MOSKVA A PETROHRAD - Zájazd na Veľkú noc 2021

6 dní/5 nocí | Veľká Noc 2021

6 DNÍ / 5 NOCÍ | MOSKVA | PETROHRAD | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | MOSKVA A PETROHRAD VEĽKÁ NOC 2020 | Poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu letecky počas Veľkej noci za PREDSEZÓNNU CENU. Využite dni voľna a spoznajte nádhernú Moskvu a Petrohrad

Moskva a Petrohrad počas Veľkej noci, je príležitosť ako spojiť príjemné s užitočným. Spoznáte dve nádherné metropoly, ktoré sa Vám vryjú do pamäti a využijete dni voľna - a to za skvelú predsezónnu cenu ! Moskva a Petrohrad sú totiž nádherné v každom ročnom období!


Program

Moskva Petrohrad Moskva a Petrohrad - zájazd na Veľkú noc 2021

6- dňový poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu

AUDIOGUIDE počas prehliadok mesta !!! Už Vám neunikne žiadna informácia!!!

1.deň: Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách prehliadka Moskvy, návšteva historického centra. Divadelné námestie a Bolšoj Teatr, Námestie revolúcie a Hotel Metropolitan, Manéžne námestie, podzemné nákupné centrum Ochotnyj rad, kde z jeho strechy nazrieme do podzemia na nakupujúcich Moskovčanov, či správne Moskvičov. Zo strechy Ochotného radu sa nám naskytne krásny výhľad na Sochu Žukova, Historické múzeum, či Červené námestie, ktoré navštívime neskôr. Prejdeme sa Alexandrovským sadom, pozdĺž pietneho miesta - Hrobu neznámeho vojaka s večným ohňom a počkáme si na výmenu stráží. V čase obeda navštívime slávny GUM a po obednej prestávke prejdeme Iverskou bránou. Ak chcete vedieť, či sa ešte do Moskvy na nejaký poznávací zájazd vrátite, môžete si hodiť mincu na Nultom poludníku. Na poznávacom zájazde do Moskvy rozhodne nevynecháme návštevu Kremľa - súčasného sídla parlamentu a prezidenta ( budeme sledovať vlajku, či práve úraduje alebo nie ). Kremeľ je na zozname UNESCO a niet sa čo čudovať, ešte pred vstupom na nádherné a unikátne námestie nás privíta slávna Car - puška, delo z ktorého sa nikdy nestrieľalo a Car - kolokol, zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor Vás nenechajú ľahostajnými - sú totiž nádherné a patria medzi chrámy, pre ktoré sa rozhodne chodí na poznávacie zájazdy. Uvidíme aj zvonicu Ivana Hrozného, ktorá bola svojho času najvyššou vežou v Moskve a cez najvýznamnejšiu bránu - Spaskaju - sa presunieme na Červené námestie. Tu nás čaká ešte zopár prekvapení, no tým najväčším, je jedným zo symbolom Moskvy - Chrám Vasileja Blaženého. Po prehliadke Červeného námestie Vám doprajeme osobné voľno, aby ste si ešte všetky dojmy mohli vychutnať

3.deň: Po raňajkách sa pustíme opäť do poznávania centra Moskvy. Dopoludnia navštívime slávneho V.I.Lenina v jeho Mauzóleu a popoludní prejdeme k ďalšiemu nádhernému chrámu - Chrámu Krista Spasiteľa, ktorý je najväčší pravoslávny chrám nie len v Moskve, ale dokonca i na svete ( ten druhý, ktorý nasleduje o približne meter uvidíme tiež, ale v Petrohrade ). Toto je presne ten chrám v Moskve, ktorý bol za Stalina zbúraný a bo tu vybudovaný bazén. Tento ktorý uvidíte je replika, ale tak nádherná, že nebudete chcieť uveriť, že nie je originál. Z mostu pri chráme sa nám naskytne ešte minimálne jeden zaujímavý pohľad - na megalomanskú takmer sto metrovú sochu Petra I., niet sa čo čudovať, veď je dielom Zuraba Cereteliho. V tento deň navštívime aj tzv. najlacnejšie múzeum - za cenu jedného lístka, hneď niekoľko skvostov - prevezieme sa totiž tými najkrajšími stanicami metra, ktoré je traba radšej raz vidieť, ako sto krát o nich čítať. Jedna z najobľúbenejších staníc našich klientov je asi Kijevskaja, tú určite nevynecháme. Po zaujímavej, ale tiež rušnej jazde podzemnou Moskvou vystúpime na Arbate. Tu Vám doprajeme zaslúžený relax a voľno na nákupy suvenírov. Vo večerných hodinách presun rýchlovlakom do Petrohradu - noc v hoteli v Petrohrade.

4.deň: V Petrohrade Vás čaká na poznávanie opäť veľa. Srdcom Petrohradu je Nevský prospekt a to najdôležitejšie, čo musíte v Petrohrade spoznať leží práve tu, na Nevskom prospekte popretkávanom kanálmi riečok Fontánka, či Mojka. Uvidíte Stroganov palác, Dom knihy nádhernú secesnú  budovu, Chrám Kristovho vzkriesenia, ktorý Vám bude veľmi pripomínať ten z Moskvy na Červenom námestí, ale tento v Petrohrade je podstatne novší. Bol totiž postavený ako pamiatka na cára Alexandra II, na ktorého bol spáchaný atentát presne tu. Pôjdeme aj okolo Historického múzea, teda bývalého nádherného Michailovského paláca a určite do veľkolepého pravoslávneho chrámu - Kazanského chrámu. Okrem obeda sa určite zastavíme aj na najlepšie koláče, ktoré v Petrohrade musíte ochutnať.

5.deň: Po raňajkách Vás čaká ďalší zo symbolov Petrohradu, ktorý treba spoznať -  Ermitáž. Jedna z najznámejších a najväčších svetových galérií, kde vo viac ako 400 sálach je vystavených viac ako 3 milióny exponátov, spolu v 6 budovách na nábreží rieky Nevy. Po dopoludňajšej prehliadke a obednej prestávke budeme pokračovať v spoznávaní Petrohradu. Popri budove Admirality prejdeme až na Námestie dekabristov, ktoré zdobí veľkolepá socha Medenného jazdca, ktorú dala postaviť Katarína II., ako pamiatku pre svojho predchodcu Petra I. Jedným z najkrajších chrámov v Petrohrade je Chrám sv. Izáka, to je ten ktorý je druhý najväčší po Chráme Krista spasiteľa v Moskve, no tento v Petrohrade je našťastie originál a veľkolepý. Navštívime aj Petropavlovskú pevnosť na Zajačom ostrove, založenú Petrom I., ktorá patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky nie len Petrohradu, ale i Ruska. Z Petropavlovskej Pevnosti si pozrieme aj bývalý dom Petra I., ktorý Vás pravdepodobne prekvapí  svojou skromnosťou a určite nevynecháme ani slávnu Auroru.

6.deň: Posledný deň je určený na cestovanie. Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy. Transfer  na letisko, odlet na SK.


Rusko PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " MOSKVA A PETROHRAD - zájazd na Veľkú noc 2021":

Výlet do Moskvy Trvanie zájazdu: 6 dní/ 5 nocí

Zájazd do Moskvy Ubytovanie: ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Izby sú jednoducho vybavené, ale slušné a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. Všetkých 5 nocí je na hoteli ( žiadna noc nie je vo vlaku )

Zájazd Moskva  Presun rýchlovlakom Sapsan: žiadna noc vo vlaku - presun z Moskvy do Petrohradu a späť je zabezpečený moderným rýchlovlakom Sapsan - všetky noci sú na hoteli.

Moskva a Petrohrad Stravovanie: raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

RuskoCestovné poistenie: poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Výlet do Moskvy Cestovné doklady a víza: k cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu. Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je cena víz vyššia o 50€ /os.

Zájazd do Moskvy Veľkosť skupiny na zájazde: v skupine je približne od 7 do 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.

Zájazd Moskva Sprievodcovské služby: počas celého zájazdu je Vám s dispozícii  sprievodca s certifikátom CR.

Moskva a Petrohrad Transfery: všetky presuny v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) sú zabezpečené lokálnymi transfermi - minibusmi. Na ostatnú lokálnu dopravu v rámci prehliadok sa využíva metro, poprípade MHD.

Výlet do Moskvy CENA ZAHŔŇA:

 • 5x ubytovanie s raňajkami
 • Letecká doprava  BA - Moskva a späť
 • Letiskové a servisné poplatky
 • 10kg podpalubná batožina + príručná batožina
 • Pobytová taxa
 • Lokálne transfery v rámci programu
 • Doprava rýchlovlakom Sapsan z Moskvy do Petrohradu a späť
 • Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade
 • Program a organizácia
 • Víza

Zájazd Moskva GRATIS PLUS:

 • Cestovné poistenie Union ( zahŕňa aj storno zo zdravotných dôvodov)
 • Metro lístky počas spoločných presunov
 • Spoločne plánované vstupy podľa programu
 • Prenájom audioguide zariadenie
 • E-book o geografii, histórii, pamiatkach a  miestach, ktoré na zájazde uvidíte, alebo navštívite
 • WIFI nie len na hoteli, ale počas celého zájazdu. Náš sprievodca bude mať počas dňa wifi, na ktoré sa môžete pripojiť a byť tak v kontakte s Vašími blízkymi nie len ráno a večer z hotela

Zájazd Moskva Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôžkovú izbu 139€

azerbajdzan Náročnosť ( 1-3) :  3 * fyzicky viac náročný poznávací zájazd, ale stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, pešíe presuny + metro

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
01.04.2021 - 06.04.2021 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1189 €

CENA ZAHŔŇA

 • 5x ubytovanie s raňajkami 
 • Letecká doprava  BA - Moskva a späť 
 • Letiskové a servisné poplatky
 • 10kg podpalubná batožina + príručná batožina
 • Pobytová taxa
 • Lokálne transfery podľa programu
 • Vlaková doprava rýchlovlakom Sapsan z Moskvy do Petrohradu a späť
 • Služby slovensky/ česky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade
 • Program a organizácia
 • Víza

GRATIS PLUS:

 • Cestovné poistenie Union ( zahŕňa aj storno zo zdravotných dôvodov)
 • Spoločne plánované vstupy podľa programu
 • Prenájom audioguide systému
 • Metro lístky počas spoločných presunov
 • E-book o geografii, histórii, pamiatkach a  miestach, ktoré na zájazde uvidíte, alebo navštívite
 • WIFI nie len na hoteli, ale počas celého zájazdu. Náš sprievodca bude mať počas dňa wifi, na ktoré sa môžete pripojiť a byť tak v kontakte s Vašími blízkymi nie len ráno a večer z hotela

CENA NEZAHŔŇA

 • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 139€


Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EULMP

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

899 €
VEĽKOLEPÁ MOSKVA
5 dní/ 4noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1890 €
IRÁN - PERZSKÁ CHUŤ ORIENTU
9 dní/8 nocí | Polpenzia | 4*hotely
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
689 €
VÝLET DO MOSKVY NA 4 DNI
4 dni/ 3noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1089 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD
6 dní/ 5nocí | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA