9 pokladov Saudskej Arábie

Zájazd do Saudskej Arábie bol dlhé roky iba sen cestovateľov, no dnes je už realitou. Saudská Arábia otvorila svoje brány pre turistov iba v roku 2020. Vychutnajte si túto unikátnu krajinu, spoznajte s nami na zájazde Saudskú Arábiu a jej odlišnosti. Fascinujúci zájazd do Saudskej Arábie Vám zaručene prinesie spomienky a zážitky, na ktoré nezabudnete.

Odkryte s nami dlhročne skrývaný poklad zvaný Saudská Arábia. Púštne duny, skalnaté útesy, dobrodružné jeep tour, či famózna moderná promenáda v Džiddah. Saudská Arábia je zájazd pre náročných, ktorí sú zvedaví spoznať Saudskú Arábiu, kde ani zďaleka nenájdete davy turistov. Spoznajte Saudskú Arábiu ešte teraz - autentickú, svojskú, nezmenenú masovým turizmom.


Program zájazdu

9 pokladov Saudskej Arábie

 

Základné informácie 

  • Trvanie zájazdu do Saudskej Arábie: 9 dní / 8 nocí
  • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov. Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer už z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • V cene zájazdu sú raňajky
  • Spôsob platby zájazdu: záloha 20% ( do 31.3.2024, potom 30% )ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
  • Protipandemické opatrenia: žiadne, vstup voľný, žiadne očkovanie, žiadne testy 

Saudskú Arábiu pripravujeme dlhodobo, preto odporúčame objednávať v čo najväčšom predstihu. Aby sme Vás inšpirovali ku skorému nákupu, ktorý pre nás znamená lepšie a kvalitnejšie zabezpečenie služieb, ponúkame Vám vopred vývoj cien a zliav:

 

 

Februárová cena - 3385€ ( skorým objednaním ušetríte 205€ ) do 29.02.2024

Marcová cena - 3395€ ( skorým objednaním ušetríte 195€ ) do 31.03.2024

Od 1.4.2024 - 3590€ - objednajte si radšej v predstihu, do marca stačí záloha 20%

Saudskú Arábiu pripravuje spolu s arabskými partnermi, lokálnym sprievodcom a našim skúseným slovenským sprievodcom, ktorý Saudskú Arábiu pozná. Neváhajte a pridajte sa k nám.

Max počet v skupine: 15osôb

Hľadáme spoluubytovanie ( nemusíte ako 1 osoba platiť  príplatok za 1-lôžkovú izbu ) v týchto termínoch:

V termíne 04.11. - 12.11.2024 - 1 dámu a 1 pána

1.Deň: Prílet do Saudskej Arábie

Stretneme sa v Bratislave a spoločným transferom odchádzame na letisko. Prílet do Saudskej Arábie.

2.deň: Jeddach ( Džidda )

Prvú noc v Saudskej Arábii máme za sebou a dnes nás čaká začiatok dobrodružstva v Saudskej Džidde. Vitajte Džidda, čo v preklade znamená stará mama. Tomuto menu vďačí mesto pre vieru, že práve tu bola vraj pochovaná Eva. Džidda ležiaca na brehu Červeného mora je obchodným srdcom Saudskej Arábie, prístavom a mestom s prímorskou atmosférou, kde môžeme pozdĺž úžasnej promenády Cornich obdivovať rôzne sochy slávnych umelcov ako Miró, Baldaccini či Moore. Určite zavítame do starej štvrte mesta, zvanej Al Balad, ktorá je zapísaná na zozname Svetového dedičstva UNESCO vďaka starým osmanským domom, ktoré vyrástli na korálových útesoch. Jedným z takých domov je Nassif, ktorý bol zrekonštruovaný a dnes slúži ako múzeum. Prejdeme sa starým mestom, kde domy zdobia farebné drevené okenice, nádherne vyrezávané dvere, ornamenty či geometrické tvary tak typické pre islamskú výzdobu. V Džidde navštívime aj Al Alawi Souq - trh, ktorý sa vinie starými štvrťami a kde uvidíte úžasné orientálne produkty ako kadidlá, šperky, orientálne látky a šatky, rôzne druhy kávy, ale aj korenín. V Džidde si nenecháme ujsť famózny rybí trh pri Červenom mori, uvidíme denné a čerstvé úlovky s tisíckami rôznych farieb a rýb a morských plodov od výmyslu sveta.

Džidda v Saudskej Arábii  Saudská Arábia , Jeddah fontána kráľa

3.Deň: Džidda – Medina

Dnešný deň sa nesie v znamení  mesta Medina - druhého najposvätnejšieho miesta pre Islam vôbec a miesto hrobu proroka Mohameda. Úplnou dominantou mesta je Prorokova mešita s hrobom Mohameda, avšak na toto posvätné miesto, ktoré je kolískou Islamu, môžu vkročiť iba moslimovia. Atmosféru tohto mesta, ktoré písalo dejiny, pocítime určite. Navštívime aj prvé a najväčšie múzeum, ktoré sa špecializuje na históriu Mediny a jej hlboké dedičstvo. Zobrazuje veľkú zbierku ručne vyrobených modelov, medzi ktorými uvidíme dominanty mesta. Súčasťou Mediny je aj mešita Quba, najstaršia mešita v Saudskej Arábii, ktorá bola spočiatku postavená 6 kilometrov od Mediny v dedine Quba no dnes je jej súčasťou. Podľa tradície jej základné kamene položil Prorok Mohamed počas svojej cesty z Mekky do Mediny kým mešitu dokončili jeho spoločníci. Práve tu sa vraj 14 dní modlil za príchod Alaha do Mediny. Dnes uvidíme aj horu Uhud - historicky významné miesto moslimov, kde sa konala v 7.st. slávna bitka pri Uhude, medzi Medinou a Mekkou.

Saudská Arábia Medina   Mešita Quba v Saudskej Arábii

4.Deň: Al Ula - Saudská Petra

Po raňajkách sa vydáme na cestu do Al Ula. Ak ste boli v Jordánskej Petre, tak môžete tušiť čo Vás v Al Ula čaká. Al Ula je druhá najvýznamnejšia nabatejská pamiatka po Petre, no iná, oveľa rozľahlejšia. Čakajú nás fascinujúce pohľady na unikátne prírodné scenérie a skalné útvary vymodelované dobovými architektami a umelcami do mesta, ktoré písalo históriu. Al Ula sa rozrastala  vo vyššej časti údolia a v čase svojho  najväčšieho rozvoja mala viac ako 1 000 domov, ktoré boli postavené jeden vedľa jedného tak, aby vytvoril ochranný múr okolo mesta na obranu obyvateľstva. Al Ula sa nachádza sa v údolí Wadi Al Qura. Jeho podzemné vodné zdroje a strategická poloha pozdĺž kadidlovej cesty znamenali, že toto údolie zohralo významnú úlohu v histórii arabského polostrova. Práve Al Ula je rodiskom a  hlavným mestom dvoch významných arabských kráľovstiev Dadan a Lilyan, ktoré vládli na severozápade arabského polostrova.  Z týchto čias stojí dodnes uprostred dediny malá pevnosť Musa Ibn Nusayr, o čom svedčia aj vytesané dadanitské nápisy. Al-Ula (mesto duchov), tiež známe ako Ad-Deerah, bolo mesto vytesané do skál rovnako Jordánska Petra., kam sa ľudia z oázy presťahovali asi pred 8 storočiami. Dnešnú noc strávime v Al Ula, no hotel by sme tu hľadali márne. Prenocujeme autenticky, v miestom kempe Al Ula, no ešte predtým si vychutnáme západ slnka pri famóznej Slonej skale Elephant rock.

Saudská Arábia Al Ula  Saudská Arábia Elephant rock

5.Deň: Hegra – Tabuk

Hegra je najikonickejšou historickou lokalitou Saudskoarabského kráľovstva a prvou pamiatkou zapísanou do zoznamu UNESCO Word Heritage už v roku 2008. Hoci počiatky osídlenia Hegry siahajú až do obdobia spred 2000 rokov a bola sídlom mnohých civilizácií, najväčší rozkvet zažila počas éry Nabatejcov. Nabatejci toto mesto nazývali Hidžra (ako sa objavuje v niektorých starovekých nápisoch na mieste) a Rimania ju zvykli volať Hegra.  Nabatejci boli arabskí obchodníci, ktorí sa aktívne podieľali na obchode s kadidlom pochádzajúcim zo starovekého Jemenu, z ktoré získali svoje veľké bohatstvo. Nabatejské kráľovstvo sa vyvíjalo od 2. st. pnl., no rozsiahle osídlenie lokality sa uskutočnilo počas 1. st. nášho letopočtu. Keď sa dostala Hegra pod nadvládu nabatského kráľa Aretesa, urobil z nej prvé hlavné mesto kráľovstva, pred Petrou, ktorá sa nachádza asi 500 kilometrov na sever od Hegry. Na začiatku 19. storočia  Osmani postavili v Hegre železničnú stanicu,  ktorá viedla pozdĺž železnice Hejaz spájajúcej Damask do svätého mesta. Noc v hoteli v Tabuku.

Saudská Arábia Hegra  Saudská Arábia Unesco Hegra

6.Deň: Fascinujúci prírodný klenot - Údolie Wadi Qaraqir - Grand Canyon

Dnešný deň navštívime prírodný klenot Saudskej Arábie – údolie Wadi Qaraqir, tiež známe ako Wadi Desi. Saudská Arábia je známa tým, že v celej krajine nenájdete jedinú celoročne tečúcu rieku, no mnoho údolí. Wadi Desi je jedným z najimpozantnejších. Tento 15 km dlhý kaňon je akousi palmovou oázou s krištáľovo čistou tečúcou vodou. Tento prírodný zázrak bol dlho dobre stráženým tajomstvom pred dobyvateľmi predtým, ako bola vybudovaná cesta vedúca do neďalekého mesta Desi. My si vychutnáme divoký kaňon na jeepoch 4x4 aby sme sa dostali aj na miesta, ktoré by sme z autobusu nikdy nevideli.

Saudská arábia zájazd - wadi desi  Zájazd Saudská Arrábia - údolie

7.Deň: Saudská púšť Jibal Hisma

Dnes nás čaká kus Saudskej krajiny a Saudská púšť, ktorú zdoláme opäť pomocou jeepov. Kým Jordánsko je známe svojou púšťou Wadi Rum, tak V Saudskej Arábii je ekvivalentom Jibal Hisma. Nachádza sa medzi majestátnou Jebel Al-Lawz na západe a rovinou v okolí mesto Tabuk na východe. Názov znamená "Hory" , no Hisma v skutočnosti nie je o jednej hore, ale o tisícoch skalnatých formáciách rozprestierajúcich sa na stovkách kilometrov, z ktorých každá má jedinečný tvar a veľkosť. Hisma je domovom starovekého skalného umenia a tisíce kufických arabských, thamudických a nabatských nápisov. Rôzne druhy pieskovcových útvarov vytvorili svoje hlboké údolie a pôsobivé obrie skaly, ktorých siluety sú skutočným majstrovským dielom prírody. Najimpozantnejším z údolí je  slávny Wadi Dham na východe Hisma, ktorého piesočné údolie meandruje na viac ako 20 kilometroch. Táto saudská púšť skutočne vyrobená z mimoriadnych tvarov pieskovca masívy vytesané eróziou a obklopené viacfarebnými pieskovými brehmi nielen konkuruje svojmu jordánskemu náprotivku, ale ponúka jedinečnú scenériu, na ktorú budete spomínať ešte ďalšie nasledujúce roky. Po tomto skvelom zážitku sa vraciame do sa vraciame späť do Tabuku a odlietame do Džiddy.

Púšť Jibal Hisma v Saudskej Arábii 

8.deň: Rijad

Prehliadku Rijádu začneme historickým centrom a návštevou Národného múzea, ktoré by bolo škoda vynechať. Aj tu sa dozvieme veľa o histórii Saudskej Arábie, kráľovskej rodiny, o vzniku kráľovstva aj róznych politických súvislostiach. Po návšteve múzea sa prejdeme parkom múzea k najkrajším záhradám, aké môžete v Saudskej Arábii navštíviť. Prídeme až do siene kráľa Abdulaziza, výstavnej sály automobilov, aké kráľ kedysi používal. Prejdeme do paláca Murraba, postaveného v miestnom tradičnom štýle kráľom Abdulazizom. Aj v Rijáde navštívime tradičný souq a necháme sa unášať ruchom, vôňou a atmosférou tradičného trhu. Dnes navštívime aj druhý palác Al Masmak a na záver dňa sa zastavíme pri jednej z naväčších a najznámejších mešít v Rijáde, Al Rajhi.

9.deň: Odlet domov

Po raňajkách transfer na hotel,  odlet, prílet a následný spoločný transfer do Bratislavy.

Program na web stránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

Zaujímavosti o Saudskej Arábii v článkoch blogu o cestovaní:

Objavte Saudskú Arábiu

Na zájazde po Saudskej Arábii " Slow travel "

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

 ĎALŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY TRAVEGO TOUR

Parametre zájazdu

8x ubytovanie hoteloch 5x 4* a 3x 3* , Raňajky, Letecká doprava | Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalub. + príručná bat. |Transfer BA - letisko a späť |1x miestny prelet |Pobytová taxa | Služby SK/CZ sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko |Všetky transfery počas okruhu |Program a organizácia | Balík spoločných vstupov |Jeep tour |Víza
9 dní / 8 nocí
cestovný pas platný 6 mes. po návrate víza ( vybavuje v cene zájazdu CK )
Cestovné poistenie v cene 18€/ os / deň
Transfer Bratislava - Letisko Viedeň a späť je zahrnutý v cene zájazdu
Priamy let spoločnosťou Wizz Air . Cena letenky zahŕňa 20kg podpalubnú batožinu + príručnú batožinu., nie je zahrnutá miestenka.
Slovensky hovoriaci sprievodca od stretnutia v BA + lokálny sprievodca počas pobytu v Saudskej Arábii
5 noci v 4* hoteli, 3 noci v 3* hoteli
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu, čas na obedy a večere je vyhradený, stravovať sa chodí skupina spoločne do reštaurácií vhodných pre turistické skupiny
Vstupy sú zahrnuté v cene zájazdu
Strava a suveníry, sprepitné a tipy podľa zvykov krajiny podľa počtu osôb v skupine, cca 30€ / osoba
Počas pobytu sú plánované lokálne transfery minibusom
Veľkosť skupiny približne 6-15 os.
1: Fyzicky nenáročný zájazd vhodný pre všetky vekové skupiny

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
04.11.2024 - 12.11.2024 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Raňajky
3590 €
3385 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:

8x ubytovanie  hoteloch 5x 4* a 3x 3*

Raňajky
 Letecká d.  VIE - Jeddah a späť
 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer Bratislava - Viedeň a späť 
1x miestny prelet
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Služby miestneho  sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík spoločných vstupov
Jeep tour
VIZA

CENA NEZAHŔŇA

  • Cestovné poistenie
  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 680€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
  • Tipy a sprepitné:  70€ / os.  (platba priamo na zájazde)


Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Libanon - Bejrút - Byblos

8dní / 7nocí 4* hotel | RAŇAJKY
Azerbajdžan - Zájazd plný ...

8dní / 7nocí 4* hotel | POLPENZIA
To najkrajšie z Uzbekistanu

9dní / 8nocí 3-4* hotel | POLPENZIA
Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

5dní / 4nocí 4* hotel | RAŇAJKY
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT