Irán- Perzská chuť Orientu

ZĽAVA DO 30.6.2022

NEZABUDNUTEĽNÝ ZÁJAZD NAPRIEČ IRÁNOM ODHAĽUJE TAJOMSTVO ORIENTU VŠETKÝMI ZMYSLAMI SÝTOU CHUŤOU FARIEB, TÓNOV A KRÁS, KTORÝCH MATNÚ PREDSTAVU ZHMOTNÍTE DO NEZABUDNUTEĽNÝCH CELOŽIVOTNÝCH SPOMIENOK. ZÁJAZD DO IRÁNU JE TO PRAVÉ ORECHOVÉ SÚSTO DUŠE CESTOVATEĽA.

Poznávací zájazd do Iránu so sprievodcom 

  • 10dní / 9 nocí
  • Všetky poplatky, vstupy a poistenie s Covid  príplatkom sú zahrnuté v cene zájazdu
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše

 V termíne 1.10.-10.10.2022 hľadáme spolubývajúcu, dámu, pre našu klientku, nemusíte tak platiť príplatok za 1-lôžkovú izbu

 

Pre vstup do Iránu postačuje PCR !!!

10.-19.9.2022 - 7 voľných miest

1.-10.10.2022 - posledných 5 voľných miest

Prečo cestovať do Iránu

Irán, skutočný Orient, absolútna odlišnosť, odkaz Perzskej ríše, pozostatky dávnych čias, dych berúce bohatstvo, umelecké i materiálne, v modernom Teheráne, vo výzdobách kráľovských palácov a mešít, na strane druhej jednoduchosť a dobrosrdečnosť obyčajných ľudí. Vydajte sa spoznávať Irán a spoznáte pravú chuť Orientu všetkými zmyslami sýtou paletou farieb, tónov a krás, ktorých matnú predsatvu zhmotníte do nezabudnuteľných spomienok. Zájazd do Iránu je to pravé orechové sústo duše cestovateľa.

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Irán - Perzská chuť Orientu

Aj pre náročných, ktorí chcú pocítiť atmosféru starobylej perzskej ríše, orienálneho blahobytu a hodvábnej cesty cez večne živú kultúru a tradície iránskeho národa.

 


Program zájazdu

Irán- Perzská chuť Orientu

1. Deň: Odlietame do Iránu

Transfer z BA do Viedne, odlet v popoludňajších hodinách,nočný let, prílet do Teheránu v nočných hodinách.

2. Deň: Ochutnáme iránsku kuchyňu a pozrieme si Teherán z vtáčej perspektívy

 Prvý deň sa zoznámime s Teheránom a okolím. Začneme v jednej zo zaujímavých štvrtí Teheránu, známu pod názvom Darband. Darband bola kedysi priľahlá obec a v perzskom jazyku znamená Brána do hôr. Odtiaľto totiž začína známy turistický chodník do neďalekých kopcov. Dnes je Darband obľúbenou turistickou lokalitou, pretože sa tu nachádza mnoho reštaurácií a kaviarničiek a my práve tu ochutnáme prvé iránske delikatesy. Popoludnie strávime opäť v Teheráne, kde si v tento deň  si pozrieme preslávený Most Tabiat, najväčší iránsky peší most v Teheráne. Most Tabiat má 270m a spája dva krásne parky ponad jednu z najväčších diaľníc v Teheráne. slovo Tabiat znamená v perzsko jazyku príroda. Most získal niekoľko prestížnych ocenení za architektúru. A nie je to len obyčajný most, je to miesto v Teheráne, ktoré je známe ako miesto oddychu, relaxu, s reštauráciami a kaviarňami. V dnešný deň nás čaká ešte jeden nezabudnuteľný zážitok! Veža Milad - Bordž-e milád. Najvyššia veža v Iráne so svojou výškou 435m a piata najvyššia veža na svete nám poskytne neuveriteľný a nezabudnuteľný pohľad z vtáčej perspektívy na Teherán.

Irán Teherán Milad Tower
IRÁN, TEHERÁN, MILAD
IRán, teherán, darband
IRÁN, TEHERÁN, DARBAND

3.deň: Prvý dotyk s Iránom cez blahobyt a bohatsvo iránskych panovníkov a tradičný iránsky bazár

Dopoludnia pokračujeme v spoznávaní Teheránu. Navštívime  veľkolepého palác Golesan, bývalý kráľovský komplex iránskych panovníkov, ktorý je dnes národnou pamiatkou a jednou z najnavštevovanejších atrakcií. Uchváti Vás unikátny Mramorový trón, ktorý je umeleckým dielom a rozhodne aj Briliantová sála, kde už podľa názvu viete, že Vás pri vstupe do nej čaká fascinujúci a dych berúci pohľad aký možno vidieť len a len v Perzii! Aby nebolo lesk a bohatstva málo, navštívime fascinujúce Národné múzeum šperkov, ktoré ukrýva zbierku doslova pokladov. Nachádzajú sa tu šperky, ktoré možno právom radiť medzi najkrajšie a najdrahšie na svete!Dnes ešte navštívime úžasný iránsky Veľký bazár - Grand Bazar. Na tomto bazáre, stratíte reč a budete sa cítiť ako v skutočnej perzskej ríši. Popoludní sa vydáme na úžasnú cestu naprieč iránskou krajinou smer Isfahan, kde aj prenocujeme.

Irán Teherán Golestan
IRÁN, TEHERÁN, GOLESTAN PALÁC
Irán Teherán Golestan palác
IRÁN, TEHERÁN, GOLESTAN PALÁC

4. Deň: Najväčšie a najkrajšie mesto Iránu

Dnes spoznáme tretie najväčšie mesto Iránu - Isfahan. Isfahan sa pokladá za najkrajšie mesto Iránu. ak sa spýtate Iránca aké miesta by Vám odporučil, prvé povie svoje mesto a hneď za ním Isfahan. Je to krásne historické miesto, plné úžasných pamiatok, mesto s príjemnou až podmanivou atmosférou, v ktorej sa miešajú národy, kultúry a náboženstvá už celé storočia. Ako prvé prejdeme na svetoznáme námestie, zapísané na zozname UNESCO - Naghsh-e-Jahan námestie. Základy tohto fascinujúceho námestia boli postavené na prelome 16. a 17 st. už vtedy na rozlohe 160x560m. Isfahán bolo kedysi významným mestom nie len preto že ležalo na slávnej hodvábnej ceste a bolo miestom prestávky a odpočinku mnohých kupcov z čoho prosperovalo, ale i preto že bolo systematicky prebudované na základe premysleného urbanistického plánu iránskeho kráľa Shah Abasa v 16.st., ktorý sa rozhodol preniesť hlavné mesto počas svojej vlády práve do Isfahanu. V Isfaháne navštívime slávnu mešitu Imam Mosque s prekrásnou architektúrou a navštívime aj prekrásny a majestátny Ali Quapu palác, kráľovský palác, navštívime nádhernú mešitu Sheikh Lotfollah. Ná záver prehliadky sa ešte pozrieme aj tradičný iránsky bazár aj v Isfaháne.

Iran Isfahan
IRÁN, ISFAHÁN
Iran Isfahan
IRÁN, ISFAHÁN

5. Deň: Po trase Naein - Yazd

Cestou naprieč úžasným Iránom sa zastavíme v malom púštnom mestečku Naein, ktoré leží po trase Teherán - Yazd. Vačšina turistov tu navštívi iba mešitu Jame Mosque, ano navštívime ju a my, pochádza z 8.st. a je to úplne najstaršia mešita v Iráne. Táto jednoduchá tehelná stavba nám ukáže ako vyzerali kedy najstaršie mešity. Zaujímavá je i tým, že priamo pod ňou sa nachádzajú tunely, ktoré rozvádzajú vodu do mesta. V tomto púštnom mestečku, kde sa zastavil čas, navštívime aj výrobňňu perzských kobercov, kde zistíme na vlastné oči ako sa vyrábajúpravé perzské koberce! Po návšteve tohto malého iránskeho mestečka cestujeme ďalej do Yazdu, kde aj prenocujeme.

Iran naein
IRAN, Púštne mesto Naein
Iran Naein koberce
IRAN, NAEIN, Výrova kobercov

6. Deň: Yazd

Historické púštne mesto Yazd, ležiace popri niekdajšej Hodvábnej ceste je dôkazom využívania obmedzených zdrojov v púštnych oblastiach. Voda do mesta je privádzaná špeciálnym systémom vyvinutým na čerpanie podzemných vôd. Aj hlinená architektúra unikla modernej dobe a Vy pred sebou vidíte tradičné historické mesto, s tradičnými domami, mešitami a bazármi, synagógami, či záhradu Dowlat Abad, zapísanú na zozname UNESCO, ako súčasť perzských záhard ktorú aj navštívime. Záhrada Dowlat Abad je známa ako lapač vetra, svojou mohutnosťou a výškou zelene v skutku bráni návaom silných vetrov z okolitej púšte a pokladá sa dokonca za najväčší lapač vetra na svete. Záhrada, jej okolité budovy a jazierka s aquaduktami boli postavené ako súčasť chánskej rezidencie a my sa v nej budeme cítiž ako v skutočnej Perzii. V Yazde navštívime sj Zendan -e Eskandar, t.j. väznicu Alexandra Veľkého. Traduje sa, že väznica bola postavená v 4st. Alexandrom Veľkým počas jeho invázie do Perzie. Navštívime aj nádhernú mešitu Amir Chakhmaq  , či Vodné múzeum.

Iran Yazd Vaznica
IRAN, YAZD, Väznica Alexandra Veľkého
Iran Yazd Abad Garden
IRAN, YAZD, Abad garden

7. Deň: Starobylý Perzepolis a Nekropolis

Po raňajkách sa vydáme smer Perzepolis - načrieme do histórie tohto starobylého mesta, ktoré kedysi založil Perzský kráľ Dareoios I. v 6st. p.n.l. ako sídlo perzských kráľov, ktoré bolo ale neskôr zničené Alexandrom Veľkým Macedónskym. Dodnes dýchajú históriou Veľkej Perzskej ríše ruiny tohto kedysi významného mesta, dnes už zapísaného na zozname UNESCO.Perzepolis je jedna z najväčších a najnavštevovanejších iránskych atrakcií, ktorá nás vnesie do dôb Grécko - perzských vojen, či čias Alexandra Veľkého. Neďaleko Perzepolisu sa nachádza náš druhý cieľ, významná iránska historická pamiatka - Nekropolis, starobylé iiránske pohrebisko vytesané do skál, ktoré ukrýva pozostatky štyroch  perzských kráľov - z toho dvoch najvýznamnejších, krála Daria I. a jeho syna Xerxa.

Iran Persepolis
IRAN, PERSEPOLIS
IRAN, Necropolis
IRAN, NECROPOLIS

8. Deň: Shiraz - Ružová mešita a večer v iránskej rodine

Po raňajkách navštívime jednu prekrásnu mešitu, ktorá je celá umeleckým dielom, mešitu Nasir-ol-molk, alebo tzv. Ružovú mešitu, jednu z najkrajších atrakcií v Shiraze a vôbec jednu z najkrajších mešít v celom Iráne. Najväčšiu popularitu si získala pre svoje jedinečné farebné vitrážové okná, ktoré jej dodávajú neskutočnú atmosféru a veľkolepú mozaikovú výzdobu nie len v interiéri, ale ale aj v exteriéri. Od cirkevného sa presunieme k svetskému a navštívime typickú iránsku historické vilu Naranjestan palác, alebo palác Quavam, ktorú dala kedsi postaviť a vlastnila bohatá kupecká rodina Quavam, jedna z najvplyvnejších a najbohatších rodín v Iráne na prelome 18. a 19. st.. Od vily sa presunieme k nemenej zaujímavému Komplexu Zand, ktorý pozostáva z Citadely, mešity, kúpeľov a úžasného bazáru. Určite sa Vám bude páčiť celý komplex, ale ten iránsky bazár, teda presnejšie obrovské trhovisko v monumentálnej orientálnej budove Vás dostane. Perzské koberce, orientálne koreniny, ručne vyrobené výrobky, starožitnosti, no doslova orient v plnej kráse. Na záver dňa nás čaká ešte niečo milé a príjemné a hlavne opäť typicky iránske. Stretnutie a posedenie na večeri  v typickom iránskom dome u iránskej rodiny, kde sa naučíme a ochutnáme niečo nové z iránskej kuchyne. Po večeri odchod na hotel, noc v hoteli v Shiraze.

Iran Shiraz
IRAN, SHIRAZ, Ružová mešita
IRAN SHIRAZ
IRÁN, SHIRAZ

9. Deň: Posledný deň v iránskej atmosfére

Posledný deň si vychutnáme individuálne voľno v Iráne, po ktorom ná čaká večer odchod na letisko a nočný let.

IRAN suveniry
IRAN, Brokátové vrecúška
IRAN bižitéria
IRÁN, Bižutéria

10. Deň: Irán sa stáva našou najkrajšou spomienkou

Prílet a návrat na Slovensko v dopoľudňajších hodinách.

Aj tieto pamiatky a atrakcie  Iránu Vás čakajú na zájazde

Dych berúca orientálna architektúra perzských palácov, skvostné až rozprávkové kráľovské špeky, tradičný iránsky bazár, tradičná iránska dedina, krajina niekdajšej Perzie, pravé perzské koberce 

Na zájazde do Petrohradu cestujeme " Slow travel "

 

Precítime Irán cez perzskú architektúru a luxus, vôňu korenín, ruch iránskeho bazára aj večerou v iránskej rodine. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

Parametre zájazdu

9x ubytovanie v 3* hoteloch | Raňajky | Letecká d. VIE- Teheran a Shiraz Viedeň | Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Transfer BA - Viedeň a späť | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Služby miestneho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruhu | | Program a organizácia | Balík vstupov | Občerstvenie s čajom | Perzské posedenie v Shiraze | Víza do Iránu | Cestovné poistenie Union GRATIS Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôž. izbu 365€ |
10 dní/ 9 nocí
Občania SR k cestovaniu do Iránu potrebujú cestovný pas SR, platný 6mes. po návrate z krajiny a víza. Víza vybavujeme za Vás. V pase je potrebná min. jedna voľná dvojstrana na nalepenie víz. Rovnako ak máte z predošlej návštevy Izraela v pase izraelskú pečiatku, v tomto prípade je potrebné dať vystaviť nový pas. K vybaveniu víz je potrebných 30dní, preto objednávanie zájazdu na poslednú chvíľu nie je vhodné. Pri vybavovaní víz menej ako 30dní pred odchodom na zájazd účtujeme poplatok navyše 39€/osoba.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s.
Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Viedeň- Teherán a späť s jedným prestupom. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina.
Slovensky hovoriaci sprievodca počas celého zájazdu + miestny sprievodca počas pobytu v Iráne
Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete minimum výdavkom, raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou, nie však všade, preto odporúčame mať pri sebe aj hotovosť.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov. Zájazd zahŕňa 1x miestny prelet
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
07.05.2022 - 16.05.2022 (10 dní / 9 nocí) Letecká preprava
Raňajky
2549 €
10.09.2022 - 19.09.2022 (10 dní / 9 nocí) Letecká preprava
Raňajky
2549 €
1789 €
01.10.2022 - 10.10.2022 (10 dní / 9 nocí) Letecká preprava
Raňajky
2549 €
1749 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
9x ubytovanie  v 3* hoteloch
Raňajky
 Letecká d.  VIE- Istanbul - Teheran a späť
 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - Viedeň a späť 
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Služby miestneho iránskeho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík vstupov
Večera v rodine v Shiraze
Víza do Iránu
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 365€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.


Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 11

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Príplatky

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Akciová cena 1749 €
Pôvodná cena 2549 €
Irán- Perzská chuť Orientu
ZĽAVA DO 30.6.2022
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Akciová cena 1049 €
Pôvodná cena 1299 €
Azerbajdžan - Zájazd plný ...
ZĽAVA DO 30.6.2022
9dní /8nocí | VSTUPY A POISTENIE V ...
Akciová cena 1479 €
Pôvodná cena 1589 €
Libanon - Bejrút - Byblos
ZĽAVA DO 30.6.2022
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Akciová cena 699 €
Pôvodná cena 799 €
Rumunsko - Transylvánia
ZĽAVA DO 30.6.2022
5dní/ 4 noci |VSTUPY A POISTENIE V ...
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT