Moskva a Petrohrad - Zájazd na Veľkú noc 2022

Záloha 30%/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 28.22.2022.

Moskva a Petrohrad počas Veľkej noci, je príležitosť ako spojiť príjemné s užitočným. Spoznáte dve ruské metropoly, ktoré sa Vám vryjú do pamäti a využijete dni voľna - a to za predsezónnu cenu ! Moskva a Petrohrad sú nádherné v každom ročnom období! Na poznávacom zájazde do Moskvy a Petrohradu letecky počas Veľkej noci využijete dni voľna a spoznáte nádhernú Moskvu a Petrohrad!

Poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu so sprievodcom na Veľkú noc

  • 6 dní / 5 nocí
  • Všetky vstupy a poistenie s covid príplatkom sú zahrnuté v cene zájazdu
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • Záloha 30%/voucher. First moment zľava do 28.22.2022.
  • Na zájazde audioguide systém na odposluch sprievodcu

Prečo cestovať do Moskvy a  Petrohradu

Cez dnešnú tvár Moskvy a Petrohradu sa priblížime k spoznaniu Ruska, odkryjeme opar záhadnosti a prekročíme hranice predsudkov o Rusku. Pocítime pokoru a skromnosť jednotlivca v kontraste s majestátnosťou ruského národa ako celku. Niekoľko miliónové metropoly Moskva a Petrohrad sú posypané jedinečnými pamiatkami, z ktorých si popozeráme maximum, ochutnáme pravý ruský boršč, dobrú vodku, zažijeme ruský večer s hudbou a folklórom. Počas našej veľkej noci zároveň využijeme dni voľna, kým v Rusku, keďže je pravoslávne, prebieha Veľká noc v inom termíne.

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Dvaja ruskí velikáni - Moskva a Petrohrad

Pre cestovateľov, ktorí chú spoznať jednu unikátnu krajinu akou je Rusko, pre tých ktorí chcú zažiť jedinečnú atmosféru Moskvy a Petrohradu na vlastnej koži, pre tých, ktorí zažili socializmus a chú pochopoiť túto svetovú veľmoc, ale aj pre mladšie ročníky, ktoré si už socializmus nepamätajú a chú si vytvoriť vlastný názor na Rusko, bez vplyvu dnešných informácií.  Ak preferujete viac voľného času na zájazde, alebo kratšie zájazdy, máme v ponuke aj iné zájazdy.


Program zájazdu

Moskva a Petrohrad - Zájazd na Veľkú noc 2022

1. Deň: Prílet do Moskvy

Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.

2. Deň: Prehliadka centra Moskvy, pýcha Moskvy Kremeľ, Červené námestie a okolie

Po raňajkách prehliadka Moskvy, návšteva historického centra. Divadelné námestie a Bolšoj Teatr, Námestie revolúcie a Hotel Metropolitan, Manéžne námestie, podzemné nákupné centrum Ochotnyj rad, kde z jeho strechy nazrieme do podzemia na nakupujúcich Moskovčanov, či správne Moskvičov. Zo strechy Ochotného radu sa nám naskytne krásny výhľad na Sochu Žukova, Historické múzeum, či Červené námestie, ktoré navštívime neskôr. Prejdeme sa Alexandrovským sadom, pozdĺž pietneho miesta - Hrobu neznámeho vojaka s večným ohňom a počkáme si na výmenu stráží. V čase obeda navštívime slávny GUM a po obednej prestávke prejdeme Iverskou bránou. Ak chcete vedieť, či sa ešte do Moskvy na nejaký poznávací zájazd vrátite, môžete si hodiť mincu na Nultom poludníku. Na poznávacom zájazde do Moskvy rozhodne nevynecháme návštevu Kremľa - súčasného sídla parlamentu a prezidenta ( budeme sledovať vlajku, či práve úraduje alebo nie ). Kremeľ je na zozname UNESCO a niet sa čo čudovať, ešte pred vstupom na nádherné a unikátne námestie nás privíta slávna Car - puška, delo z ktorého sa nikdy nestrieľalo a Car - kolokol, zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor Vás nenechajú ľahostajnými - sú totiž nádherné a patria medzi chrámy, pre ktoré sa rozhodne chodí na poznávacie zájazdy. Uvidíme aj zvonicu Ivana Hrozného, ktorá bola svojho času najvyššou vežou v Moskve a cez najvýznamnejšiu bránu - Spaskaju - sa presunieme na Červené námestie. Tu nás čaká ešte zopár prekvapení, no tým najväčším, je jedným zo symbolom Moskvy - Chrám Vasileja Blaženého. Po prehliadke Červeného námestie Vám doprajeme osobné voľno, aby ste si ešte všetky dojmy mohli vychutnať

 

3. Deň: Moskva, pokračovanie v prehliadke, presun do Petrohradu rýchlovlakom

Po raňajkách sa pustíme opäť do poznávania centra Moskvy. Dopoludnia navštívime slávneho V.I.Lenina v jeho Mauzóleu a popoludní prejdeme k ďalšiemu nádhernému chrámu - Chrámu Krista Spasiteľa, ktorý je najväčší pravoslávny chrám nie len v Moskve, ale dokonca i na svete ( ten druhý, ktorý nasleduje o približne meter uvidíme tiež, ale v Petrohrade ). Toto je presne ten chrám v Moskve, ktorý bol za Stalina zbúraný a bo tu vybudovaný bazén. Tento ktorý uvidíte je replika, ale tak nádherná, že nebudete chcieť uveriť, že nie je originál. Z mostu pri chráme sa nám naskytne ešte minimálne jeden zaujímavý pohľad - na megalomanskú takmer sto metrovú sochu Petra I., niet sa čo čudovať, veď je dielom Zuraba Cereteliho. V tento deň navštívime aj tzv. najlacnejšie múzeum - za cenu jedného lístka, hneď niekoľko skvostov - prevezieme sa totiž tými najkrajšími stanicami metra, ktoré je traba radšej raz vidieť, ako sto krát o nich čítať. Jedna z najobľúbenejších staníc našich klientov je asi Kijevskaja, tú určite nevynecháme. Po zaujímavej, ale tiež rušnej jazde podzemnou Moskvou vystúpime na Arbate. Tu Vám doprajeme zaslúžený relax a voľno na nákupy suvenírov. Vo večerných hodinách presun rýchlovlakom do Petrohradu - noc v hoteli v Petrohrade.

4. Deň:  Prehliadka Petrohradu, Nevský prospekt

V Petrohrade Vás čaká na poznávanie opäť veľa. Srdcom Petrohradu je Nevský prospekt a to najdôležitejšie, čo musíte v Petrohrade spoznať leží práve tu, na Nevskom prospekte popretkávanom kanálmi riečok Fontánka, či Mojka. Uvidíte Stroganov palác, Dom knihy nádhernú secesnú  budovu, Chrám Kristovho vzkriesenia, ktorý Vám bude veľmi pripomínať ten z Moskvy na Červenom námestí, ale tento v Petrohrade je podstatne novší. Bol totiž postavený ako pamiatka na cára Alexandra II, na ktorého bol spáchaný atentát presne tu. Pôjdeme aj okolo Historického múzea, teda bývalého nádherného Michailovského paláca a určite do veľkolepého pravoslávneho chrámu - Kazanského chrámu. Okrem obeda sa určite zastavíme aj na najlepšie koláče, ktoré v Petrohrade musíte ochutnať.

5. Deň:  Petrohrad, unikátna Ermitáž a Petropavlovská pevnosť

Po raňajkách Vás čaká ďalší zo symbolov Petrohradu, ktorý treba spoznať -  Ermitáž. Jedna z najznámejších a najväčších svetových galérií, kde vo viac ako 400 sálach je vystavených viac ako 3 milióny exponátov, spolu v 6 budovách na nábreží rieky Nevy. Po dopoludňajšej prehliadke a obednej prestávke budeme pokračovať v spoznávaní Petrohradu. Popri budove Admirality prejdeme až na Námestie dekabristov, ktoré zdobí veľkolepá socha Medenného jazdca, ktorú dala postaviť Katarína II., ako pamiatku pre svojho predchodcu Petra I. Jedným z najkrajších chrámov v Petrohrade je Chrám sv. Izáka, to je ten ktorý je druhý najväčší po Chráme Krista spasiteľa v Moskve, no tento v Petrohrade je našťastie originál a veľkolepý. Navštívime aj Petropavlovskú pevnosť na Zajačom ostrove, založenú Petrom I., ktorá patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky nie len Petrohradu, ale i Ruska. Z Petropavlovskej Pevnosti si pozrieme aj bývalý dom Petra I., ktorý Vás pravdepodobne prekvapí  svojou skromnosťou a určite nevynecháme ani slávnu Auroru.

6. Deň: Odlietame z Moskvy domov

Posledný deň je určený na cestovanie. Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy. Transfer  na letisko, odlet na SK.

Po raňajkách transfer  na letisko, odlet na SK.

Aj tieto pamiatky a atrakcie Vás čakajú na zájazde do Moskvy a Petrohradu

Dychberúca ruská architektúra Moskvy a Petrohradu, luxusné paláce, monumentálne ruské pravoslávne chrámy, skvostné pamiatky dávneho Petrohradu i modernej Moskvy,  minulosť vs. prítomnosť, nočná plavba na petrohradskej Neve a otváranie mostov, Ruský folklórny večer v tradičnej ruskej reštaurácii v Moskve, fascinujúca Ermitáž, Tretiakovská galéria,  suveníry, matriošky, farebné šatky, ruské baranice a Fabergé vajíčka, ktorých história začína práve v Petrohrade, pýcha Ruska Kremeľ a Červené námestie v Moskve, Ostankino s nezabudnuteľnou vyhliadkou na Moskvu

Atrakcie v Moskve

V Moskve sa hneď niekoľko krát stretneme so zaujímavýmu stavbami nazvanými Stalinove vysotky. Možno ste to ani netušili, ale sú to predchodkyne dnešných/ socialistických panelákov. V Moskve je nespočetné množstvo pamiatok a atrakcií a mohli by sme v nej stráviť aj niekoľko rokov a stále by sme mali čo obdivovať. Tých turistických, s ktorými sa stretneme ( aj mnohými inými ) je minimálne sedem.

Ermitáž

Jednou z turisticky najnavštevovanejších atrakcií v Petrohrade je petrohradská Ermitáž. Patrí medzi najznámejšie svetové galérie, ktoré si nenechá ujsť snáď žiadny cestovateľ. Kolorit Ermitáže s nespočetným množstvom úžasných umeleckých diel dopĺňaju už niekoľko rokov rozhodne aj  Ermitážne mačky.

Metro v Petrohrade

Metro v Petrohrade ani zďaleka nezaostáva za tým známejsím, Moskovským metrom. Nachádza sa tu dokonca 2x naj. Jedna z najkrajších metro staníc na svete - Avtovo a druhou je Najhlbšia metro stanica na svete

Rieka Neva v Petrohrade

Petrohrad leží na delte rieky Neva, ktorá sa práve tu vlieva do Fínskeho zálivu. Niet sa prečo čudovať, že sa Petrohrad  ležiaci na jej ramenách a kanáloch nazýva aj " Benátkami severu". Prechádzkou po nábreží máte najkrajšie pamiatky Petrohradu ako na dlani.

Chrám Kristovho Vzkriesenia

Jedna z najkrajších, hoci nie tak celkom najstarších pamätihodností v Petrohrade je Chrám Kristovho vzkriesenia s unikátnou ruskou architektúrou.

Na zájazde do Moskvy a Petrohradu cestujeme " Slow travel "

Kráčaním ulicami Moskvy a Petrohradu sa započúvame do výkladu sprievodcu, ktorý nás vnesie cez kontrast modernej doby a historických symbolov do tajov ruskej mentality a spoločnosti, budeme sa unášať pohľadmi na nádherné a veľkolepé stavby či už mnulé, alebo súčasné, vychutnáme si aj ruské tradičné špeciality a rozhodne ochutnáme pravý ruský boršč, či vodku.O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

 

Parametre zájazdu

CENA ZAHŔŇA KOMPLETNÉ SLUŽBY ZA VÁŠ ZÁJAZD: 5x ubytovanie s raňajkami | Letecká d. BA- Moskva a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná batožina | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas pobytu | Lístky na metro počas celého pobytu | Vlaková doprava Moskva - Petrohrad (Sapsan) | Program a organizácia | Balík vstupov | Víza | Prenájom audioguide na odposluch sprievodcu | Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte | Wifi počas celého pobytu pripojením na spriev. | Ruský večer v Moskve s hudbou a občerstvením | Cestovné poistenie Union GRATIS |
6 dní / 5 nocí
K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu. Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je poplatok za expresné vybavenie víz 50€ /os.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s.
Let Bratislava - Moskva a späť . V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina.
Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný ( SK/CZ hovoriaci ) sprievodca s certifikátom CR.
Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú jednoducho vybavené a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia. Všetkých 5 nocí je na hoteli ( žiadna noc nie je vo vlaku )
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou, nie však všade, preto odporúčame mať pri sebe aj hotovosť.
PRESUN RÝCHLOVLAKOM SAPSAN: žiadna noc vo vlaku - presun z Moskvy do Petrohradu a späť je zabezpečený moderným a pohodlným rýchlovlakom Sapsan - všetky noci sú na hoteli. | Všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) sú zabezpečené minibusom. Na ostatnú lokálnu dopravu v rámci prehliadok sa využíva metro, poprípade MHD.
Na zájazde používame systém na odposluch sprievodcu. Rozprávanie sprievodcu počujete v slúchadlách a neunikne Vám tak žiadne informácia.
Wi-fi je dostupné na hoteli aj počas celého pobytu pripojením na sprievodcu. So svojimi blízkymi tak môžete byť v kontakte počas celého dňa.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.
3 -Fyzicky viac náročný poznávací zájazd z dôvodu väčšiny peších presunov a presunov metrom, no stále vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, v prípade zdravej kondície.

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
13.04.2022 - 18.04.2022 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1199 €
1119 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
5x ubytovanie s raňajkami
 Letecká d.  BA- Moskva a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Lístky na metro počas celého pobytu
Vlaková doprava Moskva - Petrohrad (Sapsan)
Program a organizácia
 Balík vstupov
Víza
Prenájom audioguide  na odposluch sprievodcu
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
Wifi počas celého pobytu pripojením na spriev.
Ruský večer v Moskve s hudbou a občerstvením
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 139€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.


Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EULMP

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Jordánsko Fun & Energy

8dní / 7nocí 4* hotel | POLPENZIA ...
Hodvábnym Uzbekistanom - ...

10 dní / 9 nocí 3-4* hotel | ...
To najkrajšie z Uzbekistanu

9dní / 8nocí 3-4* hotel | POLPENZIA
Rumunsko: Transfagaraš - ...

7 dní/ 6 nocí |VSTUPY V CENE
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT