Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

Zájazd do Gruzínska Vám poskytne kompletný mix toho NAJ čo Gruzínsko ponúka. Gruzínske atrakcie sú skutočná povzbudzujúca vitamínová bomba pre Vaše telo aj dušu. Gruzínske vína, očarujúca gruzínska príroda, atrakcie, či skvelá partia cestovateľov, to všetko Vás nabije pozitívnou energiou akú ste na poznávačke do Gruzínska ani nečakali. Poznávací zájazd do Gruzínska Vás nabije pozitívnou energiou na celý rok!

Základné informácie 

  • 5 dní / 4 noci
  • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer  z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše 
  • Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
  • Protipandemické opatrenia: žiadne, vstup voľný, žiadne očkovanie, žiadne testy 

 

Hľadáme spoluubytovanie ( nemusíte ako 1 osoba platiť  príplatok za 1-lôžkovú izbu ) v týchto termínoch:

 

Prečo cestovať do Gruzínska

Cestovateľský osviežujúci fresh plný lahodných chutí a vnemov prinesie čerstvý vánok do Vášho života. 5 - dňový životabudič, zvaný Gruzínsko, Vás dobije  energiou, radosťou a prinesie Vám úsmev na tvári a melódiu v srdci. Zájazd do Gruzínska ulahodí všetkým Vašim zmyslom.

Zájazd Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní - pre akého cestovateľa je vhodný?

Pre všetkých, ktorý chcú osviežiť svoj život energickým freshom z čerstvého ovocia lahodných plodov gruzínskej kultúry, zábavy, prírody a fantastického jedla. Gruzínsko je to, čo Vám prinesie nový vietor do plachiet nech ste v akomkoľvek veku, situácii, či rozpoložení.


Program zájazdu

Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

1.Deň: Začína sa cesta po Gruzínsku za pohladením duše a všetkých našich zmyslov

Náš prvý deň závisí od času príletu. Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom nás čaká spoločný transfer na letisko, odlet z Viedne do gruzínskeho Kutaisi. Väčšinou prilietame neskoro večer. Ak sa nám pošťastí a máme prílet skôr, stihneme aj čo - to pozrieť v Kutaisi. Po prílete si odskočíme do zmenárne, aby sme si mohli zameniť Gruzínske lari. Prvý dotyk so zakaukazským Gruzínskom pocítime na výbornom obede v typickej gruzínskej reštaurácii. Posilnení a oddýchnutí po ceste navštívime prvú pamiatku - kláštor Gelati (UNESCO) z 12.st.,  jeden z prvých a zároveň najväčších kláštorov v Gruzínsku  s prenádhernými freskami v interiéri kláštora. Ubytovanie a noc v hoteli.

  

 

2. Deň: Dnes nás čaká hneď niekoľko gruzínskych top atrakcií, Stalinove múzeum, skalné mesto kláštor a večer prežijeme s gruzínskym vínom, hudbou a tancom a hlavne skvelým jedlom

Po raňajkách odchádzame prebádať Gruzínsko a začneme so Stalinovým mestom Gori. Zaujímavá tu bude návšteva Stalinovho múzea kde budeme môcť vidieť aj jeho rodný dom, množstvo osobných predmetov, historických faktov a zážitkom bude aj vstúpiť do Stalinovho súkromného vagóna a predstaviť si ako ním kedysi cestovával Stalin do Gruzínska. Čerešničkou na torte dnešného dňa je jedinečné Uplisciche - starobylé jaskynné mesto, kde sú vytesané v skalách rôzne malé chrámy, domy, či celé uličky. Z vrchu skál sa nám naskytne krásny a vskutku nezabudnuteľný pohľad na nádhernú prírodnú scenériu zo skál a rovnako aj na okolitú krajinu. Cestou dnes navštívime katedrálu Svetistkhoveli (UNESCO), pri ktorej sa prejdeme spleťou malých starobylých uličiek plných suvenírov. Po príchode do Tbilisi si vo večerných hodinách ešte vychutnáme tradičné sírne kúpele a relax v blahodarnej termálnej vode bohatej na síru.    

GRUZÍNSKO UPLISCKHE  

3. Deň: Dnes prejdeme starou  vojenskou cestou, zažijeme jazdu Jeepmi, užijeme si dobrodružstvo, Kaukaz, ale aj návštevu v  tradičnej gruzínskej rodine na vidieku v horách.

Po raňajkách vyrážame smer Kaukaz, kde sa cestou zastavíme pri vodnej nádrži Zhinvali známej aj ako Jazero na gruzínskej vojenskej ceste. Priehrada bola postavená Sovietmi v 80-tych rokoch min. st. a dnes je to nádherné miesto pre naše oči aj fotoaparáty. Pocestujeme ďalej jednou z najkrajších horských ciest na svete - Gruzínskou vojenskou cestou, ktorá píše históriou. Cestu používanú už od antiky dal zrekonštruovať P. Potemkin v 18st., a ktorá v 19 st. spôsobila Kaukazskú vojnu.  Nás dnes táto fascinujúca cesta, počas ktorej si urobíme tu i tam zastávku pre panoramatické výhľady nie len uchváti, ale povedie priamo k Veľkému Kaukazu, k pohoriu  Kazbeki. Vyhasnutá sopka Kazbeki je jedným z vrchov Veľkého Kaukazu poza ktorým sa už rozlieha Rusko. Zastavíme sa aj pri pevnosti Ananuri, ktorá je jediným feudálnym architektonickým komplexom v Gruzínsku z obdobia 16.-17.st., odkiaľ budeme mať mimochodom nádherný výhľad na jazero Zhinvai. Horské prostredie pod Kaukazom nás dobije energiou a radosťou a to sme ešte neskončili. Zastavíme sa pri ďalšej krásnej vyhliadke na Kazbeki, pri pamätníku ruského a gruzínskeho priateľstva z roku 1983. Pamätník leží presne na mieste nádherého výhľadu na Údolie diabla v kaukazských horách.  Minibus na čas vymeníme za Jeepy, ktoré nás už budú očakávať a dobrodružnou jazdou sa vyvezieme k jednému z najväčších symbolov Gruzínska a Kaukazu – kostolíku Najsvätejšej trojice v Gergeti , ktorý leží vo výške 2170m.n.m a v pozadí ktorého sa rozprestiera monumentálne pohorie Kazbeki, jeden z vrcholov Veľkého Kaukazu. Kostol bol postavený v 14.st Od kostola sa nám naskytne ďalší impozantný výhľad na celé údolie a pohorie Kazbegi s výškou 5047m.n.m. Po krásnom dni plnom zážitkov a dojmov sa vrátime vo večerných späť na hotel v Tbilisi.

  

 

4. Deň: Dnes máme rande s novým mestom, spoznáme gruzínske Tbilisi, pozrieme si panoramatické výhľady z lanovky, ochutnáme známe gruzínske vína a na záver dňa sa zrelaxujeme v úžasných sírnych kúpeľoch

Prvý deň nás čaká prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Gruzínska - Tbilisi, ktoré je plné kultúrnych a  historických pamiatok.  Uvidíme rôzne architektonické skvosty - ako Gruzínske národné múzeum, Štátne konzervatórium, Operné a baletné divadlo, či Múzeum moderného umenia Zuraba Cereteliho, ktorého už poznáte ak ste s nami boli už v Moskve. Navštívime nádhernú katedrálu Sameba, ktorá nás privíta podmanivou vstupnou záhradou. Sameba – Katedrála najsvätejšej trojice je najväčšou katedrálou v Gruzínsku a so svojou výškou 101m vynímajúc sa na jednom z kopcovitých výbežkov ponad Tbilisi vytvára dojem monumentálnosti a obrovskej posvätnosti nie len pre obyvateľov Tbilisi, ale aj pre nás.  Uvidíme aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov. Palác, v ktorom bola po revolúcii v Rusku v roku 1918 podpísaná  nezávislosť Gruzínska  a v ktorom v 30-tych rokoch 20.st.  žila aj Stalinova matka. Uvidíme tiež majestátnu budovu Národnej knižnice, ikonickú neoklasicistickú budovu Cirkusu Tbilisi, postavenú v ére sovietskeho zväzu na podnet Stalina a na pahorku s nádherným výhľadom uvidíme aj veľkolepé  Námestie hrdinov. Prejdeme sa novým Mostom mieru, ktorý je postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10tis. led svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi Top 13 nezvyčajných mostov sveta.  Zážitkom bude určite aj návšteva  Pevnosti Narikala, kam sa vyvezieme lanovkou a vychutnáme si krásny pohľad na Tbilisi, ale aj  Anchiskhati bazilika, či Sioni katedrála - jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíme v miestnej vinárni na ochutnávke skvelého gruzínskeho vína, kde dodnes ponúkajú aj vína, ktoré tak rád obľuboval rodák z Gruzínska Stalin.  Vo večerných hodinách nás ešte čaká skvelý program – famózny gruzínsky večer, s výborným jedlom, tradičným folklórom, hudbou, ba i tancom!

   GRUZÍNSKY VEČER

 

5. Deň: Plní čerstvej energie odlietame z Gruzínska domov

Po raňajkách transfer na letisko a odlet späť do BA.

Program na web stránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

Gruzínsko zaujímavosti:

Juta v Gruzínskom Kaukaze

V horskej dedinke Juta priamo v Kaukaze absolvujeme obed v Gruzínskej rodine

Sírne kúpele v Tbilisi

Na zájazde do Gruzínska si nenecháme ujsť ani blahodarné účinky sírnych kúpeľov v Tbilisi.

Gruzínsky večer

Počas pobytu v Gruzínsku sa môžete zúčastniť na skvelom Gruzínskom večere s hudbou, výborným jedlom, vínom  a gruzínskym folklórom.

Na zájazde naprieč Gruzínskom cestujeme " Slow travel "

Dotkneme sa kultúry a tradícií cez gruzínsky folklór, lahodné jedlá, vína a facinujúcu históriu. Vychutnáme si tútu podkaukazskú krajinu všetkými zmyslami, plnohodnotne a v skvelej atmosfére. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

 ĎALŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY TRAVEGO TOUR

 

Parametre zájazdu

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd: 4x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch | Letecká doprava | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Transfer BA - Viedeň a späť | Pobytová taxa | Služby slov. sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruhu| Program a organizácia| Balík vstupov a ochutnávky | Gruzínsky večer s večerou | Sírne kúpele |Jeep Tour |
5 dní/ 4 noci
Občania SR k cestovaniu do Gruzínska potrebujú cestovný pas SR, platný 6mes. po návrate z krajiny.
Cestovné poistenie: 5€ / os. / deň
Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Viedeň-Kutaisi(GRU ) a späť zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.
Slovensky hovoriaci sprievodca
4x noc v Tbilisi ( 4*). Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Raňajky. Čas na obed / večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
V Gruzínsku platí mena Gruzínske lary. Na stravu miniete v priemere 10€ - 15€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch nie je vždy možná platba kartou.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
10.04.2024 - 14.04.2024 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1119 €
22.05.2024 - 26.05.2024 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1119 €
12.06.2024 - 16.06.2024 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1119 €
03.07.2024 - 07.07.2024 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1119 €
21.08.2024 - 25.08.2024 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1119 €
25.09.2024 - 29.09.2024 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1119 €
09.10.2024 - 13.10.2024 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1119 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
4x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 Letecká d.  VIE - Kutaisi a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - Viedeň a späť 
 Pobytová taxa
 Služby slov. spriev. počas celého zájazdu
 Služby miestnych sprievodcov
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík vstupov a  ochutnávky
 Gruzínsky večer
Jazda na jeepoch

CENA NEZAHŔŇA

  • Cestovné poistenie: 5€ / os. / deň
  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu: 109€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
  • Tipy a sprepitné: 25 € / os. (platba priamo na zájazde)

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 73

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT