MOSKVA A PETROHRAD - Zájazd na Veľkú noc 2022

Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.Záloha iba 200€, alebo Voucher.

Moskva a Petrohrad počas Veľkej noci, je príležitosť ako spojiť príjemné s užitočným. Spoznáte dve ruské metropoly, ktoré sa Vám vryjú do pamäti a využijete dni voľna - a to za predsezónnu cenu ! Moskva a Petrohrad sú nádherné v každom ročnom období! Na poznávacom zájazde do Moskvy a Petrohradu letecky počas Veľkej noci využijete dni voľna a spoznáte nádhernú Moskvu a Petrohrad!

  • 6 DNÍ / 5 NOCÍ | POZNÁVACÍ ZÁJAZD do Moskvy a Petrohradu so sprievodcom 
  • VŠETKY VSTUPY A POISTENIE S COVID príplatkom sú zahrnuté V CENE ZÁJAZDU
  • ŽIADNE PRÍPLATKY k cene navyše
  • Záloha iba 200€, alebo voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.

Program

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

PREČO:

PREKROČÍME HRANICE PREDSUDKOV A ODKRYJEME OPAR ZÁHADNOSTI VZNÁŠAJÚCI SA NAD RUSKOM CEZ DNEŠNÚ TVÁR MOSKVY A PETROHRADU, POCÍTIME POKORU A SKROMNOSŤ JEDNOTLIVCA A DOTKNEME SA PRIRODZENEJ SILY TOHTO HÚŽEVNATÉHO NÁRODA CEZ VŠADEPRÍTOMNÝ KONTRAST NADČASOVÉHO A TRADIČNÉHO ELEMENTU, KTORÝ NÁS BUDE SPREVÁDZAŤ NAŠIMI KROKMI PO MOSKVE A PETROHRADE. NAČRIEME DO HISTÓRIE I PRÍTOMNOSTI PRETOŽE RUSKO SA NEDÁ SÚDIŤ A POCHOPIŤ SPOZA HRANÍC, IBA DOTYKOM S JEHO FASCINUJÚCOU ARCHITEKTÚROU, POHĽADOM NA DYCH BERÚCE PALÁCE A CHRÁMY, CHUŤOU JEHO BORŠČU, PELMEŇOV, ČI BLINIEK A NAČÚVANÍM KOLOBEHU KAŽDODENNÉHO ŽIVOTA MOSKVY A PETROHRADU.  FASCINUJÚCI POZNÁVACÍ ZÁJAZD DO MOSKVY A PETROHRADU VÁS UCHVÁTI, NAVŽDY ZMENÍ VÁŠ POHĽAD A ZANECHÁ SILNÉ DOJMY A SPOMIENKY.

NOSNÉ ELEMENTY:

Monumentálna architektúra, luxusné paláce, prenádherné pravoslávne chrámy, skvostné, jedinečné a čisté Moskovské metro, socializmus vs.kapitalizmus, nočná plavba na Neve a otváranie mostov,  ruský večer s hudbou a jedlom, tradičná ruská kuchyňa a vodka, moderný rýchlovlak Sapsan, fascinujúca Ermitáž, lahodná ruská čokoláda, ruské trhy so suvenírmi, matriošky, farebné šatky a ruské baranice

SLOW TRAVEL:

Ruch Moskvy a Petrohradu navnímame pokojným kráčaním ulicami Moskvy a Petrohradu za počúvania sprievodcu priamo vo vašich slúchadlách, cez kontrast modernej doby a historických symbolov pochopíme realitu Ruska, dotkneme sa tradícií ruským večerom s hudbou a vychutnáme si aj ruské tradičné špeciality

POTREBY KLIENTA:

Pre všetky generácie. Deti, ktoré fascinujú rozprávkové kupoly a krajina Mrázika. Pre mladých, ktorý chcú spoznať tak často skloňovaného velikána Rusko ochutnať pravú vodku a užiť si nočnú Moskvu, či  rušný Petrohrad, romantickú nočnú plavbu.  Pre starších, pre ktorých je Rusko tak veľmi známe a môžu konečne reálne spoznať to, o čom celé len roky počúvali, alebo rozdiely a spoločné črty Ruska dnes a spred x rokov, kedy ho navštívili.

PRE SPRIEVODCOV:

Tip top zorganizovaný výlet do posledného detailu, pri ktorom šetríme Vaše hlasivky s audioguide systémom a s 24/7 podporou CK.

AUDIOGUIDE počas prehliadok mesta !!! Už Vám neunikne žiadna informácia!!!

1. DEŇ: 

Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.

2. DEŇ: 

Po raňajkách prehliadka Moskvy, návšteva historického centra. Divadelné námestie a Bolšoj Teatr, Námestie revolúcie a Hotel Metropolitan, Manéžne námestie, podzemné nákupné centrum Ochotnyj rad, kde z jeho strechy nazrieme do podzemia na nakupujúcich Moskovčanov, či správne Moskvičov. Zo strechy Ochotného radu sa nám naskytne krásny výhľad na Sochu Žukova, Historické múzeum, či Červené námestie, ktoré navštívime neskôr. Prejdeme sa Alexandrovským sadom, pozdĺž pietneho miesta - Hrobu neznámeho vojaka s večným ohňom a počkáme si na výmenu stráží. V čase obeda navštívime slávny GUM a po obednej prestávke prejdeme Iverskou bránou. Ak chcete vedieť, či sa ešte do Moskvy na nejaký poznávací zájazd vrátite, môžete si hodiť mincu na Nultom poludníku. Na poznávacom zájazde do Moskvy rozhodne nevynecháme návštevu Kremľa - súčasného sídla parlamentu a prezidenta ( budeme sledovať vlajku, či práve úraduje alebo nie ). Kremeľ je na zozname UNESCO a niet sa čo čudovať, ešte pred vstupom na nádherné a unikátne námestie nás privíta slávna Car - puška, delo z ktorého sa nikdy nestrieľalo a Car - kolokol, zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor Vás nenechajú ľahostajnými - sú totiž nádherné a patria medzi chrámy, pre ktoré sa rozhodne chodí na poznávacie zájazdy. Uvidíme aj zvonicu Ivana Hrozného, ktorá bola svojho času najvyššou vežou v Moskve a cez najvýznamnejšiu bránu - Spaskaju - sa presunieme na Červené námestie. Tu nás čaká ešte zopár prekvapení, no tým najväčším, je jedným zo symbolom Moskvy - Chrám Vasileja Blaženého. Po prehliadke Červeného námestie Vám doprajeme osobné voľno, aby ste si ešte všetky dojmy mohli vychutnať

3. DEŇ:

Po raňajkách sa pustíme opäť do poznávania centra Moskvy. Dopoludnia navštívime slávneho V.I.Lenina v jeho Mauzóleu a popoludní prejdeme k ďalšiemu nádhernému chrámu - Chrámu Krista Spasiteľa, ktorý je najväčší pravoslávny chrám nie len v Moskve, ale dokonca i na svete ( ten druhý, ktorý nasleduje o približne meter uvidíme tiež, ale v Petrohrade ). Toto je presne ten chrám v Moskve, ktorý bol za Stalina zbúraný a bo tu vybudovaný bazén. Tento ktorý uvidíte je replika, ale tak nádherná, že nebudete chcieť uveriť, že nie je originál. Z mostu pri chráme sa nám naskytne ešte minimálne jeden zaujímavý pohľad - na megalomanskú takmer sto metrovú sochu Petra I., niet sa čo čudovať, veď je dielom Zuraba Cereteliho. V tento deň navštívime aj tzv. najlacnejšie múzeum - za cenu jedného lístka, hneď niekoľko skvostov - prevezieme sa totiž tými najkrajšími stanicami metra, ktoré je traba radšej raz vidieť, ako sto krát o nich čítať. Jedna z najobľúbenejších staníc našich klientov je asi Kijevskaja, tú určite nevynecháme. Po zaujímavej, ale tiež rušnej jazde podzemnou Moskvou vystúpime na Arbate. Tu Vám doprajeme zaslúžený relax a voľno na nákupy suvenírov. Vo večerných hodinách presun rýchlovlakom do Petrohradu - noc v hoteli v Petrohrade.

4. DEŇ: 

V Petrohrade Vás čaká na poznávanie opäť veľa. Srdcom Petrohradu je Nevský prospekt a to najdôležitejšie, čo musíte v Petrohrade spoznať leží práve tu, na Nevskom prospekte popretkávanom kanálmi riečok Fontánka, či Mojka. Uvidíte Stroganov palác, Dom knihy nádhernú secesnú  budovu, Chrám Kristovho vzkriesenia, ktorý Vám bude veľmi pripomínať ten z Moskvy na Červenom námestí, ale tento v Petrohrade je podstatne novší. Bol totiž postavený ako pamiatka na cára Alexandra II, na ktorého bol spáchaný atentát presne tu. Pôjdeme aj okolo Historického múzea, teda bývalého nádherného Michailovského paláca a určite do veľkolepého pravoslávneho chrámu - Kazanského chrámu. Okrem obeda sa určite zastavíme aj na najlepšie koláče, ktoré v Petrohrade musíte ochutnať.

5. DEŇ: 

Po raňajkách Vás čaká ďalší zo symbolov Petrohradu, ktorý treba spoznať -  Ermitáž. Jedna z najznámejších a najväčších svetových galérií, kde vo viac ako 400 sálach je vystavených viac ako 3 milióny exponátov, spolu v 6 budovách na nábreží rieky Nevy. Po dopoludňajšej prehliadke a obednej prestávke budeme pokračovať v spoznávaní Petrohradu. Popri budove Admirality prejdeme až na Námestie dekabristov, ktoré zdobí veľkolepá socha Medenného jazdca, ktorú dala postaviť Katarína II., ako pamiatku pre svojho predchodcu Petra I. Jedným z najkrajších chrámov v Petrohrade je Chrám sv. Izáka, to je ten ktorý je druhý najväčší po Chráme Krista spasiteľa v Moskve, no tento v Petrohrade je našťastie originál a veľkolepý. Navštívime aj Petropavlovskú pevnosť na Zajačom ostrove, založenú Petrom I., ktorá patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky nie len Petrohradu, ale i Ruska. Z Petropavlovskej Pevnosti si pozrieme aj bývalý dom Petra I., ktorý Vás pravdepodobne prekvapí  svojou skromnosťou a určite nevynecháme ani slávnu Auroru.

6. DEŇ: 

Posledný deň je určený na cestovanie. Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy. Transfer  na letisko, odlet na SK.

Po raňajkách transfer  na letisko, odlet na SK.

Armensko Gruzinsko zajazd VŠETKY TERMÍNY A CENY

Parametre zájazdu

CENA ZAHŔŇA KOMPLETNÉ SLUŽBY ZA VÁŠ ZÁJAZD: 5x ubytovanie s raňajkami | Letecká d. BA- Moskva a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná batožina | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas pobytu | Lístky na metro počas celého pobytu | Vlaková doprava Moskva - Petrohrad (Sapsan) | Program a organizácia | Balík vstupov | Víza | Prenájom audioguide na odposluch sprievodcu | Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte | Wifi počas celého pobytu pripojením na spriev. | Ruský večer v Moskve s hudbou a občerstvením | Cestovné poistenie Union GRATIS |
6 dní / 5 nocí
K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu. Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je poplatok za expresné vybavenie víz 50€ /os.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s.
Let Bratislava - Moskva a späť . V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina.
Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný ( SK/CZ hovoriaci ) sprievodca s certifikátom CR.
Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú jednoducho vybavené a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. Všetkých 5 nocí je na hoteli ( žiadna noc nie je vo vlaku )
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou, nie však všade, preto odporúčame mať pri sebe aj hotovosť.
PRESUN RÝCHLOVLAKOM SAPSAN: žiadna noc vo vlaku - presun z Moskvy do Petrohradu a späť je zabezpečený moderným a pohodlným rýchlovlakom Sapsan - všetky noci sú na hoteli. | Všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) sú zabezpečené minibusom. Na ostatnú lokálnu dopravu v rámci prehliadok sa využíva metro, poprípade MHD.
Na zájazde používame systém na odposluch sprievodcu. Rozprávanie sprievodcu počujete v slúchadlách a neunikne Vám tak žiadne informácia.
Wi-fi je dostupné na hoteli aj počas celého pobytu pripojením na sprievodcu. So svojimi blízkymi tak môžete byť v kontakte počas celého dňa.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.
3 -Fyzicky viac náročný poznávací zájazd z dôvodu väčšiny peších presunov a presunov metrom, no stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, v prípade zdravej kondície.

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
13.04.2022 - 18.04.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1199 €
1119 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
5x ubytovanie s raňajkami
 Letecká d.  BA- Moskva a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Lístky na metro počas celého pobytu
Vlaková doprava Moskva - Petrohrad (Sapsan)
Program a organizácia
 Balík vstupov
Víza
Prenájom audioguide  na odposluch sprievodcu
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
Wifi počas celého pobytu pripojením na spriev.
Ruský večer v Moskve s hudbou a občerstvením
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 139€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.


Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EULMP

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

749 €
VIANOČNÁ MOSKVA - ČAROVNÉ VIANOČNÉ TRHY ...
4 dni/ 3 noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
65 €
ST. MARGARETHEN – rímsky kameňolom s ...
1-dňový výlet
26 €
BRNO – slávne brnenské vily Tugendhat, ...
1-dňový výlet
125 €
Kaštieľ Halíč a hrady Modrý Kameň, ...
3-dňový zájazd
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA