Informácie

1 000 chutí Arménska a Gruzínska - to je ochutnávka najlepších skvostov Arménska a Gruzínska! Fascinujúca príroda, skvostné arménske i gruzínske pamiatky, história, jedinečný pravý arménsky koňak, lahodné gruzínske vína a miestne špeciality, relax v gruzínskych kúpeľoch, skvelí lokálni sprievodcovia z Arménska a Gruzínska a 4* hotely! Poznávací zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska ulahodí všetkým Vašim zmyslom!

Letecká doprava
Skupina: 6 - 28 osôb
Raňajky
Komplexné služby

Prečo cestovať do Arménska a Gruzínska

Cestovateľská ochutnávka, ktorá ulahodí všetkým Vašim zmyslom. Vychutnáte si tie najlepšie miestne špeciality, dotknete sa ranej kresťanskej histórie a kultúry, pocestujete naprieč fascinujúcou krajinou, pocítite prirodzenosť východných kultúr a započúvate sa do rytmov arménskej a gruzínskej temperamentnej hudby.

 

Zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska - pre akého cestovateľa je vhodný?

Pre labužníkov života, ktorí chcú zažiť viac, rozvibrovať svoje zmysly, zastaviť sa v čase a plnými dúškami si vychutnávať okamih prítomnosti. Zájazd je fyzicky nenáročný, všetky presuny riešime minibusom, minimum peších presunov, bohatý a rozmanitý program, v ktorom si nájde každý niečo pre seba a hlavne neskutočne dobrá gruzínska a arménska strava, na ktorej si pochutí každý labužník.

Oznam

Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov. Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer z BA, dodatočne neplatíte žiadne poplatky. Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné.

Destinácia

Kaukazské krajiny

odlet

Viedeň (tam)/Jerevan (späť)

prílet

Kutaisi/Viedeň

v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Jazda na džípoch
Ochutnávky vín a brandy
Gruzínsky večer s tradičnou večerou
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 40 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 249 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
parametre zájazdu

8 dní/7 nocí

Cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate zo zájazdu

Slovensky hovoriaci a miestny sprievodca

4* hotel - ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách pre dvojice a 3-lôžkových izbách pre trojice. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Ponúkame však možnosť nájsť Vám osobu na spoluubytovanie, v tom prípade môžete byť ubytovaní spolu na jednej 2-lôžkovej izbe a nemusíte tento príplatok hradiť. Upozorňujeme, že v krajinách mimo EÚ môže byť štandard 4* hotelov nižší, ako sme zvyknutí v EÚ. Niektoré hotely môžu byť jednoduché, ale vždy sú čisté.

Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je v programe vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám vždy odporučia to najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.

Všetky spoločne plánované vstupy (podľa aktuálneho programu) sú zahrnuté v cene zájazdu.

V Arménsku platí mena arménsky dram, v Gruzínsku gruzínske lari. Zmenáreň navštívite spolu so sprievodcom v prvý deň zájazdu. Na obed/večeru miniete v priemere 10 -15 €/os./deň (možná platba kartou), zvyšné výdavky tvoria iba suveníry.

Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinou zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.

Na zájazde Vám zapožičiame audioguide systém na odposluch sprievodcu, ktorý zahŕňa prijímač, slúchadlá a nabíjačku. Pri používaní, prosím, rešpektujte pokyny sprievodcu a zaobchádzajte s týmto systémom opatrne, keďže jeho hodnota je cca. 50 €/ks.

Wi-fi je dostupné na hoteloch.

Transfer z BA na letisko a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.

Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 osôb.

1 - fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

Leteckú dopravu zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.

Termíny zájazdu

Termíny zájazdu

Dátum / dĺžka Sprievodca Dostupnosť Konečná cena
12.06. - 19.06.2024
8 dní / 7 nocí
Petra Petrová Sprievodca CK Travego Tour Petra Petrová Obsadené 1 669 €
1 589 €
03.07. - 10.07.2024
8 dní / 7 nocí
Untitled-1 Michal Ostávajú 2 miesta 1 669 €
1 589 €
21.08. - 28.08.2024
8 dní / 7 nocí
Pavol Lím sprievodca CK Travego Tour Pavol Lím Ostávajú 2 miesta 1 669 €
1 589 €
11.09. - 18.09.2024
8 dní / 7 nocí
Petra Petrová Sprievodca CK Travego Tour Petra Petrová Ostávajú 2 miesta 1 669 €
1 569 €
25.09. - 02.10.2024
8 dní / 7 nocí
- Ostávajú 4 miesta 1 569 €
1 529 €
09.10. - 16.10.2024
8 dní / 7 nocí
- Obsadené 1 589 €
1 429 €
v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu - autobus (podľa aktuálneho programu)
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Jazda na džípoch
Ochutnávky vín a brandy
Gruzínsky večer s tradičnou večerou
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 5 €/os./deň
Sprepitné: 40 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 249 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Program a mapa

Program zájazdu

01

1. deň: Začína nám cesta po Gruzínsku za pohladením duše a všetkých našich zmyslov.

Náš prvý deň sa závisí od času príletu. Väčšinou prilietame neskoro večer. Ak sa nám pošťastí a máme prílet skôr, stihneme aj čo-to pozrieť v Kutaisi. Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom nás čaká spoločný transfer na letisko, odlet z Viedne do gruzínskeho Kutaisi. Po prílete si odskočíme do zmenárne, aby sme si mohli zameniť Gruzínske lari. Ak priletíme skôr, prvý dotyk so zakaukazským... Čítaj viac Gruzínskom pocítime na výbornom obede v typickej gruzínskej reštaurácii a posilnení a oddýchnutí po ceste navštívime prvú pamiatku, katedrálu Bagrati (zapísanú na zozname UNESCO) z 11. st., postavenú pri príležitosti zjednotenia Gruzínska Bagratim III. Ubytovanie a noc v hoteli.

02

2. deň: Navštívime hneď niekoľko gruzínskych top atrakcií, Stalinove múzeum, skalné mesto Uplisciche a Gruzínsku vojenskú cestu.

Po raňajkách odchádzame prebádať Gruzínsko a začneme s Gori. Zaujímavá bude návšteva Stalinovho múzea, kde budeme môcť vidieť aj jeho rodný dom, množstvo osobných predmetov, historických faktov a zážitkom bude aj vstúpiť do Stalinovho súkromného vagóna a predstaviť si, ako ním kedysi cestovával do Gruzínska. Čerešničkou na torte dnešného dňa je jedinečné Uplisciche, starobylé jaskynné mesto, kde sú vytesané v skalách rôzne malé chrámy, domy, či celé uličky. Z... Čítaj viac vrchu skál sa nám naskytne krásny a vskutku nezabudnuteľný pohľad na nádhernú prírodnú scenériu zo skál i okolitú krajinu. Z Uplisciche pokračujeme hlboko do Kaukazských hôr, do Gudauri. Pocestujeme jednou z najkrajších horských ciest na svete, cestou, ktorá píše históriu - Gruzínskou vojenskou cestou. Používa sa už od Antiky, bola zrekonštruovaná v 18.st. P. Potemkinom. Gruzínska vojenská cesta nám dnes prinesie prenádherné horské scenérie a množstvo nádherných výhľadov. Prvú zastávku máme pri Zhinvali, vodnej nádrži, známej aj ako Jazero na gruzínskej vojenskej ceste. Priehrada bola postavená v 80.-tych rokoch 20 st. Sovietskym zväzom, dnes je to nádherné miesto pre naše oči aj foťáky. Po príchode do Gudauri nás čaká ubytovanie a noc v hoteli.

03

3. deň: Zažijeme jazdu na džípoch, užijeme si dobrodružstvo, Kaukaz a na záver dňa sa zrelaxujeme v úžasných sírnych kúpeľoch.

Po prebudení v kaukazskom Kazbeki nás čaká skvelý deň, priamo vo Veľkom Kaukaze, v pohorí Kazbeki. Kazbeki je v skutočnosti vyhasnutá sopka, jeden z vrchov Veľkého Kaukazu, za ktorým sa už rozlieha Rusko. Horské prostredie nás úplne nadchne, ale nás toho stále veľa čaká. Zastavíme sa pri krásnej vyhliadke na Kazbeki, pri pamätníku ruského a gruzínskeho priateľstva z roku 1983. Pamätník leží presne na mieste nádherného... Čítaj viac výhľadu na Údolie diabla v kaukazských horách. Minibus na čas vymeníme za džípy, ktoré nás už budú očakávať a dobrodružnou jazdou sa vyvezieme k jednému z najväčších symbolov Gruzínska a Kaukazu - kostolíku Najsvätejšej trojice v Gergeti, ktorý leží vo výške 2170 m.n.m., a v pozadí ktorého sa rozprestiera monumentálne pohorie Kazbeki, jeden z vrcholov Veľkého Kaukazu. Kostol bol postavený v 14.st. Od kostola sa nám naskytne ďalší impozantný výhľad na celé údolie a pohorie Kazbeki s výškou 5047 m.n.m. Cestou do Tbilisi sa zastavíme pri kláštore Svetiskoveli a pokračujeme do Tbilisi, kde strávime noc. Ešte predtým si ale užijeme relax a vychutnáme si tradičné sírne kúpele v blahodárnej termálnej vode.

04

4. deň: Máme rande s novým mestom, spoznáme gruzínske Tbilisi, pozrieme si panoramatické výhľady z lanovky, ochutnáme známe gruzínske vína a večer prežijeme s gruzínskym vínom, hudbou a tancom a hlavne skvelým jedlom.

Dnes nás čaká prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Gruzínska, Tbilisi, ktoré je plné kultúrnych a historických pamiatok. Uvidíme rôzne architektonické skvosty, ako Gruzínske národné múzeum, Operné a baletné divadlo, či Múzeum moderného umenia Zuraba Cereteliho, ktorého už poznáte, ak ste s nami boli v Moskve. Navštívime nádhernú katedrálu Sameba, ktorá nás privíta podmanivou vstupnou záhradou. Sameba - Katedrála najsvätejšej trojice je najväčšou katedrálou v Gruzínsku a so svojou výškou 101m, vynímajúc sa na jednom... Čítaj viac z kopcovitých výbežkov ponad Tbilisi, vytvára dojem monumentálnosti a obrovskej posvätnosti nielen pre obyvateľov Tbilisi, ale aj pre nás. Uvidíme aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov, palác v ktorom bola po revolúcii v Rusku podpísaná v roku 1918 nezávislosť Gruzínska a v ktorom v 30.-tych rokoch 20. st. žila aj Stalinova matka. Uvidíme tiež majestátnu budovu Parlamentu, prejdeme sa novým Mostom mieru, ktorý je postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10 tis. LED svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi top 13 nezvyčajných mostov sveta. Zážitkom bude určite aj návšteva Pevnosti Narikala, kam sa vyvezieme lanovkou a vychutnáme si krásny pohľad na Tbilisi, ale aj Anchiskhati bazilika, či Sioni katedrála, jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíme v miestnej vinárni na ochutnávke skvelého gruzínskeho vína, kde dodnes ponúkajú aj vína, ktoré tak rád obľuboval rodák z Gruzínska Stalin. Vo večerných hodinách nás ešte čaká skvelý program - famózny gruzínsky večer, s výborným jedlom, tradičným folklórom, hudbou, ba i tancom!

05

5. deň: Dnes aj cesta je cieľ. Poteší naše oči dych berúcou prírodou a fascinujúcou gruzínskou a arménskou krajinou.

Po raňajkách nás čaká cesta ku gruzínsko-arménskej hranici. Hraničný prechod prejdeme s naším slovenským sprievodcom peši, preukážeme sa pasmi a na arménskej strane sa stretneme s našimi novými priateľmi, arménskou sprievodkyňou a novým vodičom. Cesta naprieč fascinujúcou arménskou krajinou je plná úžasných historických pamiatok. Pocestujeme k prvému skvostu Arménska -  jazeru Sevan, ktoré je najväčšie jazero na Kaukaze, ležiace vo výške 1900 m.n.m., skutočná perla tejto horskej krajiny. Nazrieme aj do priľahlého... Čítaj viac kláštora Sevanavank, zvyšnú hodinku cesty nám spríjemní naša arménska sprievodkyňa zaujímavým rozprávaním a my prichádzame hlavného mesta Arménska - Jerevanu. Po príchode sa ubytujeme, noc v hoteli.

06

6. deň: Potešíme svoje oči nádhernými farbami arménskych kobercov, naučíme sa, ako sa pečie pravý arménsky lavaš a ochutnáme pravé arménske brandy Ararat.

Dnešný deň začína ochutnávkou! Dnes si doprajeme ochutnávku pýchy Arménska - brandy ARARAT. Prehliadneme si múzeum výroby, pamätné sudy, možno nás dojme Sud mieru, ktorý je pripravený už takmer 30 rokov, aby sa otvoril, keď Arménsko a Azerbajdžan uzatvoria večný mier, sud, z ktorého sa nalievalo Putinovi, či mnohým iným prezidentom. Ararat samozrejme ochutnáme a kto bude chcieť originálny suvenír, môže si ho v podnikovej predajni aj zakúpiť. Pokračujeme ku kláštoru Geghard... Čítaj viac (UNESCO) zo 4.st., ktorého väčšina kaplniek je vytesaných do skaly. Pôvodným názvom bol Jaskynný kláštor, no zaužíval sa názov Kláštor oštepov - Geghardavank - pretože práve v tomto kláštore bola ukrývaná časť oštepu, ktorou bol prebodnutý Ježiš Kristus na kríži a ktorý sem vraj priniesol a ukryl apoštol Judáš. Dnes sa kópia oštepu nachádza v kláštore Ečmiadzin, ktorý spolu uvidíme. Rovnako tak sa pozrieme, ako sa pečie typický arménsky chlieb lavaš a pochutíme si na výbornom arménskom obede. Popoludní nás čaká ešte jedna zaujímavosť. Svoje oči potešíme v nádhernom múzeu arménskych kobercov, kde sa naučíme, ako sa tieto prekrásne skvosty dodnes ručne vyrábajú.

07

7. deň: A je to tu! Bájna hora Ararat ako na dlani. Pohľad do diaľky s myšlienkami na Noemovu archu zapijeme v najstaršej vínnej pivnici na svete.

Po raňajkách začneme deň výletom naprieč údolím Ararat ku kláštoru Khor Virap, ktorého história je spätá s prijatím kresťanstva v Arménsku. Ten nám ponúkne nielen dotyk s históriou raného kresťanstva, ale aj jedinečný a nezabudnuteľný výhľad na bájnu horu Ararat, na ktorú sa zahľadíme v nemom úžase. Po tom, čo si dosýta vychutnáme tieto krásne okamihy, navštívime známy vinársky región Areni, kde si na ochutnávke vychutnáme miestne výborné vína. Rozhodne tu... Čítaj viac navštívite aj svetoznámu jaskyňu - pivnicu, v ktorej boli počas výkopu nájdené najstaršia topánka a vinárstvo na svete, datované do roku 5500 p.n.l.! Po zážitku z vinárne prejdeme k ďalšiemu skvostu - majstrovskému dielu stredovekej arménskej architektúry, Kláštoru Noravank, obklopeného navôkol unikátnymi červenými útesmi, ktoré dotvárajú arménskej krajiny nádherný kolorit. Po prehliadke návrat na hotel, noc v hoteli.

08

8. deň: Pulzujúca arménska metropola Jerevan rozprúdi naše žily, no potešíme aj svoju dušu, priamo v kolíske kresťanstva, pri relikvii kópie, ktorou bol prebodnutý Ježiš Kristus.

Po raňajkách sa pozrieme k pamätníku Genocídy v Jerevane a pripomenieme si jej obete. Následne sa pustíme do spoznávania Jerevanu, ktorého symbolom je unikátny Park víťazstva, z ktorého vyšlapeme cez Kaskádu - monumentálnym a gigantickým schodiskom, obklopeným nádhernými záhradami a unikátnymi sochami svetoznámych sochárov na vyhliadku na celý Jerevan a Horu Ararat.  Z vyhliadky sa prejdeme hlavnou ulicou mesta, uvidíme budovu Opery a Baletu, a pozrieme si aj fascinujúce Námestie Republiky, ktoré je právom označované za srdce a pýchu Jerevanu, oválne... Čítaj viac námestie s hudobnou fontánou, obklopené piatimi monumentálnymi historickými budovami v neoklasitistickom štýle. Z centra Jerevanu budeme pokračovať k duchovnému centru Arménskej apoštolickej cirkvi, k jednému z najstarších kostolov na svete, ku kolíske kresťanstva - Katedrále Ečmiazin, ktorej základy boli postavené už v 3. st. p.n.l. Celá oblasť je zapísaná na zozname UNESCO, nazývaná aj arménskym Vatikánom - jedno z najposvätnejších miest Arménska, pretože ukrýva veľmi vzácnu relikviu - časť kopije, ktorou bol vraj Kristus prebodnutý na kríži rímskym vojakom a my ju spoločne uvidíme! Po prehliadke nás čaká odchod na letisko a odlet domov.


Program na webstránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

mapa zájazdu

Fotogaléria

Fotogaléria

Recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Súvisiace články

Cookies Detaily
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.