India - pestrofarebný unikát

Fascinujúca jazda unikátnou Indiou plná farebných zážitkov! Poznávací zájazd po Indii Vám otvorí nové pohľady na svet, zájazd do Indie, kde sa budete preháňať rikšou, spoznáte miliónové metropoly i vidiecku krajinu, objavíte svet z chrbta slona, alebo si vychutnáte pravú indickú ájurvédsku masáž, India, kde stratíte dych pri monumentálnych stavbách a reč plavbou po Gange. V Indii posuniete svoje poznávanie o ďalší level vyššie a vrátite sa plní dojmov, zážitkov a nového poznania.

Základné informácie 

  • 10 dní / 9 nocí vrátane letu, ak vychádza v danom termíne zájazdu nočný let
  • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer  z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
  • Protipandemické opatrenia: žiadne, nevyžaduje sa ani očkovanie, ani PCR test

 

Hľadáme spoluubytovanie ( nemusíte ako 1 osoba platiť  príplatok za 1-lôžkovú izbu ) v týchto termínoch:

 

 

Čo očakávať od Indie?

India nie je iba o pamiatke, ktorú chcete v krajine vidieť. India sama je svetový unikát, ktorý chcete zažiť, cítiť a vnímať, ak ste už toho videli viac. India je doslova pestrofarebný unikát, celá paleta farieb, mnohých tvári a odtieňov. Zrelá, duchaplná ako zrkadlo budhizmu a hinduizmu, ktorými táto krajina dýcha. Krása, šťastie hudba a tanec zároveň s ťažkým životom, chudobou a pre nás nepochopiteľným životným štýlom, v jednej majestátnej symbióze a harmónii, to je India. 3,3 mil km2 nepebádame ani za niekoľko rokov, ponúkneme Vám však ukážku života, myslenia, životného štýlu, zážitkov v čo najkrajšej kombinácii namixovanú tak, aby ste sa vrátili o poznanie múdrejší s maximom zážitkov a skúseností, ktoré viete mať.

 


Program zájazdu

India - pestrofarebný unikát

 

1. Deň: Odlet do Indie

Stretnutie v Bratislave, spoločný transfer na letisko, let a prílet do Dillí v nočných hodinách.

2. Deň:  Dobrodružstvo v Indii začína v Dillí

Prvé zoznámenie s Indiou začíname v hlavnom meste v miliónovom Dillí, ktoré svojou polohou zohrávalo v histórii Indie kľúčovú rolu. Dnes je táto miliónová metropola plná rozmanitosti rozdelená predovšetkým na Staré a Nové Dillí a my si urobíme okruh, ktorým sa dotkneme oboch z nich. Pozrieme si Lotosový chrám, ktorého označenie nie je náhodné. Ocitnete sa razom v samom kvete lotosu, na ktorý sa chrám nápadito podobá. Tento bahajský chrám, dokončený v roku 1986, získal pre svoju unikátnu architektúru mnoho ocenení.  Prejdeme sa krásnymi záhradami Lodhi garden, ktoré sú už od 15. st. oázou zelene i miestom, kde môžeme objaviť hrobky viacerých indických panovníkov. Cestou autobusom do starej časti Dillí nás uchváti mnoho pohľadov, ale minieme napríklad aj rozľahlú Red Fort,  Červenú pevnosť, komplex stavieb zapísaný na zozname UNESCO, prejdeme  bulvárom Rajpath s prezidentským palácom a podmanivými vládnymi budovami, uvidíme  monumentálnu India Gate, alebo Bránu Indie, ktorá Vám bude pripomínať Víťazný oblúk v Paríži. Dnešný deň končíme pri fascinujúcom sikhickom chráme Gurudwara Bangla Sahib. Sikhizmus je najmladšie náboženstvo Indie, z 15. st., no dnes piatym najrozšírenejším na svete. Na záver dňa prichádzame k železničnej stanici a dnešnú noc trávime v nočnom vlaku, bez ktorého by poznávačka Indiou, nebola tým reálnym poznaním.

Lotosový chrám Dillí   India Dilí rikša

3. Deň:  Jazda rikšou po Varansi, život v Indii, budhistické stúpy a večerná plavba Gangou a ceremónie Arti

Po príchode do Varansi sa presúvame priamo na hotel, zložíme si veci a ideme poznávať. Varansi, ktoré sa pokladá za jedno z najstarších miest na svete má nezabudnuteľnú atmosféru spojenú s hinduizmom a posvätnou riekou Ganga. Taký oficiálny popis. Reálne, vo Varansí sa pripravte na všetko. Tu sa nadýchnete doslova a do písmena reálnej Indie, nebude to vždy voňať, ale aj napriek tomu budete šťastní a vo vytržení. Krásne, tak Indicky špinavé a hlučné ulice, ktoré brázdite vyhýbyjúc sa rikšám, na ktorých sa mimochodom povozíme aj my, kravám, či množstvu ľudí. Varansí je najposvätnejšie, alebo aspoň jedno z najposvätnejších miest v Indii, zasvätené bohovi Šiva, ktorého prítomnosť vnímate na každom kroku. V tomto 1,5 miliónovom meste je viac ako 20 tisíc chrámov zasvätených práve jemu. Dnes si ešte z Varansí odskočíme do neďalekého Sarnath, ďalšie z najposvätnejších miest budhizmu.

  Ulice Varansi  Ulice India

Objavíme tu budhistické stúpy , hemisférické - kopulovité stavby, ako symbol budhizmu , ktorý môžete nájsť po celom svete. Stúpa Chowkandi, tu sa vraj Budha stretol so svojimi prvými piatimi učeníkmi a stúpa Dhamekh, kde vraj Budha viedol svoju prvú kázeň o dharmách. Sarnath je jedno z piatich najdôležitejších budhistických pútnických miest. A my sa ocitneme v ňom. Dnes bude zážitkom aj návšteva rodinnej fabriky na hodváb. Hodváb tu majú už niekoľko generácií v područí moslimské rodiny a my navštívime jednu z moslimských rodinných fabrík a pozrieme si ako sa vyrába nádherný pravý hodváb. Keďže tu má dlhú tradíciu, tak ak hodvábnu šatku, tak z Varansí.

Budhistický mnísi v Sarnath  Socha Budhu v Sarnath

Zážitky dnes ešte nekončia, pretože večer nás čaká ešte rieka Ganga. Prichádzame ku ghátom, ktorých je tu niekoľko desiatok. V preklade to znamená miesto, kadiaľ vedie široké schodisko k milovanej rieke Indov. Nalodíme sa na loďku a plavba Gangou začína. Tu to teda žije. Každý večer sa koná ceremónia zatvárania Gangy, Ganga Aarti. V prítmí, za sprievodu hlasnej hudby, spevu, zvukov zvončekov a zvonov, hier ohňa a svetla, sa vkradneme do duše Indie, ale aj India do nášho srdca.

    Varansi slávnosť Arti Nočná Ganga

4. Deň:  Svitanie na Gange, UNESCO v Kadžuraho a ájurvédska masáž

Ranné vtáčatá to budú mať dnes jednoduchšie, ale aj tí čo si radi pospíte neodoláte rannej plavbe Gangou pri východe slnka. Uvidíte opäť iný svet ako včera večer a svitanie na Gange bude opäť fascinujúce. Ranné rituály, ranné kúpanie, modlitby, očista a silná viera, sa budete pravdepodobne márne snažiť pochopiť. Ganga s božskou silou pre uzdravenie, zbavenie od hriechov a záruka šťastného posmrtného života, plná odpadkov, popolu po spaľovaní, v sebe ukrýva tajomstvo, pre ktoré sa narodili hinduisti, nie my. Ale aj preto milujeme cestovanie, aby sme pochopili, že inakosti patrí svet a svetu inakosť. Ranné zamyslenie vystriedajú rušné uličky Varansí, plné davu, ruchu, malých trhov a pulzujúceho indického života, dáme si raňajky na hoteli a odlietame do iného kúta Indie - Kadžuraho. Po prílete  navštívime komplex chrámov Kadžuraho zapísaný na zozname UNESCO a popoludní si doprajeme relax a oddych na hoteli, kde si užijeme hotelový bazén a aj originálnu indickú ajúrvédsku masáž, ktorú máme v cene zájazdu.

plavba po Gange  Ajurvedska masaz v Indii

5. Deň:  Indická vidiecka škola, Orcha stredoveké mesto kráľov a relax s indickým čajom

Dnes vyrazíme smer Orcha, ale ešte predtým sa zastavíme v malej dedinke a navštívime miestnu školu. Zvedavým detským očkám pokojne prineste keksík, alebo farbičky, radosť bude vzájomná. Deti sa potešia návšteve európanov a my zážitku, lebo taká pravá vidiecka indická škola, to zážitok rozhodne je. Dnes naše kroky povedú aj chodníčkami kráľov. Orcha bolo kedysi najväčšie a najsilnejšie kráľovstvo v centrálnej Indii - kráľovstvo kde žili a vládli najväčší rádžovia a maharádžovia a my sa dotkneme ich slávnych sídiel a chrámov. Sídla a chrámy zostali, ale status hlavného mesta už nie. Dnes je Orcha na indické pomery s 20tis. obyvateľmi dedina a napriek tomu, že dnešný deň bude kráľovský, tu vidíme na rozdiel od veľkomiest typický indický pokojnejší život. Z pamiatok navštívime Chaturbhuj chrám zasvätený bohovi Višna, nádherný palác, citadelu Jahangir, či monumentálny hinduistický chrám Ram Raja, ktorý bol pôvodne palácom kráľovnej. Ale navečer si užijeme toho kľudnejšieho života, prejdeme sa mestom, posedíme na čajíku, či kávičke, ale aj v stratenom stredovekom mestečku, kde sa zastavil čas.

deti v skole India    India deti v skole

6. Deň:  Slávny Taj Mahal, workshop s mramorom a Červená pevnosť

Dnes otestujeme indický ranný vlak a sa presúvame Indiou, aby sme sa dotkli najvýznamnejšej a najnavštevovanejšej kultúrnej pamiatky v Indii, pre ktorú nie len my prekonávame tisícky kilometrov. Pred nami sa vynorí obrovský a svetoznámy symbol lásky, Taj Mahal, monumentálna a prekrásna hrobka postavená pre manželku vtedajšieho vládcu Mughalskej ríše, stavaná z mramoru a zdobená drahými kameňmi, postavená tisíckami ľudí i slonov, za dňa aj noci, meniaca farby meniacim sa svetlom dní. Dnes má mauzóleum takmer 400 rokov a pokladá sa za jeden z novodobých siedmych divov sveta.  Polohu mauzólea nevyberal kráľ náhodne a hoci je vzdialená od miesta, kde zomiera jeho manželka, je bližšie k miestam, ktoré sú spojené s mramorom a tým je aj Agra. Mramor a Agra sú neodmysliteľne späté a preto nevynecháme ani spracovanie mramoru. Pozrieme si prácu majstrov, ktorí majú toto remeslo v malíčku a nejakú drobnosť si možno od nich aj kúpime. Na záver dňa navštívime fascinujúcu pevnosť, Červenú pevnosť, zapísanú na zozname UNESCO, ktorá bola hlavnou rezidenciou Mughalskej dynastie až do 17 st., kedy sa hlavné mesto z Agry presúva do Dillí.

Taj Mahal v Indii  Agra Červená pevnosť

7. Deň:  Cesta Indiou a Fatehpur Sikri

Dnes nás čaká cesta autobusom indickou krajinou smer Jaipur, ale ešte predtým stojíme v úžasnom meste Fatehpur Sikri. Mesto bolo kedysi hlavným mestom Mugharského kráľovstva, čomu dodnes zodpovedá jeho nádhera a majestátnosť. Hneď pri príchode nás víta monumentálna 54 m vysoká vstupná brána a hradby a Vy od príchodu viete, že ste vstúpili do významného kráľovského mesta, mesta  z červeného pieskovca, ktorého stavieb sa budete chcieť dotknúť. Fatehpur Sikri je dnes zapísané na zozname UNESCO a tento status mu zaručene patrí. Prichádzame do ružového mesta Jaipur, ktoré nás už očakáva. Ubytovanie na hoteli, noc v hoteli v Jaipur.

Cesty po Indii  Fatehpur sikri

8. Deň:  Ružové mesto Jaipur a pohľad maharádžov z chrbta indických slonov

Dnes sa prebudíme v Džaipure, hlavnom a najväčšom meste pestrofarebného indického štátu Radžastan. Radžastan sa kedysi nazýval Rajputana, doslova „ príbytok rádžputov „ teda synov rádžov. Dnes spoznáme Jaipur, hlavné a najväčšie mesto Radžastanu, celosvetovo známe pre svoje farebné drahokamy, známe aj ako „ Ružové mesto“. Príbeh hovorí, že v roku 1876 princ z Walesu navštívil Indiu na turné. Keďže ružová farba bola symbolom pohostinnosti, maharádža Ram Singh z Džajpuru vymaľoval celé mesto na ružovo. Ružová farba, ktorá dnes sfarbuje mesto, vytvára úžasné scenérie. V Džaipure uvidíme mnoho fascinujúcich stavieb, ako Mestský palác, Jal Mahal úžasný palác v strede jazera, či Palác okien. Kedysi konkubíny nemohli vychádzať von, mohli na mesto a život v ňom pozerať iba cez okná, popíjať čajík a tak. Dnes z tohto zvyku zostala fascinujúca stavba s viac ako 800 oknami.  Až toľko konkubín z nich pozorovalo život? Dozvieme sa od nášho sprievodcu. Dnes nás na záver dňa čaká ešte jeden architektonický skvost,  Jantárová pevnosť. Tie nádherné autentické uličky stoja za návštevu a ideálne ako indický maharádžovia, na chrbte slonov. Kto bude chcieť, môže si to užiť aj na chrbte indického slona.

 Jantárová pevnosť na slonoch v Džaipure  Ružové mesto Džaipur India

9. Deň:  Odlet do Dillí

Po raňajkách sa lúčime so zážitkami a odlietame späť do Dillí, kde nás čaká odlet domov.

Pohľad na Dillí  Nočné Dillí

10. Deň: Prílet, následný transfer a návrat do Bratislavy.

Program na web stránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

Zaujímavosti India

Na zájazde v Indii cestujeme " Slow travel "

India je jedna z krajín, ktorá si zaslúži viac ako splnený cieľ. My máme čas a Indiu si vychutnávame plnými dúškami. Ochutnávame nové chute indickej kuchyne, užívame si dostatok času ............................. Na všetko si doprajeme pohodu, pretože India si pozornosť rozhodne zaslúži. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

Parametre zájazdu

9x noc (väčšinou z toho 2x nočný let, 6x v 3*-4* hoteloch, 1x noc v nočnom vlaku ) | Letecká doprava | Transfer BA - Viedeň a späť | Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalub. + príručná bat. |Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu + lokálneho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas pobytu | 2x miestny prelet s 15kg podpalubnou batožinou | Program a organizácia | Balík vstupov | Víza | Plavba po rieke Ganga | Jazda rikšou po Varansí | Ájúrvédska masáž 1 hod.
10 dní / 9 nocí
Pre pobyt v Indii sú potrebné turistické víza. Víza zabezpečujeme pre Vás my, sú zahrnuté v cene zájazdu.
Cestovné poistenie: 6,50€ / os. / deň
Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let je spravidla s prestupom. Qatar Airlines / Turkish Airlines / Lufthansa / Air India a pod.. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.
Slovensky hovoriaci sprievodca + lokálny sprievodca počas pobytu v indii
Hotel 3- 4* - podľa dostupnosti v lokalite - Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
V Indii platí mena Indická rupia. So sebou si prinesiete Eurá / Doláre a rupie meníme na mieste pobytu. Na stravu miniete v priemere 10-15€ na osobu na deň. V Indii sa dá stravovať aj lacnejšie, ale navštevujeme spolu reštaurácie, s ohľadom na zdravotný stav. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch nie je vždy možná platba kartou.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinou zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov minibusom / miestnym vlakom a 2x absolvujeme vnútroštátny let. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Každý účastník obdrží pred odletom v Bratislave Audioguide systém na odposluch sprievodcu.
Wi-fi je dostupné na hoteli
Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 10 do 20 osôb.
2 -Fyzicky mierne náročný poznávací zájazd, no stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom, indickým vlakom, miestny prelet

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
03.04.2024 - 12.04.2024 (10 dní / 9 nocí) Letecká preprava
Raňajky
2490 €
15.04.2024 - 24.04.2024 (10 dní / 9 nocí) Letecká preprava
Raňajky
2490 €
21.09.2024 - 30.09.2024 (10 dní / 9 nocí) Letecká preprava
Raňajky
2490 €
19.10.2024 - 28.10.2024 (10 dní / 9 nocí) Letecká preprava
Raňajky
2490 €
2219 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
Ubytovanie  na 3-4* hoteli s raňajkami
1x nočný vlak

 Letecká d.  Viedeň -  Dillí a späť s prestupom

 Letiskové a servisné poplatky

20kg batožina do podpalub. + príručná bat.

Miestny prelet s 15kg podpalubnou batožinou + 7kg príručnou batožinou

 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu + lokálneho
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Program a organizácia

 Balík vstupov

Plavba po rieke Ganga

Jazda rikšou po Varansí

Ájúrvédska masáž 1 hod.

Víza
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte

CENA NEZAHŔŇA

  • Cestovné poistenie: 6,50€ / os. / deň
  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 270 €
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
  • Tipy a sprepitné: 65€ / os.  (platba na zájazde)

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 13

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Čaro Vianoc v Bukurešti s ...

4 dni / 3 noci | RAŇAJKY
Rumunsko: Transfagaraš - ...

7 dní/ 6 nocí |VSTUPY V CENE
Balkánske kvarteto

10 dní / 9 nocí 4* hotel | POLPENZIA
To najkrajšie z Uzbekistanu

9dní / 8nocí 3-4* hotel | POLPENZIA
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT