ZÁJAZD DO MOSKVY A PETROHRADU NA 9 DNÍ

Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.Záloha iba 200€, alebo Voucher.

Potulky Moskvou a Petrohradom si dokonale vychutnáte počas 9-dňového zájazdu do Moskvy a Petrohradu. V Petrohrade i Moskve uvidíte, ochutnáte, pocítite to najkrajšie a najlepšie čo obe metropoly ponúkajú. V Petrohrade Nevský ruch, plavbu, či nádherné petrohradské paláce, v Moskve veľkolepé námestia, chrámy, historické centrum, či Moskvu z vtáčej perspektívy z viac ako 200m veže. Moskvu a Petrohrad si určite nenechajte ujsť!

  • 9 DNÍ / 8 NOCÍ | POZNÁVACÍ ZÁJAZD do Petrohradu a Moskvy so sprievodcom 
  • VŠETKY VSTUPY A POISTENIE S COVID príplatkom sú zahrnuté V CENE ZÁJAZDU
  • ŽIADNE PRÍPLATKY k cene navyše
  • Záloha iba 200€, alebo voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.

Program

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

PREČO:

RUSKO NIE JE IBA MOSKVA  A RUSKO NIE JE IBA PETROHRAD. ALE SPOJENÍM TÝCHTO DVOCH RUSKÝCH HLAVNÝCH MIEST SA K POZNANIU RUSKA PRIBLÍŽIME NAJVIAC AKO SA LEN DÁ. SPOJENÍM ZÁJAZDU DO MOSKVY A PETROHRADU ZLOŽÍME VäČŠINU SKLADAČKY. CEZ ARCHITEKTÚRU MOSKVY A PETROHRADU POCHOPÍME SLÁVNU MINULOSŤ ROMANOVCOV, NESLÁVNY KOMUNIZMUS, POCHUTNÁME SI NA RUSKEJ KUCHYNI, ZAPOČÚVAME SA DO TÓNOV FOLKLÓRU, ČI HUDBY POULIČNÝCH UMELCOV. SPOZNÁME SPOLU MNOHO KONTRASTOV NIE LEN MEDZI MOSKVOU A PETROHRADOM, ALE I MINULOSŤOU A PRÍTOMNOSŤOU.

NOSNÉ ELEMENTY:

Dychberúca ruská architektúra Moskvy a Petrohradu, luxusné paláce, monumentálne ruské pravoslávne chrámy, skvostné pamiatky dávneho Petrohradui modernej Moskvy,  minulosť vs. prítomnosť, nočná plavba na petrohradskej Neve a otváranie mostov, Ruský folkklórny večer v tradičnej ruskej reštaurácii v Moskve, fascinujúca Ermitáž, Tretiakovská galéria,  suveníry, matriošky, farebné šatky, ruské baranice a Fabergé vajíčka, ktorých história začína práve v Petrohrade, pýcha Ruska Kremeľ a Červené námestie v Moskve, Ostankino s nezabudnuteľnou vyhliadkou na Moskvu

SLOW TRAVEL:

Kráčaním ulicami Moskvy a Petrohradu sa započúvame do výkladu sprievodcu, ktorý nás vnesie cez kontrast modernej doby a historických symbolov do tajov ruskej mentality a spoločnosti, budeme sa unášať pohľadmi na nádherné a veľkolepé stavby či už mnulé, alebo súčasné, vychutnáme si aj ruské tradičné špeciality a rozhodne ochutnáme pravý ruský boršč, či vodku.

POTREBY KLIENTA:

Pre tých, ktorí majú vycibrený vkus, ktorí chápu hodnotu histórie a kultúry, ktorí sa chcú zastaviť a zároveň rozvibrovať svoje telo jedinečnou atmosférou rušného Petrohradu a veľkolepej Moskvy, pohladiť dušu pohľadom na nádherné pamiatky, či zastaviť a hľadieť na unikátne a dychberúce zlaté sály palácov.

PRE SPRIEVODCOV: Príjemný čas strávený v Moskve a Petrohrade so skvelou skupinou, pri ktorom šetríme Vaše hlasivky s audioguide systémom a s 24/7 podporou CK.

1. DEŇ: UŽ DNES SA NADÝCHNEME ATMOSFÉRY PETROHRADU

V Bratislave Vás odprevadíme a po prílete Vás v Petrohrade už bude očakávať sprievodca s logom našej CK. Po prílete do Petrohradu odchádzate spoločným transferom na hotel, po ubytovaní noc v hoteli.

2. DEŇ: DEŇ PLNÝ NOVÝCH VNEMOV V PETROHRADE, POHODLNE MINIBUSOM, KTORÝ NÁS VŽDY POČKÁ KÝM SI VŠETKU KRÁSU NEVYCHUTNÁME DO SÝTA.

Po raňajkách nás očakáva hlavne Petrohrad, aj sprievodca a minibus, ktorý nám bude k dispozícii do konca prehliadky. Dnes spoznáme srce Petrohradu - nádherný Nevský prospekt. Po vyzdvihnutí na hoteli nás odvezie k Lavre Alexandra Nevského, jedenej z najvýznamnejších pamiatok nie len Petrohradu, ale aj celého Ruska, podľa ktorého je pomenovaná hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Petrohradu – Nevský prospekt.  Tu navštívime významný petrohradský cintorín, kde sú pochované slávne osobnosti Petrohradu, ako napríklad P.I.Čajkovskij, F.M.Dostojevskij, manželka A.S.Puškina Natalia Lanska a mnohí iní. Tu navštívime aj maličké múzeum - so zmenšeninami sôch rozmiestnených po Petrohrade, tých, ktoré vlastne aj uvidíte, ako napríklad Peter I. ( Medenný jazdec ), Alexandrov stĺp, Katarína II., Mikuláš I., Puškin a mnohé iné. Od Lavry A. Nevského - čo je vlastne absolútny začiatok Nevského prospeku, nás odvezie náš minubus cez Aničkov Most, popri Aničkovom paláci k jedinečnému palácu v centre Petrohradu, ktorý sa zároveň radí aj medzi najkrajšie. Je ním Šuvalovský palác, palác bohatej rodiny Šuvalovcov a dnes tu sídli jedinečné Faberge múzeum. Vystúpime pred múzeom a vychutnáme si naozaj niečo skvostné. Nádherné a cenné zbierky predmetov slávnej petrohradskej šperkárskej rodiny Faberge. Miniatúrne šperky, známe Faberge vajíčka a iné predmety, ale i porcelán a predmety dennej potreby vykladané drahokamami, mnohé vytvorené pre členov cársej rodiny. Pred múzeom si nastúpime a odvezieme sa ďalej, cestou uvidíme sochu Kataríny II. a  za ňou Alexandrijské divadlo, mnoho krásnych kupeckých domov na Nevskom prospekte a zastavíme pri Kazanskej katedrále. Tu si prezrieme dookola viacero skvostných pamiatok. Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska, ktorá tiež skrýva hrobku jedného z najznámejších ruských veliteľov M.I. Kutuzova, jeden z mála katolíckych kostolov Kostol sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli uvidíte  Chrám Kristovho vzkriesenia, postavený na počesť Alexandra II., na ktorého bol spáchaný atentát. Uvidíte jeden z najkrajších palácov v Petrohrade, Michailovský palác, ktorý je dnes sídlom významného Ruského štátneho múzea, prejdete sa parkom, po ktorom sa prechádzal kedysi A.S.Puškin, kde dnes stojí jeho socha a ktorý je neodmysliteľne spätý s Petrohradom.  Po Nevskom prospekte budeme pokračovať našim minibusom ďalej a vystúpime pri prenádhernom Chráme sv. Izáka - jedného z najkrajších pravoslávnych chrámov vôbec. Chrám sv. Izáka, ktorý navštívite  je najväčší chrám v Petrohrade a druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete  (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Prehliadka Chrámu sv. Izáka Vás určite očarí. Tesne vedľa chrámu uvidíte tiež Marínsky palác, soch Mikuláša I. a sochu Petra I., teda slávneho Medenného jazdca. Po prehliadke nastúpime do minibusu a plný dojmov sa vrátime na hotel.

3. DEŇ: DEŇ V ZNAMENÍ RUSKEJ HISTÓRIE, PARKOV, NÁDHERNÉHO PETERGOFU A NOČNÉHO PETROHARDU

Po raňajkách vydáme sa priamo do centra Petrohradu, kde nás privíta veľkolepé Palácové námestie, ktoré sa pokladá za jedno z najkrajších na svete, na ňom grandióznu budovu Generálneho štábu, monumentálny Alexandrov stĺp z jedného kusu mramoru a ešte krajší podmanivý Zimný palác. Zimným palác je  niekdajším sídlom ruských cárov, ktorého prvá obyvateľka bola Katarína II. Veľká. Tu navštívime aj  Ermitáž, svetoznáme umelecko – historického múzeum, ktoré je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Nachádza sa tu viac ako  400 sál  s  vyše 3 miliónmi cenných exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na brehu rieky Nevy. V Ermitáži si vychutnáte nie len skvostné a cenné zbierky, ale aj veľkolepú výzdobu interiéru. Po návšteve Ermitáže si doprajeme obednú prestávku, po ktorej nás čaká približne hodinová cesta na fakultatívny výlet do Petergofu, známeho aj pod názvom Petrodvorec. V Petergofe nás okrem nádherného paláca, ktorý dal postaviť  cár Peter I. čaká aj prekrásny park, na navrhovaní ktorého sa podielal aj sám Peter I. Palác je bývalým letným  sídlom ruských cárov. Park pozostáva z mnohých fontán, no dominantnou je tzv. Veľká kaskáda, alebo Samsonova fontána s desiatkami pozlátených sôch a centrálnou fontánu striekajúcou do výšky až 20 metrov. Dopoludnia si nenecháme ujsť spúšťanie fontán za sprievodu hudby a prejdeme sa krásnym a rozľahlým parkom. Okrem hlavnej a dominatnej kaskádovej fontány, ktorú s fínskym zálivom spája podmanivý kanál je v parku takmer 140 iných menších fontán, jazierok a vodných plôch. V parku na brehu Fínskeho zálivu s nádherným výhľadom si pozriete panorámu protiľahlého Petrohradu a i malý skromný domček Veľkého Petra I. Po návrate z výletu, individuálne večerné voľno. Možnosť sledovania nočného otvárania mostov na rieke Neve.

4. DEŇ: DNES POTEŠÍME SVOJE OČI POHĽADOM NA DYCH BERÚCE INTERIÉRY PALÁCU

Po raňajkách sa prejdeme k Petropavlovskej pevnosti, navštívime Katedrálu sv. Petra a Pavla, v ktorej uvidíme hrobky cárskeho rodu Romanovcov, vrátane posledného cára s rodinou Mikuláš II., uvidíme najstaršiu väznicu v Petrohrade, v ktorej Peter I. ako prvého väznil svojho vlastného syna, či loďku, na ktorej sa Peter I. plavil ako chlapec. Po prehliadke pevnosti s krásnym výhľadom na Nevu sa vydáme na výlet na opačnú stranu od Petrohradu - smer Puškin - malého mestečka, pomenovaného podľa slávneho A.S.Puškina, ktorý tu navštevoval školu. Kedysi sa táto istá malá obec nazývala aj Carske Selo, pretože sa tu nachádzal a dodnes stojí prekrásny palác - postavený manželkou Petra I. Katarínou I.. Dnes nesie meno síce Katarínin palác, ale svoje nové pomenovanie získal na počeť slávnej panovníčky Kataríny II. Veľkej. Súčasťou komplexu je rozľahlý park s viacerými dobovými stavbami, ale nás bude zaujímať hlavne prehliadka samotného  Kataríninho paláca,  V paláci Vás očarí zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z jantáru, achátu, či jaspisu. Prehliadka paláca je úžasným zážitkom, ktorý Vás nenechá ľahostajných. Po návrate z výletu individuálne večerné voľno. V neskorých večerných/ nočných hodinách sa opäť stretneme - a vychutnáme si jednu z najkrajších atrakcií Petrohradu - Festival otvárania mostov a nočnú plavbu po rieke Neva, zážitok, ktorý sa oplatí vidieť.

5. DEŇ: RÝCHLYM PRESUNOM NAPRIEČ RUSKOU KRAJINOU

Po raňajkách sa odubytujeme a presunime do Moskvy známym ruským rýchlovlakom Sapsan. Po príchode do Moskvy nás už bude očakávať transfer, ktorý nás odvezie na hotel, ubytovanie a noc v hoteli.

6. DEŇ: V PLNEJ KRÁSE ODHALÍME PÝCHU RUSKA A MOSKVY - KREMEĽ, ČERVENÉ NÁMESTIE A OVEĽA VIAC

Hneď po raňajkách namierime do najhistorickejšieho centra Moskvy, kde nás ako prvé očarí návšteva legendárneho Kremľa - srdca Moskvy. Kremeľ je sídlom parlamentu a prezidenta, zároveň je zapísaný v UNESCO. Na námestí sa nachádza zvonica Ivana Hrozného, car-puška - delo, z ktorého sa nikdy nestrieľalo a car-kolokol - zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor. Manéžne námestie - Rozsiahly priestor pred Iverskou bránou, na ktorom sa nachádza dominantná socha jazdca maršala Žukova. Uprostred námestia sa pod zemou rozprestiera obchodné centrum Ochotnyj rjad s farebnou kupolou zobrazujúcou zemeguľu na povrchu. Alexandrovský sad  s hrobom neznámeho vojaka a večným ohňom, pri ktorom sa strieda stráž. Iverská brána alebo Brána vzkriesenia, pred ktorou sa na zemi  nachádza značka nultého bodu v Moskve, od ktorej sa merajú všetky vzdialenosti v Rusku. Červené námestie, ktorého dominantou je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal postaviť Ivan Hrozný. Mauzoleum Lenina, v ktorom je vystavené zabalzamované telo V. I. Lenina a nákupné moskovské centrum GUM, dlhé 1km. Po prehliadke odchod na hotel, ubytovanie.

7. DEŇ: KONTRAST MINULOSTI A SÚČASNOSTI CEZ ARCHITEKTÚRU MESTA A CHUTNÉ RUSKÉ JEDLO A ZÁBAVA POČAS RUSKÉHO VEČERA

Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Moskvy,  Chrám Krista Spasiteľa – najväčší pravoslávny chrám na svete. Za vlády Stalina bol zbúraný a na jeho mieste bol vybudovaný mestský bazén. Po páde režimu bol znovu postavený na pôvodnom mieste a vysvätený v roku 1999. Starý a Nový Arbat - Moskovská Champs-Elysées. Na moskovskom Arbate pôvodne žili obchodníci z južných krajín. Až koncom 19.st. sa celá oblasť stala domovom básnikov, spisovateľov a ďalších umelcov. Starý Arbat je ulicou plnou kaviarní, reštaurácií, starožitností, obchodov so suvenírmi a útočiskom rôznych umelcov, fotografov, spevákov a tanečníkov. Na Novom Arbate sa nachádza známe Múzem A.S.Puškina. Moskovské metro sa za „len“ metro jednoznačne považovať nemôže. Stanice svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Jazda moskovským metrom nebude iba presunom, ale rozhodne aj zážitkom. Vo večerných hodinách sa zabavíme s ruskou hudbou, v krásnom tradičnom prostredí ruskej reštaurácie a ochutnáme výbornú ruskú kuchyňu

8. DEŇ: DOTKNEME SA UMENIA A VYCHUTNÁME SI POHĽAD NA MOSKVU Z VTÁČEJ PERSPEKTÍVY

Po raňajkách nás čaká jedna najväčších moskovských klenot- Tretiakovská galéria, založená v 19. st. P.M. Tretiakovom. Zahŕňa vyše 150 tis. diel veľkolepých svetových umelcov ako napríklad Moneta, Maneta, Renoira, Pissara, Degasa, Gauguina, van Gogha a pod. Po návšteve galérie si doprajeme individuálne voľno v centre Moskvy a v popoludňajších hodinách ešte navštívime ďalšiu z najkrajších atrakcií Moskvy - Ostankino - vyhliadkovú televíznu vežu, z ktorej budete mať veľkolepý pohľad nacelú okolitú  rozľahlú Moskvu!

9. DEŇ: V RUSKU BOLO SUPER, ALE TEŠÍME SA AJ DOMOV

Po raňajkách si dopravejeme ešte posledné osobné voľno a  v obedných hodinách odchádzame na letisko, odlet na SK.

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
11.05.2022 - 19.05.2022 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1499 €
1409 €
06.07.2022 - 14.07.2022 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1499 €
1409 €
17.08.2022 - 25.08.2022 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1499 €
1409 €
07.09.2022 - 15.09.2022 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1499 €
1409 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
8x ubytovanie s raňajkami
 Letecká d.  BA- Petrohrad, Moskva - BA
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Lístky na metro počas celého pobytu
Vlaková doprava Moskva - Petrohrad (Sapsan)
Program a organizácia
 Balík vstupov na spoločne plánované prehliadky
Víza
Prenájom audioguide  na odposluch sprievodcu
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
Wifi počas celého pobytu pripojením na spriev.
Ruský večer v Moskve s hudbou a občerstvením
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

Spoločne plánované vstupy: Kremeľ, Tretiakovská galéria, Ostankino, Ermitáž, Chrám Izáka, Petergof záhrady, Lavra Alexandra Nevského, Cintorín pri Lavre, Katedrála Petra a Pavla s hrobkami Romanovcov, väznica v Petropavlovskej pevnosti, Katarínin palác, Festival otvárania mostov a plavba po rieke Neve, Faberge múzeum, Ruský večer s hudbou a občerstvením. Návštevy pamiatok sú plánované v programe, no v prípade, že by počas zájazdu z objektívnych príčinin nebolo možné niektorú pamiatku navštíviť, sprievodca ponúkne alternatívny program.

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 239€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu MPD

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

24 €
Výstava kvetov a záhrad TULLN a ...
1-dňový výlet
Akciová cena 1149 €
Pôvodná cena 1250 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD
Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ...
6 dní / 5nocí | VSTUPY A POISTENIE ...
Akciová cena 1399 €
Pôvodná cena 1499 €
AZERBAJDŽAN - ZÁJAZD PLNÝ PREKVAPENÍ
Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ...
9dní /8nocí | VSTUPY A POISTENIE V ...
1990 €
IRÁN - PERZSKÁ CHUŤ ORIENTU
9 dní/8 nocí | Polpenzia | 4*hotely
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA