IRÁN - PERZSKÁ CHUŤ ORIENTU

9 dní/8 nocí | Polpenzia | 4*hotely

9 DNÍ / 8 NOCÍ | IRÁN - PERZSKÁ CHUŤ ORIENTU | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | Nezabudnuteľný zájazd naprieč Iránom s príchuťou pravého perzského orientu! Zájazd do Iránu ktorý obohatí Vaše spomienky.

Irán - skutočný orient, absolútna odlišnosť, odkaz Perzskej ríše, pozostatky dávnych čias...dych berúce bohatsvo, umelecké i materiálne, v modernom Teheráne, vo výzdobách kráľovských palácov i mešít, na strane druhej jednoduchosť, skromnosť a dobrosrdečnosť obyčajných ľudí. Vydajte sa spoznávať Irán a spoznáte pravú chuť orientu, tak reálnu a blízku, akú ste doposiaľ nespoznali.


Program

Zájjazd do Iránu Irán - perzská chuť orientu

9- dňový poznávací zájazd do Iránu

1.deň: transfer z BA do Viedne, odlet v popoludňajších hodinách, prílet v nočných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli v Teheráne.

2.deň: po raňajkách návšteva veľkolepého paláca Golesan a Shamsol-Emareh, bývalého kráľovského komplexu, ktorý je dnes národnou pamiatkou a jednou z najnavštevovanejších atrakcií. Uchváti Vás unikátny Mramorový trón, ktorý je umeleckým dielom a rozhodne aj Briliantová sála, kde už podľa názvu viete, že Vás pri vstupe do nej čaká fascinujúci a dych berúci pohľad aký možno vidieť len a len v Perzii! Aby nebolo lesk a bohatstva málo, navštívime fascinujúce Národné múzeum šperkov, ktoré ukrýva zbierku doslova pokladov. Nachádzajú sa tu šperky, ktoré možno právom radiť medzi najkrajšie a najdrahšie na svete! Navštívime tiež Bahg Melli - Národný park, ktorý nie je iba parkom, ale komplexom krásnych architektonických diel, nachádza sa tu budova Ministerstva zahraničných vecí, Teheránska univerzita, Národné Teheránske múzeum a Národné múzeum Malek. Popoludní si doprajeme aj čas na relax, alebo nákupy v Teheráne. Odchod na hotel, noc v hoteli v Teheráne.

3.deň: Po raňajkách si pozrieme Saad Abat komplex - niekdajšie sídlo iránskych panovníkov - dnes sídlo iránskeho prezidenta. Pri sálach palácov, ktoré tu uvidíte pravdepodobne stratíte reč! V Teheráne si ešte pozrieme jedno rozľahlé a unikátne námestie Azadi s dominantnou - 45 m vysokou vežou Azadi, alebo Vežou Slobody, ktorá bola postavená pri príležitosti 2500-tého výročia založenia Iránskeho kráľovského štátu a presunieme sa na letisko Mehrabad a miestnym letom preletíme do Shirazu. Prílet, transfer na hotel, noc v hoteli v Shiraze.

4.deň: po raňajkách navštívime jednu prekrásnu mešitu, ktorá je celá umeleckým dielom, mešitu Nasir-ol-molk, alebo tzv. Ružovú mešitu, jednu z najkrajších atrakcií v Shiraze a vôbec jednu z najkrajších mešít v celom Iráne. Najväčšiu popularitu si získala pre svoje jedinečné farebné vitrážové okná, ktoré jej dodávajú neskutočnú atmosféru a veľkolepú mozaikovú výzdobu nie len v interiéri, ale ale aj v exteriéri. Od cirkevného sa presunieme k svetskému a navštívime typickú iránsku historické vilu Naranjestan palác, alebo palác Quavam, ktorú dala kedsi postaviť a vlastnila bohatá kupecká rodina Quavam, jedna z najvplyvnejších a najbohatších rodín v Iráne na prelome 18. a 19. st.. Od vily sa presunieme k nemenej zaujímavému Komplexu Zand, ktorý pozostáva z Citadely, mešity, kúpeľov a úžasného bazáru. Určite sa Vám bude páčiť celý komplex, ale ten iránsky bazár, teda presnejšie obrovské trhovisko v monumentálnej orientálnej budove Vás dostane. Perzské koberce, orientálne koreniny, ručne vyrobené výrobky, starožitnosti, no doslova orient v plnej kráse. Na záver dňa nás čaká ešte niečo milé a príjemné a hlavne opäť typicky iránske. Stretnutie a posedenie na večeri  v typickom iránskom dome u iránskej rodiny, kde sa naučíme a ochutnáme niečo nové z iránskej kuchyne. Po večeri odchod na hotel, noc v hoteli v Shiraze.

5.deň: po raňajkách sa vydáme smer Perzepolis - načrieme do histórie tohto starobylého mesta, ktoré kedysi založil Perzský kráľ Dareoios I. v 6st. p.n.l. ako sídlo perzských kráľov, ktoré bolo ale neskôr zničené Alexandrom Veľkým Macedónskym. Dodnes dýchajú históriou Veľkej Perzskej ríše ruiny tohto kedysi významného mesta, dnes už zapísaného na zozname UNESCO. Z Perzepolisu sa presunieme do druhého starobylého kedysi významného mesta, ktoré dodnes pripomínajú jeho ruiny - Istachr, alebo Estachr, ktoré svoju najväčšiu slávu zažilo v čase rozkvetu achajmenovskej perzskej dynastie. Na záver sa zastavíme pri unikátnom moste s jednoduchým názvom  Most 33, teda v iránskom jazyku trochu zložitejším - Si-o-se, čo je jeden z najväčších mostov v Iráne, meria asi 297m  cez jednu z najrozľahlejších riek. Tých 33 nie je samozrejme náhodných, znamená jednoducho 33 oblúkov. Most s priehradou bol postavený v 17.st a dnes je lákavou atrakciou a miestom príjemného stretávania sa a prechádzok. Odchod na hotel, noc v hoteli v Isfahane.

6.deň: po raňajkách spoznáme tretie najväčšie mesto Iránu - Isfahan. Isfahan sa pokladá za najkrajšie mesto Iránu. ak sa spýtate Iránca aké miesta by Vám odporučil, prvé povie svoje mesto a hneď za ním Isfahan. Je to krásne historické miesto, plné úžasných pamiatok, mesto s príjemnou až podmanivou atmosférou, v ktorej sa miešajú národy, kultúry a náboženstvá už celé storočia. Ako prvé prejdeme na svetoznáme námestie, zapísané na zozname UNESCO - Naghsh-e-Jahan námestie. Základy tohto fascinujúceho námestia boli postavené na prelome 16. a 17 st. už vtedy na rozlohe 160x560m. Isfahán bolo kedysi významným mestom nie len preto že ležalo na slávnej hodvábnej ceste a bolo miestom prestávky a odpočinku mnohých kupcov z čoho prosperovalo, ale i preto že bolo systematicky prebudované na základe premysleného urbanistického plánu iránskeho kráľa Shah Abasa v 16.st., ktorý sa rozhodol preniesť hlavné mesto počas svojej vlády práve do Isfahanu. Námestie obklopujú okrem iného 2 nádherné mešity Shah and Sheikh Lotfollah, Aliqapu palác - veľkolepý kráľovský palác a starý isfahanský bazár. Návrat na hotel, noc v hoteli v Isfahane.

7.deň: Po raňajkách nás čaká kresťanská kultúra v Iráne - Arménska štvrť Julfa v Isfahane. Julfa bola kedysi samostatné mesto, no dnes tvorí štvrť Isfahanu, založená bola dekrétom perzského kráľa Shaha Abbasa, kedy sem bolo presťahovaných viac ako 150tis. Arméncov z  dnešnej azerbajdžanskej enklávy Nachičevan. Dnes je Julfa najväčšou arménskou štvrťou na svete, má viac ako 15tis. obyvateľov a 16 kresťanských kostolov, z ktorých najvýznamnejšia je Katedrála Vank, ktorej základy boli začaté už v roku 1606 pri založení mesta. Na prvý pohľad síce pripomína mešitu, ale je cennou pamiatkou kresťanstva s tak nádherne zdobeným interiérom, preplneným farebnými majstrovskými freskami, že doslova konkuruje svetovým katedrálami ktoré poznáme z Európy, ak ich aj nepredčí. V srdci Iránu sa tak dostávate do zvláštnej atmosféry kresťanstva, akú by ste tu určite nečakali. Katedrálou sa rozlúčime s úžasným Isfahanom a pokračujeme smer Abyanech, úžasnú opäť unikátnu dedinku na úpätí hôr, ktorá nás doslova uchváti unikátnou architektúrou, červenými domčekmi a prekrásnou prírodou v okolí. Abaynech je jednou najstarších osídlených oblastí a dedín v Iráne, zapísanou na zozname UNESCO. Samotná architektúra je živým skanzenom. "Červenú" dedinku pozostávajúcu z terasovito nastavaných domčekov z nepálených tehál dotvárajú tradície miestnych obyvateľov, ktorí dodnes nosia krásne iránske kroje, pre ktoré sú typické dlhé sukne, krásne výšivky, pestrofarebné šatky, či korálky. Obyvateľov v Abyanechu nežije viac ako 300. Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli v Abyanechu.

8.deň: Po raňajkách sa vydáme na cestu do Kašanu, kde spomedzi niekoľkých historických víl a palácov navštívime ten najstarší - Tatabai palác, postavená v tradičnej iránskej architektúre, ktorý je zároveň i múzeom. Tento skvostný palác bol postavený koncom 19. st. Na ploche 5tis. m2 sa rozprestiera rozľahlý palác s viac ako 40-timi miestnosťami, jedna z nich má na strope umiestnené kúsky zrkadiel, aby bol za svetla sviečok vytvorený efekt hviezdneho neba, sú tu viaceré krásne nádvoria a záhrady. V Kašane zrelaxujeme v jednej nádhernej perzskej historickej záhrade, záhrade Fin,  ktorá tým, že bola založená už v roku 1590! je najstaršou záhradou v Iráne. Na rozlohe 2,3ha sa rozprestiera oáza pokoja, plná zelene, krásnych cyprusov a fontánok, ktorých voda bola odvádzaná z prameňa spoza svahu a jej tlak bol taký veľký, že nebolo potrebné žiadnych iných čerpadiel. Dnes je táto historická a typická perzská záhrada zapísaná na zozname UNESCO. Na záver zavítame medzi iránske ženy a pozrieme sa ako sa vyrábajú pravé perzské koberce! Po prehliadkach odchod na hotel pri letisku, večerný relax, odchod na letisko v nočných hodinách.

9.deň: odlet v skorých ranných / nočných hodinách, prílet do Viedne, následný transfer do Bratislavy.

 


Irán zájazd PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " IRÁN - PERZSKÁ CHUŤ ORIENTU ":

 

Zájazd do Iránu Trvanie zájazdu: 9 dní/ 8 nocí

Irán zájazd Ubytovanie: ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách v 4* hoteloch. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia.

Irán zájazdTransfery:  všetky transfery a presuny okruhom sú zabezpečené minibusom. Zájazd zahŕňa tiež 1x miestny prelet.

Irán zájazd Stravovanie: raňajky a večere sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou.

Irán zájazdCestovné poistenie: poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. 

Zájazd do Iránu Cestovné doklady a víza: občania SR k cestovaniu do Iránu potrebujú víza. Víza Vám vybavíme za Vás. K vybaveniu víz je potrebný pas platný 6mes. po návrate a min. jedna voľná dvojstrana na nalepenie víz. Rovnako ak máte z predošlej návštevy Izraela v pase izraelskú pečiatku, v tomto prípade je potrebné dať vystaviť nový pas. K vybaveniu víz je potrebných 30dní, preto objednávanie zájazdu na poslednú chvíľu nie je vhodné. Pri vybavovaní víz menej ako 30dní pred odchodom na zájazd účtujeme poplatok navyše 39€/osoba. 

Zájazd do IránuVeľkosť skupiny na zájazde:  v skupine je približne 7 až 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.

Zájazd do IránuSprievodcovské služby: počas zájazdu je Vám k dispozícii slovensky/ česky hovoriaci sprievodca.

Zájazd do Iránu CENA ZAHŔŇA: 

 • 8x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 • letecká doprava Vie - Teh a späť
 • servisné poplatky, pobytová taxa
 • služby slovensky / česky hovoriaceho sprievodcu počas zájazdu a služby lokálneho sprievodcu v Iráne
 • transfer z letiska v Teheráne na hotel a späť
 • všetky transfery počas okruhu
 • miestny prelet Teherán - Shiraz v bussiness triede
 • polpenziu ( raňajky a večere )
 • 0,5 l vody/ os/deň
 • program a organizácia
 • Víza do Iránu.

Zájazd do Iránu GRATIS PLUS:

 • cestovné poistenie Union ( zahŕňa aj storno zájazdu zo zdravotných dôvodov )
 • transfer BA - Viedeň a späť
 • balík vstupov ( spoločne plánované vstupy, občerstvenie s čajom, perzské posedenie v Shiraze)

Zájazd do Iránu Cena nezahŕňa iba: 195€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

azerbajdzan Náročnosť ( 1-3) :  2 * fyzicky mierne náročný poznávací zájazd, ale stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov.

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
26.09.2020 - 04.10.2020 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1890 €

CENA ZAHŔŇA

 • 8x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 • Letecká doprava Vie - Teh a späť, Servisné poplatky
 • Pobytová taxa
 • Služby slovensky / česky hovoriaceho sprievodcu počas zájazdu a služby lokálneho sprievodcu v Iráne
 • Transfer z letiska v Teheráne na hotel a späť
 • Všetky transfery počas okruhu
 • Miestny prelet Teherán - Shiraz v bussiness triede
 • Polpenziu ( raňajky a večere )
 • 0,5 l vody/ os/deň
 • Program a organizácia
 • Víza do Iránu.

GRATIS PLUS:

 • Balík vstupov ( spoločne plánované vstupy, občerstvenie s čajom, perzské posedenie v Shiraze)
 • Cestovné poistenie Union ( zahŕňa storno zájazdu zo zdravotných dôvodov )
 • Transfer BA - Viedeň a späť

CENA NEZAHŔŇA

 • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 195€


Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 11

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

749 €
VIANOČNÁ MOSKVA - ČAROVNÉ VIANOČNÉ TRHY ...
4 dni/ 3 noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1089 €
DVAJA RUSKÍ VELIKÁNI - MOSKVA A PETROHRAD
6 dní/ 5nocí | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1350 €
AZERBAJDŽAN - ZÁJAZD PLNÝ PREKVAPENÍ
9 dní/ 8 nocí | Raňajky | 4*hotely
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
689 €
VÝLET DO MOSKVY NA 4 DNI
4 dni/ 3noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA