Dvaja ruskí velikáni - Moskva a Petrohrad

Záloha 30%/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 28.22.2022.

Moskva a Petrohrad - 2 unikátne, jedinečné metropoly, neporovnateľné so žiadnym iným veľkomestom. Veľkolepá architektúra Moskvy, monumentálne paláce a chrámy v Petrohrade, atmosféra ruskej minulosti a tradícií, Rusko minulé i moderné. Moskva Vás uchváti a Petrohrad fascinuje! Jedinečné zážitky s našimi skvelými sprievodcami sa Vám na našom zájazde do Moskvy a Petrohradu vryjú do pamäti na celý život! Rusko a jeho symboly " Dvaja ruskí velikáni Moskva a Petrohrad " sú tu pre Vás.

Poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu so sprievodcom

  • 6 dní / 5 nocí
  • Všetky vstupy a poistenie s covid príplatkom sú zahrnuté v cene zájazdu
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • Záloha 30%/voucher. First moment zľava do 28.22.2022.
  • Na zájazde audioguide systém na odposluch sprievodcu

Prečo cestovať do Moskvy a  Petrohradu

Rusko nie je iba Moskva a Rusko nie je iba Petrohrad, ale poznaním týchto dvoch ruských metropol sa k spoznaniu Ruska priblížime viac a zložíme väčšinu skladačky k ucelenému obrazu o Rusku. V Petrohrade pochopíme slávnu minulosť ruského rodu Romanovcov, V Moskve naopak skor obdobie éry socializmu, v oboch zároveň súčasné a moderné Rusko. Pochutnáme si určite aj na ruskej kuchyni, spoznáme tradičnú ruskú hudbu a folklór, započúvame sa do hudby súčasných pouličných umelcov, spoznáme mnoho kontrastov minulej a dnešnej doby v Rusku, cez Moskvu a Petrohrad.

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Dvaja ruskí velikáni - Moskva a Petrohrad

Pre všetky vekové kategórie od detí po dôchodchov, ale hlavne pre tých, ktorí majú vycibrený vkus, ktorí chápu hodnotu histórie a kultúry, ktorí sa chcú zastaviť a zároveň rozvibrovať svoje telo jedinečnou atmosférou rušného Petrohradu, nočnou oblohou, či pohľadom na unikátne a dych berúce zlaté sály palácov, pre tých, ktorí zažili socializmus a chú pochopoiť túto svetovú veľmoc, ale aj pre mladšie ročníky, ktoré si už socializmus nepamätajú a chú si vytvoriť vlastný názor na Rusko, bez vplyvu dnešných informácií.  Zájazd do Petrohradu a Moskvy poteší aj mladšie ročníky, pre neuveriteľnú večernú atmosféru v centre Petrohradu, alebo nezabudnuteľnú nočnú plavbu po Neve s Festivalom otvárania mostov, aj pre atmosféru monumentálnej pulzujúcej Moskvy. Ak preferujete viac voľného času na zájazde, alebo kratšie zájazdy, máme v ponuke aj iné zájazdy.


Program zájazdu

Dvaja ruskí velikáni - Moskva a Petrohrad

1. Deň: Prílet do Moskvy

Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.

2. Deň: Historické centrum Moskvy

Po raňajkách prehliadka Moskvy, návšteva legendárneho Kremľa. Kremeľ je sídlom parlamentu a prezidenta, zároveň je zapísaný v UNESCO. Na námestí sa nachádza zvonica Ivana Hrozného, car-puška - delo, z ktorého sa nikdy nestrieľalo a car-kolokol - zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor. Manéžne námestie - Rozsiahly priestor pred Iverskou bránou, na ktorom sa nachádza dominantná socha jazdca maršala Žukova. Uprostred námestia sa pod zemou rozprestiera obchodné centrum Ochotnyj rjad s farebnou kupolou zobrazujúcou zemeguľu na povrchu. Alexandrovský sad  s hrobom neznámeho vojaka a večným ohňom, pri ktorom sa strieda stráž. Iverská brána alebo Brána vzkriesenia, pred ktorou sa na zemi  nachádza značka nultého bodu v Moskve, od ktorej sa merajú všetky vzdialenosti v Rusku. Červené námestie, ktorého dominantou je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal postaviť Ivan Hrozný. Mauzoleum Lenina, v ktorom je vystavené zabalzamované telo V. I. Lenina a nákupné moskovské centrum GUM, dlhé 1km. Po prehliadke sa zabavíme a užijeme si Ruský večer s hudbou a dobrým jedlom, odchod na hotel, ubytovanie.

3. Deň: Pokračovanie v prehliadke Moskvy, presun do Petrohradu

Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Moskvy,  Chrám Krista Spasiteľa – najväčší pravoslávny chrám na svete. Za vlády Stalina bol zbúraný a na jeho mieste bol vybudovaný mestský bazén. Po páde režimu bol znovu postavený na pôvodnom mieste a vysvätený v roku 1999. Starý a Nový Arbat - Moskovská Champs-Elysées. Na Arbate pôvodne žili obchodníci z južných krajín. Až koncom 19.st. sa celá oblasť stala domovom básnikov, spisovateľov a ďalších umelcov. Starý Arbat je ulicou plnou kaviarní, reštaurácií, starožitností, obchodov so suvenírmi a útočiskom rôznych umelcov, fotografov, spevákov a tanečníkov. Na Novom Arbate sa nachádza známe Múzem A.S.Puškina. Moskovské metro sa za „len“ metro jednoznačne považovať nemôže. V podstate celé metro a metro stanice postavili ruské ženy. Stanice svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Po prehliadke presun z Moskvy rýchlovlakom Sapsan do Petrohradu - noc v hoteli v Petrohrade.

4. Deň: Petrohrad historické centrum

Po raňajkách - presun - Cárske Selo, Katarínin Palác, veľkolepý cársky palác postavený v rokokovom štýle Katarínou I. pre Petra Veľkého. Zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z achátu, či jaspisu. pomenovaná podľa jantárových dosiek. K areálu Cárskeho Sela neodmysliteľne patrí aj nádherný Katarínin park. Návrat do Petrohradu, prehliadka. Nevský prospekt - hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Petrohradu. Najznámejšími kultúrnymi dominantami sú Stroganov palác, Dom knihy, Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska. Počas komunistickej éry bola katedrála zmenená na múzeum dejín ateizmu, Kostol sv. Kataríny, Chrám sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli sa nachádza Chrám Kristovho vzkriesenia, pripomínajúci Chrám Vasilija Blaženého v Moskve. Stojí na mieste, kde bol spáchaný atentát na imperátora Alexandra II. Námestie dekabristov so sochou Medeného jazdca , pamätník Petra I. zakladateľa mesta, Chrám sv. Izáka, jeden z najnavštevovanejších chrámov v Petrohrade. Tento chrám je najväčší chrám v meste a zároveň aj druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Po prehliadke Petrohradu odchod na hotel, noc v hoteli. 

5. Deň: Petrohrad, Ermitáž, Petergof

Po raňajkách návšteva galérie a múzea Ermitáž, múzeum je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Vo viac ako 400 halách je vystavených vyše 3 miliónov exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na pobreží rieky Nevy. Múzeum Ermitáž susedí so Zimným palácom, niekdajším sídlom ruských cárov. Popoludní presun k palácu Petrodvorec, ktorý je bývalou honosnou rezidenciou ruských imperátorov. Rozprestiera sa na brehu Fínskeho zálivu a pozostáva z niekoľkých palácov, mnohých fontán, sôch, trávnikov, lesných plôch a jazierok. Nie nadarmo sa Petergof nazýva „ruské Versailles“. Za najväčšiu dominantu rezidencie je považovaný Veľký palác s kaskádovou fontánou nazývanou Veľká kaskáda. V celom areáli sa nachádza celkovo 134 fontán. Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli.

6. Deň:  Odlet z Moskvy

Posledný deň je určený na cestovanie. Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy. Transfer  na letisko, odlet na SK.

Aj tieto pamiatky a atrakcie Vás čakajú na zájazde do Moskvy a Petrohradu

Dychberúca ruská architektúra Moskvy a Petrohradu, luxusné paláce, monumentálne ruské pravoslávne chrámy, skvostné pamiatky dávneho Petrohradu i modernej Moskvy,  minulosť vs. prítomnosť, nočná plavba na petrohradskej Neve a otváranie mostov, Ruský folklórny večer v tradičnej ruskej reštaurácii v Moskve, fascinujúca Ermitáž, Tretiakovská galéria,  suveníry, matriošky, farebné šatky, ruské baranice a Fabergé vajíčka, ktorých história začína práve v Petrohrade, pýcha Ruska Kremeľ a Červené námestie v Moskve, Ostankino s nezabudnuteľnou vyhliadkou na Moskvu

Atrakcie v Moskve

V Moskve sa hneď niekoľko krát stretneme so zaujímavýmu stavbami nazvanými Stalinove vysotky. Možno ste to ani netušili, ale sú to predchodkyne dnešných/ socialistických panelákov. V Moskve je nespočetné množstvo pamiatok a atrakcií a mohli by sme v nej stráviť aj niekoľko rokov a stále by sme mali čo obdivovať. Tých turistických, s ktorými sa stretneme ( aj mnohými inými ) je minimálne sedem.

Ermitáž

Jednou z turisticky najnavštevovanejších atrakcií v Petrohrade je petrohradská Ermitáž. Patrí medzi najznámejšie svetové galérie, ktoré si nenechá ujsť snáď žiadny cestovateľ. Kolorit Ermitáže s nespočetným množstvom úžasných umeleckých diel dopĺňaju už niekoľko rokov rozhodne aj  Ermitážne mačky.

Metro v Petrohrade

Metro v Petrohrade ani zďaleka nezaostáva za tým známejsím, Moskovským metrom. Nachádza sa tu dokonca 2x naj. Jedna z najkrajších metro staníc na svete - Avtovo a druhou je Najhlbšia metro stanica na svete

Rieka Neva v Petrohrade

Petrohrad leží na delte rieky Neva, ktorá sa práve tu vlieva do Fínskeho zálivu. Niet sa prečo čudovať, že sa Petrohrad  ležiaci na jej ramenách a kanáloch nazýva aj " Benátkami severu". Prechádzkou po nábreží máte najkrajšie pamiatky Petrohradu ako na dlani.

Biele noci v Petrohrade

Biele noci v Petrohrade je obdobie, ktoré začína koncom mája a končí začiatkom júla. Biele noci v Petrohrade sú veľkou turistickou atrakciou, nakoľko Slnko zapadá až okolo jedenástej a o polnoci a vychádza už okolo druhej, tretej hodiny ráno. Petrohrad v noci žije a ulice sú plné hudby, programu a turistov.

Chrám Kristovho Vzkriesenia

Jedna z najkrajších, hoci nie tak celkom najstarších pamätihodností v Petrohrade je Chrám Kristovho vzkriesenia s unikátnou ruskou architektúrou.

Na zájazde do Moskvy a Petrohradu cestujeme " Slow travel "

Kráčaním ulicami Moskvy a Petrohradu sa započúvame do výkladu sprievodcu, ktorý nás vnesie cez kontrast modernej doby a historických symbolov do tajov ruskej mentality a spoločnosti, budeme sa unášať pohľadmi na nádherné a veľkolepé stavby či už mnulé, alebo súčasné, vychutnáme si aj ruské tradičné špeciality a rozhodne ochutnáme pravý ruský boršč, či vodku.O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

Parametre zájazdu

5x ubytovanie s raňajkami | Letecká d. BA- Moskva a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas pobytu | Lístky na metro počas celého pobytu | Vlaková doprava Moskva - Petrohrad (Sapsan) | Program a organizácia | Balík vstupov | Víza | Prenájom audioguide na odposluch sprievodcu | Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte | Wifi počas celého pobytu pripojením na spriev. | Ruský večer v Moskve s hudbou a občerstvením | Cestovné poistenie Union GRATIS | Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôž. izbu 139€ |
6 dní/ 5 nocí
K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu. Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je poplatok za expresné vybavenie víz 50€ /os.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s. Balík poistenia zahŕňa aj doplnkové poistenie o Covid Príplatok.
Let Bratislava - Moskva a späť . V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina.
Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný ( SK/CZ hovoriaci ) sprievodca s certifikátom CR.
Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú jednoducho vybavené a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.Všetkých 5 nocí je na hoteli ( žiadna noc nie je vo vlaku )
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou, nie však všade, preto odporúčame mať pri sebe aj hotovosť.
PRESUN RÝCHLOVLAKOM SAPSAN: žiadna noc vo vlaku - presun z Moskvy do Petrohradu a späť je zabezpečený moderným a pohodlným rýchlovlakom Sapsan - všetky noci sú na hoteli. | Všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) sú zabezpečené minibusom. Na ostatnú lokálnu dopravu v rámci prehliadok sa využíva metro, poprípade MHD.
Na zájazde používame systém na odposluch sprievodcu. Rozprávanie sprievodcu počujete v slúchadlách a neunikne Vám tak žiadne informácia.
Wi-fi je dostupné na hoteli aj počas celého pobytu pripojením na sprievodcu. So svojimi blízkymi tak môžete byť v kontakte počas celého dňa.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.
3 -Fyzicky viac náročný poznávací zájazd z dôvodu väčšiny peších presunov a presunov metrom, no stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, v prípade zdravej kondície.

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
27.08.2021 - 01.09.2021 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
10.09.2021 - 15.09.2021 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
04.05.2022 - 10.05.2022 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1459 €
1399 €
11.05.2022 - 16.05.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
1249 €
18.05.2022 - 23.05.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
25.05.2022 - 30.05.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
01.06.2022 - 06.09.2021 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
08.06.2022 - 13.06.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
15.06.2022 - 20.06.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
22.06.2022 - 27.06.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1389 €
1289 €
29.06.2022 - 04.07.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
1249 €
06.07.2022 - 11.07.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1350 €
1249 €
17.08.2022 - 22.08.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
24.08.2022 - 29.08.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
07.09.2022 - 12.09.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
14.09.2022 - 19.09.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
21.09.2022 - 26.09.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €
1149 €
28.09.2022 - 03.10.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1250 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
5x ubytovanie s raňajkami
 Letecká d.  BA- Moskva a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Lístky na metro počas celého pobytu
Vlaková doprava Moskva - Petrohrad (Sapsan)
Program a organizácia
 Balík vstupov
Víza
Prenájom audioguide  na odposluch sprievodcu
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
Wifi počas celého pobytu pripojením na spriev.
Ruský večer v Moskve s hudbou a občerstvením
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 239€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EULMP

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Tisíc chutí Arménska a ...

8dní / 7nocí 4* hotel | RAŇAJKY
Albánsko - neprebádaný skvost ...

Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

5dní / 4nocí 4* hotel | RAŇAJKY
9 pokladov Saudskej Arábie

9dní /8 nocí 3-4* hotel | Raňajky
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT