Informácie

Fascinujúca jazda unikátnou Indiou plná farebných zážitkov! Poznávací zájazd po Indii Vám otvorí nové pohľady na svet: budete sa preháňať rikšou, spoznáte miliónové metropoly i vidiecku krajinu a objavíte svet z chrbta slona.

Letecká doprava
Skupina: 12 - 16 osôb
Raňajky
Komplexné služby

Základné informácie

  • 10 dní / 9 nocí vrátane letu, ak vychádza v danom termíne zájazdu nočný let
  • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • Spôsob platby: záloha 50% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
  • Protipandemické opatrenia: žiadne, nevyžaduje sa ani očkovanie, ani PCR test

 

Čo očakávať od Indie?

India nie je iba o pamiatke, ktorú chcete v krajine vidieť. India sama je svetový unikát, ktorý chcete zažiť, cítiť a vnímať, ak ste už toho videli viac. India je doslova pestrofarebný unikát, celá paleta farieb, mnohých tvári a odtieňov. Zrelá, duchaplná ako zrkadlo budhizmu a hinduizmu, ktorými táto krajina dýcha. Krása, šťastie hudba a tanec zároveň s ťažkým životom, chudobou a pre nás nepochopiteľným životným štýlom, v jednej majestátnej symbióze a harmónii, to je India. 3,3 mil. km2 neprebádame ani za niekoľko rokov, ponúkneme Vám však ukážku života, myslenia, životného štýlu, zážitkov v čo najkrajšej kombinácii namixovanú tak, aby ste sa vrátili o poznanie múdrejší s maximom zážitkov a skúseností.

Oznam

Do Indie sa nevyžaduje žiadne povinné očkovanie. Napriek tomu odporúčame vo vlastnom záujme zvážiť očkovanie proti žltačke (hepatitíde typu B).

Destinácia

Ázia

odlet

Viedeň (+ prestup)

prílet

Dillí

v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 3* - 4* hotely/nočný vlak
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu
Víza a registrácie
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Služby slovensky hovoriaceho a lokálneho sprievodcu
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Plavba po rieke Ganga
Jazda rikšou po meste Varanasí
Ajurvédska masáž
Miestny presun vlakom
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 6,50 €/os./deň
Sprepitné: 65 - 70 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 270 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
parametre zájazdu

10 dní/9 nocí

Transfer z BA na letisko a späť v cene zájazdu.

Všetky spoločne plánované vstupy (podľa aktuálneho programu) sú zahrnuté v cene zájazdu.

V Indii platí mena indická rupia. V reštauráciách a obchodoch nie je vždy možná platba kartou, preto odporúčame priniesť si aj hotovosť (eurá), pretože indickú rupiu na Slovensku nie je možné kúpiť. Zmenáreň navštívite spolu so sprievodcom v prvý deň zájazdu (ak máte z iných ciest zvyšné americké doláre, môžete si ich taktiež zameniť). Na obed miniete v priemere 10 €/os./deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry (cca. 50 - 700 €, podľa vlastných finančných možností), miestni obchodníci Vás budú lákať často. Odporúčame počítať aj s finančnou rezervou a myslieť aj na prípadnú návštevu lekára. Zákroky a ošetrenia do 1 000 € je potrebné uhradiť na mieste (možná platba kartou), poisťovňa ich prepláca na základe pokladničných blokov po návrate na Slovensko. Drahšie úkony neplatíte, hradí ich poisťovňa priamo lekárom a zdravotným strediskám. V každom prípade však musíte mať uzatvorené cestovné poistenie.

4* hotel - ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách pre dvojice a 3-lôžkových izbách pre trojice. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. Ponúkame však možnosť nájsť Vám osobu na spoluubytovanie, v tom prípade môžete byť ubytovaní spolu na jednej 2-lôžkovej izbe a nemusíte tento príplatok hradiť. Upozorňujeme, že v krajinách mimo EÚ môže byť štandard 4* hotelov nižší, ako sme zvyknutí v EÚ. Niektoré hotely môžu byť jednoduché, ale vždy sú čisté.

Nočný vlak 2. kategórie je lôžkový s kupé oddelenom závesmi. V jednom kupé je 6 lôžok, 4 lôžka sú oddelené závesom a 2 cez uličku vagónu oproti oddelené závesmi každé samostatne. Pri ceste indickým vlakom je nutné počítať so všetkým - žiadne pravidlá, na ktoré ste zvyknutí, tu neplatia. Cesty sa však v žiadnom prípade netreba obávať. Je bezpečná a práve tu spoznáte Indiu najviac. Je to obrovský zážitok a bez nočného vlaku, ktorý je najbežnejším dopravným prostriedkom pri cestovaní touto rozľahlou krajinou, by India nebola Indiou. Miestny prelet je s 15 kg podpalubnou batožinou a 7 kg príručnou batožinou, Vašu 20 kg batožinu je počas miestneho preletu potrebné rozdeliť a 5 kg vyčleniť do príručnej batožiny. Presné presuny vlakom a miestnym preletom uvádzame až v pokynoch k zájazdu, nakoľko závisia od presných rezervácií v konkrétnom termíne zájazdu (na jednom zájazde môže byť, napríklad, 2x nočný vlak a 1x rýchlovlak alebo prelet, alebo 2x prelet a 1x nočný vlak, a pod.).

Slovensky hovoriaci + lokálny sprievodca

Pre pobyt v Indii sú potrebné turistické víza. Víza zabezpečujeme pre Vás my, sú zahrnuté v cene zájazdu.

Let je spravidla s prestupom. Qatar Airlines / Turkish Airlines / Lufthansa / Air India a pod.. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.

Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.

Cestovné poistenie: 6,50 €/os./deň

Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinou zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov minibusom / miestnym vlakom a 2x absolvujeme vnútroštátny let. Na zájazde je iba minimum peších presunov.

Každý účastník obdrží pred odletom v Bratislave Audioguide systém na odposluch sprievodcu.

Wi-fi je dostupná na hoteli

12 - 16 osôb

3 - fyzicky náročný poznávací zájazd, no stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom, indickým vlakom, miestny prelet

Termíny zájazdu

Termíny zájazdu

Dátum / dĺžka Sprievodca Dostupnosť Konečná cena
21.09. - 30.09.2024
10 dní / 9 nocí
Untitled-1 Martin Obsadené 2 490 €
19.10. - 28.10.2024
10 dní / 9 nocí
Untitled-1 Martin Ostáva 5 miest 2 490 €
2 219 €
v cene
Transfer: BA - letisko a späť
Letecká doprava (podpalubná a príručná batožina)
Ubytovanie: 3* - 4* hotely/nočný vlak
Raňajky
Všetky transfery počas pobytu
Víza a registrácie
Pobytová taxa
Program a organizácia
Balík vstupov
Služby slovensky hovoriaceho a lokálneho sprievodcu
Audioguide systém na odposluch sprievodcu
Plavba po rieke Ganga
Jazda rikšou po meste Varanasí
Ajurvédska masáž
Miestny presun vlakom
nie je zahrnuté v cene
Cestovné poistenie: 6,50 €/os./deň
Sprepitné: 65 - 70 €/os. (platba pred zájazdom)
Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 270 €. V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke a my Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Program a mapa

Program zájazdu

01

1. deň: Odlet do Indie

Stretnutie v Bratislave, spoločný transfer na letisko, let a prílet do Dillí v nočných hodinách.

Nočné Dillí nová časť Víťazný oblúk v Dillí, Dillí Gate v Indii
02

2. deň: Dobrodružstvo v Indii začína v Dillí

Prvé zoznámenie s Indiou začíname v hlavnom meste, v 11-miliónovom Dillí, ktoré svojou polohou zohrávalo v histórii Indie kľúčovú rolu. Dnes je táto miliónová metropola plná rozmanitosti rozdelená predovšetkým na Staré a Nové Dillí a my si urobíme okruh, ktorým sa dotkneme oboch z nich. Pozrieme si Lotosový chrám, ktorého označenie nie je náhodné. Ocitnete sa razom v samom kvete lotosu, na ktorý sa chrám nápadito podobá. Tento... Čítaj viac bahajský chrám, dokončený v roku 1986, získal pre svoju unikátnu architektúru mnoho ocenení. Prejdeme sa krásnymi záhradami Lodhi garden, ktoré sú už od 15. st. oázou zelene i miestom, kde môžeme objaviť hrobky viacerých indických panovníkov. Cestou autobusom do starej časti Dillí nás uchváti mnoho pohľadov, ale minieme napríklad aj rozľahlú Red Fort,  Červenú pevnosť, komplex stavieb zapísaný na zozname UNESCO, prejdeme bulvárom Rajpath s prezidentským palácom a podmanivými vládnymi budovami, uvidíme monumentálnu India Gate, alebo Bránu Indie, ktorá Vám bude pripomínať Víťazný oblúk v Paríži. Dnešný deň končíme pri fascinujúcom sikhickom chráme Gurudwara Bangla Sahib. Sikhizmus je najmladšie náboženstvo Indie, z 15. st., no dnes piatym najrozšírenejším na svete. Na záver dňa prichádzame k železničnej stanici a dnešnú noc trávime v nočnom vlaku, bez ktorého by poznávačka Indiou nebola tým pravým poznaním.

Lodhi záhrady, Dillí Sikhický chrám v Dillí
03

3. deň: Jazda rikšou po Varanasí, život v Indii, budhistické stúpy a večerná plavba Gangou a ceremónie Arti

Po príchode do Varanasi sa presúvame priamo na hotel, zložíme si veci a ideme poznávať. Varansí, ktoré sa pokladá za jedno z najstarších miest na svete má nezabudnuteľnú atmosféru spojenú s hinduizmom a posvätnou riekou Ganga. Taký oficiálny popis. Reálne, vo Varansí sa pripravte na všetko. Tu sa nadýchnete doslova a do písmena reálnej Indie, nebude to vždy voňať, ale aj napriek tomu budete šťastní... Čítaj viac a vo vytržení. Krásne, tak Indicky špinavé a hlučné ulice, ktoré brázdite vyhýbajúc sa rikšám, na ktorých sa mimochodom povozíme aj my, kravám, či množstvu ľudí. Varansí je najposvätnejšie, alebo aspoň jedno z najposvätnejších miest v Indii, zasvätené bohovi Šiva, ktorého prítomnosť vnímate na každom kroku. V tomto 1,5 miliónovom meste je viac ako 20 tis. chrámov zasvätených práve jemu. Dnes si ešte z Varansí odskočíme do neďalekého Sarnath, ďalšie z najposvätnejších miest budhizmu. Objavíme tu budhistické stúpy, hemisférické kopulovité stavby, ako symbol budhizmu, ktorý môžete nájsť po celom svete. Stúpa Chowkandi, tu sa vraj Budha stretol so svojimi prvými piatimi učeníkmi a stúpa Dhamekh, kde vraj Budha viedol svoju prvú kázeň o dharmách. Sarnath je jedno z piatich najdôležitejších budhistických pútnických miest. A my sa ocitneme v ňom. Dnes bude zážitkom aj návšteva rodinnej fabriky na hodváb. Hodváb tu majú už niekoľko generácií v područí moslimské rodiny a my navštívime jednu z moslimských rodinných fabrík a pozrieme si ako sa vyrába nádherný pravý hodváb. Keďže tu má dlhú tradíciu, tak ak hodvábnu šatku, tak z Varansí. Zážitky dnes ešte nekončia, pretože večer nás čaká ešte rieka Ganga. Prichádzame ku ghátom, ktorých je tu niekoľko desiatok. V preklade to znamená miesto, kadiaľ vedie široké schodisko k milovanej rieke Indov. Nalodíme sa na loďku a plavba Gangou začína. Tu to teda žije. Každý večer sa koná ceremónia zatvárania Gangy, Ganga Aarti. V prítmí, za sprievodu hlasnej hudby, spevu, zvukov zvončekov a zvonov, hier ohňa a svetla, sa vkradneme do duše Indie, ale aj India do nášho srdca.

Plavba po rieke Ganga vo Varanasí Arti slávnosti na rieke Ganga vo Varanasi, India
04

4. deň: Svitanie na Gange, UNESCO v Kadžuraho a ájurvédska masáž

Ranné vtáčatá to budú mať dnes jednoduchšie, ale aj tí, čo si radi pospíte, neodoláte rannej plavbe Gangou pri východe slnka. Uvidíte opäť iný svet ako včera večer a svitanie na Gange bude opäť fascinujúce. Ranné rituály, ranné kúpanie, modlitby, očista a silná viera, sa budete pravdepodobne márne snažiť pochopiť. Ganga s božskou silou pre uzdravenie, zbavenie od hriechov a záruka šťastného posmrtného života,... Čítaj viac plná odpadkov, popolu po spaľovaní, v sebe ukrýva tajomstvo, pre ktoré sa narodili hinduisti, nie my. Ale aj preto milujeme cestovanie, aby sme pochopili, že inakosti patrí svet a svetu inakosť. Ranné zamyslenie vystriedajú rušné uličky Varansí, plné davu, ruchu, malých trhov a pulzujúceho indického života, dáme si raňajky na hoteli a odlietame do iného kúta Indie - Kadžuraho. Po prílete  navštívime komplex chrámov Kadžuraho zapísaný na zozname UNESCO a popoludní si doprajeme relax a oddych na hoteli, kde si užijeme hotelový bazén a aj originálnu indickú ajúrvédsku masáž, ktorú máme v cene zájazdu.

Ájurvédská masáž Chrám v Kajuraho v Indii s výjavmi z kamasutry
05

5. deň: Indická vidiecka škola, Orcha - stredoveké mesto kráľov a relax s indickým čajom

Dnes vyrazíme smer Orcha, ale ešte predtým sa zastavíme v malej dedinke a navštívime miestnu školu. Zvedavým detským očkám pokojne prineste keksík, alebo farbičky, radosť bude vzájomná. Deti sa potešia návšteve európanov a my zážitku, lebo taká pravá vidiecka indická škola, to zážitok rozhodne je. Dnes naše kroky povedú aj chodníčkami kráľov. Orcha bolo kedysi najväčšie a najsilnejšie kráľovstvo v centrálnej Indii - kráľovstvo kde... Čítaj viac žili a vládli najväčší rádžovia a maharádžovia a my sa dotkneme ich slávnych sídiel a chrámov. Sídla a chrámy zostali, ale status hlavného mesta už nie. Dnes je Orcha na indické pomery s 20tis. obyvateľmi dedina a napriek tomu, že dnešný deň bude kráľovský, tu vidíme na rozdiel od veľkomiest typický indický pokojnejší život. Z pamiatok navštívime Chaturbhuj, chrám zasvätený bohovi Višna, nádherný palác, citadelu Jahangir, či monumentálny hinduistický chrám Ram Raja, ktorý bol pôvodne palácom kráľovnej. Ale navečer si užijeme toho kľudnejšieho života, prejdeme sa mestom, posedíme na čajíku, či kávičke, ale aj v stratenom stredovekom mestečku, kde sa zastavil čas.

Deti v škole v indickej vidieckej škole Ženy a deti v indickej dedine vo farebnom sarí
06

6. deň: Slávny Taj Mahal, workshop s mramorom a Červená pevnosť

Dnes otestujeme indický ranný vlak a sa presúvame Indiou, aby sme sa dotkli najvýznamnejšej a najnavštevovanejšej kultúrnej pamiatky v Indii, pre ktorú nie len my prekonávame tisícky kilometrov. Pred nami sa vynorí obrovský a svetoznámy symbol lásky, Taj Mahal, monumentálna a prekrásna hrobka postavená pre manželku vtedajšieho vládcu Mughalskej ríše, stavaná z mramoru a zdobená drahými kameňmi, postavená tisíckami ľudí i slonov, za dňa aj noci, meniaca... Čítaj viac farby meniacim sa svetlom dní. Dnes má mauzóleum takmer 400 rokov a pokladá sa za jeden z novodobých siedmych divov sveta. Polohu mauzólea nevyberal kráľ náhodne a hoci je vzdialená od miesta, kde zomiera jeho manželka, je bližšie k miestam, ktoré sú spojené s mramorom, a tým je aj Agra. Mramor a Agra sú neodmysliteľne späté, a preto nevynecháme ani spracovanie mramoru. Pozrieme si prácu majstrov, ktorí majú toto remeslo v malíčku a nejakú drobnosť si možno od nich aj kúpime. Na záver dňa navštívime fascinujúcu Červenú pevnosť, zapísanú na zozname UNESCO, ktorá bola hlavnou rezidenciou Mughalskej dynastie až do 17 st., kedy sa hlavné mesto z Agry presunulo do Dillí.

Taj Mahal Taj Mahal
07

7. deň: Cesta Indiou a Fatehpur Sikri

Dnes nás čaká cesta autobusom indickou krajinou smer Jaipur, ale ešte predtým stojíme v úžasnom meste Fatehpur Sikri. Mesto bolo kedysi hlavným mestom Mugharského kráľovstva, čomu dodnes zodpovedá jeho nádhera a majestátnosť. Hneď pri príchode nás víta monumentálna 54 m vysoká vstupná brána a hradby, a Vy od príchodu viete, že ste vstúpili do významného kráľovského mesta, mesta  z červeného pieskovca, ktorého stavieb sa budete... Čítaj viac chcieť dotknúť. Fatehpur Sikri je dnes zapísané na zozname UNESCO a tento status mu zaručene patrí. Prichádzame do ružového mesta Jaipur, ktoré nás už očakáva. Ubytovanie na hoteli, noc v hoteli v Jaipur.

Červená pevnosť v Agre, Red Fort, vstupné brány Autá na indickej ceste
08

8. deň: Ružové mesto Jaipur a pohľad maharádžov z chrbta indických slonov

Dnes sa prebudíme v Jaipure, hlavnom a najväčšom meste pestrofarebného indického štátu Radžastan. Radžastan sa kedysi nazýval Rajputana, doslova „ príbytok rádžputov „ teda synov rádžov. Dnes spoznáme Jaipur, hlavné a najväčšie mesto Radžastanu, celosvetovo známe pre svoje farebné drahokamy, známe aj ako „Ružové mesto“. Príbeh hovorí, že v roku 1876 princ z Walesu navštívil Indiu na turné. Keďže ružová farba bola symbolom pohostinnosti,... Čítaj viac maharádža Ram Singh z Džajpuru vymaľoval celé mesto na ružovo. Ružová farba, ktorá dnes sfarbuje mesto, vytvára úžasné scenérie. V Jaipure uvidíme mnoho fascinujúcich stavieb, ako Mestský palác, Jal Mahal, úžasný palác v strede jazera, či Palác okien. Kedysi konkubíny nemohli vychádzať von, mohli na mesto a život v ňom pozerať iba cez okná, popíjať čajík a tak. Dnes z tohto zvyku zostala fascinujúca stavba s viac ako 800 oknami.  Až toľko konkubín z nich pozorovalo život? Dozvieme sa od nášho sprievodcu. Dnes nás na záver dňa čaká ešte jeden architektonický skvost, Jantárová pevnosť. Tie nádherné autentické uličky stoja za návštevu a ideálne ako indický maharádžovia, na chrbte slonov. Kto bude chcieť, môže si to užiť aj na chrbte indického slona.

Palác okien, alebo Palác vetrov v Jaipure, India Indovia a kobry
09

9. deň: Odlet do Dillí

Po raňajkách sa lúčime so zážitkami a odlietame späť do Dillí, kde nás čaká odlet domov.

Indické ženy v sarí Indickí muži sediaci na ulici
10

10. deň: Prílet, následný transfer a návrat do Bratislavy.

Prílet, následný transfer a návrat do Bratislavy.

 

Program na webstránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si... Čítaj viac v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

mapa zájazdu

Fotogaléria

Fotogaléria

Recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Testimoniály

Pozri všetky recenzie

Súvisiace články

Cookies Detaily
Táto webstránka používa súbory cookies

Na prispôsobenie obsahu a reklám, poskytovanie funkcií sociálnych médií a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy. Títo partneri môžu príslušné informácie skombinovať s ďalšími údajmi, ktoré ste im poskytli alebo ktoré od vás získali, keď ste používali ich služby.