VÝLET DO MOSKVY NA 4 DNI

4 dni/ 3noci | Raňajky

4 DNI / 3 NOCI | MOSKVA | POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO MOSKVY | Výlet do Moskvy | Poznávací zájazd do Moskvy so sprievodcom | Predĺžený víkend v Moskve |

Moskva, to je veľkolepá architektúra, krásne moskovské chrámy, atmosféra ruskej minulosti a tradícií, Rusko minulé i moderné. Moskva Vás jednoducho uchváti! Navštivili ste Moskvu za socializmu? Najvyšší čas si to zopakovať! Žiadna iná metropola  neprešla takou zmenou ako práve Moskva. Predĺžený víkend v Moskve je zájazd, ktorý Vám poskytne čiastočne služby sprievodcu a zároveň i dostatok voľného času a priestoru na indivuálne poznávanie Moskvy.


Program

Poznávací zájazd Arménsko a Gruzínsko Výlet do Moskvy na 4 dni

4- dňový poznávací zájazd do Moskvy

ZMYSEL:

PREČO:

 NAČRIEME DO HISTÓRIE I PRÍTOMNOSTI PRETOŽE RUSKO SA NEDÁ SÚDIŤ A POCHOPIŤ SPOZA HRANÍC, IBA DOTYKOM S JEHO FASCINUJÚCOU ARCHITEKTÚROU, POHĽADOM NA DYCH BERÚCE PALÁCE A CHRÁMY, CHUŤOU JEHO BORŠČU, PELMEŇOV, ČI BLINIEK A NAČÚVANÍM KOLOBEHU KAŽDODENNÉHO ŽIVOTA MOSKVY A PETROHRADU.  UŽITE SI VÝLET DO MOSKVY, KTORÝ NAVŽDY ZMENÍ VÁŠ POHĽAD A ZANECHÁ SILNÉ DOJMY A SPOMIENKY.

NOSNÉ ELEMENTY:

Monumentálna architektúra, prenádherné pravoslávne chrámy, skvostné, jedinečné a čisté Moskovské metro, socializmus vs.kapitalizmus, tradičná ruská kuchyňa a vodka, lahodná ruská čokoláda, ruské trhy so suvenírmi, matriošky, farebné šatky a ruské baranice

SLOW TRAVEL:

Našou pomocnou rukou a Vašimi krokmi navnímate Moskvu dnešnú i minulú, vychutnáte si dostatok voľného času na námestiach, či v múzeách tak, ako sa len Vám bude žiadať.

POTREBY KLIENTA:

Vhodné pre páry, alebo partie priateľov, ktorí uprednostňujú viac individuálneho voľna, viac potuliek na vlastnú päsť bez celej skupiny, no príjmu ostatné služby aby bol ich výlet bez starostí. Pre klientov ktorým vyhovuje zoznámenie s Moskvou s našim sprievodcom počas dopoludnia a zvyšok času si chcú vychutnávať svoje vlastné kroky vo svojej partii alebo so svojim partnerom.

PRE SPRIEVODCOV:

Pomocná ruka pre našich klientov a predĺžená ruka CK s množstvom voľného času počas dňa.

1.deň: ANI SA NENAZDÁTE A STE TAM.

V Bratislave Vás odprevadíme na lietadlo a po prílete do Moskvy Vás bude očakávať náš sprievodca s ceduľkou Travego Tour. Spoločným transferom sa odveziete na hotel, ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: ZOZNÁMTE SA S MOSKVOU V PRVOM KOLE. POPOLUDNÍ ODPORÚČAME KREMEĽ, BORČ A PLAVBU PO RIEKE MOSKVA.

Po raňajkách sa opäť stretnete so sprievodcom na hoteli, ktorý Vám zapožičia audioguide systém, slúchadlá  na odposluch jeho výkladu a pokynov. 10:00 - 13:00 prehliadka Moskvy so sprievodcom, počas ktorej Vás zoznámi s centrom Moskvy, s metrom a s inými praktickými radami pre Vaše krajšie popoludnie.  Počas spoločnej prehliadky historického centra Moskvy uvidíte  Manéžne námestie - Rozsiahly priestor pred Iverskou bránou, na ktorom sa nachádza dominantná socha jazdca Maršala Žukova. Uprostred námestia sa pod zemou rozprestiera obchodné centrum Ochotnyj rjad s farebnou kupolou zobrazujúcou zemeguľu na povrchu. Alexandrovský sad  s hrobom neznámeho vojaka a večným ohňom, pri ktorom sa strieda stráž. Iverská brána alebo Brána vzkriesenia, pred ktorou sa na zemi  nachádza značka nultého poludníka, od ktorej sa merajú všetky vzdialenosti v Rusku. Červené námestie, ktorého dominantou je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal postaviť Ivan Hrozný. Po prehliadke Vás čaká individuálny program, možnosť individuálnej návštevy Kremla návšteva legendárneho Kremľa. Kremeľ je sídlom parlamentu a prezidenta, rovnako je zapísaný v UNESCO). Na námestí sa nachádza zvonica Ivana Hrozného, car-puška - delo, z ktorého sa nikdy nestrieľalo a car-kolokol - zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor, alebo individuálna návšteva  nákupného centra GUM. Individuálny návrat na hotel

3.deň: ZOZNAMKA S MOSKVOU V DRHOM KOLE, VEČER URČITE NEVYNECHAJTE OSTANKINO - S VÝHĽADOM NA CELÚ MOSKVU

Po raňajkách stretnutie so sprievodcom na hoteli. 10:00 - 13:00 pokračovanie prehliadky Moskvy so sprievodcom. Uvidíte spolu  Chrám Krista Spasiteľa – najväčší pravoslávny chrám na svete. Za vlády Stalina bol zbúraný a na jeho mieste bol vybudovaný mestský bazén. Po páde režimu bol znovu postavený na pôvodnom mieste a vysvätený v roku 1999. Sprievodca Vám ukáže najkrajšie stanice Moskovského metra, ktoré sa za „len“ metro jednoznačne považovať nemôže. V podstate celé metro a metro stanice postavili ruské ženy. Stanice svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Popoludní Vás čaká opäť individuálny program, odporúčame  pozrieť si napríklad Starý  Arbat - Moskovská Champs-Elysées. Na Arbate pôvodne žili obchodníci z južných krajín. Až koncom 19.st. sa celá oblasť stala domovom básnikov, spisovateľov a ďalších umelcov. Starý Arbat je ulicou plnou kaviarní, reštaurácií, starožitností, obchodov so suvenírmi a útočiskom rôznych umelcov, fotografov, spevákov a tanečníkov. Na Novom Arbate sa nachádza známe Múzem A.S.Puškina.  Popoludní , alebo podvečer určite odporúčame navštíviť Ostankino - televíznu vežu s vyhliadkou na celú Moskvu. Individuálny návrat na hotel.

4.deň: SUVENÍRY NAKÚPENÉ, LETÍ SA DOMOV.

Po raňajkách sa odubytujete a už Vás bude očakávať sprievodca a minibus. Spoločne absolvujete transfer na letisko, kde Vás sprievodca odprevadí, odlet z Moskvy na SK.

Armensko Gruzinsko zajazd PARAMETRE ZÁJAZDU

                 

Armensko Gruzinsko zajazd Trvanie zájazdu: 4 dni/ 3 nocí

Armensko Gruzinsko zajazd Zájazd " Výlet do Moskvy": poskytujeme čiastočne sprievodcovské služby (na dopoludnie ) a dostatok voľného času a priestoru na individuálny program a poznávanie. Sprievodca Vám v prípade záujmu poradí, čo môžete v rámci svojho voľného času vidieť a navštíviť. Zájazd je vhodný pre tých, ktorí už v Moskve boli, alebo majú základy ruštiny a azbuky a uprednostňujú viac individuálneho voľna, ako celodenné prehliadky so sprievodcom a skupinou.

Armensko Gruzinsko zajazd Doklady a Víza: K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu.  Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je poplatok za expresné vybavenie víz 50€ /os.

Armensko Gruzinsko zajazd Poistenie: Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s.

Armensko Gruzinsko zajazd Letecká doprava: Let Bratislava - Moskva a späť . V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina.

Armensko Gruzinsko zajazd Sprievodca: SK/CZ hovoriaci sprievodca s certifikátom CR počas pobytu v Moskve

Armensko Gruzinsko zajazd Ubytovanie: Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením.  Izby sú jednoducho vybavené a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. 

Armensko Gruzinsko zajazd Strava: Raňajky. Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Obed a večera individuálne. Naši sprievodcovia Vám odporučia vhodné reštaurácie na stravovanie.

Armensko Gruzinsko zajazd Vstupné: V rámci spoločnej základnej prehliadky dopoludnia nie sú plánované spoločné vstupy.

Armensko Gruzinsko zajazd Výdavky: Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou.

Armensko Gruzinsko zajazd Lokálne transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) sú zabezpečené minibusom. Na ostatnú lokálnu dopravu  sa využívate metro, poprípade MHD.

Armensko Gruzinsko zajazd Audioguide systém: Na zájazde používame systém počas dopoludňajšej prehliadky so sprievodcom.

Armensko Gruzinsko zajazd Wifi: Wifi je dostupné na hoteli.

Armensko Gruzinsko zajazd Veľkosť skupiny: Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.

Armensko Gruzinsko zajazd Náročnosť ( 1-3): 1 -Fyzicky nenáročný poznávací zájazd. Mimo spolončnej dopoludňajšej prehliadky si určujete individuálne tempo poznávania aké vyhovuje Vám.

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
3x ubytovanie s raňajkami
 Letecká d.  BA- Moskva a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby SK/CZ sprievodcu v rámci uvedeného času
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
Lístky na metro počas spoloč. programu so spriev.
Program a organizácia
Víza
Prenájom audioguide  na odposluch sprievodcu
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
 Cestovné poistenie Union GRATIS
Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôž. izbu 99€  

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
17.06.2020 - 20.06.2020 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
689 €
15.07.2020 - 18.07.2020 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
689 €
19.08.2020 - 22.08.2020 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
689 €
16.09.2020 - 19.09.2020 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
689 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
3x ubytovanie s raňajkami
 Letecká d.  BA- Moskva a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby SK/CZ sprievodcu v rámci uvedeného času
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
Lístky na metro počas spoloč. programu so spriev.
Program a organizácia
Víza
Prenájom audioguide  na odposluch sprievodcu
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
 Cestovné poistenie Union GRATIS
Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôž. izbu 99€  


CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 99€

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EULMP

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

1089 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD
6 dní/ 5nocí | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
899 €
VEĽKOLEPÁ MOSKVA
5 dní/ 4noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
749 €
VIANOČNÁ MOSKVA - ČAROVNÉ VIANOČNÉ TRHY ...
4 dni/ 3 noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1189 €
MOSKVA A PETROHRAD - Zájazd na Veľkú noc ...
6 dní/5 nocí | Veľká Noc 2021
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA