OSVIEŽUJÚCE GRUZÍNSKO na 5 dní

Záloha 100€/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.Záloha iba 100€, alebo Voucher.

Zájazd do Gruzínska Vám poskytne kompletný mix toho naj, čo Gruzínsko ponúka. Gruzínske atrakcie sú skutočná povzbudzujúca vitamínová bomba pre Vaše telo aj dušu. Gruzínske vína, očarujúca gruzínska príroda, atrakcie, či skvelá partia cestovateľov, to všetko Vás nabije pozitívnou energiou akú ste na poznávačke do Gruzínska ani nečakali. Poznávací zájazd do Gruzínska Vás nabije pozitívnou energiou na celý rok!

  • 5 DNÍ / 4 NOCI | POZNÁVACÍ ZÁJAZD do Gruzínska so sprievodcom 
  • VŠETKY VSTUPY A POISTENIE S COVID príplatkom sú zahrnuté V CENE ZÁJAZDU
  • ŽIADNE PRÍPLATKY k cene navyše
  • Termín 12.-16.4.2022 - Veľká noc, Termín 13.-17.9.2022 - jeden deň sviatok
  • Záloha iba 100€, alebo voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.

Program

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

PREČO:

CESTOVATEĽSKÝ OSVIEŽUJÚCI ČERSTVÝ FRESH, PLNÝ LAHODNÝCH CHUTÍ A VNEMOV, KTORÝ PRINESIE ČERSTVÝ VÁNOK DO VAŠEHO ŹIVOTA! 5- DŇOVÝ ŽIVOTABUDIČ ZVANÝ GRUZÍNSKO VÁS DOBIJE ENERGIOU, RADOSŤOU A PRINESIE VÁM ÚSMEV NA TVÁR A MELÓDIU V SRDCI.   ZÁJAZD DO GRUZÍNSKA , KTORÝ ULAHODÍ VŠETKÝM VAŠIM ZMYSLOM.

NOSNÉ ELEMENTY:

Preslávená rozmanitá kuchyňa, jazda jeepmi popod Kaukaz, pamiatky UNESCO, sírne kúpele v Tbilisi, ochutnávka gruzínskych vín, folklórny večer v Gruzínsku aj Arménsku, noci v centre Tbilisi

SLOW TRAVEL:

Dotkneme sa autentického Gruzínska cez lahodné jedlá, vína, facinujúcu históriu a dych vyrážajúcu prírodu.

POTREBY KLIENTA:

Pre všetkých, ktorý chcú osviežiť svoj život energickým freshom z čerstvého ovocia lahodných plodov gruzínskej kultúry. Gruzínsko je to, čo Vám prinesie nový vietor do plachty 

PRE SPRIEVODCOV:

Sprievodcovské eso keď si užijete perfektný zájazd  s perfektnými  klientami.


1.DEŇ: ZAČÍNA SA CESTA ZA POHLADENÍM DUŠE A VŠETKÝCH NAŠICH ZMYSLOV

Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom nás čaká spoločný transfer na letisko, odlet priamym letom z Viedne do gruzínskeho Kutaisi. V Kutaisi nás privíta náš miestny sprievodca. Po prílete si odskočíme do zmenárne, aby sme si mohli zameniť Gruzínske lari. Prvý dotyk so zakaukazským Gruzínskom pocítime na výbornom obede v typickej gruzínskej reštaurácii a posilnení a oddýchnutí po ceste navštívime prvú pamiatku, kláštor Gelati ( UNESCO) z 12.st.,  jeden z prvých a zároveň najväčších kláštorov v Gruzínsku,  s prenádhernými freskami v interiéri kláštora. Po návšteve kláštora pocestujeme s našim miestnym minibusom do hlavného mesta Gruzínska, Tbilisi, ubytujeme sa v 4* hoteli, kde strávime všetky noci počas celého pobytu v Gruzínsku.

FRESKY V KLÁŠTORE GELATI
NÁMESTIE V KUTAISI

 

2.DEŇ: DNES MÁME RANDE S NOVÝM MESTOM. SPOZNÁME MODERNÉ TBILISI, POZRIEME SI HO Z VTÁČEJ PERSPEKTÍVY JAZDOU LANOVKOU, OCHUTNÁME LAHODNÉ GRUZÍNSKE VÍNA A VEČER SA ZRELAXUJEME V ÚŽASNÝCH A ZDRAVÝCH SÍRNYCH KÚPEĽOCH.

Po raňajkách nás už bude čakať náš lokálny sprievodca a minibus, ktorí nás zoznámia  s Tbilisi, hlavným a najväčším mestom Gruzínska. Uvidíme mnohé kultúrne a  historické pamiatky, ktorými je Tbilisi ako posypané. Uvidíme krásne architektonické stavby ako Gruzínske národné múzeum, Štátne konzervatórium, Operné a baletné divadlo, či Múzeum moderného umenia Zuraba Cereteliho, ktorého už poznáte ak ste s nami boli už v Moskve. Dotkneme sa nádhernej katedrály Sameba, ktorá nás privíta podmanivou vstupnou záhradou. Sameba – Katedrála najsvätejšej trojice je najväčšou katedrálou v Gruzínsku a so svojou výškou 101m vynímajúc sa na jednom z kopcovitých výbežkov ponad Tbilisi vytvára dojem monumentálnosti a obrovskej posvätnosti nie len pre obyvateľov Tbilisi, ale aj pre nás.  Uvidíme aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov, palác v ktorom bola po revolúcii v Rusku, podpísaná v roku 1918 nezávislosť Gruzínska  a v ktorom v 30-tych rokoch 20.st.  žila aj Stalinova matka. Uvidíme tiež majestátnu budovu Národnej knižnice, ikonickú neoklasicistickú budovu Cirkusu Tbilisi, postavenú v ére sovietskeho zväzu na podnet Stalina, na pahorku s nádherným výhľadom na veľkolepé  Námestie hrdinov. Prejdeme sa novým Mostom mieru, ktorý je postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10tis. led svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi Top 13 nezvyčajných mostov sveta.  Zážitkom bude určite aj návšteva  Pevnosti Narikala, kam sa vyvezieme lanovkou a vychutnáme si krásny pohľad na Tbilisi, ale aj  Anchiskhati bazilika, či Sioni katedrála, jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíme v miestnej vinárni na ochutnávke skvelého gruzínskeho vína, kde dodnes ponúkajú aj vína, ktoré tak rád obľuboval rodák z Gruzínska Stalin. Vo večerných hodinách si ešte vychutnáme tradičné sírne kúpele a relax v blahodarnej termálnej vode bohatej na síru.

SÍRNE KÚPELE V TBILISI
TBILISI

 

3.DEŇ: DEŇ V ZNAMENÍ STAREJ VOJENSKEJ CESTY, DOBRODRUŽSTVA, JEEPOV, KAUKAZU, A VIDIECKEHO ŽIVOTA V HORÁCH V TRADIČNEJ RODINE.

Po raňajkách pocestujeme jednou z najkrajších horských ciest na svete, cestou ktorá píše históriu – Gruzínskou vojenskou cestou. Cestu používanú už od antiky dal zrekonštruovať P. Potemkin v 18st., cestou, ktorá spôsobila Kaukazskú vojnu v 19.st. Nás dnes táto fascinujúca cesta, počas ktorej si urobíme tu i tam zastávku pre panoramatické výhľady  nie len uchváti, ale povedie priamo k Veľkému Kaukazu, k pohoriu  Kazbeki. Vyhasnutá sopka Kazbeki je jedným z vrchov Veľkého Kaukazu poza ktorým sa už rozlieha Rusko. Horské prostredie pod Kaukazom nás dobije energiou a radosťou. Minibus na čas vymeníme za Jeepy, ktoré nás už budú očakávať a dobrodružnou jazdou sa vyvezieme k jednému z najväčších symbolov Gruzínska a Kaukazu – kostolíku Najsvätejšej trojice v Gergeti , ktorý leží vo výške 2170m.n.m a v pozadí ktorého sa rozprestiera monumentálne pohorie Kazbeki, jeden z vrcholov Veľkého Kaukazu. Dnes nahliadneme aj do tradičného kaukazského horského života v dedinke Juta, kde navštívime aj typickú kaukazskú rodinu ktorá nás srdečne pohostí svojim výborným tradičným obedom. Po krásnom dni plnom zážitkov a dojmov sa vrátime späť na hotel v Tbilisi.

GRUÍNSKA VOJENSKÁ CESTA
JEEP ROAD KOSTOL GERGETI, KAZBEGI, KAUKAZ

 

4. DEŇ: V TENTO DEŇ SA VRÁTIME V ČASE, DOTKNEME SA HISTÓRIE A NA ZÁVER SA NECHÁME UNÁŠAŤ RYTMOM GRUZÍNSKEHO FOLKLÓRU, TEMPERAMENTNOU HUDBOU? TRADIČNÝM TANCOM A LAHODNÝM JEDLOM POTEŠÍME SVOJE CHUTE.

Po raňajkách navštívime katedrálu Svetistkhoveli, (UNESCO), pri ktorej sa prejdeme  spleťou malých starobylých uličiek plných suvenírov. Zaujímavá bude aj návšteva mestečka Gori so známym, tiež zaujímavým Stalinovim múzeom, kde budeme môcť vidieť aj jeho rodný dom, množstvo osobných predmetov, historických faktov  a zážitkom bude aj vstúpiť do Stalinovho súkromného vagóna a predstaviť si ako ním kedysi cestovával Stalin do Gruzínska. Čerešničkou na torte dnešného dňa je jedinečné Uplisciche,  starobylé jaskynné mesto, kde sú vytesané v skalách rôzne chrámy, domy, či celé uličky. Z vrchu skál sa nám naskytne krásny a vskutku nezabudnuteľný pohľad na nádhernú prírodnú scenériu zo skál a rovnako aj na okolitú krajinu. Po príchode do Tbilisi na hotel.  Vo večerných hodinách nás ešte čaká skvelý program – famózny gruzínsky večer, s výborným jedlom, tradičným folklórom, hudbou, ba i tancom!

GRUZÍNSKO UPLISCKHE
GRUZÍNSKO UPLISCIKHE
GRUZÍNSKY VEČER
GRUZÍNSKO TOLMA

 

5.DEŇ: PLNÍ ČESRTVEJ ENERGIE A NOVÝCH ZÁŽITKOV ODLIETAME DOMOV

Po raňajkách transfer na letisko a odlet späť do BA.

Armensko Gruzinsko zajazd GRUZÍNSKY VEČER:

počas pobytu v Gruzínsku sa môžete zúčastniť na skvelom Gruzínskom večere, s hudbou, výborným jedlom, vínom  a gruzínskym folklórom.

Armensko Gruzinsko zajazd VŠETKY TERMÍNY A CENY

Parametre zájazdu

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd: 4x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch | Letecká d. VIE - Kutaisi a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Transfer BA - Viedeň a späť | Pobytová taxa | Služby slov. spriev. počas celého zájazdu Služby miestnych sprievodcov | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruhu | Program a organizácia | Balík vstupov a ochutnávky | Gruzínsky večer | Jazda na jeepoch pod Kaukazom | Cestovné poistenie Union GRATIS | Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôž. izbu 109€ ● ● ●
5 dní/ 4 noci
Občania SR k cestovaniu do Gruzínska potrebujú cestovný pas SR, platný 6mes. po návrate z krajiny.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s.
Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Viedeň-Kutaisi(GRU ) a späť zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina.
Slovensky hovoriaci sprievodca + lokálny sprievodca, počas pobytu v Gruzínsku
4x noc v Tbilisi ( 4*). Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Raňajky. Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
V Gruzínsku platí mena Gruzínske lary. Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch nie je vždy možná platba kartou.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
12.04.2022 - 16.04.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
899 €
809 €
24.05.2022 - 28.05.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
899 €
809 €
21.06.2022 - 25.06.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
899 €
809 €
19.07.2022 - 23.07.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
899 €
809 €
23.08.2022 - 27.08.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
899 €
809 €
13.09.2022 - 17.09.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
899 €
809 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
4x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 Letecká d.  VIE - Kutaisi a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - Viedeň a späť 
 Pobytová taxa
 Služby slov. spriev. počas celého zájazdu
 Služby miestnych sprievodcov
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík vstupov a  ochutnávky
 Gruzínsky večer
Jazda na jeepoch
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 109€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 73

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Akciová cena 899 €
Pôvodná cena 936 €
ZÁJAZD DO MOSKVY NA 5 DNÍ
Záloha 100€/voucher. FIRSTMOMENT ...
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
43 €
BRATISLAVA – prehliadka nábrežia v ...
1-dňový výlet
Akciová cena 809 €
Pôvodná cena 936 €
KLENOT RUSKA - PETROHRAD
Záloha 100€/voucher. FIRSTMOMENT ...
5 dní / 4noci | VSTUPY A POISTENIE ...
Akciová cena 1409 €
Pôvodná cena 1499 €
ZÁJAZD DO MOSKVY A PETROHRADU NA 9 DNÍ
Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ...
9 dní / 8 nocí | VSTUPY A POISTENIE ...
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA