na ktorom sa týči najväčšia vlajka na svete, na stožiari vysokom až 160m. V starom meste Baku Vás očarí Dievčenská veža, zapísaná na zozname UNESCO, spojená so starou Azerbajdžanskou legendou. Veža má až 7 poschodí a výhľad z nej je famózny. Uvidíte aj Palác Širvanšáhov, zapísaný na zozname UNESCO, ktorý je jedným z najkrajších pamiatok azerbajdžanskej architektúry, komplex, pozostávajúci z mešity s minaretom, mauzólea, starobylou bránou a zvyškami starých kúpeľov, ktorý je najstaršou časťou mesta siahajúci až do 7.st., Múzeum miniatúrnych kníh, ktoré pochádzajú zo zbierky Zafie Slaachovej, ktorá obsahovala viac ako 6500 miniatúrnych kníh zo 64 štátov sveta. Na záver si pozrieme krásnu mešitu Juma. Návrat na hotel, noc v hoteli.

3.deň: po raňajkách sa vydáme k Mauzóleu Diri Baba z 15. storočia, čo v preklade znamená " žijúci starček ". Podľa legendy išlo o nesmrteľného svätca, ktorého telo bolo v hrobke pochované v roku 1402 a keďže sa nerozložilo, vyhlásili ho za svätého. Od 17 st. je toto miesto dokonca pútnickým miestom. Hrobka je vytesaná priamo do skaly a pokladá sa za majstrovské dielo širvanskej architektúry. Dodnes sa tu zachoval nápis jeho staviteľa. Pokračovať budete do historického mestečka Shamakhi, ktoré prvý krát spomínal už Klaudius Ptolemaios, grécky geograf v 1.st. n.l. Tu navštívime prenádhernú mešitu Juma zo 7.st. Zastavíme sa ešte pri hrobke Yeddi Gumbez, patriacej poslednému Shamakinskému chánovi a prejdeme do Qabala, kde sa vyvezieme lanovkou pre nádherný panoramatický výhľad na krajinu. Na záver dňa sa zastavíme pri jazere Nohur, s prenádhernými výhľadmi na okolitú prírodu a hory. Po prehliadke odchod do Sheki, noc v hoteli.

4.deň: po raňajkách prehliadka mestečka Sheki, ktoré lemuje úžasný Veľký Kaukaz. Sheki je starobylé historické mestečko, ktorého história siaha až do obdobia tzv. Hodvábnej cesty, kedy mesto ležalo práve na nej. Tu si pozrieme zaujímavý komplex - bývalú letnú rezidenciu chánov z 18.st, zapísanú na zozname UNESCO. Tiež uvidíme tzv. karavánovú stanicu z 18.st., poschodovú budovu, kde obchodníci skladovali  svoj tovar a žili na poschodí nad obchodmi. Budova dnes slúži ako hotel a my si v Sheki na budovách ešte určite pozrieme nádherné a unikátne vitrážové okná, ktoré sú pre Sheki v Azerbajdžane typické. Návrat do Baku, noc v hoteli.

5.deň: po raňajkách sa presuniete na sever krajiny, do oblasti Veľkého Kaukazu, s nádhernými výhľadmi na hory a vodopády, počas cesty si urobíme prestávku na pravé azerbajdžanské gutaby, alebo kutaby, teda tenké ploché koláčiky plnené syrom alebo suchým tvarohom a azerbajdžanský čaj, a to priamo v lesíku Gecresh. Pokračovaním v ceste Kaukazom, dorazíme do najvyššie položenej kaukazskej dedinky, ležiacej vo výške 2350m.n.m.Obyvatelia tejto malej horskej dedinky žijú tak izolovane, že hovoria svojim vlastným jazykom! Po kaukazskom výlete plnom nádherných prírodných scenérií, návrat na hotel, noc v hoteli.

6.deň: po raňajkách navštívite spirituálne centrum moslimov v Azerbajdžane, ktoré je zároveň ukážkou nádhernej architektúry islamu - mešitu Bibi Heybat, ktorú kedysi Alexander Dumas po svojej návšteve v roku 1840 nazval Fatimou a tento názov sa stal pre ňu typický aj dnes. Bude sa Vám zdať príliš nová? Je to možné, tú pôvodnú totiž zbúrali sovieti a dnes sa pozeráme na jej vernú kópiu. Po mešite Vás čaká niečo možno ešte zaujímavejšie - svetový unikát - bahenné sopky. Dostanete sa k nim suchou rovinatou krajinou smerom k mestu Qobustan. Bahenných sopiek je na svete asi 1000, ale len v Azerbajdžane asi 400. Sopky jemne bublajú, ale ak by ste sem prišli po období dažďov, sopky striekajú bahno aj do metrovej výšky a čo je ešte zaujímavejšie - vlažné, priam studené. Oblasť Gobustan je zapísaná na zozname UNESCO nie len pre bahenné sopky, ale i veľmi vzácne prehistorické nápisy, vyryté do skál, podobné tým v Altamire v Španielsku. Tieto nápisy v Azerbajdžane, alebo petroglyfy pochádzajú z obdobia 4tis. rokov pred n.l.. So zaujímavosťami v tento deň ešte stále nekončíme a pokračujeme smerom k Yanar Dag, tzv. Ohnivej hore, ktorú vo svojich cestopisoch spomína už známy cestoveľ Marco Polo. Horiaca skala vôbec nie je taká veľká, ale zato horí údajne už niekoľko tisíc rokov. Spôsobuje to totiž neustále unikájuci zemný plyn, ktorý vytvára a šľahá plamene až do výšky troch metrov. No a teraz už viete prečo sa Azerbajdžan nazýva krajinou ohňa. Po prehliadke návrat do Baku, noc v hoteli.

7.deň: po raňajkách navštívime oblasť Lankaren, neďaleko iránskej hranice. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí mestská pevnosť z 18.st., a Palác chána, my ale pokračujeme sme Lerik, do oblasti, ktorá je známa pre svoje čajové plantáže. Čaj sa pestuje v Azerbajdžane iba v štyroch regiónoch a Lerik je jedným z nich. Napriek tomu, že tradícia pestovania čajovníka v Azerbajdžane začína až v 18.st., dnes sa radí medzi krajiny s najvyššou spotrebou čaju na osobu. Po návšteve čajovníkových plantáží návrat do Baku, noc v hoteli.

8.deň: po raňajkách si posledný deň doprajeme individuálne voľno, nákupy suvenírov, relax a  oddych v Baku a v podvečerných hodinách strávime večer výnimočne. Na tradičnej večeri u Arezbajdžanskej rodine, čo bude rozhodne príjemným zážitkom. Večer návrat na hotel, odchod na letisko v skorých ranných / nočných hodinách.

9.deň: odlet v skorých ranných hodinách, prílet do Budapešti, následný transfer do Bratislavy v obedňajších hodinách.

 


azerbajdzan zajazd PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " AZERBAJDŽAN - ZÁJAZD PLNÝ PREKVAPENÍ ":

 

azerbajdzan Trvanie zájazdu: 9 dní/ 8 nocí

azerbajdzan zajazd Ubytovanie: ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách v 4* hoteloch. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. 6x noc v Baku, 1x noc v Sheki.

azerbajdzan zajazd Transfery:  všetky transfery a presuny okruhom sú zabezpečené minibusom.

azerbajdzan zajazd Stravovanie: raňajky a sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou.

azerbajdzanCestovné poistenie: poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. 

azerbajdzan Cestovné doklady a víza: občania SR k cestovaniu do Azerbajdžanu potrebujú víza. Víza Vám vybavíme za Vás.

azerbajdzanVeľkosť skupiny na zájazde:  v skupine je približne od 7 do 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.

azerbajdzan zajazdSprievodcovské služby: po prílete Vás bude očakávať lokálny slovensky hovoriaci sprievodca.

azerbajdzan zajazd CENA ZAHŔŇA: 

 • 8x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 • Letecká doprava
 • Servisné poplatky
 • pobytová taxa
 • Služby lokálneho slovensky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Azerbajdžane
 • Transfer z letiska v Baku na hotel a spät
 • Všetky transfery počas okruhu
 • 0,5 l vody/ os/deň
 • Program a organizácia
 • Víza

azerbajdzan zajazd GRATIS PLUS:

 • cestovné poistenie Union ( zahŕňa storno zájazdu zo zdravotných dôvodov)
 • transfer BA - Budapešť a späť
 • balík vstupov ( spoločne plánované vstupy, občerstvenie s čajom a gutabami, večera v azerbajdžanskej rodine )

azerbajdzan zajazd Cena nezahŕňa iba:  195€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

azerbajdzan Náročnosť ( 1-3) :  2 * fyzicky mierne náročný poznávací zájazd, ale stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov.

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
03.05.2020 - 11.05.2020 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1390 €
18.06.2020 - 26.06.2020 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1390 €
23.08.2020 - 31.08.2020 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
24.09.2020 - 02.10.2020 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €

CENA ZAHŔŇA

Cena zahŕňa: 

 • 8x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch 
 • Letecká doprava,
 • Servisné poplatky
 • Pobytová taxa
 • Služby lokálneho slovensky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Azerbajdžane
 • Transfer z letiska v Baku na hotel a spät
 • Všetky transfery počas okruhu
 • 0,5 l vody/ os/deň
 • Program a organizácia
 • Víza

Gratis plus:

 • Cestovné poistenie Union ( v cene storno zájazdu zo zdravotných dôvodov )
 • Transfer BA - Budapešť a späť
 • Balík vstupov ( spoločne plánované vstupy, občerstvenie s čajom a gutabami, večera v azerbajdžanskej rodine )

CENA NEZAHŔŇA

Cena nezahŕňa: 

 • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 195€

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 12

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

899 €
VEĽKOLEPÁ MOSKVA
5 dní/ 4noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1890 €
IRÁN - PERZSKÁ CHUŤ ORIENTU
9 dní/8 nocí | Polpenzia | 4*hotely
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1390 €
TISÍC CHUTÍ ARMÉNSKA A GRUZÍNSKA
8 dní/ 7 nocí | Raňajky | 4*hotely
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1195 €
PETROHRAD - MESTO PALÁCOV
6 dní / 5 nocí | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA