Jordánsko Fun & Energy

Užite si zájazd do Jordánska, na ktorom nebude chýbať zábava! Odlíšite sa od davu, zabudnite na stereotyp a zahoďte konvencie. Spoznajte Jordánsko cez iné chodníčky, netradičné zážitky a reálny život v dnešnom Jordánsku. Vstúpte do Petry tajným vchodom, zdolajte kaňon, ochutnajte jordánske víno a pozorujte padajúce hviezdy vo Wadi Rum. Jordánsko si užijete v pravom slova zmysle, naplno, aktívne a spoznáte jeho pravú tvár. Zájazd do Jordánska, ktorý Vás presvedčí, že poznávať sa dá aj zábavne.

Základné informácie 

 • 8 dní / 7 nocí
 • spoločný transfer z BA
 • Polpenzia / raňajky + obed, alebo večera / PLUS 2x obed navyše
 • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer  z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné, ktoré uvádzame v prípade Jordánska priamo na zmluve.
 • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
 • Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
 • Protipandemické opatrenia: žiadne, nevyžaduje sa ani očkovanie, ani PCR test

Sezóna 2024 otvorená

FIRST MOMENT ZĽAVY   do 29.02.2024 !!!

28.04.-05.05.2024 - posledné 2 voľné miesta

06.05.-13.05.2024 - posledných 6 voľných miest

20.05.-27.05.2024 - vypredané

01.06.-08.06.2024 - vypredané

10.06.-17.06.2024 - posledných 6 voľných miest

Hľadáme spoluubytovanie ( nemusíte ako 1 osoba platiť  príplatok za 1-lôžkovú izbu ) v týchto termínoch:

 

V termíne 06.05. - 13.05.2024 - 1 dámu

Jordánsko Fun & Energy zážitkovo a aktívne

Jordánsko sa dá spoznávať na 100 spôsobov, tak prečo nevybočiť z vychodených chodníčkov? Pripravili sme pre Vás program plný kontrastov, netradičné trasy a neobjavené miesta kam slovenské cestovky nechodia. Top highlighty samozrejme nechýbajú, ale aj "must see" Petru Vám podáme originálne. Dostaneme sa k nej secret vchodom a nenáročným 1,5 hod super hikingom v úžasnom prírodnom prostredí. Spoznáme starý aj nový Ammán a ak budete chcieť tak aj nočný život v ňom, kráľovské aj filmové autá, dáme si ochutnávku jordánskeho vína a aj agroturistiku v beduínskej dedine. Pestrý program, super dvaja jordánsky sprievodcovia anglicky + slovensky hovoriaci Jordánci, ktorí Vám splnia čo Vám uvidia na očiach. Zážitky zaručené. Zažijete Jordánsko, ako nikto pre Vami! O pohodlie, komfort a všetky služby je postarané, nemusíte nič riešiť, iba si užívať život v Jordánsku.

Zájazd Jordánsko Fun & Energy - pre akého cestovateľa je vhodný?

Zájazd Jordánsko Fun & Energy od Travego Tour je pre všetkých mladých a fyzicky aktívnych, ktorí uprednostnia netradičné poznávanie pred klasickou poznávačkou. Na tomto zájazde Vás nezahrnieme siahlodlhou históriou, ale ukážeme Vám reálny život a atrakcie aktívne.

 


Program zájazdu

Jordánsko Fun & Energy

1.Deň: Dobrodružstvo Jordánskom môže začať

Po stretnutí v Bratislave, spoločný odchod transferom na letisko. Prílet do Jordánska, ubytovanie a noc na hoteli. Odletové časy sa v priebehu roka menia, preto fixný program v prvý deň nemáme.

 

2.Deň: City tour v starom aj v novom Ammáne, nočný život v Ammáne

Dnes nás čaká City tour po Ammáne ako sa patrí. Na poznávačke 7 Divov Jordánska vidíme iba jeho časť, no dnes sa do neho pohrúžime viac. Ammán je metropola, ktorej atmosféru tvorí 6 miliónov obyvateľov Jordánska. Už preto je zrejmé, že jednotvárny a nudný nebude. Základnou črtou Ammánu je rozdelenie na východný a západný a tomu prislúchajúce rozdelenie na starú a novú časť. Na konci dňa si jeho obraz poskladáte ako puzzle do poznania, že Ammán je fantastické miesto plné variability, zážitkov, inakosti a kontrastov.

Deň začneme v starom Ammáne, v jeho srdci, v jeho duši, ktorú si tak obľúbime, že sa stane súčasťou aj tej našej. Citadela v Ammáne je výborné miesto pre začiatok dňa. Z Citadely máme starý Ammán ako na dlani, tento panoramatický pohľad na husto zastavané mesto si zapamätáte navždy. Nie je to však iba vyhliadka, kráčať budeme po chodníčkoch, ktoré pred nami dláždila civilizácia Asýrskej, Rímskej, či Byzantskej ríše a každá z nich nám zanechala stopy, ktorých sa môžeme dotknúť a obdivovať ich, ako napríklad Herculov chrám, ktorý sa týči na absolútnom vrcholku Ammánskej Citadely. V zástavbe domov a budov sa krásne črtá Rímske divadlo a my odchádzame z Citadely, aby sme vkročili aj do stredu Rímskeho divadla, v ktorom už v 2st. sledovalo 6000 divákov výkony antických hercov. Ammán je naozaj plný variability a kontrastov. Kým ste jednou nohou v antickom divadle, tou druhou už stojíte na ammánskom bazáre, teda suku. A to doslova. V tesnej blízkosti divadla je suk, ktorý Vás vtiahne do seba, do svojho víru a každodenného ruchu aj bez pýtania. Suk, alebo Souq je centrum diania. Tam to žije. To je pulzujúce srdce Ammánu. Nečakajte poriadok. Po žiadnej stránke. Souq vo svojej podstate musí mať neporiadok a chaos, to je mu vlastné, tým žije, dýcha. A práve tu sa aj my nadýchneme pravého ammánskeho tradičného života. Sem chodia všetci Ammánci i Jordánci. Zo starého aj  nového Ammánu, bohatí, či chudobní, všetci. Je taký ich a chodia sem radi. Uličky s rôznym tovarom, strieda zlatá ulička, uličky s farebnými tkaninami, domácimi potrebami, hydinou, či oblečením, striedajú uličky s ovocím a zeleninou, čerstvým freshom, ďatľami  a bezpochyby najlepšími orechmi na Blízkom východe. Uličkami souqu sa prekráčame k obedu do reštaurácie a nie hocijakej. Pripravte sa na seriózny Jordánsky Streed Food vo vychýrenej reštaurácii s hlbokou históriou a veľkou tradíciou. Takou, že sem chodia jesť všetci Jordánci s veľkou hrdosťou. Rodinná t radícia tejto streed food reštaurácie siaha až do palestínskej Jaffy v 19.st. a dnes majú pobočky nie len v Jordánsku, ale v Saudskej Arábii, Katare, Emirátoch, ale aj v USA. Sú proste Top, pretože ich tradičné jordánske jedlá sú Top!

Po dobrom obede potrebujeme sladký záver a my vieme kam presne Vás zoberieme. Ammánska cukráreň, kde denne stoja dlhé rady Jordáncov, aby si pochutnali na sladkej Kunafe. Ochutnáme kunafu vraj najlepšiu nie len v Ammáne, ale aj v celom Jordánsku, presne tak ako Ammánci, na ulici plnej hlúčikov rodín a priateľov, ktorí sem prichádzajú na kunafu každý deň.

Jordansko pohlad na Amman   Amman pohlad rainbow street 

Srdce starého Ammánu v nás zanecháva hlboký dojem a náš minibus nás vezie ďalej na Rainbow street, ktorá bola v 70-tych rokoch min. storočia vychýrenou nákupnou tepnou a v tej dobe v najluxusnejšej časti Ammánu. Dnes podmanivá ulička, s farebnými dáždnikmi, či košíkmi nad Vašimi hlavami, plná kaviarní, reštaurácií, turistického ruchu, čistoty a na Ammán aj nevídanej úhľadnosti. Tu si môžete vychutnať trochu voľna a arabskej kardamónovej kávy, nadýchať sa atmosféry, spomaliť a len tak rozjímať a uvedomiť si, že ste....v Ammáne. Užívajte!

Na Rainbow street nastupujeme a ide sa na krátky tour po novom Ammáne. Prichádzame akoby do iného sveta. Staré autá sa menia na luxusné, znečistené ulice sa menia na zázračne čisté, oblečenie sa mení na módne outfity, konzervatívne zahalené ženy striedajú ženy ako z časopisov, staré budovy bez okien striedajú výškové zrkadlové budovy a biznis centrá. Až taký veľký rozdiel to je. Záver dňa strávime na Bouleváre Abdali, kde nebudete veriť, že ste v tom istom Ammáne, ako pred pár hodinami.

A ak budete mať chuť, tak nočný Ammán je Váš! Zoberieme Vás mrknúť do niektorého z Ammánskych podnikov!

Jordánsko Novy Amman  Jordansko Amman novy večer

3.Deň: Jordánske kráľovské múzeum áut a dnešná beduínska dedina akú nepoznáte

Predtým ako opustíme ruch Ammánu načrieme do tajov Jordánskej kráľovskej rodiny, a to cez autá. Kráľovské automobilové múzeum nie je klasické múzeum, ale skôr kráľovská zbierka luxusných áut, motoriek, či limitovaných sérií, pričom každé z nich nesie svoj príbeh. A Vy sa o tom dočítate, alebo uvidíte dobové zábery z rôznych príležitostí. Čo je tiež zaujímavé, nachádzajú sa tu filmové autá, napr. zo Star Wars, Tron, či Rover, použitý pri natáčaní filmového hollywoodskeho sci-fi trháku Marťan. Všetky 3 sú tu aj originály! Po natáčaní filmov v Jordánsku boli venované Jordánskej kráľovskej rodine a my ich tu môžeme obdivovať!

   Amman muzeum aut  Amman muzeum aut

Popoludní zažijeme úplne iné Jordánsko ako prvé dni. Úplne iné ako idú klasické turistické trasy. Nečakajte zázrak, ale autentickosť. Beduíni sú v jordánsku pojem. Stretneme ich mnoho onedlho vo Wadi Rum. Ale ako skutočne žijú? V stanoch v púšti? Nie, tam sú iba pre nás, pre turistov. Reálne žijú kdekoľvek v Jordánsku, mimo púšte, v  dedinách, ktoré často tvorí jedna beduínska rodina, mnohí vo veľkých a luxusných domoch. Byť beduín je pôvod, príslušnosť k rodine, ktorá kedysi žila kočovným spôsobom života, dnes sú mnohí úspešní podnikatelia a kočovný život poznajú z rozprávania starých rodičov. Dedina kam Vás zoberieme nie je vybraná náhodne. V tejto našej sú hneď dve zaujímavosti. Napríklad niekdajšie jaskynné obydlie vytesané do skaly. V Jordánsku je toľko atrakcií a zaujímavostí, že niektoré miesta, ktoré by inde boli celoštátnou pamiatkou sú tu prehliadané, veď proti Petre, nie je sa čo čudovať. Druhý dôvod prečo vyberáme práve túto beduínsku dedinu, hoci na prvý pohľad netušíte že ste v beduínskej dedine, je ten, že sa ženy rozhodli podporiť svoj opustený región a zamestnanosť a vytvorili akúsi agroturistiku. V príjemnom prostredí domáce ženy varia, pečú pravý domáci jordánsky obed. A veľmi chutný. Nie je to reštaurácia, je to domáci obed na objednávku. Väčšinou tu stretáte jordánske rodiny, ale už aj zahraničné skupiny turistov. Túto dobrovoľnú aktivitu beduínskych žien podporila aj Jordánska kráľovná, ktorá bola pri otvorení workshopu a beduínky podporuje aj UNICEF. Sú to fantastické a milé osoby.

Po obede cestujeme naprieč jordánskou krajinou ďalej. Už samotná cesta je zážitok a prichádzame na miesto, ktoré voláme Little Petra. Z názvu vyplýva, že to bude niečo podobné ako slávna Petra. Noc strávime v beduínskom kempe, podobnom ako vo Wadi Rum. Čaká nás tu super večera. Toto prenocovanie sme nevybrali náhodne, je to ideálny východiskový bod pre zajtrajšie dobrodružstvo.

  Beduinska dedina jordansko  Jordansko beduinska dedina

4.Deň: Ľahká turistika do Petry tajným vchodom a pozorovanie nočnej oblohy v observatóriu v púšti Wadi Rum

 

Dnes prekvapíme Petru tajným vstupom, kadiaľ nevstupujú návštevníci. Ráno dostanete lunch box s ľahkým obedom a nás čaká asi 1,5 hod perfektná túra v úžasnom prostredí.  Z Little Petry si dáme ľahkú turistiku do Petry. Nič náročné, ale bude to stáť za to. Vezmeme Vás trasou,  ktorú nepoznajú ani všetci domáci. Žiadny komerčný vstup s fotkou „ I love Petra „ , ale tajný vchod, ktorým kráčali Nabatejci. Zrazu sa ocitáme vo vnútri Petry. A to už je zážitok sám o sebe, ktorý treba predovšetkým zažiť. Neopísateľne krásne skalné mesto. Indiana Jones, Transformers, Múmia sa vracia....a zároveň UNESCO. Novodobý div sveta. Tie skalné útvary a mesto v nich. Zážitok na celý život. Trasu vezmeme opačne, nie hlavným vstupom a naspäť, ale tajným vstupom smerom k hlavnému vchodu, ktorý keď prejdete, poviete si, že tento deň, stál skutočne za to a to ešte nekončí!

Z Petry odchádzame do Wadi Rum, ubytujeme sa v beduínskom kempe a po večeri sadáme do jeepov a ideme do púšte na pozorovanie hviezd. Neverili by ste, ako často tu padajú hviezdy, takže pripravte si želania. Aj preto je tu v púšti malé observatórium. Mnohé hviezdy a úkazy nie sú viditeľné voľným okom, preto použijeme teleskopy a užijeme si nočnú púštnu oblohu a neskutočnú atmosféru. Dokonca sa naučíme aj to, ako kedysi beduíni používali hviezdy pre navigáciu a orientáciu v púšti. Po tejto noci sa už v púšti nestratíte.

JOrdánsko Petra  Jordansko hiking do Petry
  

 

5.Deň:  Užijeme si púštne dobrodružstvo vo Wadi Rum, jeep tour, camel ride a večer ochutnávku vína!

Po raňajkách si užijeme pravé púštne dobrodružstvo. Červený piesok, granitové skaly, ruiny nabatejských stavieb, skalné nápisy a vietor vo vlasoch na korbe jeepov.  Jeep tour je naozaj zábava a okolitú krásu si užijeme aj z ťavích chrbtov počas camel ride. Wadi Rum je fascinujúce a je tu obrovské množstvo zákutí, ktoré sa Vám vryjú do pamäti a foťákov. Aj tu Vás zoberieme extra trasou, akú väčšina turistov nikdy neuvidí. Po púštnom dobrodružstve nás čaká obed ešte v púšti a vydávame sa na juh, do letoviska Aqaba. Po cheque in -e na hoteli a krátkej pauze sa presúvame busom do štvrte Ayla. Ocitnete na nepoznanie  inom mieste aj od Aqaby, aj zvyšku Jordánska. Bielo-modré sfarbenie prímorských stavieb Vám bude pripomínať Santoríni a bary a diskotéky v prístave s hudbou a drinkami Európu. My si sem prídeme dať jordánske víno. Malá ochutnávka jordánskeho vína Vám prezradí, že nie je moslimská krajina ako moslimská. Jordánci produkujú výborné víno a pravdupovediac aj ho pijú. Nočný život sa môže začať.

   Skala v pusti wadi rum v jordansku JOrdansko jeep tour

6.Deň:  Vychutnáme si dovolenkové letovisko Aqaba, Červené more, kúpanie aj šnorchlovanie

Z hotela sa odvezieme do maríny a vyrážame na plavbu po Červenom mori. Dovolenkovú plavbu si užijeme! Plavky, teplo, slnko, hudba,  kúpanie, všetko a ak ste milovníci šnorchlovania, prídete si na svoje. Všetko čo potrebujete, sa dá na lodi požičať a Vy si môžete užiť krásy podmorského sveta v Červenom mori. Na lodi si dáme aj skvelý obed. Loď nebude hociaká! Cez jej dno môžete pozorovať podmorský svet aj bez šnorchlovania!

Popoludní prichádzame späť do Aqaby. Hotel sa nachádza v rušnej mestskej časti, takže voľný čas môžete stráviť užívaním si Aqaby a podvečerného a večerného ruchu letoviska, s obchodmi, reštauráciami a nákupmi suvenírov. Ak ste to aj nevedeli tak na zájazde sa to dozviete, suveníry nakupujte v Aqabe. Prečo? Prezradíme na zájazde ako mnoho iných zaujímavostí.

Plavba lodou v Aqabe  Aqaba plavba lodou

7.Deň:  Wadi Mujib – zdoláme vodný kaňon

Dnes Vás čakajú úplne top zážitky. Jordánsko je posiate mnohými kaňonmi a ak chcete spoznať Jordánsko aj dobrodružnejšie, treba skúsiť aj jeden z vodných kaňonov. My sme Vám vybrali ten najlepší a najzábavnejší - Wadi Mujib, ktorý je jeden z najpozoruhodnejších prírodných divov Jordánska. Ale ak by sa stalo, že je z bezpečnostných alebo iných dôvodov uzatvorený, vyberieme druhý. Sú ich tu desiatky. Oblečieme si kraťasy a záchranné vesty a ideme na to. Vodný hiking cez Wadi Mujib je obrovská zábava pre mladšie ročníky a fyzicky zdatnejších starších ľudí. Nie je to vyslovene náročné, ale treba mať  fyzickú kondíciu.  Trasa začína v dolnej časť kaňonu veľmi jednoducho, s vodou po členky, či po kolená. Kaňon sa ďalej zužuje a hladina vody stúpa. Keď prechádzame do hlbšej vody, všade sú laná, neplávate, ale sa potiahnete. Prekonáte niekoľko skál za pomoci rebríkov a lán a na záver sa dostanete ku krásnemu malému vodopádu a cítite sa šťastne akoby ste zdolali Mount Everest. Tu si môžete oddýchnuť, fotografovať a obdivovať útesy. Ak si netrúfate v niektorých úsekoch, bez problémov sa môžete vrátiť späť, cesta naspäť je rovnaká. Ak to prejdete, zažijete perfektné dobrodružstvo, zábavu a cestou späť sa necháte unášať prúdom vody kedy môžete sledovať neskutočné červené skalné útesy nad Vami. Prejsť Wadi Mujib je úžasný zážitok, zábava, dokonalé fotky a perfektné spomienky. Odporúčame na 100%. Osvedčil sa vodoodolný smartfón a vodoodlná taška. Cesta tam Vám bude trvať dlhšie, pretože prostredie je tak dych berúce, že budete chcieť stále fotiť. 

     Jordansko vodny kanon  Jordansko wadi mujib kanon

Mokrí, ale so šťastným úsmevom a v eufórii, vychádzame z kaňona, prezlečieme sa a vyrážame smer Mŕtve more. Po cheque ine na hoteli odchádzame na pláž. Po náročnom dni budete radi, že toto extrémne slané more Vás nadnáša tak, že stačí že ležíte a nemusíte plávať. O ozdravných účinkoch niet pochýb. Už v jedným kúpaním získate extrémnu dávku draslíka, síry, jódu, brómu, či magnézia. Nezabudneme sa ponatierať bahnom a vychutnávať si jeho účinky. Okrem toho že  je to zábava, po umytí zostane Vaša pokožka neuveriteľne jemná. Celý večer v rezorte pri Mŕtvom mori je Váš. Večerný drink pri hudbe, prechádzka ponad pláž, slaný vzduch, no proste dovolenka.

  Jordansko mrtve more bahno  Mrtve more rezost

8.Deň: Obohatení nezabudnuteľnými zážitkami odlietame z Jordánska domov

V tento deň odlietame, tak čo dodať na záver. Tento program sme vyskladali tak, že je nám ľúto, že tam nemôžeme byť aj my. Nepresýtime Vás históriou, vybočíme z radu a ukážeme Vám inú tvár Jordánska, také dnešné, súčasné, reálne a slow travel, Jordánsko, ktoré si budete užívať každým nádychom. O tom, že Vám bude perfektne, absolútne nepochybujeme.  

Program na web stránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

 

 

Zaujímavosti Jordánsko

Jordánsko - Ammán - Jerash

Jordánsko

Čo ochutnať v Jordánsku

Na zájazde v Jordánsku cestujeme " Slow travel "

Jordánsko je jedna z krajín, ktorá si zaslúži viac ako splnený cieľ. My máme čas a Jordánsko si vychutnávame plnými dúškami. Ochutnávame nové chute jordánskej kuchyne, užívame si dostatok času pri Mŕtvom mori, kocháme sa nádherami dychberúcej Petry a poznávame biblické miesta, či rímske pamiatky. Na všetko si doprajeme pohodu, pretože Jordánsko si pozornosť rozhodne zaslúži. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

 Ostatné poznávacie zájazdy Travego Tour

Parametre zájazdu

7x ubytovanie ( 5x hotel 4* + 2x beduin.kemp | polpenzia + 2x obed navyše| Letecká doprava | Transfer BA - Viedeň a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas pobytu | Program a organizácia | Balík vstupov | Plavba po Červenom mori | Ochutnávka vína | Noc v púšti, beduínska večera a raňajky | Víza |
8 dní / 7 nocí
Pre pobyt v Jordánsku sú potrebné turistické víza. Víza zabezpečujeme pre Vás my, sú zahrnuté v cene zájazdu.
Cestovné poistenie: 5€ / os. / deň
Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air / Ryanair. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.
Slovensky hovoriaci sprievodca + lokálny sprievodca pri vybraných atrakciách, počas pobytu v Jordánsku
Hotel 4* 5nocí + beduínsky kemp 2noci - Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu. Beduínsky kemp - 2lôžkové samostatné domčeky s vlastnou kúpeľnou a wifi.
Polpenzia zahrnutá v cene zájazdu. 1.deň: Večera 2.deň: Raňajky + Obed 3.deň: Raňajky + Večera ( + Obed navyše ) 4.deň: Raňajky + Večera ( + Obed lunch box sendvičový navyše ) 5.deň: Raňajky + Obed 6.deň: Raňajky + Obed 7.deň: Raňajky + Večera 8.deň: Raňajky
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
V Jordánsku platí mena Jordánsky dinár. Na stravu miniete v priemere 15-20€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch nie je vždy možná platba kartou.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinou zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Každá skupina obdrží na zájazde Audioguide systém na odposluch sprievodcu.
Wi-fi je dostupné na hoteli aj v beduínskych kempoch
Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 10 do 20 osôb.
2-Fyzicky priemerne náročný poznávací zájazd, ale NEvhodný pre deti a osoby s pohybovými obmedzeniami. Súčasťou zájazdu je jedna túra a prechod kaňonom ( iba osoby 18+ ), ktorý vyžaduje fyzickú kondíciu. Ostatné body programu sú fyzicky nenáročné

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
28.04.2024 - 05.05.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1569 €
1339 €
06.05.2024 - 13.05.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1569 €
1439 €
20.05.2024 - 27.05.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1569 €
01.06.2024 - 08.06.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1569 €
10.06.2024 - 17.06.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1569 €
1439 €
04.09.2024 - 11.09.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1569 €
1429 €
18.09.2024 - 25.09.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1569 €
1429 €
02.10.2024 - 09.10.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1569 €
1429 €
13.10.2024 - 20.10.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1569 €
1429 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
7x ubytovanie ( 5x hotel 4* + 2x beduin.kemp )
Polpenzia ( + 2x obed navyše )

 Letecká d.  Viedeň -  Amman a späť

Transfer BA - Viedeň a späť

 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Program a organizácia

 Balík vstupov

Ochutnávka vína, Plavba loďou

Noc v púšti, beduínska večera a raňajky

Víza
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte

CENA NEZAHŔŇA

 • Cestovné poistenie: 5€ / os. / deň
 • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 209€
 • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
 • Tipy a sprepitné: 50€ / os.  (platba pred zájazdom)

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 32

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

5dní / 4nocí 4* hotel | RAŇAJKY
Hodvábnym Uzbekistanom - ...

10 dní / 9 nocí 3-4* hotel | ...
Libanon - Bejrút - Byblos

8dní / 7nocí 4* hotel | RAŇAJKY
Balkánske kvarteto

10 dní / 9 nocí 4* hotel | POLPENZIA
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT