DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD

6 dní/ 5nocí | Raňajky

6 DNÍ / 5 NOCÍ | MOSKVA | PETROHRAD | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | Dvaja ruskí velikáni Moskva a Petrohrad | Poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu letecky so skúsenými sprievodcom | S Moskvou a Petrohradom sa nebudete chcieť rozlúčiť. Moskva a Petrohrad sa Vám navždy vryjú do pamäti!

Moskva a Petrohrad - 2 unikátne, jedinečné metropoly, neporovnateľné so žiadnym iným veľkomestom. Veľkolepá architektúra, monumentálne paláce a chrámy, atmosféra ruskej minulosti a tradícií, Rusko minulé i moderné. Moskva Vás uchváti a Petrohrad fascinuje! Jedinečné zážitky s našimi skvelými sprievodcami sa Vám vryjú do pamäti na celý život! Rusko a jeho symboly " Dvaja ruskí velikáni Moskva a Petrohrad "  sú tu pre Vás.


Program

Moskva Petrohrad Dvaja ruskí velikáni - Moskva a Petrohrad

6- dňový poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu

AUDIOGUIDE počas prehliadok mesta !!! Už Vám neunikne žiadna informácia!!!

 

TERMÍN 6.-12.5.2020 - predĺžený: 7 dní/ 6 nocí

( deň navyše 9.5. oslavy sviatoku Dňa víťazstva, počas zájazdu sa ho zúčastníte v Petrohrade, ostatné dni podľa programu )

1.deň: Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách prehliadka Moskvy, návšteva legendárneho Kremľa. Kremeľ je sídlom parlamentu a prezidenta, zároveň je zapísaný v UNESCO. Na námestí sa nachádza zvonica Ivana Hrozného, car-puška - delo, z ktorého sa nikdy nestrieľalo a car-kolokol - zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor. Manéžne námestie - Rozsiahly priestor pred Iverskou bránou, na ktorom sa nachádza dominantná socha jazdca maršala Žukova. Uprostred námestia sa pod zemou rozprestiera obchodné centrum Ochotnyj rjad s farebnou kupolou zobrazujúcou zemeguľu na povrchu. Alexandrovský sad  s hrobom neznámeho vojaka a večným ohňom, pri ktorom sa strieda stráž. Iverská brána alebo Brána vzkriesenia, pred ktorou sa na zemi  nachádza značka nultého bodu v Moskve, od ktorej sa merajú všetky vzdialenosti v Rusku. Červené námestie, ktorého dominantou je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal postaviť Ivan Hrozný. Mauzoleum Lenina, v ktorom je vystavené zabalzamované telo V. I. Lenina a nákupné moskovské centrum GUM, dlhé 1km. Po prehliadke odchod na hotel, ubytovanie.

3.deň: Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Moskvy,  Chrám Krista Spasiteľa – najväčší pravoslávny chrám na svete. Za vlády Stalina bol zbúraný a na jeho mieste bol vybudovaný mestský bazén. Po páde režimu bol znovu postavený na pôvodnom mieste a vysvätený v roku 1999. Starý a Nový Arbat - Moskovská Champs-Elysées. Na Arbate pôvodne žili obchodníci z južných krajín. Až koncom 19.st. sa celá oblasť stala domovom básnikov, spisovateľov a ďalších umelcov. Starý Arbat je ulicou plnou kaviarní, reštaurácií, starožitností, obchodov so suvenírmi a útočiskom rôznych umelcov, fotografov, spevákov a tanečníkov. Na Novom Arbate sa nachádza známe Múzem A.S.Puškina. Moskovské metro sa za „len“ metro jednoznačne považovať nemôže. V podstate celé metro a metro stanice postavili ruské ženy. Stanice svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Po prehliadke presun z Moskvy rýchlovlakom Sapsan do Petrohradu - noc v hoteli v Petrohrade.

4.deň: Po raňajkách - presun - Cárske Selo, Katarínin Palác, veľkolepý cársky palác postavený v rokokovom štýle Katarínou I. pre Petra Veľkého. Zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z achátu, či jaspisu. pomenovaná podľa jantárových dosiek. K areálu Cárskeho Sela neodmysliteľne patrí aj nádherný Katarínin park. Návrat do Petrohradu, prehliadka. Nevský prospekt - hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Petrohradu. Najznámejšími kultúrnymi dominantami sú Stroganov palác, Dom knihy, Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska. Počas komunistickej éry bola katedrála zmenená na múzeum dejín ateizmu, Kostol sv. Kataríny, Chrám sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli sa nachádza Chrám Kristovho vzkriesenia, pripomínajúci Chrám Vasilija Blaženého v Moskve. Stojí na mieste, kde bol spáchaný atentát na imperátora Alexandra II. Námestie dekabristov so sochou Medeného jazdca , pamätník Petra I. zakladateľa mesta, Chrám sv. Izáka, jeden z najnavštevovanejších chrámov v Petrohrade. Tento chrám je najväčší chrám v meste a zároveň aj druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Po prehliadke Petrohradu odchod na hotel, noc v hoteli. 

5.deň: Po raňajkách návšteva galérie a múzea Ermitáž, múzeum je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Vo viac ako 400 halách je vystavených vyše 3 miliónov exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na pobreží rieky Nevy. Múzeum Ermitáž susedí so Zimným palácom, niekdajším sídlom ruských cárov. Popoludní presun k palácu Petrodvorec, ktorý je bývalou honosnou rezidenciou ruských imperátorov. Rozprestiera sa na brehu Fínskeho zálivu a pozostáva z niekoľkých palácov, mnohých fontán, sôch, trávnikov, lesných plôch a jazierok. Nie nadarmo sa Petergof nazýva „ruské Versailles“. Za najväčšiu dominantu rezidencie je považovaný Veľký palác s kaskádovou fontánou nazývanou Veľká kaskáda. V celom areáli sa nachádza celkovo 134 fontán. Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli.

6.deň: Posledný deň je určený na cestovanie. Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy. Transfer  na letisko, odlet na SK.


Rusko PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD ":

Výlet do Moskvy Trvanie zájazdu: 6 dní/ 5 nocí

Zájazd do Moskvy Ubytovanie: ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením.  Izby sú jednoducho vybavené a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. Všetkých 5 nocí je na hoteli ( žiadna noc nie je vo vlaku )

Zájazd Moskva  Presun rýchlovlakom Sapsan: žiadna noc vo vlaku - presun z Moskvy do Petrohradu a späť je zabezpečený moderným a pohodlným rýchlovlakom Sapsan - všetky noci sú na hoteli.

Moskva a Petrohrad Stravovanie: raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Rusko Cestovné poistenie: poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Výlet do Moskvy Cestovné doklady a víza: k cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu.  Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je poplatok za expresné vybavenie víz 50€ /os.

Zájazd do Moskvy Veľkosť skupiny na zájazde:  v skupine je približne od 7 do 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.

Zájazd Moskva Sprievodcovské služby: počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. 

Moskva a Petrohrad Transfery: všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) sú zabezpečené minibusom. Na ostatnú lokálnu dopravu v rámci prehliadok sa využíva metro, poprípade MHD.

Výlet do Moskvy CENA ZAHŔŇA:  

 • 5x ubytovanie s raňajkami
 • Letecká doprava  BA - Moskva a späť
 • Letiskové a servisné poplatky
 • 10kg batožina do podpalubia + príručná batožina
 • Pobytová taxa
 • Lokálne transfery podľa programu
 • Vlaková doprava rýchlovlakom Sapsan z Moskvy do Petrohradu a späť
 • Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade
 • Program a organizácia
 • Víza

Zájazd Moskva GRATIS PLUS:

 • Cestovné poistenie Union ( zahŕňa aj storno zo zdravotných dôvodov)
 • Metro lístky počas spoločných presunov
 • Spoločne plánované vstupy podľa programu
 • Prenájom audioguide zariadenia
 • E-book o geografii, histórii, pamiatkach a  miestach, ktoré na zájazde uvidíte, alebo navštívite.
 • WIFI nie len na hoteli, ale počas celého zájazdu. Náš sprievodca bude mať počas dňa wifi, na ktoré sa môžete pripojiť a byť tak v kontakte s Vašimi blízkymi nie len ráno a večer z hotela.

Zájazd Moskva Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôžkovú izbu 139€

azerbajdzan Náročnosť ( 1-3) :  3 * fyzicky viac náročný poznávací zájazd, ale stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, pešie presuny + metro.

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
06.05.2020 - 12.05.2020 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1450 €
13.05.2020 - 18.05.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
20.05.2020 - 25.05.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
27.05.2020 - 01.06.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
03.06.2020 - 08.06.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
10.06.2020 - 15.06.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
17.06.2020 - 22.06.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
24.06.2020 - 29.06.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
01.07.2020 - 06.07.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
08.07.2020 - 13.07.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
19.08.2020 - 24.08.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
26.08.2020 - 31.08.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
02.09.2020 - 07.09.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
09.09.2020 - 14.09.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
16.09.2020 - 21.09.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
23.09.2020 - 28.09.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1290 €
07.10.2020 - 12.10.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1089 €

CENA ZAHŔŇA

 • 5x ubytovanie s raňajkami
 • Letecká doprava  BA - Moskva a späť 
 • Letiskové a servisné poplatky
 • 10kg batožina do podpalubia + príručná batožina
 • Pobytová taxa
 • Lokálne transfery podľa programu
 • Vlaková doprava denným rýchlovlakom Sapsan z Moskvy do Petrohradu a späť
 • Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade
 • Program a organizácia
 • Víza

GRATIS PLUS:

 • Cestovné poistenie Union ( zahŕňa aj storno zo zdravotných dôvodov)
 • Spoločne plánované vstupy podľa programu
 • Prenájom audioguide systému
 • Metro lístky počas spoločných presunov
 • E-book o geografii, histórii, pamiatkach a  miestach, ktoré na zájazde uvidíte, alebo navštívite.
 • WIFI nie len na hoteli, ale počas celého zájazdu. Náš sprievodca bude mať počas dňa wifi, na ktoré sa môžete pripojiť a byť tak v kontakte s Vašimi blízkymi nie len ráno a večer z hotela.

CENA NEZAHŔŇA

 • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 139€

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EULMP

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

1195 €
PETROHRAD - MESTO PALÁCOV
6 dní / 5 nocí | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1089 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD
6 dní/ 5nocí | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1189 €
MOSKVA A PETROHRAD - Zájazd na Veľkú noc ...
6 dní/5 nocí | Veľká Noc 2021
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
749 €
VIANOČNÁ MOSKVA - ČAROVNÉ VIANOČNÉ TRHY ...
4 dni/ 3 noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA