Tisíc chutí Arménska a Gruzínska

1000 chutí Arménska a Gruzínska – to je ochutnávka najlepších skvostov Arménska a Gruzínska – fascinujúca príroda, skvostné arménske i gruzínske pamiatky, história, jedinečný pravý arménsky koňak, lahodné gruzínske vína a miestne špeciality, relax v gruzínskych kúpeľoch, skvelí lokálni sprievodcovia z Arménska a Gruzínska a 4* hotely! Poznávací zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska ulahodí všetkým Vašim zmyslom!

Základné informácie 

  • 8 dní / 7 nocí vrátane letu, ak vychádza v danom termíne zájazdu nočný let
  • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše 
  • Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
  • Protipandemické opatrenia: žiadne, vstup voľný, žiadne očkovanie, žiadne testy

 

 

V termíne 08.05. - 15.05.2024 - 1 pána

V termíne 22.05. - 29.05.2024 - 1 dámu

V termíne 12.06. - 19.06.2024 - 1 pána

Prečo cestovať do Arménska a Gruzínska

Cestovateľská ochutnávka, ktorá ulahodí všetkým Vašim zmyslom. Vychutnáte si tie najlepšie miestne špeciality, dotknete sa ranej kresťanskej histórie a kultúry, pocestujete naprieč fascinujúcou krajinou, pocítite prirodzenosť východných kultúr a započúvate sa do rytmov arménskej a gruzínskej temperamentnej hudby.

Zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska - pre akého cestovateľa je vhodný?

Pre labužníkov života, ktorí chcú zažiť viac, rozvibrovať svoje zmysly, zastaviť sa v čase a plnými dúškami si vychutnávať okamih prítomnosti. Zájazd je fyzicky nenáročný, všetky presuny riešime minibusom, minimum peších presunov, bohatý a rozmanitý program, v ktorom si nájde každý niečo pre seba a hlavne neskutočne dobrá gruzínska a arménska strava, ma ktorej si pochutí každý labužník.


Program zájazdu

Tisíc chutí Arménska a Gruzínska

1.Deň: Začína sa cesta po Gruzínsku  za pohladením duše a všetkých našich zmyslov

Náš prvý deň sa závisí od času príletu. Väčšinou prilietame neskoro večer. Ak sa nám pošťastí a máme prílet skôr, stihneme aj čo - to pozrieť v Kutaisi. Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom nás čaká spoločný transfer na letisko, odlet z Viedne do gruzínskeho Kutaisi.  Po prílete si odskočíme do zmenárne, aby sme si mohli zameniť Gruzínske lari. Ak priletíme skôr, prvý dotyk so zakaukazským Gruzínskom pocítime na výbornom obede v typickej gruzínskej reštaurácii a posilnení a oddýchnutí po ceste navštívime prvú pamiatku, katedrálu Bagrati  ( UNESCO) z 11.st.,  postavenou pri príležitosti zjednotenia Gruzínska Bagratim III.  Ubytovanie a noc v hoteli.

   katedrála Bagrati v Kutaisi

 

2. Deň: Dnes nás čaká hneď niekoľko gruzínskych top atrakcií, Stalinove múzeum, skalné mesto Uplisciche a Gruzínska vojenská cesta

Po raňajkách odchádzame prebádať Gruzínsko a začneme s Gori. Zaujímavá tu bude  návšteva Stalinovho múzea, kde budeme môcť vidieť aj jeho rodný dom, množstvo osobných predmetov, historických faktov  a zážitkom bude aj vstúpiť do Stalinovho súkromného vagóna a predstaviť si ako ním kedysi cestovával Stalin do Gruzínska. Čerešničkou na torte dnešného dňa je jedinečné Uplisciche,  starobylé jaskynné mesto, kde sú vytesané v skalách rôzne malé chrámy, domy, či celé uličky. Z vrchu skál sa nám naskytne krásny a vskutku nezabudnuteľný pohľad na nádhernú prírodnú scenériu zo skál a rovnako aj na okolitú krajinu. Z Uplisciche pokračujeme hlboko do Kaukazských hôr, do Gudauri. Pocestujeme jednou z najkrajších horských ciest na svete, cestou ktorá píše históriu – Gruzínskou vojenskou cestou. Cesta s bohatou históriou, ktorá sa používa už od Antiky, bola zrekonštruovaná v 18.st  P. Potemkinom. Gruzínska vojenská cesta nám dnes prinesie prenádherné horské scenérie, množstvo nádherných výhľadov. Prvú zastávku máme pri Zhinvali, vodnej nádrži známej aj ako Jazero na gruzínskej vojenskej ceste. Priehrada bola postavená v 80-tych rokoch min. st. Sovietskym zväzom, dnes je to nádherné miesto pre naše oči aj foťáky. Po príchode do Gudauri nás čaká ubytovanie a noc v hoteli.

 

GRUZÍNSKO UPLISCKHE  

3. Deň: Dnes zažijeme jazdu Jeepmi, užijeme si dobrodružstvo, Kaukaz a večer na záver dňa sa zrelaxujeme v úžasných sírnych kúpeľoch

Po prebudení v kaukazskom Kazbeki nás čaká skvelý deň, priamo vo Veľkom Kaukaze, v pohorí  Kazbeki. Kazbeki je v skutočnosti vyhasnutá sopka, jeden z vrchov Veľkého Kaukazu, za ktorým sa už rozlieha Rusko.  Horské prostredie nás úplne nadchne, ale nás toho stále veľa čaká. Zastavíme sa pri krásnej vyhliadke na Kazbeki, pri pamätníku ruského a gruzínskeho priateľstva z roku 1983. Pamätník leží presne na mieste nádherného výhľadu na Údolie diabla v kaukazských horách.  Minibus na čas vymeníme za Jeepy, ktoré nás už budú očakávať a dobrodružnou jazdou sa vyvezieme k jednému z najväčších symbolov Gruzínska a Kaukazu – kostolíku Najsvätejšej trojice v Gergeti , ktorý leží vo výške 2170m.n.m a v pozadí ktorého sa rozprestiera monumentálne pohorie Kazbeki, jeden z vrcholov Veľkého Kaukazu. Kostol bol postavený v 14.st Od kostola sa nám naskytne ďalší impozantný výhľad na celé údolie a pohorie Kazbegi s výškou 5047m.n.m. Cestou do Tbilisi sa zastavíme pri kláštore Svetiskoveli a pokračujeme do Tbilisi, kde strávime noc. Ešte predtým si ale užijeme relax a vychutnáme si tradičné sírne kúpele v blahodarnej termálnej vode bohatej na síru.    

  

 

4. Deň: Dnes máme rande s novým mestom, spoznáme gruzínske Tbilisi, pozrieme si panoramatické výhľady z lanovky, ochutnáme známe gruzínske vína a večer prežijeme s gruzínskym vínom, hudbou a tancom a hlavne skvelým jedlom

Dnes nás čaká prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Gruzínska - Tbilisi, ktoré je plné kultúrnych a  historických pamiatok.  Uvidíme rôzne architektonické skvosty, ako Gruzínske národné múzeum, Operné a baletné divadlo, či Múzeum moderného umenia Zuraba Cereteliho, ktorého už poznáte ak ste s nami boli už v Moskve. Navštívime nádhernú katedrálu Sameba, ktorá nás privíta podmanivou vstupnou záhradou. Sameba – Katedrála najsvätejšej trojice je najväčšou katedrálou v Gruzínsku a so svojou výškou 101m vynímajúc sa na jednom z kopcovitých výbežkov ponad Tbilisi vytvára dojem monumentálnosti a obrovskej posvätnosti nie len pre obyvateľov Tbilisi, ale aj pre nás.  Uvidíme aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov, palác v ktorom bola po revolúcii v Rusku, podpísaná v roku 1918 nezávislosť Gruzínska  a v ktorom v 30-tych rokoch 20.st.  žila aj Stalinova matka. Uvidíme tiež majestátnu budovu Parlamentu,  Prejdeme sa novým Mostom mieru, ktorý je postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10tis. led svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi Top 13 nezvyčajných mostov sveta.  Zážitkom bude určite aj návšteva  Pevnosti Narikala, kam sa vyvezieme lanovkou a vychutnáme si krásny pohľad na Tbilisi, ale aj  Anchiskhati bazilika, či Sioni katedrála, jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíme v miestnej vinárni na ochutnávke skvelého gruzínskeho vína, kde dodnes ponúkajú aj vína, ktoré tak rád obľuboval rodák z Gruzínska Stalin.  Vo večerných hodinách nás ešte čaká skvelý program – famózny gruzínsky večer, s výborným jedlom, tradičným folklórom, hudbou, ba i tancom!

   GRUZÍNSKY VEČER

 

5.Deň: Dnes aj cesta je cieľ. Poteší naše oči dych berúcou prírodou a fascinujúcou gruzínskou a arménskou krajinou.

Po raňajkách nás čaká cesta ku gruzínsko-arménskej hranici.  Hraničný prechod prejdeme s našim slovenským sprievodcom peši, preukážeme sa pasmi a na arménskej strane sa stretneme s našimi novými priateľmi, arménskou sprievodkyňou a novým vodičom. Cesta naprieč  fascinujúcou arménskou krajinou je plná úžasných historických pamiatok.  Pocestujeme k prvému skvostu Arménska -  jazeru Sevan, ktoré je najväčšie jazero na Kaukaze, ležiace vo výške 1900m.n.m, skutočná perla tejto horskej krajiny.  Nazrieme aj do priľahlého kláštora Sevanavank, zvyšnú asi hodinku cesty nám spríjemní naša arménska sprievodkyňa zaujímavým rozprávaním a my prichádzame hlavného mesta Arménska - Jerevanu. Po príchode sa ubytujeme, noc v hoteli.

ARMENSKO SEVAN ARMENSKO

 

6. Deň: Dnes potešíme svoje oči nádhernými farbami arménskych kobercov a naučíme sa ako sa pečie pravý arménsky lavaš a ochutnáme pravý arménsky koňak Ararat

Dnešný deň začína ochutnávkou! Dnes si doprajeme ochutnávku pýchy Arménska – brandy ARARAT.  Prehliadneme si múzeum výroby, pamätné sudy, možno nás dojme Sud mieru, ktorý je pripravený už takmer 30 rokov, aby sa otvoril keď Arménsko a Azerbajdžan uzatvoria večný mier, Sud, z ktorého sa nalievalo Putinovi, či mnohým iným prezidentom. Ararat samozrejme ochutnáme a kto bude chcieť originálny suvenír, môže si aj v podnikovej predajni zakúpiť. Pokračujeme ku  kláštoru Geghard (UNESCO) zo 4.st., ktorého väčšina kaplniek je vytesaných do skaly. Pôvodným názvom bol Jaskynný kláštor, no zaužíval sa názov Kláštor oštepov – Geghardavank – pretože práve v tomto kláštore bola ukrývaná časť oštepu, ktorou bol prebodnutý Ježiš Kristus na kríži a ktorý sem vraj priniesol a ukryl apoštol Judáš. Dnes sa oštep kópie nachádza v kláštore Ečmiadzin, ktorý spolu uvidíme. Dnes tiež uvidíme ako sa pečie typický arménsky chlieb lavaš a pochutíme si tu na výbornom arménskom obede. Popoludní nás čaká ešte jedna zaujímavosť. Svoje oči potešíme v nádhernom múzeu arménskych kobercov, kde sa naučíme ako sa tieto prekrásne skvosty dodnes ručne vyrábajú.

ARMENSKO VECER

7.Deň:  A je to tu. Bájna hora Ararat ako na dlani. Pohľad do diaľky s myšlienkami na Noemovu archu zapijeme v neďalekej vinárni ochutnávkou arménskeho vína. Spoznáme vinárstvo nie len dnešné, ale aj to spred niekoľkých tisíc rokov, v najstaršej vínnej pivnici na svete.

Po raňajkách začneme deň výletom naprieč údolím Ararat ku kláštoru Khor Virap, ktorého história je spätá s prijatím kresťanstva v Arménsku. Nám ponúkne nie len dotyk s históriou raného kresťanstva, ale aj jedinečný a nezabudnuteľný výhľad na bájnu horu Ararat, na ktorú sa zahľadíme v nemom úžase. Po tom čo si dosýta vychutnáme tieto krásne okamihy,  navštívime známy vinársky región Areni, kde si na ochutnávke vychutnáme miestne výborné vína. Rozhodne tu navštívite aj svetoznámu jaskyňu - pivnicu, v ktorej boli počas výkopu nájdené najstaršia topánka a vinárstvo na svete, datované do roku 5500pnl! Po zážitku z vinárne prejdeme k ďalšiemu skvostu - majstrovskému dielu stredovekej arménskej architektúry – Kláštoru Noravank, obklopeného navôkol unikátnymi červenými útesmi, ktoré dotvárajú nádherný kolorit arménskej krajiny. Po prehliadke návrat na hotel, noc v hoteli.

Armensko Ararat ARMENSKO NORAVANK

8. Deň: Pulzujúca arménska metropola Jerevan rozprúdi naše žily, no potešíme aj svoju dušu, priamo v kolíske kresťanstva, pri relikvii kópie, ktorou bol prebodnutý Ježiš Kristus, zadržíme snáď aj dych a pohrúžime sa do svojich myšlienok.

Po raňajkách sa pozrieme k pamätníku Genocídy v Jerevane a pripomeniem si obete arménskej genocídy. Následne sa pustíme do spoznávania Jerevanu, ktorého symbolom je unikátny Park víťazstva, z ktorého vyšlapeme cez Kaskádu – monumentálnym a gigantickým schodiskom, obklopeným nádhernými záhradami  a unikátnymi sochami svetoznámych sochárov na vyhliadku na celý Jerevan a Horu Ararat.  Z vyhliadky sa prejdeme hlavnou ulicou mesta, uvidíme budovu Opery a Baletu, a pozrieme si aj  fascinujúce Námestie Republiky, ktoré je právom označované za  srdce a pýchu Jerevanu, oválne námestie s hudobnou fontánou, obklopené piatimi monumentálnymi historickými budovami v neoklasitistickom štýle. Z centra Jerevanu budeme pokračovať k duchovnému centru Arménskej apoštolickej cirkvi, k jednému z najstarších kostolov na svete, ku kolíske kresťanstva - Katedrále Ečmiazin, ktorej základy boli postavené už v 3st. pnl. Celá oblasť je zapísaná na zozname UNESCO, nazývaná aj arménskym Vatikánom - jedno z najposvätnejších miest Arménska, pretože ukrýva veľmi vzácnu relikviu - časť kópie, ktorou bol vraj Kristus prebodnutý na kríži rímskym vojakom a my ju spoločne uvidíme! Po prehliadke nás čaká odchod na letisko a odlet domov.

ARMENSKO JEREVAN ARMENSKO ARARAT

 

Program na web stránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

Zaujímavosti z Arménska a Gruzínska

Prečítajte si články našeho blogu o Arménsku.

Festival vody Vardavar - oblievaška po Arménsky

Juta v Gruzínskom Kaukaze 

Sírne kúpele v Tbilisi.

Na zájazde naprieč Arménskom a Gruzínskom cestujeme " Slow travel "

Dotkneme sa kultúry a tradícií cez arménsky a gruzínsky folklór, lahodné jedlá, vína a fascinujúcu históriu. Vychutnáme si tieto kaukazské krajiny všetkými zmyslami, plnohodnotne a v skvelej atmosfére. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

 ĎALŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY TRAVEGO TOUR

 

Parametre zájazdu

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd: 7x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch | Letecká doprava | Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Transfer BA - letisko a späť | Pobytová taxa | Služby SK/CZ sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruhu | Program a organizácia | Balík vstupov a ochutnávky | Gruzínsky večer s večerou | Sírne kúpele |Jeep Tour |
8 dní/ 7 nocí
Občania SR k cestovaniu do Gruzínska a Arménska potrebujú cestovný pas SR, platný 6mes. po návrate z krajiny.
Cestovné poistenie 5€ / os. / deň
Transfer z BA na letisko a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Leteckú dopravu zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina, nie je zahrnutá miestenka.
Slovensky hovoriaci sprievodca
Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Raňajky. Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky spoločné vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
V Gruzínsku platí mena Gruzínske lary, v Arménsku Arménsky dram. Na stravu miniete v priemere 10€ -15 € na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
27.03.2024 - 03.04.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1669 €
10.04.2024 - 17.04.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1589 €
01.05.2024 - 08.05.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1699 €
1589 €
08.05.2024 - 15.05.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1589 €
1589 €
22.05.2024 - 29.05.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1669 €
12.06.2024 - 19.06.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1669 €
1589 €
03.07.2024 - 10.07.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1589 €
1589 €
21.08.2024 - 28.08.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1589 €
1589 €
11.09.2024 - 18.09.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1669 €
1539 €
25.09.2024 - 02.10.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1569 €
1539 €
09.10.2024 - 16.10.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1589 €
1429 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
7x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 Letecká d.  VIE - Kutaisi, Jerevan - Viedeň
 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - Viedeň a späť 
 Pobytová taxa
 Služby slov. spriev. počas celého zájazdu
 Služby miestnych sprievodcov
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík vstupov a  ochutnávky
 Gruzínsky večer s večerou

CENA NEZAHŔŇA


Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 28

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

To najkrajšie z Uzbekistanu

9dní / 8nocí 3-4* hotel | POLPENZIA
Irán- Perzská chuť Orientu

10dní / 9nocí 3*-4* hotel
Azerbajdžan - Zájazd plný ...

8dní / 7nocí 4* hotel | POLPENZIA
India - pestrofarebný unikát

10 dní / 9 nocí 3-4* hotel | RAŇAJKY
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT