DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD

Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.Záloha iba 200€, alebo Voucher.

Moskva a Petrohrad - 2 unikátne, jedinečné metropoly, neporovnateľné so žiadnym iným veľkomestom. Veľkolepá architektúra Moskvy, monumentálne paláce a chrámy v Petrohrade, atmosféra ruskej minulosti a tradícií, Rusko minulé i moderné. Moskva Vás uchváti a Petrohrad fascinuje! Jedinečné zážitky s našimi skvelými sprievodcami sa Vám na našom zájazde do Moskvy a Petrohradu vryjú do pamäti na celý život! Rusko a jeho symboly " Dvaja ruskí velikáni Moskva a Petrohrad " sú tu pre Vás.

  • 6 DNÍ / 5 NOCÍ | POZNÁVACÍ ZÁJAZD do Moskvy a Petrohradu so sprievodcom 
  • VŠETKY VSTUPY A POISTENIE S COVID príplatkom sú zahrnuté V CENE ZÁJAZDU
  • ŽIADNE PRÍPLATKY k cene navyše
  • Záloha iba 200€, alebo voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.

Program

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

PREČO:

PREKROČÍME HRANICE PREDSUDKOV A ODKRYJEME OPAR ZÁHADNOSTI VZNÁŠAJÚCI SA NAD RUSKOM CEZ DNEŠNÚ TVÁR MOSKVY A PETROHRADU, POCÍTIME POKORU A SKROMNOSŤ JEDNOTLIVCA A DOTKNEME SA PRIRODZENEJ SILY TOHTO HÚŽEVNATÉHO NÁRODA CEZ VŠADEPRÍTOMNÝ KONTRAST NADČASOVÉHO A TRADIČNÉHO ELEMENTU, KTORÝ NÁS BUDE SPREVÁDZAŤ NAŠIMI KROKMI PO MOSKVE A PETROHRADE. NAČRIEME DO HISTÓRIE I PRÍTOMNOSTI PRETOŽE RUSKO SA NEDÁ SÚDIŤ A POCHOPIŤ SPOZA HRANÍC, IBA DOTYKOM S JEHO FASCINUJÚCOU ARCHITEKTÚROU, POHĽADOM NA DYCH BERÚCE PALÁCE A CHRÁMY, CHUŤOU JEHO BORŠČU, PELMEŇOV, ČI BLINIEK A NAČÚVANÍM KOLOBEHU KAŽDODENNÉHO ŽIVOTA MOSKVY A PETROHRADU.  FASCINUJÚCI POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO MOSKVY A PETROHRADU VÁS UCHVÁTI, NAVŽDY ZMENÍ VÁŠ POHĽAD A ZANECHÁ SILNÉ DOJMY A SPOMIENKY.

NOSNÉ ELEMENTY:

Monumentálna architektúra, luxusné paláce, prenádherné pravoslávne chrámy, skvostné, jedinečné a čisté Moskovské metro, socializmus vs.kapitalizmus, nočná plavba na Neve a otváranie mostov,  ruský večer s hudbou a jedlom, tradičná ruská kuchyňa a vodka, moderný rýchlovlak Sapsan, fascinujúca Ermitáž, lahodná ruská čokoláda, ruské trhy so suvenírmi, matriošky, farebné šatky a ruské baranice

SLOW TRAVEL:

Ruch Moskvy a Petrohradu navnímame pokojným kráčaním ulicami Moskvy a Petrohradu za počúvania sprievodcu priamo vo vašich slúchadlách, cez kontrast modernej doby a historických symbolov pochopíme realitu Ruska, dotkneme sa tradícií ruským večerom s hudbou a vychutnáme si aj ruské tradičné špeciality

POTREBY KLIENTA:

Pre všetky generácie. Deti, ktoré fascinujú rozprávkové kupoly a krajina Mrázika. Pre mladých, ktorý chcú spoznať tak často skloňovaného velikána Rusko ochutnať pravú vodku a užiť si nočnú Moskvu, či  rušný Petrohrad, romantickú nočnú plavbu.  Pre starších, pre ktorých je Rusko tak veľmi známe a môžu konečne reálne spoznať to, o čom celé len roky počúvali, alebo rozdiely a spoločné črty Ruska dnes a spred x rokov, kedy ho navštívili.

PRE SPRIEVODCOV:

Tip top zorganizovaný výlet do posledného detailu, pri ktorom šetríme Vaše hlasivky s audioguide systémom a s 24/7 podporou CK.

1. DEŇ:

Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.

2. DEŇ:

Po raňajkách prehliadka Moskvy, návšteva legendárneho Kremľa. Kremeľ je sídlom parlamentu a prezidenta, zároveň je zapísaný v UNESCO. Na námestí sa nachádza zvonica Ivana Hrozného, car-puška - delo, z ktorého sa nikdy nestrieľalo a car-kolokol - zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor. Manéžne námestie - Rozsiahly priestor pred Iverskou bránou, na ktorom sa nachádza dominantná socha jazdca maršala Žukova. Uprostred námestia sa pod zemou rozprestiera obchodné centrum Ochotnyj rjad s farebnou kupolou zobrazujúcou zemeguľu na povrchu. Alexandrovský sad  s hrobom neznámeho vojaka a večným ohňom, pri ktorom sa strieda stráž. Iverská brána alebo Brána vzkriesenia, pred ktorou sa na zemi  nachádza značka nultého bodu v Moskve, od ktorej sa merajú všetky vzdialenosti v Rusku. Červené námestie, ktorého dominantou je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal postaviť Ivan Hrozný. Mauzoleum Lenina, v ktorom je vystavené zabalzamované telo V. I. Lenina a nákupné moskovské centrum GUM, dlhé 1km. Po prehliadke sa zabavíme a užijeme si Ruský večer s hudbou a dobrým jedlom, odchod na hotel, ubytovanie.

3. DEŇ:

Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Moskvy,  Chrám Krista Spasiteľa – najväčší pravoslávny chrám na svete. Za vlády Stalina bol zbúraný a na jeho mieste bol vybudovaný mestský bazén. Po páde režimu bol znovu postavený na pôvodnom mieste a vysvätený v roku 1999. Starý a Nový Arbat - Moskovská Champs-Elysées. Na Arbate pôvodne žili obchodníci z južných krajín. Až koncom 19.st. sa celá oblasť stala domovom básnikov, spisovateľov a ďalších umelcov. Starý Arbat je ulicou plnou kaviarní, reštaurácií, starožitností, obchodov so suvenírmi a útočiskom rôznych umelcov, fotografov, spevákov a tanečníkov. Na Novom Arbate sa nachádza známe Múzem A.S.Puškina. Moskovské metro sa za „len“ metro jednoznačne považovať nemôže. V podstate celé metro a metro stanice postavili ruské ženy. Stanice svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Po prehliadke presun z Moskvy rýchlovlakom Sapsan do Petrohradu - noc v hoteli v Petrohrade.

4. DEŇ:

Po raňajkách - presun - Cárske Selo, Katarínin Palác, veľkolepý cársky palác postavený v rokokovom štýle Katarínou I. pre Petra Veľkého. Zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z achátu, či jaspisu. pomenovaná podľa jantárových dosiek. K areálu Cárskeho Sela neodmysliteľne patrí aj nádherný Katarínin park. Návrat do Petrohradu, prehliadka. Nevský prospekt - hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Petrohradu. Najznámejšími kultúrnymi dominantami sú Stroganov palác, Dom knihy, Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska. Počas komunistickej éry bola katedrála zmenená na múzeum dejín ateizmu, Kostol sv. Kataríny, Chrám sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli sa nachádza Chrám Kristovho vzkriesenia, pripomínajúci Chrám Vasilija Blaženého v Moskve. Stojí na mieste, kde bol spáchaný atentát na imperátora Alexandra II. Námestie dekabristov so sochou Medeného jazdca , pamätník Petra I. zakladateľa mesta, Chrám sv. Izáka, jeden z najnavštevovanejších chrámov v Petrohrade. Tento chrám je najväčší chrám v meste a zároveň aj druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Po prehliadke Petrohradu odchod na hotel, noc v hoteli. 

5. DEŇ:

Po raňajkách návšteva galérie a múzea Ermitáž, múzeum je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Vo viac ako 400 halách je vystavených vyše 3 miliónov exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na pobreží rieky Nevy. Múzeum Ermitáž susedí so Zimným palácom, niekdajším sídlom ruských cárov. Popoludní presun k palácu Petrodvorec, ktorý je bývalou honosnou rezidenciou ruských imperátorov. Rozprestiera sa na brehu Fínskeho zálivu a pozostáva z niekoľkých palácov, mnohých fontán, sôch, trávnikov, lesných plôch a jazierok. Nie nadarmo sa Petergof nazýva „ruské Versailles“. Za najväčšiu dominantu rezidencie je považovaný Veľký palác s kaskádovou fontánou nazývanou Veľká kaskáda. V celom areáli sa nachádza celkovo 134 fontán. Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli.

6. DEŇ: 

Posledný deň je určený na cestovanie. Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy. Transfer  na letisko, odlet na SK.

Armensko Gruzinsko zajazd VŠETKY TERMÍNY A CENY

Parametre zájazdu

5x ubytovanie s raňajkami | Letecká d. BA- Moskva a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas pobytu | Lístky na metro počas celého pobytu | Vlaková doprava Moskva - Petrohrad (Sapsan) | Program a organizácia | Balík vstupov | Víza | Prenájom audioguide na odposluch sprievodcu | Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte | Wifi počas celého pobytu pripojením na spriev. | Ruský večer v Moskve s hudbou a občerstvením | Cestovné poistenie Union GRATIS | Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôž. izbu 139€ |
6 dní/ 5 nocí
K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu. Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je poplatok za expresné vybavenie víz 50€ /os.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s.
Let Bratislava - Moskva a späť . V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina.
Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný ( SK/CZ hovoriaci ) sprievodca s certifikátom CR.
Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú jednoducho vybavené a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. Všetkých 5 nocí je na hoteli ( žiadna noc nie je vo vlaku )
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou, nie však všade, preto odporúčame mať pri sebe aj hotovosť.
PRESUN RÝCHLOVLAKOM SAPSAN: žiadna noc vo vlaku - presun z Moskvy do Petrohradu a späť je zabezpečený moderným a pohodlným rýchlovlakom Sapsan - všetky noci sú na hoteli. | Všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) sú zabezpečené minibusom. Na ostatnú lokálnu dopravu v rámci prehliadok sa využíva metro, poprípade MHD.
Na zájazde používame systém na odposluch sprievodcu. Rozprávanie sprievodcu počujete v slúchadlách a neunikne Vám tak žiadne informácia.
Wi-fi je dostupné na hoteli aj počas celého pobytu pripojením na sprievodcu. So svojimi blízkymi tak môžete byť v kontakte počas celého dňa.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.
3 -Fyzicky viac náročný poznávací zájazd z dôvodu väčšiny peších presunov a presunov metrom, no stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, v prípade zdravej kondície.

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
04.05.2022 - 10.05.2022 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1459 €
1399 €
11.05.2022 - 16.05.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
1249 €
18.05.2022 - 23.05.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
25.05.2022 - 30.05.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
01.06.2022 - 06.09.2021 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
08.06.2022 - 13.06.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
15.06.2022 - 20.06.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
22.06.2022 - 27.06.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
29.06.2022 - 04.07.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
1249 €
06.07.2022 - 11.07.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
1249 €
17.08.2022 - 22.08.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
24.08.2022 - 29.08.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
27.08.2021 - 01.09.2021 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
07.09.2022 - 12.09.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
10.09.2021 - 15.09.2021 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
14.09.2022 - 19.09.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
21.09.2022 - 26.09.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
28.09.2022 - 03.10.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
5x ubytovanie s raňajkami
 Letecká d.  BA- Moskva a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Lístky na metro počas celého pobytu
Vlaková doprava Moskva - Petrohrad (Sapsan)
Program a organizácia
 Balík vstupov
Víza
Prenájom audioguide  na odposluch sprievodcu
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
Wifi počas celého pobytu pripojením na spriev.
Ruský večer v Moskve s hudbou a občerstvením
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 239€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EULMP

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

799 €
Letecká Moskva - zájazd na výstavu MAKS ...
4- dňový poznávací zájazd na ...
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
689 €
VÝLET DO MOSKVY NA 4 DNI
Záloha 100€/voucher. FIRSTMOMENT ...
4 dni / 3noci | POISTENIE V CENE
Akciová cena 699 €
Pôvodná cena 799 €
RUMUNSKO - Transylvánia
Záloha 100€/voucher. FIRST MOMENT ...
5dní/ 4 noci |VSTUPY A POISTENIE V ...
Akciová cena 1119 €
Pôvodná cena 1199 €
MOSKVA A PETROHRAD - Zájazd na Veľkú noc ...
Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ...
6dní / 5nocí | Veľká noc |VSTUPY A ...
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA