AZERBAJDŽAN - ZÁJAZD PLNÝ PREKVAPENÍ

Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.Záloha iba 200€, alebo Voucher.

Azerbajdžan Vám prinesie zmes pocitov, zmes kultúr, nádych orientu a atmosféru východu...Baku Vás prekvapí svojou veľkoleposťou a modernou architektúrou, nenadarmo sa nazýva Dubajom..putovaním azerbajdžanskou krajinou spoznáte vidiek, rôznorodú krajinu, uchváti Vás Kaukaz..Azerbajdžan je krajinou ktorá sa Vám jednoducho vryje do pamäti. Na zájazde Vás čaká pestrý program, príjemní ľudia, chutná azerbajdžanská kuchyňa a hlavne mnoho nových zážitkov! Poznávací zájazd do Azerbajdžanu odporúčame každému, kto očakáva rozmanité, unikátne a pestrofarebné zážitky.

  • 9 DNÍ / 8 NOCÍ | POZNÁVACÍ ZÁJAZD do Azerbajdžanu so sprievodcom 
  • VŠETKY VSTUPY A POISTENIE S COVID príplatkom sú zahrnuté V CENE ZÁJAZDU
  • ŽIADNE PRÍPLATKY k cene navyše
  • Záloha iba 200€, alebo voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.

Program

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

PREČO:

PESTROFAREBNÁ ZMES KAUKAZSKÉHO KORENIA S ARÓMOU ORIENTU A SYMBIÓZA KULTÚR SPOJENÁ V UNIKÁTNY CELOK AZERBAJDŽANU. POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO SLOVA A DO PÍSMENA, KTORÝ ODHALÍ VŠETKY TVÁRE TEJTO UNIKÁTNEJ A ROZMANITEJ KRAJINY V CESTOVATEĽSKOM KOKTEILI, KTORÝ TVORÍ VYVÁŽENÝ MIX ARCHITEKTÚRY, KULTÚRY, PRÍRODY, LABUŽNÍCKEHO JEDLA, HUDBY, NADČASOVÉHO BAKU A TRADIČNÉHO VIDIEKA.

NOSNÉ ELEMENTY:

Nadčasová metropola Baku, bahenné sopky, panoramatické výhľady, čajové plantáže, petroglyfy, prenádherné historické mešity, návšteva v tradičnej azerbajdžanskej rodine , kaukazská dedina, lahodná miestna kuchyňa, tradičné perzské koberce

SLOW TRAVEL:

Vychutnáme si Azerbajdžan cez jeho unikátnu krajinu, prenádherné pamiatky, lahodné jedlo aj tradičný vidiek

POTREBY KLIENTA:

Pre zvedavých cestovateľov, ktorí si túžia vychutnať  inakosť, rozmanitosť a nekonvenčné zážitky s hrejivým pocitom, že opäť spoznali iný "normál" na aký sme zvyknutí.

PRE SPRIEVODCOV:

Dobrodružný výlet v skvelej skupine plný poznania, výborného jedla a zábavy.

 

1.DEŇ: 

transfer z Bratislavy do Budapešti v podvečerných hodinách, nočný let do Baku.

2.DEŇ: prílet do Baku v ranných hodinách. Ubytovanie na hoteli. Hneď na privítanie sa posilníte tradičnými raňajkami s miestnymi špecialitami a vydáte sa na dopoludňajšiu príjemnú prehliadku hlavného mesta Azerbajdžanu - Baku. Prejdete sa skvelým Národným bulvárom tiahnucim sa popri Kaspickom mori, ktorý je príjemnou prechádzkou pomedzi parky a systém vodných kanálov, uvidíte tu aj Malé Benátky, zmenšeninu tých pravých. Dopoludnia navštívite jedinečné Múzeum kobercov - založeného už v roku 1967, ale dnes sídliace v jednej z najmodernejších budov v Azerbajdžane s unikátnou architektúrou - v tvare zrolovaného koberca. Múzeum, ktoré je zároveň i výskumným a edukačným centrom, disponuje bohatou, ale hlavne krásnou a cennou zbierkov kobercov, z ktorých niektoré sa pokladajú za národné dedičstvo! Uvidíte svetovo známe Flame Towers, horiace plamene - teda ultra moderné mrakodrapy v tvare plameňov, a prečo plameňov? Nájdeme tu samozrejme symboliku siahajúcu až do dávnej histórie Azerbajdžanu, ktorý sa nazýva krajinou ohňa a symbol plamienka nie je len v Baku v podobe mrakodrapov, ale dokonca aj v štátnej vlajke! Uvidíte tiež známu Krištáľovú halu - monumentálnu krásnu stavbu pre 27tis. divákov - postavenú v roku 2012 pôvodne pre spevácku súťaž Eurovision, Vlajkové námestie na ktorom sa týči najväčšia vlajka na svete, na stožiari vysokom až 160m. V starom meste Baku Vás očarí Dievčenská veža, zapísaná na zozname UNESCO, spojená so starou Azerbajdžanskou legendou. Veža má až 7 poschodí a výhľad z nej je famózny. Uvidíte aj Palác Širvanšáhov, zapísaný na zozname UNESCO, ktorý je jedným z najkrajších pamiatok azerbajdžanskej architektúry, komplex, pozostávajúci z mešity s minaretom, mauzólea, starobylou bránou a zvyškami starých kúpeľov, ktorý je najstaršou časťou mesta siahajúci až do 7.st., Múzeum miniatúrnych kníh, ktoré pochádzajú zo zbierky Zafie Slaachovej, ktorá obsahovala viac ako 6500 miniatúrnych kníh zo 64 štátov sveta. Na záver si pozrieme krásnu mešitu Juma. Návrat na hotel, noc v hoteli.

3.DEŇ: po raňajkách sa vydáme k Mauzóleu Diri Baba z 15. storočia, čo v preklade znamená " žijúci starček ". Podľa legendy išlo o nesmrteľného svätca, ktorého telo bolo v hrobke pochované v roku 1402 a keďže sa nerozložilo, vyhlásili ho za svätého. Od 17 st. je toto miesto dokonca pútnickým miestom. Hrobka je vytesaná priamo do skaly a pokladá sa za majstrovské dielo širvanskej architektúry. Dodnes sa tu zachoval nápis jeho staviteľa. Pokračovať budete do historického mestečka Shamakhi, ktoré prvý krát spomínal už Klaudius Ptolemaios, grécky geograf v 1.st. n.l. Tu navštívime prenádhernú mešitu Juma zo 7.st. Zastavíme sa ešte pri hrobke Yeddi Gumbez, patriacej poslednému Shamakinskému chánovi a prejdeme do Qabala, kde sa vyvezieme lanovkou pre nádherný panoramatický výhľad na krajinu. Na záver dňa sa zastavíme pri jazere Nohur, s prenádhernými výhľadmi na okolitú prírodu a hory. Po prehliadke odchod do Sheki, noc v hoteli.

4.DEŇ: po raňajkách prehliadka mestečka Sheki, ktoré lemuje úžasný Veľký Kaukaz. Sheki je starobylé historické mestečko, ktorého história siaha až do obdobia tzv. Hodvábnej cesty, kedy mesto ležalo práve na nej. Tu si pozrieme zaujímavý komplex - bývalú letnú rezidenciu chánov z 18.st, zapísanú na zozname UNESCO. Tiež uvidíme tzv. karavánovú stanicu z 18.st., poschodovú budovu, kde obchodníci skladovali  svoj tovar a žili na poschodí nad obchodmi. Budova dnes slúži ako hotel a my si v Sheki na budovách ešte určite pozrieme nádherné a unikátne vitrážové okná, ktoré sú pre Sheki v Azerbajdžane typické. Návrat do Baku, noc v hoteli.

5.DEŇ: po raňajkách sa presuniete na sever krajiny, do oblasti Veľkého Kaukazu, s nádhernými výhľadmi na hory a vodopády, počas cesty si urobíme prestávku na pravé azerbajdžanské gutaby, alebo kutaby, teda tenké ploché koláčiky plnené syrom alebo suchým tvarohom a azerbajdžanský čaj, a to priamo v lesíku Gecresh. Pokračovaním v ceste Kaukazom, dorazíme do najvyššie položenej kaukazskej dedinky, ležiacej vo výške 2350m.n.m.Obyvatelia tejto malej horskej dedinky žijú tak izolovane, že hovoria svojim vlastným jazykom! Po kaukazskom výlete plnom nádherných prírodných scenérií, návrat na hotel, noc v hoteli.

6.DEŇ: po raňajkách navštívite spirituálne centrum moslimov v Azerbajdžane, ktoré je zároveň ukážkou nádhernej architektúry islamu - mešitu Bibi Heybat, ktorú kedysi Alexander Dumas po svojej návšteve v roku 1840 nazval Fatimou a tento názov sa stal pre ňu typický aj dnes. Bude sa Vám zdať príliš nová? Je to možné, tú pôvodnú totiž zbúrali sovieti a dnes sa pozeráme na jej vernú kópiu. Po mešite Vás čaká niečo možno ešte zaujímavejšie - svetový unikát - bahenné sopky. Dostanete sa k nim suchou rovinatou krajinou smerom k mestu Qobustan. Bahenných sopiek je na svete asi 1000, ale len v Azerbajdžane asi 400. Sopky jemne bublajú, ale ak by ste sem prišli po období dažďov, sopky striekajú bahno aj do metrovej výšky a čo je ešte zaujímavejšie - vlažné, priam studené. Oblasť Gobustan je zapísaná na zozname UNESCO nie len pre bahenné sopky, ale i veľmi vzácne prehistorické nápisy, vyryté do skál, podobné tým v Altamire v Španielsku. Tieto nápisy v Azerbajdžane, alebo petroglyfy pochádzajú z obdobia 4tis. rokov pred n.l.. So zaujímavosťami v tento deň ešte stále nekončíme a pokračujeme smerom k Yanar Dag, tzv. Ohnivej hore, ktorú vo svojich cestopisoch spomína už známy cestoveľ Marco Polo. Horiaca skala vôbec nie je taká veľká, ale zato horí údajne už niekoľko tisíc rokov. Spôsobuje to totiž neustále unikájuci zemný plyn, ktorý vytvára a šľahá plamene až do výšky troch metrov. No a teraz už viete prečo sa Azerbajdžan nazýva krajinou ohňa. Po prehliadke návrat do Baku, noc v hoteli.

7.DEŇ: OMÁMENÍ VôŇOU ČJOVÝCH PLANTÁŽÍ OCHUTNÁME PRAVÝ ČERSTVÝ AZERBAJDŽANSKÝ ČAJ

po raňajkách navštívime oblasť Lankaren, neďaleko iránskej hranice. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí mestská pevnosť z 18.st., a Palác chána, my ale pokračujeme sme Lerik, do oblasti, ktorá je známa pre svoje čajové plantáže. Čaj sa pestuje v Azerbajdžane iba v štyroch regiónoch a Lerik je jedným z nich. Napriek tomu, že tradícia pestovania čajovníka v Azerbajdžane začína až v 18.st., dnes sa radí medzi krajiny s najvyššou spotrebou čaju na osobu. Po návšteve čajovníkových plantáží návrat do Baku, noc v hoteli.

8.DEŇ: po raňajkách si posledný deň doprajeme individuálne voľno, nákupy suvenírov, relax a  oddych v Baku a v podvečerných hodinách strávime večer výnimočne. Na tradičnej večeri u Arezbajdžanskej rodine, čo bude rozhodne príjemným zážitkom. Večer návrat na hotel, odchod na letisko v skorých ranných / nočných hodinách.

9.DEŇ: odlet v skorých ranných hodinách, prílet do Budapešti, následný transfer do Bratislavy v obedňajších hodinách.

Armensko Gruzinsko zajazd VŠETKY TERMÍNY A CENY

Parametre zájazdu

8x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch | Letecká d. BUD- BAKU a späť | Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Transfer BA - Budapešť a späť | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruhu | Program a organizácia | Balík vstupov | Občerstvenie s čajom a gutabami | Večera v azerbajdžanskej rodine | Cestovné poistenie Union GRATIS | Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôž. izbu 195€
9 dní/ 8 nocí
Občania SR k cestovaniu do Azerbajdžanu potrebujú cestovný pas SR, platný 6mes. po návrate z krajiny a víza. Víza vybavujeme za Vás.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s.
Transfer z BA na letisko Budapešť a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Budapešť - Jerevan a späť zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina.
Slovensky hovoriaci sprievodca v Azerbajdžane
6x noc v Baku, 1x noc v Sheki. Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou, nie však všade, preto odporúčame mať pri sebe aj hotovosť.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
13.04.2022 - 21.04.2022 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1499 €
1399 €
11.05.2022 - 19.05.2022 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1499 €
1399 €
06.07.2022 - 14.07.2022 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1499 €
1399 €
03.08.2022 - 11.08.2022 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1499 €
1399 €
07.09.2022 - 15.09.2022 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1499 €
1399 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
8x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 Letecká d.  BUD- BAKU a späťť
 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - Budapešť a späť 
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík vstupov
Občerstvenie s čajom a gutabami
Večera v azerbajdžanskej rodine
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

Cena nezahŕňa: 

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 195€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 12

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

689 €
VÝLET DO MOSKVY NA 4 DNI
Záloha 100€/voucher. FIRSTMOMENT ...
4 dni / 3noci | POISTENIE V CENE
Akciová cena 1409 €
Pôvodná cena 1499 €
ZÁJAZD DO MOSKVY A PETROHRADU NA 9 DNÍ
Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ...
9 dní / 8 nocí | VSTUPY A POISTENIE ...
24 €
Výstava kvetov a záhrad TULLN a ...
1-dňový výlet
Akciová cena 1149 €
Pôvodná cena 1250 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD
Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ...
6 dní / 5nocí | VSTUPY A POISTENIE ...
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA