Výlet do Petrohradu na 4 dni

Záloha 30%/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 28.2.2022.

POZNAŤ PETROHRAD JE ZÁŽITKOM! Petrohrad - mesto na Neve, alebo Benátky severu, aj to sú prívlastky pre jedinečný Petrohrad! Atmosféru Petrohradu si vychutnáte na tomto poznávacom zájazde určite - ponúka čiastočne sprievodcovské služby pre spoznanie Petrohradu, ale i dostatok voľného času na relax, nasávanie atmosféry, zábavy, či poznávanie pamiatok, ktorých je v Petrohrade neúrekom.

Poznávací zájazd do Petrohradu so sprievodcom počas dopoludnia 

  • 4dni / 3 noci
  • POISTENIE S COVID príplatkom sú zahrnuté V CENE ZÁJAZDU
  • ŽIADNE PRÍPLATKY k cene zájazdu navyše
  • Záloha 30%/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 28.22.2022.
  • na zájazde audioguide systém na odposluch sprievodcu
  • sprievodca počas dopoludnia, popoludní voľný program. " Výlet do Petrohradu na 4 dni " poskytuje čiastočne sprievodcovské služby a dostatok voľného času a priestoru na individuálny program a poznávanie. Ak preferujete bohatší program, dlhší pobyt, alebo kombináciu s Moskvou máme v ponuke aj iné zájazdy do Petrohradu.

Prečo cestovať do Petrohradu

Prežiť skvelú atmosféru vlastným tempom v rušnom a nádhernom Petrohrade s množstvom voľného času, vychutnaním si ruchu Nevského prospektu, skvelej ruskej kuchyne, pohody, či plavby po kanáloch, alebo nočnej rieke Neva. Na tomto výlete Vás sprievodca zoznámi s Petrohradom počas dvoch dopoludní a celé popoludnie a večer si Petrohrad môžete vychutnávať individuálne.

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Výlet do Petrohradu na 4 dni

Pre všetky vekové kategórie, no hlavne pre tých, ktorí nechcú striktne stanovený celodenný program, majú radi slobodu a chcú si vychutnať Petrohrad svojim vlastným tempom. Všetky potrebné služby Vám zabezpečíme my, sprievodca Vás zoznámi s centrom Petrohradu, poskytne Vám všetky potrebné informácie a Vy si už len vychutnáte skvelý Petrohrad. Tento zájazd poteší aj mladšie generácie pre viac slobody vo voľbe programu aj skvelú večernú atmosféru v centre večerného Petrohradu. Pre tých, ktorí uprednostňujú bohatší program, dlhší pobyt, alebo kombináciu s Moskvou máme v ponuke aj iné zájazdy do Petrohradu.


Program zájazdu

Výlet do Petrohradu na 4 dni

1.deň: Odlietame do Petrohradu

Odlet z Bratislavy,  prílet do Petrohradu, transfer na hotel, noc v hoteli.

2.deň: Prehliadka Petrohradu so sprievodcom dopoludnia, popoludní Vaše vlastné potulky Petrohradom

Po raňajkách, stretnutie so sprievodcom na hoteli. 10:00 - 13:00 pešia prehliadka centra Petrohradu so sprievodcom, Nevský prospekt, hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Petrohradu. Najznámejšími kultúrnymi dominantami sú Stroganov palác, Dom knihy, Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska. Počas komunistickej éry bola katedrála zmenená na múzeum dejín ateizmu, Kostol sv. Kataríny, Chrám sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli sa nachádza Chrám Kristovho Vzkriesenia, pripomínajúci Chrám Vasilija Blaženého v Moskve. Stojí na mieste, kde bol spáchaný atentát na imperátora Alexandra II. Po prehliadka individuálny program, možnosť individuálnej návštevy Ermitáže, možnosť fakultatívneho výletu do Petergofu , Individuálny večer v Petrohrade a odchod na hotel, noc v hoteli.

3.deň: Dopoludnia spoločný program so sprievodcom, popoludní individuálny program v Petrohrade

Po raňajkách stretnutie so sprievodcom,10:00 - 13:00 pokračovanie v prehliadke, chrám sv. Izáka, ktorý  jeden z najnavštevovanejších chrámov Sankt-Peterburgu, najväčší chrám v meste a druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve), budova Admirality, Námestie dekabristov, Medený jazdec. Popoludní individuálny program, alebo fakultatívny výlet Carske Selo s Jantárovou komnatou, individuálny návrat na hotel.

4.deň: Odlet z Petrohradu

Po raňajkách odchod z hotela, transfer na letisko, odlet z Petrohradu na SK.

Aj tieto pamiatky a atrakcie  Petrohradu Vás čakajú na zájazde

Ermitáž

V Petrohrade popoludní určite nevynechajte petrohradskú Ermitáž. Patrí medzi najznámejšie svetové galérie, ktor. á nadchne snáď každého, kto do nej vstúpi Kolorit Ermitáže s nespočetným množstvom úžasných umeleckých diel dopĺňaju už niekoľko rokov rozhodne aj  Ermitážne mačky.

Metro v Petrohrade

Metro v Petrohrade ani zďaleka nezaostáva za tým známejsím, Moskovským metrom. . Je podstatne jednoduchšie a zorientujete sa v ňom veľmi rýchlo. Nachádza sa tu dokonca 2x naj. Jedna z najkrajších metro staníc na svete - Avtovo a druhou je Najhlbšia metro stanica na svete

Rieka Neva v Petrohrade

Petrohrad leží na delte rieky Neva, leží na jej ramenách a kanáloch nazýva sa aj " Benátkami severu".  Nevynechajte ani prechádzku po nábreží , odkiaľ máte  najkrajšie pamiatky Petrohradu ako na dlani.

Biele noci v Petrohrade

Ak si vyberiete termín do Petrohradu počas Bielych nocí, počítajte nie len s rušným nočným životom, ale aj vyššími cenami, ktoré počas bielych nocí podstatne stúpajú. Biele noci v Petrohrade je obdobie, ktoré začína koncom mája a končí začiatkom júla v tomto období sem prichádzajú cestovatelia z celého sveta. Biele noci v Petrohrade sú veľkou turistickou atrakciou, nakoľko slnko zapadá až okolo jedenástej a o polnoci a vychádza už okolo druhej, tretej hodiny ráno. Petrohrad v noci žije a ulice sú plné hudby, programu a turistov a atmosféra je nezabudnuteľná, no zároveň " drahšia" ako v ostatných obdobiach roka.

Chrám Kristovho Vzkriesenia

Jedna z najkrajších, hoci nie tak celkom najstarších pamätihodností v Petrohrade je Chrám Kristovho vzkriesenia s unikátnou ruskou architektúrou.Na prvý pohľad pripomína moskovský Chrám z Červeného námestia, no ten je podstatne starší.

Na zájazde do Petrohradu cestujeme " Slow travel "

Vlastné tempo, posedieť si kedy sa Vám zažiada, navštíviť pamiatky, aké chcete presne Vy. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

Parametre zájazdu

3x ubytovanie s raňajkami | Letecká d. BA - Petrohrad a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu podľa programu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Program a organizácia | Víza | Prenájom audioguide na odposluch sprievodcu | Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte | Cestovné poistenie Union GRATIS |
4 dni / 3 noci
K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas, platný 6 mes. po návrate a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu. Cena víz pri štandardnej lehote vybavenia je zahrnutá v cene zájazdu, v prípade vybavenia víz expresne do 3 dní ( napr. neskorý nákup zájazdu týždeň pred odchodom, alebo neposkytnutie dokumentov včas v požadovanom termíne ) je poplatok za expresné vybavenie víz 50€ /os.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s. Balík poistenia zahŕňa aj " Covid garanciu"
Let Bratislava - Moskva a späť . V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina.
Počas pobytu v Petrohrade je Vám s dispozícii odborný ( SK/CZ hovoriaci ) sprievodca s certifikátom CR počas prehliadok dopoludnia.
Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú jednoducho vybavené a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia.
Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Obedy a večere sú individuálne. Reštaurácie s miestnou kuchyňou sú za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vhodné reštaurácie.
V cene výletu nie sú zahrnuté vstupy. Vstupy si hradíte individuálne na mieste v pamiatkach podľa vlastného výberu. V pokynoch k zájazdu Vám poskytneme informácie, čo môžete navštíviť a aké sú ceny vstupov.
Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria vstupenky, poprípade lístky na metro a suveníry. Približné ceny Vám uvádzame v pokynoch k zájazdu pred Vašim odchodom.
Z letiska na hotel a späť máte zabezpečený minibus, ostatné presuny v rámci spoločnej prehliadky sú peši, alebo metrom.
Na zájazde používame systém na odposluch sprievodcu. Rozprávanie sprievodcu počujete v slúchadlách a neunikne Vám tak žiadne informácia.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.
1 * fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
20.05.2022 - 23.05.2022 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
939 €
889 €
15.07.2022 - 18.07.2022 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
939 €
889 €
26.08.2022 - 29.08.2022 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
939 €
889 €
16.09.2022 - 19.09.2022 (4 dní / 3 nocí) Letecká preprava
Raňajky
939 €
889 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa nasledovné služby za Váš zájazd:
3x ubytovanie s raňajkami
 Letecká d.  BA- Petrohrad a späť
 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu dopoludnia
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
Program a organizácia
Víza
Prenájom audioguide  na odposluch sprievodcu
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Lokálna Doprava na metro, Vstupy podľa vlastného výberu
  • 99€ doplatok za 1-lôžkovú izbu
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 26

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT