Informácie

Na našom zájazde do Uzbekistanu spoznáte to najkrajšie z Uzbekistanu. V Khive sa nadýchnete minulosti, prejdete púštnou trasou dávnych karaván, v Uzbekistane zažijete život pravých Uzbekov, v Buchare ochutnáte čaj a nevnímate krásu vôkol Vás. V Samarkande pochopíte, že vybrať si zájazd do Uzbekistanu bol ten správny výber. Uzbekistan je krajina, na ktorú nezabudnete. Poznávací zájazd do Uzbekistanu Vám prinesie skutočne krásne spomienky.

Letecká doprava
Skupina: 6 - 20 osôb
Polpenzia
Poskytujeme komplexné služby. Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov.

Prečo si vybrať zájazd do Uzbekistanu 

Pretože Uzbekistan si musíte vychutnať. V Kchive sa nadýchnete minulosti, prejdete púšťou, trasou dávnych karaván, nocou v jurte zažijete neskutočný zážitok, život pravých Uzbekov, pri čaji v Buchare nevnímate krásu navôkol, v Samarkande pochopíte, že Uzbekistan je krajina, na ktorú nikdy nezabudnete. A pretože sme Vám pripravili skutočný mix toho NAJ čo Vás v Uzbekistane môže nadchnúť, napĺňať, fascinovať a obohatiť Vás. Tento program zahŕňa top atrakcie Uzbekistanu, ktoré musíte vidieť.

 

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd To najkrajšie z Uzbekistanu

Uzbekistan je pre tých, ktorých fascinuje svet. Pre tých ktorých fascinuje vlastná prirodzenosť krajín. Prirodzenosť krajín, ktoré si v dobe technológií a pokroku zanechávajú opar tajomstva a tradície, ktoré si strážia ako svoje najcennejšie bohatstvo. Pre tých, ktorých fascinuje inakosť kultúr, myslenia a umenie národov byť samými sebou.

Oznam

Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov. Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné.

Destinácia

Ázia

odlet

Budapešť (+ prestup)

prílet

Taškent

v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Polpenzia
Všetky transfery počas pobytu (podľa aktuálneho programu)
Víza a registrácie
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Miestny prelet
Ochutnávka uzbeckého vína
Uzbecký večer s tradičným folklórom
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 6,50 €/os./deň
Sprepitné: 50 - 60 €/os. (podľa veľkosti skupiny, platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 209 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
parametre zájazdu

8 dní/7 nocí

Cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate zo zájazdu

Slovensky hovoriaci a miestny

4* hotel - ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách pre dvojice a 3-lôžkových izbách pre trojice. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Ponúkame však možnosť nájsť Vám osobu na spoluubytovanie, v tom prípade môžete byť ubytovaní spolu na jednej 2-lôžkovej izbe a nemusíte tento príplatok hradiť. Upozorňujeme, že v krajinách mimo EÚ môže byť štandard 4* hotelov nižší, ako sme zvyknutí v EÚ. Niektoré hotely môžu byť jednoduché, ale vždy sú čisté.

Polpenzia (raňajky a večera) je zahrnutá v cene zájazdu. Čas na obed je v programe vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám vždy odporučia to najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.

Všetky spoločné vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.

V Uzbekistane platí mena uzbecký som. Vaše výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou.

Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom, miestnym vlakom a 1x absolvujeme vnútroštátny let. Na zájazde je iba minimum peších presunov. Presné presuny vlakom, alebo preletom uvádzame až v pokynoch k zájazdu, nakoľko závisia od presných rezervácií v konkrétnom termíne. Na Vašom zájazde môže byť napríklad 1x rýchlovlak, alebo prelet, alebo 2x prelet a 1x vlak a podobne.

Na zájazde Vám zapožičiame audioguide systém na odposluch sprievodcu, ktorý zahŕňa prijímač, slúchadlá a nabíjačku. Pri používaní, prosím, rešpektujte pokyny sprievodcu a zaobchádzajte s týmto systémom opatrne, keďže jeho hodnota je cca. 50 €/ks.

Wi-fi je dostupné na hoteloch.

Transfer z Bratislavy na letisko a späť je zahrnutý v cene zájazdu

Najčastejšie Turkish Airlines s prestupom v Istanbule,.V cene zájazdu je zahrnutá 20kg batožina a príručná batožina, nie je zahrnutá miestenka.

6 - 20 osôb

2 - fyzicky mierne náročný zájazd vhodný pre všetky vekové skupiny od detí po dôchodcov

Termíny zájazdu

Termíny zájazdu

Dátum / dĺžka Sprievodca Dostupnosť Konečná cena
12.09. - 20.09.2024
9 dní / 8 nocí
Untitled-1 Michal Ostávajú 3 miesta 2 289 €
2 199 €
22.10. - 30.10.2024
9 dní / 8 nocí
Untitled-1 Michal Ostávajú 4 miesta 2 289 €
2 099 €
v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 4* hotely
Polpenzia
Všetky transfery počas pobytu (podľa aktuálneho programu)
Víza a registrácie
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Sprievodcovia: slovensky hovoriaci a miestny
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Miestny prelet
Ochutnávka uzbeckého vína
Uzbecký večer s tradičným folklórom
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 6,50 €/os./deň
Sprepitné: 50 - 60 €/os. (podľa veľkosti skupiny, platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 209 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Program a mapa

Program zájazdu

01

1. deň: Smer Uzbekistan

V Bratislave sa stretneme s naším slovenským sprievodcom a spoločným transferom odchádzame do Budapešti. Odlet.

02

2. deň: Prílet do Uzbekistanu - Taškent

Po prílete do Taškentu nás s úsmevom víta náš lokálny uzbecký sprievodca, ktorý je s nami až do odletu. Stráviť zájazd s Uzbekom, ktorý sa narodil a žije v Uzbekistane celý život, nám dá strašne veľa. Transfer na hotel, ubytovanie a prvé raňajky v Uzbekistane. Dnes sa plní očakávanie, pustíme sa do spoznávania Uzbekistanu - najprv cez jeho hlavné mesto, viac ako dvojmiliónové mesto Taškent. Taškent ešte nebude pôsobiť vôňou Uzbekistanu, akú očakávame, je to... Čítaj viac mesto vynárajúce sa spod oparu sovietskeho zväzu. Jeho minulosť sovietskej architektúry a množstvo pamätníkov je akosi všadeprítomná. V Taškente sa pozrieme samozrejme na to najviac uzbecké, napríklad, na námestie Amira Timura, ktorý ako potomok mongolského Džingischána, aspoň to o sebe tvrdil sám, založil Timurovskú dynastiu a bol svojho času veľkým a krutým dobyvateľom. Uvidíme aj krásnu budovu Opery a divadla, Námestie nezávislosti, príjemné miesto pre oddych plné fontán, alebo nádherné Námestie Hast Imam, ktoré bolo dušou Taškentu po celé stáročia. No určite nevynecháme ani bazár s viac než dvetisícročnou tradíciou, hrajúci farbami, vôňami, čerstvým ovocím a koreninami, a najmä čerstvým a fantastickým uzbeckým chlebom.

03

3. deň: Taškent - Urgench - Khiva

Ráno poletíme airbusom z Urgenchu do unikátnej Khivy zapísanej na zozname UNESCO, ktorá je právom označovaná za siedmy div sveta. Vďaka svojej autentickej atmosfére Vám prináša pocit skanzenu, živého skanzenu, alebo skôr miesta, kde sa zastavil čas a Vy sa ocitáte uprostred doby jednej z veľkých orientálnych ríš. Dnešný deň patrí nádychu histórie, minulosti, nostalgie dávnych čias a my prebádame všetko, čo v Khive prebádať máme. Citadelu Kunya Ark, Kalta minor, monumentálny a predsa... Čítaj viac nedokončený minaret, z ktorého chceli dovidieť až do Buchary, uvidíme Mauzóleum, prenádherný komplex, v ktorom sa nachádza hrobka významného básnika 14. st. O Mahmudovi Pahlavonovi a jeho sile a odvahe koluje mnoho legiend. Jednu z nich sa určite dozviete. Modrá kupola mauzólea sa v Khive úplne vyníma. V tomto meste je jediná, typické sú pre Bucharu a Samarkand. V Uzbekistane vidíme mnoho mešít. Juma mosk je iná. Očarí Vás stĺporadím 212-tich drevených stĺpov v 17-tich radoch. Už teraz sme videli veľa a ešte stále máme čo pozerať a spoznávať. Uvidíme Ismoil Khoja - komplex mešity a minaretu, pomenovaný podľa veľkovezíra, posledného chána Asfadiara, ktorý vládol začiatkom 20. st., uvidíme aj prekrásny palác Tash Khovi, palác Khivského emira, ktorý bol obytným domom pre neho, jeho 4 manželky a celý hárem. Unikátna architektúra a prenádherná výzdoba poteší naše oči a umožní nám nahliadnuť do súkromného života khivského panovníka. Dnes večer bude večera nielen chutná (ostatne ako vždy), ale aj veselá, s tradičným folklórom, hudbou a tancom.

04

4. deň: Khiva - púšť Kyzylkum - Hodvábna cesta - Buchara

Namierime si to krížom cez púšť Kyzylkum priamo po Hodvábnej ceste. Dlhou púštnou cestou sa v mysliach prenesieme do dôb karaván naložených drahým a vzácnym tovarom. Ako dlho asi trvalo karaváne tiav a obchodníkov prejsť 460km dlhú trasu, ktorú my prejdeme za jeden deň? Trasou medzi dvoma najvýznamnejšími obchodnými centrami, Khivou a Bucharou? Na rozmýšľanie (ale aj fotenie) budeme mať celý deň, no žiadny strach, po ceste sa to... Čítaj viac dozvieme od nášho sprievodcu, miestneho Uzbeka, ktorý je po celý čas s nami a ktorého dopĺňa náš sprievodca zo Slovenska. Cestou si dáme zastávku na obed a popoludní pokračujeme púštnou krajinou Uzbekistanu so svojimi stáročnými pevnosťami, svedkami dávnych čias, ktorí sledujú rozširovanie púšte Kyzylkum a miznutie Aralského jazera zároveň. Po večeri zaspíme v očakávaní zajtrajšej Buchary.

05

5. deň: Buchara a ešte raz Buchara

Po raňajkách sa ocitáme v kľukatých uličkách starého mesta a pocítime skutočnú atmosféru ducha stredoveku. Buchara, gro hodvábnej cesty, križovatka všetkých ciest do Ázie, mesto tak nádherné a bohaté na pamiatky, mesto, v ktorom potrebujeme čas na čajovňu, sadnúť si a vnímať všetko navôkol. Buchara je klenot. Je to klenot dynastií tyranských aj staviteľských, svedok veľkých hier špiónov a diplomatov, dejisko akejsi studenej vojny svojich čias. Buchara má dušu. Je večne živá, nestarnúca, akoby... Čítaj viac večná. Buchara nie je len o pamiatkach, hoci tie jej dodávajú neopakovateľný punc. Uvidíme najvyšší minaret strednej Ázie, Kalyan, pevnosť Archa, navštívime Ismail Samanids, mauzóleum Chashma Ayub, Bolo Khauz. Názvy na polámanie jazyka, ale pocity na božské zjednotenie duše a mysle. V priebehu dňa si dáme pauzu a namiesto spoločnej večere si vychutnáme spoločný obed. A to dokonca v miestnej uzbeckej rodinnej reštaurácii, aby sme si zároveň mohli pozrieť, ako sa pripravuje pravý uzbecký tradičný plov, jedlo, ktorému sa v Uzbekistane nevyhneme ani náhodou!

06

6. deň: Buchara - Gijduvan - Nurata - Asraf

Cestou do Nuraty neobídeme mestečko Gijduvan. Aj tu navštívime rodinu hrnčiara, ktorý sa živí tradičnou ručnou výrobou prekrásnej keramiky. Majster svojho remesla nám predstaví svoje nádherné výrobky a my sa presúvame ďalej. Pokračujeme do Nuroty, kde navštívime pre moslimov veľmi posvätné miesto, prameň so svätenou vodou a posvätnými pstruhmi. Čaká nás veľmi príjemné popoludnie v dedinke Asraf. Prejdeme sa typickou uzbeckou dedinkou, uchváti nás každodenný život bežných Uzbekov, oddýchneme si... Čítaj viac pri pikniku pod stromami a naučíme sa od domácich, ako sa pečie pravý tradičný a slávny uzbecký chlieb, či najtradičnejšie uzbecké jedlo, pilaf. Túto noc prenocujeme v miestnom penzióne.

07

7. deň: Samarkand

Na záver nášho putovania po Uzbekistane zdolávame trasu hodvábnej cesty, naša karavána sa približuje k cieľu, k oáze života, centru obchodu. Sme v Samarkande. Dnes je Samarkand druhým najväčším mestom v Uzbekistane. História predkov dávnych čias na Vás dýcha nielen zo stavieb z čias Timura Veľkého, jedného z najväčších dobyvateľov v dejinách ľudstva, ktorý si zo Samarkandu urobil hlavné mesto svojej ríše. Samarkand si podmanil nielen on, ale, napríklad, aj Alexander Veľký. Pre... Čítaj viac moslimov je Samarkand niečo ako Mekka. Za život by mali vykonať svoju púť aspoň raz do Mekky, alebo päťkrát do Samarkandu. Popoludní uvidíme nádherné námestie Registan, ktoré patrí vraj medzi najkrajšie na svete a mešitu Bibi Khanun.

08

8. deň: Samarkand - Taškent

Ešte stále nás Samarkand fascinuje. Nie nadarmo je zapísaný na zozname UNESCO. A bude nás fascinovať aj dlho po návrate domov a pravdepodobne už navždy. Ale ešte dnes môžeme kráčať ulicami Samarkandu naživo. Čaká nás nekropola Shah Zindaobservatórium Ulugbeg, ale aj úžasná dielňa na výrobu hodvábneho papiera Konigil. Samarkand zostáva v našom srdci a my ho nechávame pulzovať svojím rytmom naďalej a vyrážame rýchlovlakom späť do Taškentu. Navečeriame sa, v Taškente dokúpime... Čítaj viac posledné suveníry, rozlúčime sa s naším Uzbekom, ktorý nám už aj prirástol k srdcu a pomaly sa chystáme na cestu domov. Čaká nás nočný let. Pred odletom si ešte užijeme a vychutnáme pravý orientálny, pre nás priam fascinujúci bazár a neskutočné stavby nasiaknuté dejinami. Samarkand musíte jednoducho zažiť, precítiť, vnímať a nadýchnuť sa ho. Má úžasnú a neopísateľnú atmosféru, ktorú pochopíte až vtedy, keď sa stanete jeho súčasťou. Po prehliadke sa rozlúčime s naším lokálnym sprievodcom a pomaly sa pripravíme na odlet.

09

9. deň: Návrat na Slovensko

Po prílete nás čaká náš autobus, transfer do Bratislavy, rozlúčka s naším slovenským sprievodcom a sme doma.

 

Program na webstránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v... Čítaj viac hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

mapa zájazdu

Fotogaléria

Fotogaléria

Recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Súvisiace články

Cookies Detaily
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.