Poznávací zájazd " Zlatý kruh Ruska"

6-dňový poznávací letecký zájazd

Zlatý kruh Ruska, Vladimír, Suzdaľ, Jaroslav, Sergijev Posad, UNESCO,

„Zlatý kruh Ruska“ – magický a slávny turistický okruh jedinečnými ruskými historickými mestečkami, ktoré sú unikátnymi pamätníkmi histórie, centrami národných remesiel a kultúry Ruska. V týchto mestách, ktoré kedysi chránili Rus, sa zachovali jedinečné pamiatky, chrámy, hrady, či kláštory, ktoré dnes obdivuje celý svet.


Program

Južné čechy zájazd  Poznávací zájazd  " Zlatý kruh Ruska"

6- dňový poznávací zájazd

1.deň: Odlet a prílet do Moskvy, transfer na ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách odchod z Moskvy a transfer do oblasti „Zlatého okruhu Ruska“. Mesto Vladimír, hlavné mesto severu, Zlatá brána, symbol veľkosti a sily starého Ruska, Katedrála Demetrius, Katedrála Nanebovzdania, majstrovské dielo z bieleho kameňa, Múzeum kryštálu, skla, lakovaných miniatúr a výšiviek, Bogoľjubský kláštor. Presun do Suzdaľu, ubytovanie, večera, noc v hoteli.

3.deň: Po raňajkách Suzdaľ, skvostné mestečko s vyše 200 historickými pamiatkami, z ktorých mnohé sú zapísané na zozname UNESCO, mesto bolo za záchranu pamiatok  ocenené „zlatým jablkom“ – čestnou cenou Medzinárodnej federácie novinárov a spisovateľov. Suzdaľský Kremeľ, Múzeum drevenej architektúry, Kláštor pre ženy, miesto exilu žien cisárskej rodiny, koncert zvonkohry. Presun do Kostroma, prehliadka mestečka Ivanovo. Ubytovanie, večera, noc v hoteli.

4.deň: Po raňajkách transfer do mesta Jaroslav , ktoré leží na najväčšej rieke Európy Volge. Miesto, kde do Volgy vlieva rieka Kotorosl, je srdcom celej Jaroslavie. Jaroslav je stredom Zlatého kruhu a jeho centrum je zapísané na zozname UNESCO. Katedrála Nanebovzdania, Spasko-preobraženský kláštor, Kostol  Iľju Proroka, Proroka Eliáša. V jaroslavľskom kláštore bolo objavené najstaršie literárne dielo (12. storočie) - „Slovo o pluku Igorovom“, v ktoré vyzýva na spojenie ruských kniežatstiev do jednotného štátu. Popoludní prehliadka mesta Kostroma. Kláštor Ipatiev, Katedrála Svätej Trojice, hrobka Romanovcov, kolíska dynastie Romanovcov. Po prehliadke návrat na hotel, večera, noc v hoteli.

5.deň: Po raňajkách transfer do mesta Rostov, Rostovský Kremeľ, bývalé sídlo biskupov, unikátna zvonica 15 zvonov, katedrálne námestie, záhrady, keramika. Presun do mesta  Peresľav, v ktorom sa narodil cár Alexander Nevský, v tomto meste Peter I. vybudoval prvú ruskú vojenskú flotilu. Popoludní presun do mesta Sergiev Posad,Kláštor Svätej Trojice. Po prehliadke transfer do Moskvy.

6.deň: Odlet z Moskvy a príchod na Sk.


Južné čechy zájazd PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " MOSKVA A ZLATÉ KOLO RUSKA ":

Južné čechy zájazd Trvanie zájazdu: 6 dní/ 5 nocí

Južné čechy zájazd Ubytovanie: 

Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu.

Južné čechy zájazd Stravovanie: 

5x Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu a 3x večera počas okruhu Zlaté kolo. V ostatných prípadoch čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Južné čechy zájazdCestovné poistenie: 

Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Južné čechy zájazd Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu.

Južné čechy zájazd Veľkosť skupiny na zájazde: 

Max 16 osôb. Cestovanie v menšej skupine zvyšuje kvalitu zájazdu a Vášho zážitku.

Južné čechy zájazd Sprievodcovské služby: 

Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. Spolupracujeme s kvalitnými, overenými sprievodcami CR  s bohatými skúsenosťami a vedomosťami. Tento termín sprevádza sprievodkyňa pôvodom z Ruska, počas okruhu Zlaté kolo je k dispozícii aj lokálny sprievodca.

Južné čechy zájazd Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu  zabezpečuje a hradí CK. 

Južné čechy zájazd Cena zahŕňa:  5x ubytovanie s raňajkami, 3x večera počas okruhu "Zlaté kolo", Letecká doprava  BA - Moskva a späť , pobytová taxa, Služby slovenskyhovoriace sprievodcu počas pobytu a služby lokálneho sprievodcu počas okruhu Zlaté kolo, Program a organizácia

Južné čechy zájazd Cena nezahŕňa: Letiskové a servisné poplatky 190€, Viza 95€ ( vybavuje CK ), Cestovné poistenie 2€/os/deň, Vstupy  platba na mieste, 135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
24.08.2018 - 29.08.2018 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1329 €
929 €

CENA ZAHŔŇA

 • 5x ubytovanie s raňajkami 
 • 3x večera počas okruhu "Zlaté kolo" 
 • Letecká doprava  BA - Moskva a späť 
 • pobytová taxa
 • Služby slovensky hovoriacej sprievodkyne počas pobytu a služby lokálneho sprievodcu počas okruhu Zlaté kolo
 • Program a organizácia

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové a servisné poplatky 190€
 • Viza 95€ ( vybavuje CK )
 • Cestovné poistenie 2€/os/deň
 • Vstupy  platba na mieste 
 • 135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

NAŠE TIPY

69 €
Karneval v Benátkach

Akciová cena 69 €
Pôvodná cena 109 €
Užhorod - križovatka troch národov
2-dňový poznávací zájazd do ...
Užhorod poznávací zájazd s ...
Akciová cena 131 €
Pôvodná cena 159 €
Mozartov Salzburg, Orlie hniezdo a ...
3-dňový poznávací zájazd
Akciová cena 686 €
Pôvodná cena 999 €
Biele noci v cárskom Petrohrade

Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr