To najkrajšie z Uzbekistanu

Na našom zájazde do Uzbekistanu spoznáte to najkrajšie z Uzbekistanu. V Khive sa nadýchnete minulosti, prejdete púštnou trasou dávnych karaván, v Uzbekistane zažijete život pravých Uzbekov, v Buchare ochutnáte čaj a nevnímate krásu vôkol Vás. V Samarkande pochopíte, že vybrať si zájazd do Uzbekistanu bol ten správny výber. Uzbekistan je krajina, na ktorú nezabudnete. Poznávací zájazd do Uzbekistanu Vám prinesie skutočne krásne spomienky.

Zažite autentickosť orientu na zájazde do Uzbekistanu! Centrálna Ázia, vôňa korenín, opar púštneho prachu, nočná obloha nad jurtou, zlaté ruky meniace bavlnu na hodváb, fascinujúca architektúra, ktorá zastavila čas, história veľkých ríš a autentická súčasnosť života, ktorý akoby sa miestami časom ani nemenil. Uzbekistan si musíte vychutnať. Poznávací zájazd Uzbekistan je pre tých, ktorých fascinuje svet a prirodzenosť východných krajín. Prirodzenosť krajín, ktoré si v dobe technológií a pokroku zanechávajú opar tajomstva a tradície, ktoré si strážia ako svoje najcennejšie bohatstvo. Pre tých, ktorých fascinuje inakosť kultúr, myslenia a umenie národov byť samými sebou.


Program zájazdu

To najkrajšie z Uzbekistanu

Základné informácie 

  • Trvanie zájazdu do Uzbekistanu: 9 dní / 8 nocí vrátane letu, ak vychádza v danom termíne zájazdu nočný let
  • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer už z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a prepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • V cene zájazdu je polpenzia
  • Spôsob platby zájazdu: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
  • Protipandemické opatrenia: žiadne, vstup voľný, žiadne očkovanie, žiadne testy 

12.09.2024 - 20.09.2024  - posledné 4 voľné miesta

22.10.2024 - 30.10.2024 - posledné 4 voľné miesta

Hľadáme spoluubytovanie ( nemusíte ako 1 osoba platiť  príplatok za 1-lôžkovú izbu ) v týchto termínoch:


12.09.2024 - 20.09.2024 - 1 dámu

22.10.2024 - 30.10.2024 - 1 dámu

 

Prečo si vybrať zájazd do Uzbekistanu 

Pretože Uzbekistan si musíte vychutnať. V Kchive sa nadýchnete minulosti, prejdete púšťou, trasou dávnych karaván, nocou v jurte zažijete neskutočný zážitok, život pravých Uzbekov, pri čaji v Buchare nevnímate krásu navôkol, v Samarkande pochopíte, že Uzbekistan je krajina, na ktorú nikdy nezabudnete. A pretože sme Vám pripravili skutočný mix toho NAJ čo Vás v Uzbekistane môže nadchnúť, napĺňať, fascinovať a obohatiť Vás. Tento program zahŕňa top atrakcie Uzbekistanu, ktoré musíte vidieť.

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd To najkrajšie z Uzbekistanu

Uzbekistan je pre tých, ktorých fascinuje svet. Pre tých ktorých fascinuje vlastná prirodzenosť krajín. Prirodzenosť krajín, ktoré si v dobe technológií a pokroku zanechávajú opar tajomstva a tradície, ktoré si strážia ako svoje najcennejšie bohatstvo. Pre tých, ktorých fascinuje inakosť kultúr, myslenia a umenie národov byť samými sebou.

1.Deň: Smer Uzbekistan

V Bratislave sa stretneme s našim slovenským sprievodcom a spoločným transferom odchádzame do Budapešti. Odlet.

Uzbekistan kroj   Uzbekistan zapad slnka

2. Deň: Prílet do Uzbekistanu – Taškent


Po prílete do Taškentu nás s úsmevom víta náš lokálny uzbecký sprievodca, ktorý je s nami až do odletu. Stráviť zájazd s Uzbekom, ktorý sa narodil a žije v Uzbekistane celý život nám dá strašne veľa. Transfer na hotel, ubytovanie a prvé raňajky v Uzbekistane. Dnes sa plní očakávanie, pustíme sa do spoznávania Uzbekistanu – najprv cez jeho hlavné mesto, viac ako dvojmiliónové mesto Taškent. Taškent ešte nebude pôsobiť vôňou Uzbekistanu akú očakávame, je to mesto vynárajúce sa spod oparu sovietskeho zväzu. Jeho minulosť sovietskej architektúry a množstvo pamätníkov je akosi všadeprítomná. V Taškente sa pozrieme samozrejme na to najviac Uzbecké, napríklad na námestie Amira Timura, ktorý ako potomok mongolského Džingischána, aspoň to o sebe tvrdil sám, založil Timurovskú dynastiu a bol svojho času veľkým a krutým dobyvateľom. Uvidíme aj krásnu budovu Opery a divadla, Námestie nezávislosti, príjemné miesto pre oddych plné fontán, alebo Námestie Hast Imam, nádherné námestie, ktoré bolo dušou Taškentu celé storočia. No určite nevynecháme ani bazár! Viac než 2000 ročný bazár hrajúci farbami, vôňami, čerstvým ovocím a koreninami, a najmä čerstvým a fantastickým uzbeckým chlebom.

Uzbeksitan Taškent    Taškent Uzbekistan
   

3.Deň: Taškent – Urgench – Khiva

Ráno poletíme airbusom z Urgenchu do Khivy. Khiva je UNESCO, Khiva je UNIKÁT. Právom označovaná za siedmy div sveta. Vďaka svojej autentickej atmosfére Vám vnáša pocit skanzenu, živého skanzenu, alebo skôr miesta, kde sa zastavil čas a Vy sa ocitáte uprostred doby jednej z veľkých orientálnych ríš. Dnešný deň patrí nádychu histórie, minulosti, nostalgie dávnych čias a my prebádame všetko čo prebádať v Khive máme. Citadelu Kunya Ark, Kalta minor, monumentálny a predsa nedokončený minaret, z ktorého chceli vidieť až do Buchary, uvidíme Mauzóleum, prenádherný komplex, v ktorom sa nachádza hrobka významného poéta 14st. O Mahmudovi Pahlavovi  a o jeho sile a odvahe koluje mnoho legiend. Jednu z nich sa určite dozviete. Modrá kupola mauzólea sa tu v Khive úplne vyníma. Je tu jediná, pretože typické sú pre Bucharu a Samarkand. V Uzbekistane vidíme mnoho mešít. Juma mosk je iná. Očarí Vás stĺporadím 212-tich drevených stĺpov v 17-tich radoch. Už teraz sme videli veľa a ešte stále máme čo pozerať a spoznávať. Uvidíme Ismoil Khoja - komplex mešity a minaretu, pomenovaný podľa veľkovezíra, posledného chána Asfadiara, ktorý vládol začiatkom 20.st., uvidíme aj prekrásny palác Tash Khovi palác Khivského emira, ktorý bol obytným domom pre neho, svoj hárem a svoje 4 manželky. Unikátna architektúra a prenádherná výzdoba poteší naše oči a umožní nám nahliadnuť do súkromného života Khivského panovníka. Dnes večer bude večera nie len chutná ako vždy, ale aj veselá, s tradičným folklórom, hudbou a tancom.

Uzbekistan khiva   Uzbekistan Khiva

 

4.Deň: Khiva – púšť Kyzylkum – Hodvábna cesta – Buchara

Dnes si to namierime krížom cez púšť Kyzylkum priamo po Hodvábnej ceste. Dlhou púštnou cestou sa prenesieme v mysliach do dôb karaván naložených drahým a vzácnym tovarom. Ako asi dlho trvalo karaváne tiav a obchodníkov prejsť 460 km trasu, ktorú my prejdeme  za jeden deň? Trasou medzi dvoma najvýznamnejšími obchodnými centrami Khivou a Bucharou? Na rozmýšľanie ale aj fotenie budeme mať celý deň, ale žiadny strach, po ceste sa dozvieme od nášho sprievodcu lokálneho Uzbeka, ktorý je po celý čas s nami a aj od nášho sprievodcu zo Slovenska oveľa viac.  Cestou si dáme zastávku na obed a popoludní pokračujeme púštnou krajinou Uzbekistanu so svojimi stáročia starými pevnosťami, svedkami dávnych čias, ktorí sledujú rozširovanie púšte Kyzylkum a miznutie Aralského jazera zároveň. Po večeri zaspíme v očakávaní zajtrajšej Buchary.

kyzylkum  kyzylkum pust v uzbekistane

5.Deň: Buchara a ešte raz Buchara

Po raňajkách sa ocitáme v kľukatých uličkách starého mesta a pocítime skutočnú atmosféru stredovekého ducha. Buchara, gro hodvábnej cesty, križovatka všetkých ciest do Ázie, mesto tak nádherné a bohaté na pamiatky, mesto kde potrebujeme čas na čajovňu, sadnúť si a vnímať všetko navôkol. Buchara je klenot. Je to klenot dynastií tyranských aj staviteľských, svedok veľkých hier špiónov a diplomatov, dejisko akejsi studenej vojny svojich čias. Buchara má dušu. Je večne živá, nestarnúca, akoby večná. Buchara nie je len o pamiatkach, hoci tie jej dávajú punc. Uvidíme najvyšší minaret strednej Ázie Kalyan, pevnosť Archa, navštívime Ismail Samanids, mauzóleum Chashma Ayub, Bolo Khauz. Názvy na polámanie jazyka, ale pocity na božské zjednotenie duše a mysle. V priebehu dňa si dáme pauzu a namiesto spoločnej večere strávime spolu spoločný obed. A to v miestnej uzbeckej rodinnej reštaurácii, aby sme si zároveň mohli pozrieť ako sa pripravuje pravý uzbecký tradičný plov, jedlo, ktorému sa v Uzbekistane nevyhneme ani náhodou!

buchara  buchara

 

6.Deň: Buchara – Gijduvan – Nurata - Asraf

Cestou do Nuraty neobídeme mestečko Gijduvan. Aj tu navštívime rodinu hrnčiara s ručnou prácou a prekrásnou keramikou. Majster svojej práce nám predstaví svoje nádherné výrobky a my sa presúvame ďalej. Pokračujeme do Nuroty, kde navštívime pre moslimov veľmi posvätné miesto, prameň so svätenou vodou a posvätnými pstruhmi.  Dnes nás čaká veľmi príjemné popoludnie v dedinke Asraf. Prejdeme sa typickou uzbeckou dedinkou, uchváti nás každodenný život bežných Uzbekov, oddýchneme si na pikniku pod stromami a naučíme sa od domácich ako sa pečie pravý tradičný a slávny uzbecký chlieb, či najtradičnejšie uzbecké jedlo pilaf. Túto noc prenocujeme v miestnom penzióne.

 uzbekistan nurata   Nurata

7.deň:  Samarkand

Na záver nášho putovania po Uzbekistane zdolávame trasu hodvábnej cesty, naša karavána sa približuje k cieľu, k oáze života, centru obchodu. Sme v Samarkande. Dnes je Samarkand druhým najväčším mestom v Uzbekistane. História predkov dávnych čias na Vás dýcha nielen zo stavieb z čias Timura Veľkého, jedného z najväčších dobyvateľov v dejinách ľudstva, ktorý si zo Samarkandu urobil hlavné mesto svojej ríše. Samarkand si podmanil nie len on, ale napríklad aj Alexander Veľký. Pre moslimov je Samarkand niečo ako Mekka. Za život by mali vykonať svoju púť aspoň raz do Mekky, alebo 5 krát do Samarkandu. Popoludní uvidíme nádherné námestie Registan, ktoré patrí vraj medzi najkrajšie na svete a mešitu Bibi Khanun.

Samarkand   Uzbekistan samarkand

8.deň: Samarkand - Taškent

Ešte stále nás Samarkand fascinuje. Nie nadarmo je zapísaný na zozname UNESCO. A bude nás fascinovať aj dlho po zájazde a pravdepodobne už navždy. Ale ešte dnes môžeme kráčať ulicami Samarkandu naživo. Čaká nás nekropola Shah Zinda, observatórium Ulugbeg, ale aj úžasná dielňa na výrobu hodvábneho papiera Konigil. Samarkand zostáva v našom srdci a my ho nechávame pulzovať svojim rytmom naďalej a vyrážame späť do Taškentu rýchlovlakom. Navečeriame sa, v Taškente dokúpime posledné suveníry, rozlúčime sa s našim Uzbekom, ktorý nám už aj prirástol k srdcu a pomaly sa chystáme na cestu domov. Čaká nás nočný let. Pred odletom si ešte užijeme a vychutnáme pravý orientálny pre nás priam fascinujúci bazár a neskutočné stavby nasiaknuté dejinami. Nie len toto.  Samarkand musíte jednoducho zažiť, precítiť, vnímať a nadýchnuť sa ho. Má úžasnú a neopísateľnú atmosféru, ktorú pochopíte až vtedy ak sa stanete jeho súčasťou. Po prehliadke sa rozlúčime s našim lokálnym sprievodcom a pomaly sa pripravíme na odlet.

   Námestia v Samarkande   Samarkand  

9.deň: Návrat na Slovensko

Po prílete nás čaká náš autobus, transfer do Bratislavy, rozlúčka s našim slovenským sprievodcom a sme doma.

Uzbekistan suveniry    Uzbekistanské suveníry

Program na web stránke je uvedený celoročne, v jednotlivých termínoch môže byť poradie dní alebo postupnosť bodov programu zmenená, pričom jednotlivé body programu zostávajú nezmenené (zmeny v poradí môžu byť ovplyvnené aktuálnymi sviatkami, otváracími hodinami, zmenou termínu zájazdu a následnými zmenami rezervácií v hoteloch a pod.). Zároveň Vám ďakujeme za pochopenie, že si v prípade programu vyhradzujeme právo na zmeny a prispôsobenia z objektívnych dôvodov, ak by prišlo k nepredvídateľným udalostiam.

Zaujímavosti o Uzbekistane 

Prečítajte si články našeho blogu

Uzbekiistan - Buchara

Perla Uzbekistanu - Samarkand

Na zájazde po Uzbekistane cestujeme " Slow travel "

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

 VŠETKY POZNÁVACIE ZÁJAZDY TRAVEGO TOUR

Parametre zájazdu

8x noc (väčšinou z toho 2x nočný let, 6x v 3*-4* hoteloch ) | Polpenzia |Letecká doprava | Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalubia + príručná batožina | Transfer BA - letisko a späť | Pobytová taxa | 1x miestny prelet | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu | Služby miestneho uzbeckého sprievodcu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruhu |Program a organizácia | Balík vstupov | Ochutnávka uzbeckého vína
9 dni / 8 nocí
Pas platný 6 mesiacov po návrate
Cestovné poistenie 6,50€ / os. / deň
Transfer z Bratislavy na letisko späť je zahrnutý v cene zájazdu
Najčastejšie Turkish Airlines s prestupom v Istanbule,.V cene zájazdu je zahrnutá 20kg batožina a príručná batožina, nie je zahrnutá miestenka.
Slovenský sprievodca počas celého zájazdu a lokálny uzbecký sprievodca
3*-4* hotely
Polpenzia
Spoločne plánované vstupy sú zahrnuté v cene zájazdu
na obedy / suveníry
Miestne transfery sú zahrnuté v cene zájzdu ( minibus, rýchlovlak Afrosiyob )
Wifi ráno a večer na hoteli
približne 6-20 osôb
1* - fyzicky nenáročný zájazd vhodný pre všetky vekové skupiny od detí po dôchodcov

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
27.03.2024 - 04.04.2024 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
2289 €
02.05.2024 - 10.05.2024 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
2289 €
12.09.2024 - 20.09.2024 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
2289 €
2199 €
22.10.2024 - 30.10.2024 (9 dní / 8 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
2289 €
2099 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:

8x ubytovanie  v 3*-4* hoteloch

Polpenzia
 Letecká d.  BUD - Istanbul - Taškent a späť
 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - BUD a späť 
1x miestny prelet
cesta rýchlovlakom Afrosiyob
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Služby miestneho uzbeckého sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík spoločných vstupov
Ochutnávka uzbeckého vína
uzbecký večer s tradičným folklórom

CENA NEZAHŔŇA

  • Cestovné poistenie 6,50€/ osoba / deň
  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 265€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie, príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
  • Tipy a sprepitné: 55€ / os. (platba priamo na zájazde)

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

India - pestrofarebný unikát

10 dní / 9 nocí 3-4* hotel | RAŇAJKY
Čaro Vianoc v Bukurešti s ...

4 dni / 3 noci | RAŇAJKY
Tisíc chutí Arménska a ...

8dní / 7nocí 4* hotel | RAŇAJKY
Jordánsko Fun & Energy

8dní / 7nocí 4* hotel | POLPENZIA ...
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT