Libanon - Bejrút - Byblos

Libanon je cestovateľská chuťovka, ktorá nemôže chýbať v zbierke Vašich cestovateľských zážitkov. Ak ste náročný, prídete si na svoje tiež. Dokonale zladený program, kvalitné služby, 4* hotely a výborní sprievodcovia Vám zabezpečia dokonalý zážitok.

Základné informácie 

  • 8 dní / 7 nocí
  • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer už z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a prepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
  • Protipandemické opatrenia: Nevyžadujú sa žiadne ( ani očkovanie, ani test )

FIRST MOMENT ZĽAVY   do 29.02.2024 !!!

13.03.2024 - 20.03.2024 - vypredané

17.04.2024 - 24.04.2024 - 1515€ / os. - posledné 2 voľné miesta

11.09.2024 - 18.09.2024 - 1499€ / os.

26.10.2024 - 02.11.2024 - 1499€ / os. 

Hľadáme spoluubytovanie ( nemusíte ako 1 osoba platiť  príplatok za 1-lôžkovú izbu ) v týchto termínoch:

 

 

Prečo cestovať do Libanonu

Cestovateľská chuťovka, ktorá obohatí Vaše vnímanie sveta, rozšíri Vaše cestovateľské obzory a zaručene Vám zabezpečí pôžitok z novo spoznanej a navštívenej krajiny.

Zájazd Libanon - Bejrút - Byblos - pre akého cestovateľa je vhodný?

Pre pokročilých cestovateľov, ktorý túžia po nevšednej a zaujímavej poznávačke plnej skvelého programu, bohatej histórie, úžasných pamiatok a prírodných krás v nepoznanom, pritom najstaršie osídlenom  svete v zastúpení Byblosu.


Program zájazdu

Libanon - Bejrút - Byblos

1.DEŇ: Prílet do Libanonu

Po stretnutí v BA, sa odvezieme spoločným transferom do Viedne a po niekoľkých hodinách cestovania prilietame do Libanonu.

  

2. DEŇ: Hlavné mesto Libanonu Bejrút – palác Beiteddine – mesto Deir Qamar

 

Po raňajkách sa presunieme do regiónu Chouf, kde navštívime úžasný palác Beiteddine, nazývaný aj „ Dom viery „. Palác bol vybudovaný na začiatku 19.st. Emirom Bechir Chehabom II., na skalnatom výbežku, dominujúcom pri údolí. Je to dokonalý príklad klasickej libanonskej architektúry tejto doby, má krásne zdobené stropy, farebné mozaikové podlahy, luxusné turecké kúpele a háremové suity v prostredí nádherne upravených záhrad, penzión, v ktorom býval aj francúzsky básnik Lamartine, fontány, či kolonády. Palác zostal Emirovým sídlom až do jeho núteného vyhnanstva v roku 1840, kedy ho Osmani použili ako vládnu rezidenciu. V roku 1934 bol vyhlásený za historickú pamiatku a začal proces obnovy. Od roku 1943 je letným sídlom prezidenta. Folklórne múzeum zaberá jedno krídlo a v zrekonštruovaných stajniach paláca je možné vidieť nádherné ukážky mozaík zo zničeného byzantského kostola a iných stavieb rovnakého obdobia. Navštívime aj mesto  Deir el Qamar, známeho svojimi palácmi, ktoré odzrkadľujú architektúru starovekého libanonského štýlu. Toto mesto ktoré v preklade znamená „ Mesačný kláštor“ je hlavným mestom provincie Mount Libanon. V tomto meste existovali pred rokom 1860 všetky náboženské vierovyznania, nájdete tu mešitu, synagógu a mnoho kresťanských kostolov. Najdôležitejším miestom v Deir el Qamar je Saydet El Talle, prekladaný ako Panna Mária z vrchu, moronijský kostol, ktorého dejiny siahajú až do 15 st.. Po obednej prestávke sa vyberieme do hlavného mesta Libanonu a spoznáme Bejrút. Vedeli ste, že Bejrút je sídlom prvej právnickej fakulty na svete? Jej dejiny siahajú až do fenického obdobia. Navštívime Národné múzeum a hlavné múzeum archeológie v Libanone. Múzeum má zbierky v celkovom počte okolo 100tis. predmetov, z ktorých väčšinu tvoria starožitnosti a stredoveké nálezy z vykopávok. Vystavených je okolo 1300 artefaktov z obdobia od praveku až po stredovek. V Bejrúte rozhodne nevynecháme Pigeon Rock a urobíme si foto pauzu na pobreží pri týchto úžasných skalnatých formáciách. V centre mesta Vás čaká ešte dnes mnoho zaujímavostí. Okrem rímskych ruín, mnohých mešít a kostolov uvidíte aj budovu Národného Parlamentu, navštívite Katedrálu Sv. Juraja, mešitu Mohammad Al Amin, ruiny komplexu rímskych kúpeľov, Le Place d´Etoile, ikonické námestie, ktoré je symbolom Bejrútu, Hodinovú vežu, Bejrútsky dóm a mnohé iné. Po prehliadke Bejrútu sa vraciame na hotel.

 

   

3.DEŇ: Mestečko Bsharre – Cédrový les – údolie Quadisha

 

Po raňajkách sa vydávame smer sever. Krátku pauzu si urobíme v Bsharre, ktoré je rodiskom známeho libanonského autora, poeta a maliara Khalil Gibrana, kde navštívime aj jeho múzeum. Prejdeme sa Cédrovým lesom, ktorý zostal z kedysi obrovského cédrového lesa Libanonu, o ktorom sa hovorí už v Starom zákone. Po obednej prestávke navštívime údolie Qadisha, ktoré je jedným z najhlbších a najkrajších údolí v Libanone. Dnom tejto rokliny pod strmými stenami preteká rieka Qadisha, ktorá pramení v úpätí cédrového lesa. Práve tu v tomto údolí sa nachádzajú jedny z najstarších  ranokresťanských kláštorných osád na svete. V strmých stenách sú zastrčené kaplnky, jaskyne a pustovne, z ktorých mnohé sú pomaľované freskami z 12.-13st.! Dnes nás čaká ešte jedna zaujímavá vec - návšteva kláštora Mar Antonios Qozhaya, kde sa nachádza najstaršia tlačiareň v arabskom svete. Po dni plnom zaujímavostí sa vraciame späť na hotel, noc v hoteli.

 

 

4.DEŇ: Sidon - kráľovná morí Sour – Maghdouche s nádherným výhľadom

 

Dnes sa vydáme pre zmenu na juh. Navštívime Sidon ( Saida ), čo znamená „ rybolov“. Sidon bol tretím veľkým fenickým mestským štátom, ktorý ako námorná veľmoc súperil s Byblosom a Tyre. Mesto dobili križiaci po slávnej 47-dňovej vojne a o 70 rokov neskôr ho opäť dobil Saladin. Severný prístav mesta zdobí Hrad mora, postavený na ostrovčeku pri ústí prístavu začiatkom 13.st križiackymi rytiermi sv. Jána z Jeruzalemskej nemocnice. Navštívime aj Khan al-Saboun, Khan el- Franj , osmanskú karavansérukrásny palác Debbane. Popoludní navštívime kráľovnú morí, áno, takto prezývali staré fenické mesto Sour, ostrovné mestečko nevídanej nádhery. Kráľovná morí zbohatla na svojich ďalekosiahlych kolóniách a purpurových textíliách, ale pritiahla pozornosť dobyvateľov a medzi nimi aj babylonského kráľa Nabuchodnezdara a Alexandra Veľkého. Navštívime tu významné archeologické nálezisko Al – Bass a uvidíme okrem iného aj najväčší hipodróm, aký sa kedy objavil.  Prejdeme do Maghdouche, mesta veľkej sochy Svätej Márie. Príbeh hovorí, že tu v jaskyni s výhľadom na more čakala Mária, aby hľadala Ježiša a jeho nasledovníkov. Dnes budete mať z tohto miesta nádherný výhľad na celé okolie.

 

5. DEŇ: Údolie  Baalbeck – vinárstvo Rayak  - mestečko Anjar

 

Dnes sa presunieme do údolia Beqaa. Navštívime Baalbeck, najväčší rímsky poklad Libanonu, ktorý by sa dal zaradiť medzi divy sveta. Najväčšie a najušľachtilejšie rímske chrámy, aké boli postavené, patria medzi najzachovalejšie. Ich monumentálne rozmery týčiace sa vysoko nad planinou Beqaa hlásali silu a bohatstvo rímskeho cisárstva. Bohovia, ktorých tu uctievali, triáda Jupitera, Venuše a Merkúra, boli aplikované na domáce božstvá Hadada, Atargatis a mladého mužského boha plodnosti.  Popoludní sa odreagujeme v malom vinárstve Rayak. V roku 1914 rodina Maalouf utiekla v čase  1.svet vojny z Mount Libanonu do mesta Rayak v údolí Beqaa. Jedinečná klíma a prostredie regiónu poskytli ich vínu nečakané bohatstvo chutí, vôní a bohatých farieb. Pokračujeme v návšteve Anjaru, založeného kalifom Validom I. na začiatku 8.st, ktoré je jediné umajjovské miesto v Libanone. Ruiny odhaľujú jeho pravidelný pôdorys, pripomínajú palácové mestá staroveku a sú jedinečným svedectvom plánovania mesta za Umajjovcov.

 

6. DEŇ: Jaskyňa Jeita  - panoramatický výhľad a Harissa – Byblos najstaršie mesto na svete

 

Dnes nás čaká opäť ďalší skvelý deň. Hneď ráno sa vydáme na sever k jaskyni Jeita. Jaskyne boli objavené v roku 1863 a otvorené v roku 1958. So svojimi fantastickými formáciami sa stali medzinárodne známymi pre veľkolepé a niekedy až strašidelné skrútenia stalaktitov a stalagmitov, kamenných závesov a stĺpov. Jaskyne sú na dvoch úrovniach. Dolné jaskyne sú navštevované loďou po podzemnom jazere dlhom niekoľko metrov, zatiaľ čo suchú hornú galériu možno vidieť peši. V lete je možné navštíviť hornú aj dolnú galériu a užívať si osviežujúci chlad, spodná časť je niekedy pre vysokú hladinu vody zatvorená.  Po návšteve jaskyne pokračujeme návštevou Harissy, „ Panny Libanonskej „ obrovskej sochy s výhľadom na záliv Jounieh Ere. Panoramatický výhľad Vám prinesie zaručený zážitok. Popoludní sa vydáme do slávneho Byblosu, najstaršieho nepretržite obývaného mesta na svete!, ktoré je neustále živé a obývané už  7000 rokov! Súčasný názov mesta pochádza z gréckeho slova pre „ papyrus“ papier, pretože Byblos bol nie len hlavným obchodným centrom a výrobcom papyrusu, ale aj mestom, kde fenický učenci vytvorili prvú abecedu sveta! Kedysi malý prístav, bol prosperujúcim obchodným centrom, odkiaľ sa v staroveku vyvážal libanonský céder do celého regiónu. Byblos má rozsiahle archeologické ruiny, ktoré boli zaradené na zoznam UNESCO, siahajú od chatrčí z doby kamennej až po rímske divadlo, perzskú pevnosť, impozantný križiacky hrad aj rímsky amfiteáter. Dnes ešte navštívime aj kostol Sv. Jána Krstiteľa, objavíme starý trh aj stredoveké hradby. Ubytovanie a noc v Byblose.

 

7. DEŇ: Kláštor Balamand – Tripolis – Anfeh – Sv. Šarbel 

 

Hneď zrána sa vydáme cestou na sever, kde navštívime kláštor Balamand, ktorý pôvodne založili cisterciánsky mnísi. Navštívime Tripolis, hlavné mesto severu a druhé najväčšie mesto Libanonu. Tripolis bol centrom fenickej konfederácie, ktorá zahŕňala Týr, Sidon a Arados a odtiaľ pochádza jeho názov, ktorý v preklade znamená Trojmesto. Navštívime pevnosť Saint Gilles ( Sinjil ), vybudovanej v 12 st. pred K. Pevnosť bola neskôr prestavaná Mamlukmi a Osmanmi. V Tripolise je stále zachovaných niekoľko Musových pamiatok, ako ak Veľká mešita, mešita Taynal ( postavená s použitím prvkov križiackych pamiatok ), nachádza sa tu karavanséra, bazár, či hammam. Čas strávime určite aj na starom bazáre a prejdeme sa spletitými  starobylými uličkami - uličkou korenia, krajčírov, či zlata. Popoludní pokračujeme do Anfehu, krásneho prímorského rybárskeho mestečka, plného starobylých kostolíkov, jaskýň a známeho hlavne výrobou soli. Popri desaťročiach starých slaných močiarov, starovekých ruín a kultúrnych artefaktov tu existuje endemický prírodný ekosystém. Pokračujeme ďalej a navštívime kláštor Sv. Šarbela. Po prehliadke múzea sa vraciame na hotel, noc na hoteli v Byblose.

 

8.DEŇ: Odlet z Libanonu

Posledné hodiny v Libanone, odlet z Bejrútu, prílet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.

 

 

Program na web stránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

Zaujímavosti  Libanon

Prečítajte si články našeho blogu:

Cédrový les v Libanone

Libanon - po stopách Sv- Šarbela

To najkrajšie z Libanonu

Libanon

Čo má spoločné Libanon s Francúzskom?

Na zájazde naprieč Libanonom " Slow travel "

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

 ĎALŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY TRAVEGO TOUR

Parametre zájazdu

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd: 7x ubytovanie v 4* hoteloch | Raňajky | Letecká doprava Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Transfer BA - letisko a späť | Pobytová taxa | Služby SK/ CZ sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruhu | Program a organizácia | Balík vstupov
8 dní / 7 nocí
Pas platný 6 mesiacov po návrate. V pase nemôže byť pečiatka z návštevy Izraela. V tom prípade odporúčame dať si vystaviť druhý pas. V ostatnom čase ale Izrael už pečiatky do pasu nedáva, preto si pas najskôr skontrolujte, pretože výmena pasu nemusí byť v tom prípade nutná.
Cestovné poistenie 6,50€ / os. / deň
Transfer z BA na letisko a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Viedeň- Bejrút a späť s jedným prestupom. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.
Slovensky hovoriaci sprievodca počas celého zájazdu + miestny sprievodca počas pobytu v Iráne
Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed / večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Libanon je vychýrený pre svoju vynikajúcu kuchyňu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete minimum výdavkom, raňajk sú zahrnuté v cene zájazdu. Zvyšné výdavky tvoria iba strava a suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou, nie však všade, preto odporúčame mať pri sebe aj hotovosť.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
13.03.2024 - 20.03.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1889 €
17.04.2024 - 24.04.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1889 €
1515 €
11.09.2024 - 18.09.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1889 €
1499 €
26.10.2024 - 02.11.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1889 €
1499 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
7x ubytovanie  v 4* hoteloch
Raňajky
 Letecká d. VIE- Bejrút - VIE
 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - Viedeň a späť 
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Služby miestneho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík vstupov

CENA NEZAHŔŇA

  • Cestovné poistenie 6,50€ / os. / deň
  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 229€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
  • Tipy a sprepitné: 40€ / os. (platba priamo na zájazde)

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT