Klenot Ruska - Petrohrad

Záloha 30%/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 28.2.2022.

ČO VŠETKO SA VÁM SPÁJA S PETROHRADOM? PETROHRAD, AKO OKNO DO EURÓPY, BENÁTKY SEVERU, ČI MESTO UNIVERZÍT? ÁNO, TO VŠETKO JE PETROHRAD. SPOZNÁME KAŽDODENNÝ RUCH PETROHRADU, JEHO SLÁVNU MINULOSŤ, UNIKÁTNU ARCHITEKTÚRU, SKVELÚ RUSKÚ KUCHYŇU A ZAPOČÚVAME SA DO TÓNOV HUDBY V ULICIACH PETROHRADU. POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO PETROHRADU JE TEN SPRÁVNY MIX CHUTÍ PETROHRADU DÁVNEHO I MINULÉHO.

Poznávací zájazd do Petrohradu so sprievodcom

  • 5dní / 4 noci
  • Všetky vstupy a poistenie s covid príplatkom sú zahrnuté v cene zájazdu
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • Záloha 3%/voucher. First moment zľava do 28.2.2022.
  • Na zájazde audioguide systém na odposluch sprievodcu

Prečo cestovať do Petrohradu

Povznesieme sa nad realitu všedných dní a ponoríme sa do ruchu Petrohradu. Prekročíme hranice predsudkov a zoznámime sa s Ruskom, aké sme doposiaľ nepoznali. S Ruskom cez Petrohrad, ktorý unikátnym spôsobom spája nadčasovosť a realitu modernej doby so všadeprítomnými symbolmi dávnej a slávnej minulosti, s ktorou sa stretáme v Petrohrade na každom našom cestovateľskom kroku. Poznávací zájazd do Petrohradu nám poukáže na mnoho kontrastov, ktoré nemôžeme zažiť nikde inde ako v ruskom Petrohrade.

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Klenot Ruska - Petrohrad

Pre všetky vekové kategórie od detí po dôchodchov, ale hlavne pre tých, ktorí majú vycibrený vkus, ktorí chápu hodnotu histórie a kulltúry, ktorí sa chcú zastaviť a zároveň rozvibrovať svoje telo jedinečnou atmosférou rušného Petrohradu, nočnou oblohou, či pohľadom na unikátne a dychberúce zlaté sály palácov. Zájazd do Petrohradu poteší aj mladšie ročníky, pre neuveriteľnú večernú atmosféru v centre Petrohradu, alebo nezabudnuteľnú nočnú plavbu po Neve s Festivalom otvárania mostov. Ak preferujete viac voľného času na zájazde, alebo naopak rozšírený program aj o Moskvu, máme v ponuke aj iné zájazdy.


Program zájazdu

Klenot Ruska - Petrohrad

1. Deň: Už dnes sa nadýchneme atmosféry Petrohradu

V Bratislave Vás odprevadíme a po prílete Vás v Petrohrade už bude očakávať sprievodca s logom našej CK. Po prílete do Petrohradu odchádzate spoločným transferom na hotel, ubytovanie, noc v hoteli.

2. Deň: Deň plný nových vnemov v Petrohrade, pohodlne minibusom, ktorý nás vždy počká, kým si všetku krásu vychutnáme do sýta

Po raňajkách nás očakáva hlavne Petrohrad, aj sprievodca a minibus, ktorý nám bude k dispozícii do konca prehliadky. Dnes spoznáme srce Petrohradu - nádherný Nevský prospekt. Po vyzdvihnutí na hoteli nás odvezie k Lavre Alexandra Nevského, jedenej z najvýznamnejších pamiatok nie len Petrohradu, ale aj celého Ruska, podľa ktorého je pomenovaná hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Petrohradu – Nevský prospekt.  Tu navštívime významný petrohradský cintorín, kde sú pochované slávne osobnosti Petrohradu, ako napríklad P.I.Čajkovskij, F.M.Dostojevskij, manželka A.S.Puškina Natalia Lanska a mnohí iní. Tu navštívime aj maličké múzeum - so zmenšeninami sôch rozmiestnených po Petrohrade, tých, ktoré vlastne aj uvidíte, ako napríklad Peter I. ( Medenný jazdec ), Alexandrov stĺp, Katarína II., Mikuláš I., Puškin a mnohé iné.

Od Lavry A. Nevského - čo je vlastne absolútny začiatok Nevského prospeku, nás odvezie náš minubus cez Aničkov Most, popri Aničkovom paláci k jedinečnému palácu v centre Petrohradu, ktorý sa zároveň radí aj medzi najkrajšie. Je ním Šuvalovský palác, palác bohatej rodiny Šuvalovcov a dnes tu sídli jedinečné Faberge múzeum. Vystúpime pred múzeom a vychutnáme si naozaj niečo skvostné. Nádherné a cenné zbierky predmetov slávnej petrohradskej šperkárskej rodiny Faberge. Miniatúrne šperky, známe Faberge vajíčka a iné predmety, ale i porcelán a predmety dennej potreby vykladané drahokamami, mnohé vytvorené pre členov cársej rodiny. Pred múzeom si nastúpime a odvezieme sa ďalej, cestou uvidíme sochu Kataríny II. a  za ňou Alexandrijské divadlo, mnoho krásnych kupeckých domov na Nevskom prospekte a zastavíme pri Kazanskej katedrále. Tu si prezrieme dookola viacero skvostných pamiatok. Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska, ktorá tiež skrýva hrobku jedného z najznámejších ruských veliteľov M.I. Kutuzova, jeden z mála katolíckych kostolov Kostol sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli uvidíte  Chrám Kristovho vzkriesenia, postavený na počesť Alexandra II., na ktorého bol spáchaný atentát. Uvidíte jeden z najkrajších palácov v Petrohrade, Michailovský palác, ktorý je dnes sídlom významného Ruského štátneho múzea, prejdete sa parkom, po ktorom sa prechádzal kedysi A.S.Puškin, kde dnes stojí jeho socha a ktorý je neodmysliteľne spätý s Petrohradom. 

Po Nevskom prospekte budeme pokračovať našim minibusom ďalej a vystúpime pri prenádhernom Chráme sv. Izáka - jedného z najkrajších pravoslávnych chrámov vôbec. Chrám sv. Izáka, ktorý navštívite  je najväčší chrám v Petrohrade a druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete  (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Prehliadka Chrámu sv. Izáka Vás určite očarí. Tesne vedľa chrámu uvidíte tiež Marínsky palác, soch Mikuláša I. a sochu Petra I., teda slávneho Medenného jazdca. Po prehliadke nastúpime do minibusu a plný dojmov sa vrátime na hotel.

3. Deň: Deň v znamení ruskej histórie, parkov, nádherného Petergofu a nočného Petrohradu

Po raňajkách nás čaká približne hodinovou cestou fakultatívny výlet do Petergofu, známeho aj pod názvom Petrodvorec. V Petergofe nás okrem nádherného paláca, ktorý dal postaviť  cár Peter I. čaká aj prekrásny park, na navrhovaní ktorého sa podielal aj sám Peter I. Palác je bývalým letným  sídlom ruských cárov. Park pozostáva z mnohých fontán, no dominantnou je tzv. Veľká kaskáda, alebo Samsonova fontána s desiatkami pozlátených sôch a centrálnou fontánu striekajúcou do výšky až 20 metrov. Dopoludnia si nenecháme ujsť spúšťanie fontán za sprievodu hudby a prejdeme sa krásnym a rozľahlým parkom. Okrem hlavnej a dominatnej kaskádovej fontány, ktorú s fínskym zálivom spája podmanivý kanál je v parku takmer 140 iných menších fontán, jazierok a vodných plôch. V parku na brehu Fínskeho zálivu s nádherným výhľadom si pozriete panorámu protiľahlého Petrohradu a i malý skromný domček Veľkého Petra I. Po návrate z výletu, individuálne večerné voľno. Možnosť sledovania nočného otvárania mostov na rieke Neve.

4. Deň: Dnes potešíme svoje oči pohľadom na dych berúce interiéry palácu

Po raňajkách sa vydáme na výlet na opačnú stranu Petrohradu - smer Puškin - malé mestečko, pomenované podľa slávneho A.S.Puškina, ktorý tu navštevoval školu. Kedysi sa táto istá malá obec nazývala aj Carske Selo, pretože sa tu nachádzal a dodnes stojí prekrásny palác - postavený manželkou Petra I. Katarínou I.. Dnes nesie meno síce Katarínin palác, ale svoje nové pomenovanie získal na počeť slávnej panovníčky Kataríny II. Veľkej. Súčasťou komplexu je rozľahlý park s viacerými dobovými stavbami, ale nás bude zaujímať hlavne prehliadka samotného  Kataríninho paláca,  V paláci Vás očarí zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z jantáru, achátu, či jaspisu. Prehliadka paláca je úžasným zážitkom, ktorý Vás nenechá ľahostajných. Po návrate z výletu individuálne večerné voľno.

5. Deň: V znamení umenia v centre rušného Petrohradu a podvečerného odletu späť

Po raňajkách sa odubytujeme a  v tento deň ešte navštívime veľkolepé Palácové námestie, ktoré sa pokladá za jedno z najkrajších na svete, na ňom grandióznu budovu Generálneho štábu, monumentálny Alexandrov stĺp z jedného kusu mramoru a ešte krajší podmanivý Zimný palác. Zimným palác je  niekdajším sídlom ruských cárov, ktorého prvá obyvateľka bola Katarína II. Veľká. Tu navštívime aj  Ermitáž, svetoznáme umelecko – historického múzeum, ktoré je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Nachádza sa tu viac ako  400 sál  s  vyše 3 miliónmi cenných exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na brehu rieky Nevy. V Ermitáži si vychutnáte nie len skvostné a cenné zbierky, ale aj veľkolepú výzdobu interiéru. Po návšteve Ermitáže si doprajeme posledný ruský obed a odchádzame na letisko. Večerný odlet a prílet do Bratislavy.

Aj tieto pamiatky a atrakcie  Petrohradu Vás čakajú na zájazde

Ermitáž

Jednou z turisticky najnavštevovanejších atrakcií v Petrohrade je petrohradská Ermitáž. Patrí medzi najznámejšie svetové galérie, ktoré si nenechá ujsť snáď žiadny cestovateľ. Kolorit Ermitáže s nespočetným množstvom úžasných umeleckých diel dopĺňaju už niekoľko rokov rozhodne aj  Ermitážne mačky.

Metro v Petrohrade

Metro v Petrohrade ani zďaleka nezaostáva za tým známejsím, Moskovským metrom. Nachádza sa tu dokonca 2x naj. Jedna z najkrajších metro staníc na svete - Avtovo a druhou je Najhlbšia metro stanica na svete

Rieka Neva v Petrohrade

Petrohrad leží na delte rieky Neva, ktorá sa práve tu vlieva do Fínskeho zálivu. Niet sa prečo čudovať, že sa Petrohrad  ležiaci na jej ramenách a kanáloch nazýva aj " Benátkami severu". Prechádzkou po nábreží máte najkrajšie pamiatky Petrohradu ako na dlani.

Biele noci v Petrohrade

Biele noci v Petrohrade je obdobie, ktoré začína koncom mája a končí začiatkom júla. Biele noci v Petrohrade sú veľkou turistickou atrakciou, nakoľko Slnko zapadá až okolo jedenástej a o polnoci a vychádza už okolo druhej, tretej hodiny ráno. Petrohrad v noci žije a ulice sú plné hudby, programu a turistov.

Chrám Kristovho Vzkriesenia

Jedna z najkrajších, hoci nie tak celkom najstarších pamätihodností v Petrohrade je Chrám Kristovho vzkriesenia s unikátnou ruskou architektúrou.

Na zájazde do Petrohradu cestujeme " Slow travel "

Kráčaním Nevským prospektom sa ponoríme do tónov Petrohradu za počúvania sprievodcu priamo vo vašich slúchadlách, cez kontrast modernej doby a historických symbolov pochopíme silu a význam Petrohradu a odkaz jeho zakladateľa Petra I. Veľkého, v zlatom zdobených palácoch zadržíme neraz dych a vychutnáme si aj ruské tradičné špeciality. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

Parametre zájazdu

4x ubytovanie s raňajkami | Letecká d. BA - Petrohrad a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko Všetky transfery počas pobytu | Lístky na metro počas celého pobytu | Program a organizácia | Balík vstupov | Víza | Prenájom audioguide na odposluch sprievodcu | Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte | Cestovné poistenie Union GRATIS | Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôž. izbu 139€
5 dní/ 4 noci
K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu. Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je poplatok za expresné vybavenie víz 50€ /os.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s
Let Bratislava - Moskva a späť . V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina.
Počas pobytu v Petrohrade je Vám s dispozícii odborný ( SK/CZ hovoriaci ) sprievodca s certifikátom CR.
Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú jednoducho vybavené a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia.
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou.
Transfery v rámci zájazdu sú zabezpečené minibusom, v rámci prehliadok využívame aj presuny metrom.
Na zájazde používame systém na odposluch sprievodcu. Rozprávanie sprievodcu počujete v slúchadlách a neunikne Vám tak žiadne informácia.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.
1 * fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
11.05.2022 - 15.05.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
936 €
899 €
06.07.2022 - 10.07.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
936 €
899 €
17.08.2022 - 21.08.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
936 €
899 €
07.09.2022 - 11.09.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
936 €
809 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
4x ubytovanie s raňajkami
 Letecká d.  BA- Petrohrad a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Lístky na metro počas celého pobytu
Program a organizácia
 Balík vstupov
Víza
Prenájom audioguide  na odposluch sprievodcu
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 139€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

7 Divov Jordánska

8dní / 7nocí 4* hotel | POLPENZIA
Libanon - Bejrút - Byblos

8dní / 7nocí 4* hotel | RAŇAJKY
Jordánsko Fun & Energy

8dní / 7nocí 4* hotel | POLPENZIA ...
Irán- Perzská chuť Orientu

10dní / 9nocí 3*-4* hotel
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT