Azerbajdžan - Zájazd plný prekvapení

Azerbajdžan Vám prinesie zmes pocitov, zmes kultúr, nádych orientu a atmosféru východu...Baku Vás prekvapí svojou veľkoleposťou a modernou architektúrou, nenadarmo sa nazýva Dubajom..putovaním azerbajdžanskou krajinou spoznáte vidiek, rôznorodú krajinu, uchváti Vás Kaukaz. Azerbajdžan je krajinou, ktorá sa Vám jednoducho vryje do pamäti. Na zájazde Vás čaká pestrý program, príjemní ľudia, chutná azerbajdžanská kuchyňa a hlavne mnoho nových zážitkov! Poznávací zájazd do Azerbajdžanu odporúčame každému, kto očakáva rozmanité, unikátne a pestrofarebné zážitky.

Základné informácie 

 • 8 dní / 7 nocí vrátane letu, ak vychádza v danom termíne zájazdu nočný let
 • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer už z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
  • Protipandemické opatrenia: ŽIADNE, od 28.3.2023 je povinnosť predkladať platný Covid Pas ZRUŠENÁ
 • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
 • V cene zájazdu je polpenzia
 • Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.

 FIRST MOMENT ZĽAVY   do 29.02.2024 !!!

18.04 - 25.04.2024 - posledné 2 voľné miesta

Hľadáme spoluubytovanie ( nemusíte ako 1 osoba platiť  príplatok za 1-lôžkovú izbu ) v týchto termínoch:

V termíne 18.05. - 25.05.2024 - 1 dámu

V termíne 06.06. - 13.06.2024 - 1 dámu 

V termíne 04.07. - 11.07.2024 - 1 dámu

V termíne 12.09 - 19.09.2024 - 1 dámu

Prečo cestovať do Azerbajdžanu

Pestrofarebná zmes kaukazského korenia s arómou Orientu a symbióza kultúr spojená v unikátny celok Azerbajdžanu. Poznávací zájazd do slova a do písmena, ktorý odhalí všetky tváre tejto unikátnej a rozmanitej krajiny v cestovateľskom kokteily, ktorý tvorí vyvážený mix architektúry, kultúry, prírody, labužníckeho jedla, hudby, nadčasového Baku a tradičného vidieka.     

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Azerbajdžan - zájazd plný prekvapení

Pre zvedavých cestovateľov, ktorí si túžia vychutnať  inakosť, rozmanitosť a nekonvenčné zážitky, obľubujú ochutnávať miestne špeciality a majú radi dobrú atmosféru na zájazdoch. Pre starších aj mladšie ročníky, pre všetkých ktorí majú radi zmenu a nové zážitky.


Program zájazdu

Azerbajdžan - Zájazd plný prekvapení

 

1.Deň: Odlietame na zájazd do Azerbajdžanu 

transfer z Bratislavy do Budapešti, odlet do Baku.

   Nočné Baku v Azerbajdžane    Baku v noci

 

2.Deň: Spoznáme bohatšiu tvár Azerbajdžanu v miliónovej metropole Baku

Prílet do Baku v ranných hodinách. Ubytovanie na hoteli. Hneď na privítanie sa posilníte tradičnými raňajkami s miestnymi špecialitami a vydáte sa na dopoludňajšiu príjemnú prehliadku hlavného mesta Azerbajdžanu - Baku. Prejdete sa skvelým Národným bulvárom tiahnucim sa popri Kaspickom mori, ktorý je príjemnou prechádzkou pomedzi parky a systém vodných kanálov, uvidíte tu aj Malé Benátky, zmenšeninu tých pravých. Dopoludnia navštívite jedinečné Múzeum kobercov - založeného už v roku 1967, ale dnes sídliace v jednej z najmodernejších budov v Azerbajdžane s unikátnou architektúrou - v tvare zrolovaného koberca. Múzeum, ktoré je zároveň i výskumným a edukačným centrom, disponuje bohatou, ale hlavne krásnou a cennou zbierkou kobercov, z ktorých niektoré sa pokladajú za národné dedičstvo! Uvidíte svetovo známe Flame Towers ohnivé veže - teda ultra moderné mrakodrapy v tvare plameňov, a prečo plameňov? Nájdeme tu samozrejme symboliku siahajúcu až do dávnej histórie Azerbajdžanu, ktorý sa nazýva krajinou ohňa a symbol plamienka nie je len v Baku v podobe mrakodrapov, ale dokonca aj v štátnej vlajke! Uvidíte tiež známu Krištáľovú halu - monumentálnu krásnu stavbu pre 27tis. divákov - postavenú v roku 2012 pôvodne pre spevácku súťaž Eurovision a Vlajkové námestie, na ktorom sa na 160m vysokom stožiari týči najväčšia vlajka na svete. V starom meste Baku Vás očarí Dievčenská veža, zapísaná na zozname UNESCO, spojená so starou Azerbajdžanskou legendou. Veža má až 7 poschodí a výhľad z nej je famózny. Uvidíte aj Palác Širvanšáhov, zapísaný na zozname UNESCO, ktorý je jedným z najkrajších pamiatok azerbajdžanskej architektúry, komplex, pozostávajúci z mešity s minaretom, mauzólea, starobylou bránou a zvyškami starých kúpeľov, ktorý je najstaršou časťou mesta siahajúci až do 7.st., Múzeum miniatúrnych kníh, ktoré pochádzajú zo zbierky Zafie Slaachovej, ktorá obsahovala viac ako 6500 miniatúrnych kníh zo 64 štátov sveta. Na záver si pozrieme krásnu mešitu Juma. Návrat na hotel, noc v hoteli.

Azerbajdžan pohľad na mesto   Baku v Azerbajdžane

 

3.Deň: Panoramatické výhľady a krásna azerbajdžanská krajina

Po raňajkách sa vydáme k Mauzóleu Diri Baba z 15. storočia, čo v preklade znamená " žijúci starček ". Podľa legendy išlo o nesmrteľného svätca, ktorého telo bolo v hrobke pochované v roku 1402 a keďže sa nerozložilo, vyhlásili ho za svätého. Od 17 st. je toto miesto dokonca pútnickým miestom. Hrobka je vytesaná priamo do skaly a pokladá sa za majstrovské dielo širvanskej architektúry. Dodnes sa tu zachoval nápis jeho staviteľa. Pokračovať budete do historického mestečka Shamakhi, ktoré prvý krát spomínal už Klaudius Ptolemaios, grécky geograf v 1.st. n.l. Tu navštívime prenádhernú mešitu Juma zo 7.st. Zastavíme sa ešte pri hrobke Yeddi Gumbez, patriacej poslednému Shamakinskému chánovi a prejdeme do Qabala, kde sa vyvezieme lanovkou pre nádherný panoramatický výhľad na krajinu. Na záver dňa sa zastavíme pri jazere Nohur s prenádhernými výhľadmi na okolitú prírodu a hory. Po prehliadke odchod do Sheki, noc v hoteli.

Azerbajdžan mauzóleum    Azerbajdžan qabala lanovka

 

4.Deň: Navštívime historické mestečko a budeme obdivovať aj nádherné vitrážové okná typické pre Azerbajdžanské mestečko Sheki

Štvrtý deň v Azerbajdžane začneme návštevou mestečka Sheki, ktoré lemuje úžasný Veľký Kaukaz. Sheki je starobylé historické mestečko, ktorého história siaha až do obdobia tzv. Hodvábnej cesty, kedy mesto ležalo práve na nej. Tu si pozrieme zaujímavý komplex - bývalú letnú rezidenciu chánov z 18.st, zapísanú na zozname UNESCO. Tiež uvidíme tzv. karavánovú stanicu z 18.st., poschodovú budovu, kde obchodníci skladovali  svoj tovar a žili na poschodí nad obchodmi. Budova dnes slúži ako hotel a my si v Sheki na budovách ešte určite pozrieme nádherné a unikátne vitrážové okná, ktoré sú pre Sheki v Azerbajdžane typické. Dnes si vychutnáme tradičný obed v Azerbajdžanskej rodine, čo bude rozhodne príjemným zážitkom. Návrat do Baku, noc v hoteli.

Sheki   Azerbajdzan karavansiera

 

5.Deň: Budeme sa kochať úžasnými výhľadmi na Kaukaz, navštívime typickú kauzazskú dedinku 

Po raňajkách sa presuniete na sever krajiny, do oblasti Veľkého Kaukazu, s nádhernými výhľadmi na hory a vodopády. Počas cesty si urobíme prestávku na pravé azerbajdžanské gutaby, alebo kutaby, teda tenké ploché koláčiky plnené syrom alebo suchým tvarohom a azerbajdžanský čaj, a to priamo v lesíku Gecresh. Pokračovaním v ceste Kaukazom, dorazíme do najvyššie položenej kaukazskej dedinky Xinalig, ležiacej vo výške 2350m.n.m. Obyvatelia tejto malej horskej dedinky žijú tak izolovane, že hovoria svojim vlastným jazykom! Po kaukazskom výlete plnom nádherných prírodných scenérií návrat na hotel, noc v hoteli.

   Azerbajžan podľad na Xinaig    Azerbajdžanské gutabi

 

6.Deň: Dnes uvidíme najvýznamnejšiu mešitu v Azerbajdžane s unikátnou architektúrou, uvidíme tiež bahenné sopky aj Ohnivú horu

Po raňajkách navštívite spirituálne centrum moslimov v Azerbajdžane, ktoré je zároveň ukážkou nádhernej architektúry islamu - mešitu Bibi Heybat, ktorú kedysi Alexander Dumas po svojej návšteve v roku 1840 nazval Fatimou a tento názov sa stal pre ňu typický aj dnes. Bude sa Vám zdať príliš nová? Je to možné, tú pôvodnú totiž zbúrali sovieti a dnes sa pozeráme na jej vernú kópiu. Po mešite Vás čaká niečo možno ešte zaujímavejšie - svetový unikát - bahenné sopky. Dostanete sa k nim suchou rovinatou krajinou smerom k mestu Gobustan. Bahenných sopiek je na svete asi 1000, ale len v Azerbajdžane asi 400. Sopky jemne bublajú, ale ak by ste sem prišli po období dažďov, sopky striekajú bahno aj do metrovej výšky a čo je ešte zaujímavejšie - vlažné, priam studené. Oblasť Gobustan je zapísaná na zozname UNESCO nie len pre bahenné sopky, ale i veľmi vzácne prehistorické nápisy vyryté do skál, podobné tým v Altamire v Španielsku. Tieto nápisy v Azerbajdžane, alebo petroglyfy pochádzajú z obdobia 4tis. rokov pred n.l.. So zaujímavosťami v tento deň ešte stále nekončíme a pokračujeme smerom k Yanar Dag, tzv. Ohnivej hore, ktorú vo svojich cestopisoch spomína už známy cestovateľ Marco Polo. Horiaca skala vôbec nie je taká veľká, ale zato horí údajne už niekoľko tisíc rokov. Spôsobuje to totiž neustále unikajúci zemný plyn, ktorý vytvára a šľahá plamene až do výšky troch metrov. No a teraz už viete prečo sa Azerbajdžan nazýva krajinou ohňa. Po prehliadke návrat do Baku, noc v hoteli.

Azerbajdzan bahenne sopky  Azerbajdžan Národný park Gobustan

 

7.Deň: Omámení vôňou čajových plantáží ochutnáme pravý čerstvý azerbajdžanský čaj

Po raňajkách navštívime oblasť Lankaren, neďaleko iránskej hranice. Medzi najvýznamnejšie pamiatky patrí mestská pevnosť z 18.st. a Palác chána. My ale pokračujeme smer Lerik, do oblasti, ktorá je známa pre svoje čajové plantáže. Čaj sa pestuje v Azerbajdžane iba v štyroch regiónoch a Lerik je jedným z nich. Napriek tomu, že tradícia pestovania čajovníka v Azerbajdžane začína až v 18.st., dnes sa radí medzi krajiny s najvyššou spotrebou čaju na osobu. Po návšteve čajovníkových plantáží návrat do Baku.

Azerbajdžan čajová plantáž Azerbajdžanský čaj

 

8.Deň: Posledný deň v Azerbajdžane 

V prípade neskoršieho odletu si posledný deň doprajeme individuálne voľno, nákupy suvenírov, relax a  oddych v Baku.

Azerbajdžan obed   Azerbajdžan suveníry

 

Program na web stránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

Azerbajdžan zaujímavosti:

Xinalig - ostrov medzi horami

Top 8 Azerbajžanu

Prečítajte si, čo napísala o Azerbajdžane naša sprievodkyňa :)

Azerbajdžanská baklava + originálny recept z Azerbajdžanu

Na zájazde po Azerbajdžane cestujeme " Slow travel "

Vychutnáme si Azerbajdžan cez jeho unikátnu krajinu, prenádherné pamiatky, lahodné jedlo aj tradičný vidiek. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

Chcem cestovať, ale nemám s kým

Prečítajte si článok našeho Blogu o cestovaní, ak nemáte cestovať s kým.

 ĎALŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY TRAVEGO TOUR

Parametre zájazdu

7x ubytovanie s polpenziou v 4* hoteloch | Letecká doprava | Letiskové a servisné poplatky|20kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Transfer BA - letisko a späť | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruhu | Program a organizácia | Balík vstupov | Občerstvenie s čajom a gutabami | Večera v azerbajdžanskej rodine |
8 dní/ 7 nocí
Občania SR k cestovaniu do Azerbajdžanu potrebujú cestovný pas SR, platný 6mes. po návrate z krajiny a víza. Víza vybavujeme za Vás.
Cestovné poistenie 5€ / os. / deň
Transfer z BA na letisko Budapešť a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Budapešť - Baku a späť zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.
Slovensky hovoriaci sprievodca v Azerbajdžane
6x noc v Baku, 1x noc v Sheki. Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Polpenzia je zahrnutá v cene zájazdu. Čas na obed je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou, nie však všade, preto odporúčame mať pri sebe aj hotovosť.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
18.04.2024 - 25.04.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1489 €
02.05.2024 - 09.05.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1429 €
18.05.2024 - 25.05.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1419 €
06.06.2024 - 13.06.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1439 €
22.06.2024 - 29.06.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1479 €
04.07.2024 - 11.07.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1429 €
08.08.2024 - 15.08.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1459 €
15.08.2024 - 22.08.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1419 €
12.09.2024 - 19.09.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1499 €
19.09.2024 - 26.09.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1479 €
05.10.2024 - 12.10.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1429 €
10.10.2024 - 17.10.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1599 €
1399 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
7x ubytovanie s polpenziou v 4* hoteloch
 Letecká d.  BUD- BAKU a späťť
 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - Budapešť a späť 
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík vstupov
Občerstvenie s čajom a gutabami
Večera v azerbajdžanskej rodine

CENA NEZAHŔŇA

Cena nezahŕňa: 

 • Cestovné poistenie 5€ / os. / deň
 • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 195€
 • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
 • Tipy a sprepitné : približne 40€ / os. (v závislosti od veľkosti skupiny, platba priamo na zájazde)

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 12

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Príplatky

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Balkánske kvarteto

10 dní / 9 nocí 4* hotel | POLPENZIA
Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

5dní / 4nocí 4* hotel | RAŇAJKY
Rumunsko: Transfagaraš - ...

7 dní/ 6 nocí |VSTUPY V CENE
9 pokladov Saudskej Arábie

9dní /8 nocí 3-4* hotel | Raňajky
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT