Izrael - Tri svety, jedna krajina

Izrael je krajina rozmanitosti, kde sa stretajú tri svetové kultúry. Budete prechádzať kamennými uličkami medzi ortodoxnými židmi, kresťanskými mníchmi a arabskými predajcami a v jeden deň uvidíte modliť sa židov pri Múre Nárekov, kresťanov v Chráme Božieho hrobu a moslimov na Chrámovej hore

Základné informácie 

  • 8dní / 7 nocí vrátane letu, ak vychádza v danom termíne zájazdu nočný let
  • Cena je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer  z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa "
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • V Travego Tour máte spolu so Zmluvou o zájazde uzatvorené aj Cestovné poistenie Union ( prečítajte si rozsah poistenia )vrátane storna zájazdu
  • Storno podmienky:  Pre storno zájazdu zo zdravotných dôvodov ste poistení v rámci poistenia Union, ktoré uzatvárame všetkým cestujúcim v cene zájazdu
  • Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
  • Protipandemické opatrenia: žiadne, aktuálne sa nevyžaduje ani očkovanie, ani PCR test

  • Malé skupiny : do 9 - 10 osôb

SEZÓNA 2023 OTVORENÁ! Využite FIRST MOMENT ZĽAVY na zájazdy 2023.

FIRST MOMENT Zľavy v predpredaji  sú platné maximálne do konca roka 2022, alebo do vypredania určitého počtu miest v každom termíne. First moment zľavy sú najvyššie zľavy v roku. Ceny zájazdov v predpredaji sú nižšie z toho dôvodu, že ak pre Vás po objednaní zájazdu rezervujeme letenky niekoľko mesiacov pred termínom sú ich ceny sú nižšie. S približujúcim sa termínom, ako  napr. mesiac pred termínom,  sú už ceny leteniek  vyššie, teda aj ceny zájadov sa zvyšujú. Odporúčame preto objednať si vybraný zájazd čím skôr, pričom postačuje minimána záloha 30% s doplatkom až 46 dní pred odchodom.

Prečo cestovať na zájazd  do Izraela

Cestou Izraelom na poznávacom zájazde so skúseným sprievodcom spoznáte miesta, ktoré tak dobre z histórie poznáte,  miesta ktoré ukrývajú pamiatky svetového významu! Izrael sú  úžasné pamiatky, fascinujúca príroda a úchvatná  krajina a hlavne krajina ľudí - keď sa budete prechádzať kamennými uličkami medzi ortodoxnými židmi, kresťanskými mníchmi a arabskými predajcami a v jeden deň uvidíte modliť sa židov pri Múre Nárekov, kresťanov v Chráme Božieho hrobu a moslimov na Chrámovej hore pochopíte, že čaro a jedinečnosť tejto krajiny spočíva predovšetkým v jej rozmanitosti! 

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Izrael - Tri svety, jedna krajina

Zájazd Izrael - 3 svety, jedna krajina je vhodný pre všetkých, ktorí túžia spoznať najvýznamnejšie historické miesta svetového formátu s výborým odborným sprievodcom, ktorý je má problematiku Blízkeho východu v malíčku a v Izraeli je ako doma.


Program zájazdu

Izrael - Tri svety, jedna krajina

1.deň: Odlet zo Slovenska a prílet do Izraela

Stretneme sa v Bratislave a spoločným transferom odchádzame na letisko Viedeň. Prílet do Tel Avivu, transfer na hotel.

2.deň: Herodion - Betlehém

Poznávanie Izraelu začíname návštevou archeologickej lokality Herodion, neďaleko Jeruzalema. Nachádza sa tu pevnosť, ktorú dal vybudovať kráľ Herodes Veľký a hrobka, v ktorej je pochovaný. Z pevnosti nás nadchnú nádherné výhľady na Judeu. Uvidíme aj Pastierske pole – kostol, kde anjel oznámil pastierom narodenie spasiteľa, Betlehémbaziliku Zrodenia s jasličkami, kostol sv. Kataríny, odkiaľ sa prenáša tradičná polnočná betlehémska omša, uvidíme Jaskyňu mlieka, kam sa podľa tradície presťahovala Svätá rodina krátko po Ježišovom narodení, dnes je to jedno z najobľúbenejších pútnických cieľov v Betlehéme, aj pre vieru, že návšteva Mliečnej jaskyne, môže pomôcť zvýšiť plodnosť matiek, ktoré túžia po dieťati. Tu si budeme môcť kúpiť tradičné výrobky z olivového dreva, kozmetiku z Mŕtveho mora a mnoho iných suvenírov.

Izrael Betlehem Izrael Betlehem Mliečna jaskyňa

3.deň: Jeruzalém

Dnešný deň spoznáme Jeruzalem. Navštívime Olivovú horu, Chrám Národov, Via Dolorosa, cestu, ktorou Ježiš niesol svoj kríž, kostol sv. Anny – najlepšie zachovaný križiacky kostol vo Svätej zemi, Chrám Božieho hrobu, jedno z najposvätnejších miest kresťanstva, postavený na mieste Ježišovho ukrižovania, pochovávania a zmŕtvychvstania. Uvidíme aj Múr nárekov, židovskú štvrť a horu Sion s miestom Poslednej večere a hrobom kráľa Dávida.

Izrael Múr nárekov Izrael Chrám Božieho hrobu

 

4.deň: Masada - Jericho

Dnešný deň sa ocitneme na mieste, kde boli objavené známe Kumránske zvitky, rukopisy, ktoré obsahujú biblické texty a iné náboženské texty, v starovekej osade s jaskyňami, osade Kumrán. Okrem Kumránu zavítame do ďalšej významnej lokality, zapísanej do zoznamu UNESCO. Navštívime pevnosť Masada, monumentálnu pevnosť Herodesa Veľkého nad Mŕtvym morom, miesto hromadnej samovraždy obrancov pevnosti a symbol židovského boja za slobodu. Dnes sa zoznámime aj s najstarším mestom na svete, navštívime Jericho, ktorého prvé osídlenie sa datuje do obdobia 9000 rokov pred Kr.. Okrem histórie tu ochutnáme aj úžasné a sladké ďatle a môžeme sa okúpať aj v liečivom  Mŕtvom mori.

Izrael Masada Izrael Kumran

5.deň: Galilejské jazero

Dnes nás čaká celodenný výlet do Galilei, hornatej historicky významnej lokality Izraela, plnej mnohých duchovných miest. Je to miesto kde začal Ježiš svoju misiu a zanechal podľa tradícií stopy, ktoré na miesta jeho zázrakov priťahujú tisícky kresťanských pútnikov. Veď práve tu Ježiš podľa biblie kráčal po vode, tíšil búrku, nakladal lode s rybami a nakŕmil päť tisíc ľudí. Navštívime tu najväčšie staroveké mesto v Izraeli, Bet Shean, Kostol Rozmnoženia chlebov a rýb, miesto kde Ježiš prvý krát kázal v synagóge a liečil ľudí Kafarnaum a rodné mesto sv. Petra, kde býval Peter a kde sa stretávali už prví kresťania a pozostatky tzv. Bielej synagógy. V reštaurácii pri jazere si môžeme ochutnať miestnu špecialitu, rybu sv. Petra a Galilejské jazero si vychutnáme v plnej kráse počas plavby loďou po jazere.

Izrael Galilejské jazero Izrael Caperneum

6.deň: Haifa - Bahai - Jaffa

Dnes navštívime tretie najväčšie mesto v Izraeli Haifa, kláštor Stella Maris na hore Karmel, nádherné antické pamiatky v Caesarea Maritima – bývalé hlavné mesto Judského kráľovstva postavené Horodotom Veľkým, archeologická lokalita situovaná na pobreží Stredozemného mora, vyhliadka na rozprávkové záhrady a chrám Bahái (UNESCO), Jaffa – staroveký prístav a predchodca Tel Avivu. V Tel Avive si doprajeme na záver čas na nákupy na Karmelskom trhu, ale kúpenie.

Izrael Zahrady Bahrii Izreal Jaffa

7.deň: Hebron

Dnes navštívime Hebron, Mauzóleum patriarchov, synagógu a mešitu, kde sú pochovaní Abrahám, Izák a Jakob, mimoriadne uctievaná svätyňa Židov aj moslimov ( v prípade zmeny bezpečnostnej situácie deň venujeme kúpaniu v Mŕtvom mori )

Izrael Hebron Izrael Hebron Mauzóleum

8.deň: Chrámová hora - odlet

V prípade, že nám to čas odletu umožní, pozrieme si ešte Chrámovú horu v Jeruzaleme, miesta, kde kedysi stál Šalamúnov chrám a dnes sa na jeho miesta týči Skalný chrám so zlatou kupolou. Transfer na letisko, odlet a následný transfer do BA.

Izreale Jeruzalem Izrael Jeruzalem Suveníry

Zaujímavosti Izrael

Prečítajte si články našeho blogu

9 esencií Izraela

Na zájazde v Izraeli cestujeme " Slow travel "

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

Parametre zájazdu

7x ubytovanie v 4*hoteli s polpenziou | Letecká d. Viedeň - Tel Aviv a späť | Transfer BA - Viedeň a späť | Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu + lokálneho sprievodcu| Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas pobytu | Program a organizácia | Balík vstupov | Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte | Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)
8 dní / 7 nocí
Pre vstup do Izraela je potrebný cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate.
Komplexné cestovné poistenie Union Pandemic uzatvárame cez Union poisťovnu a.s
Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Viedeň- Tel Aviv a späť zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina.
Slovensky hovoriaci sprievodca + lokálny sprievodca počas pobytu v Izraeli
Hotel 4* - Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Polpenzia je zahrnutá v cene zájazdu. Čas na obed je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo, či špecialitu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Vaše výdavky tvoria iba obedy a suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinou zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Malé skupiny .Veľkosť skupiny sa pohybuje od 4 do 10 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
27.02.2023 - 06.03.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1779 €
1499 €
13.03.2023 - 20.03.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1779 €
1499 €
17.04.2023 - 24.04.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1779 €
1499 €
02.10.2023 - 09.10.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1779 €
1499 €
30.10.2023 - 06.11.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1779 €
1499 €
09.11.2022 - 16.11.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1879 €
1489 €
20.11.2023 - 27.11.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1779 €
1499 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
7x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou

 Letecká d.  Viedeň -  Tel Aviv a späť

Transfer BA - Viedeň a späť

 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Program a organizácia

 Balík vstupov

Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 219€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EXLETISR

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

969 €
Rumunsko - Transylvánia

5dní/ 4 noci |VSTUPY A POISTENIE V ...
Akciová cena 899 €
Pôvodná cena 935 €
Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

5dní / 4nocí 4* hotel | RAŇAJKY
Akciová cena 1789 €
Pôvodná cena 2189 €
To najkrajšie z Uzbekistanu

9dní / 8nocí 3-4* hotel | POLPENZIA
Akciová cena 499 €
Pôvodná cena 599 €
Vianočné trhy v Bukurešti

3 dni / 2 noci | 4* hotel | raňajky
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT