Tisíc chutí Arménska a Gruzínska

Aktuálne ceny sú platné do 15.8.2022

1000 chutí Arménska a Gruzínska – to je ochutnávka najlepších skvostov Arménska a Gruzínska – fascinujúca príroda, skvostné arménske i gruzínske pamiatky, história, jedinečný pravý arménsky koňak, lahodné gruzínske vína a miestne špeciality, relax v gruzínskych kúpeľoch, skvelí lokálni sprievodcovia z Arménska a Gruzínska a 4* hotely! Poznávací zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska ulahodí všetkým Vašim zmyslom!

Poznávací zájazd do Arménska a Gruzínska so sprievodcom

 • 8 dní / 7 nocí | Poznávací zájazd do Arménska a Gruzínska so sprievodcom 
 • Všetky poplatky, vstupy aj poistenie s Covid príplatkom sú zahrnuté v cene zájazdu
 • Žiadne príplatky k cene navyše

 • 12.04-20.04.2022 - vypredané
 • 24.05-31.05.2022 - vypredané
 • 21.06-28.06.2022 - vypredané
 • 20.07-27.17.2022 - vypredané
 • 24.08-31.08.2022 - vypredané
 • 13.09-21.09.2022 - posledné 2 voľné miesta + 1 miesto - hľadáme 1 osobu na spoluubytovanie, nemusíte tak platiť príplatok za 1-lôžkovú izbu!
 • 24.09.-02.10.2022 - posledné 4 voľné miesta + 1 miesto - hľadáme 1 osobu na spoluubytovanie, nemusíte tak platiť príplatok za 1-lôžkovú izbu!
 • 11.10.- 18.10.2022 - hľadáme 1 osobu na spoluubytovanie, nemusíte tak platiť príplatok za 1-lôžkovú izbu!

Prečo cestovať do Arménska a Gruzínska

Cestovateľská ochutnávka, ktorá uľahodí všetkým Vašim zmyslom. Vychutnáte si tie n.-ajlepšie miestne špeciality, dotknete sa ranej krasťanskej histórie a kultúry, pocestujete naprieč fascinujúcou krajinou, pocítite prirodzenosť východných kultúr a započúvate sa do rytmov arménskej a gruzínskej temperamentnej hudby.

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Tisíc chutí Arménska a Gruzínska

Pre labužníkov života, ktorí chcú zažiť viac, rozvibrovať svoje zmysly, zastaviť sa v čase a plnými dúškami si vychutnávať okamih prítomnosti. Zájazd je fyzicky nenáročný, všetky presuny riešime minubusom, minimum peších presunov, bohatý a rozmanitý program, v ktorom si nájde každý niečo pre seba a hlavne neskutočne dobrá gruzínska a arménska strava, ma ktorej si pochutí každý labužník.


Program zájazdu

Tisíc chutí Arménska a Gruzínska

1. Deň: Začína sa cesta naprieč Gruzínskom a Arménskom za pohladením duše a všetkých našich zmyslov

Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom nás čaká spoločný transfer na letisko, odlet priamym letom z Viedne do gruzínskeho Kutaisi. V prípade popoľudňajšieho príletu nás čaká aj program v Kutaisi. V Kutaisi nás privíta náš miestny sprievodca. Po prílete si odskočíme do zmenárne, aby sme si mohli zameniť Gruzínske lari. Prvý dotyk so zakaukazským Gruzínskom pocítime na výbornom obede v typickej gruzínskej reštaurácii a posilnení a oddýchnutí po ceste navštívime prvú pamiatku, kláštor Gelati ( UNESCO) z 12.st.,  jeden z prvých a zároveň najväčších kláštorov v Gruzínsku,  s prenádhernými freskami v interiéri kláštora. Po návšteve kláštora pocestujeme s našim miestnym minibusom do hlavného mesta Gruzínska, Tbilisi, ubytujeme sa v 4* hoteli, kde strávime všetky noci počas celého pobytu v Gruzínsku. V prípade večerného príletu, nás čaká ubytovanie a noc v Kutaisi.

 

 

2. Deň : Dnes máme rande s novým mestom. Spoznáme moderné Tbilisi, pozrieme si ho z vtáčej perspektívy jazdou lanovkou, ochutnáme lahodné gruzínske vína a večer sa zrelaxujeme v úžasných a zdravých sírnych kúpeľoch.

Po raňajkách nás už bude čakať náš lokálny sprievodca a minibus, ktorí nás zoznámia  s Tbilisi, hlavným a najväčším mestom Gruzínska. Uvidíme mnohé kultúrne a  historické pamiatky, ktorými je Tbilisi ako posypané. Uvidíme krásne architektonické stavby ako Gruzínske národné múzeum, Štátne konzervatórium, Operné a baletné divadlo, či Múzeum moderného umenia Zuraba Cereteliho, ktorého už poznáte ak ste s nami boli už v Moskve. Dotkneme sa nádhernej katedrály Sameba, ktorá nás privíta podmanivou vstupnou záhradou. Sameba – Katedrála najsvätejšej trojice je najväčšou katedrálou v Gruzínsku a so svojou výškou 101m vynímajúc sa na jednom z kopcovitých výbežkov ponad Tbilisi vytvára dojem monumentálnosti a obrovskej posvätnosti nie len pre obyvateľov Tbilisi, ale aj pre nás.  Uvidíme aj slávny Vorontsov palác, ktorý bol sídlom ruského gubernátora Vorontsova pre Kaukaz, kde sa v časoch ruského impéria konali významné ceremónie, večierky, bály, či stretnutia štátnikov, palác v ktorom bola po revolúcii v Rusku, podpísaná v roku 1918 nezávislosť Gruzínska  a v ktorom v 30-tych rokoch 20.st.  žila aj Stalinova matka. Uvidíme tiež majestátnu budovu Národnej knižnice, ikonickú neoklasicistickú budovu Cirkusu Tbilisi, postavenú v ére sovietskeho zväzu na podnet Stalina, na pahorku s nádherným výhľadom na veľkolepé  Námestie hrdinov. Prejdeme sa novým Mostom mieru, ktorý je postavený z oceľovo-sklenej konštrukcie osvietený 10tis. led svietidlami, ktorý bol v roku 2012 zaradený medzi Top 13 nezvyčajných mostov sveta.  Zážitkom bude určite aj návšteva  Pevnosti Narikala, kam sa vyvezieme lanovkou a vychutnáme si krásny pohľad na Tbilisi, ale aj  Anchiskhati bazilika, či Sioni katedrála, jeden z významných symbolov stredovekej architektúry. Na záver dňa sa povzbudíme v miestnej vinárni na ochutnávke skvelého gruzínskeho vína, kde dodnes ponúkajú aj vína, ktoré tak rád obľuboval rodák z Gruzínska Stalin. Vo večerných hodinách si ešte vychutnáme tradičné sírne kúpele a relax v blahodarnej termálnej vode bohatej na síru.

 

3.Deň: Deň v znamení starej vojenskej cesty, dobrodružstva, jeepov, Kaukazu a vidieckeho života v horách v tradičnej gruzínskej rodine.

Po raňajkách pocestujeme jednou z najkrajších horských ciest na svete, cestou ktorá píše históriu – Gruzínskou vojenskou cestou. Cestu používanú už od antiky dal zrekonštruovať P. Potemkin v 18st., cestou, ktorá spôsobila Kaukazskú vojnu v 19.st. Nás dnes táto fascinujúca cesta, počas ktorej si urobíme tu i tam zastávku pre panoramatické výhľady  nie len uchváti, ale povedie priamo k Veľkému Kaukazu, k pohoriu  Kazbeki. Vyhasnutá sopka Kazbeki je jedným z vrchov Veľkého Kaukazu poza ktorým sa už rozlieha Rusko. Horské prostredie pod Kaukazom nás dobije energiou a radosťou. Minibus na čas vymeníme za Jeepy, ktoré nás už budú očakávať a dobrodružnou jazdou sa vyvezieme k jednému z najväčších symbolov Gruzínska a Kaukazu – kostolíku Najsvätejšej trojice v Gergeti , ktorý leží vo výške 2170m.n.m a v pozadí ktorého sa rozprestiera monumentálne pohorie Kazbeki, jeden z vrcholov Veľkého Kaukazu. Dnes nahliadneme aj do tradičného kaukazského horského života v dedinke Juta, kde navštívime aj typickú kaukazskú rodinu ktorá nás srdečne pohostí svojou výbornou tradičnou kuchyňou. Po krásnom dni plnom zážitkov a dojmov prenocujeme v Gudauri.

 

4. Deň: V tento deň sa vrátime v čase, dotkneme sa histórie a na záver sa necháme unášať rytmom gruzínskeho folklóru, temperamentnou hudbou, tradičným tancom a lahodným jedlom potešíme svoje chute. 

Cestou späť do Tbilisi uvidíme pevnosť Annanuri, v tento deň navštívime aj katedrálu Svetistkhoveli, (UNESCO), pri ktorej sa prejdeme  spleťou malých starobylých uličiek plných suvenírov. Zaujímavá bude aj návšteva mestečka Gori so známym, tiež zaujímavým Stalinovim múzeom, kde budeme môcť vidieť aj jeho rodný dom, množstvo osobných predmetov, historických faktov  a zážitkom bude aj vstúpiť do Stalinovho súkromného vagóna a predstaviť si ako ním kedysi cestovával Stalin do Gruzínska. Čerešničkou na torte dnešného dňa je jedinečné Uplisciche,  starobylé jaskynné mesto, kde sú vytesané v skalách rôzne chrámy, domy, či celé uličky. Z vrchu skál sa nám naskytne krásny a vskutku nezabudnuteľný pohľad na nádhernú prírodnú scenériu zo skál a rovnako aj na okolitú krajinu. Po príchode do Tbilisi na hotel.  Vo večerných hodinách nás ešte čaká skvelý program – famózny gruzínsky večer, s výborným jedlom, tradičným folklórom, hudbou, ba i tancom!

GRUZÍNSKO UPLISCKHE GRUZÍNSKY VEČER

 

5.Deň: Dnes aj cesta je cieľ. Poteší naše oči dych berúcou prírodou a fascinujúcou gruzínskou a arménskou krajinou.

Po raňajkách nás čaká cesta ku gruzínsko-arménskej hranici. Na hranici sa rozlúčime s našim gruzínskym sprievodcom a minibusom, Hraničný prechod prejdeme s našim slovenským sprievodcom peši, preukážeme sa pasmi a na arménskej strane sa stretneme s našimi novými priateľmi, arménskou sprievodkyňou a novým vodičom. Cesta naprieč  fascinujúcou arménskou krajinou je plná úžasných historických pamiatok. Tajomný Kláštor Haghpat ( UNESCO) predstavuje vrchol religióznej architektúry a je zmesou byzantskej a tradičnej arménskej architektúry. Od kláštoru pocestujeme k ďalšiemu skvostu Arménska -  jazeru Sevan, ktoré je najväčšie jazero na Kaukaze, ležiace vo výške 1900m.n.m, skutočná perla tejto horskej krajiny.  nazrieme aj do priľahlého kláštora Sevanavank, zvyšnú asi hodinku cesty nám spríjemní naša arménska sprievodkyňa zaujímavým rozprávaním a my prichádzame hlavného mesta Arménska - Jerevanu. Po príchode sa ubytujeme, noc v hoteli.

ARMENSKO SEVAN ARMENSKO

 

6. Deň: Dnes potešíme svoje oči nádhernými farbami arménskych kobercov a naučíme sa ako sa pečie pravý arménsky lavaš. Dnešný deň ukončíme temperamentnou arménskou hudbou a tancom.

Dnešný deň začíname návštevou  pohanského chrámu Garni,ktorý je jedinou antickou stavbou v Arménsku, ako aj v krajinách bývalého ZSSR vôbec. Chrám je postavený v iónskom slohu a jeho stavba sa datuje približne do roku 77nl.. Naša cesta ďalej smeruje k o niečo významnejšej pamiatke – kláštoru Geghard (UNESCO) zo 4.st., ktorého väčšina kaplniek je vytesaných do skaly. Pôvodným názvom bol Jaskynný kláštor, no zaužíval sa názov Kláštor oštepov – Geghardavank – pretože práve v tomto kláštore bola ukrývaná časť oštepu, ktorou bol prebodnutý Ježiš Kristus na kríži a ktorý sem vraj priniesol a ukryl apoštol Judáš. Dnes sa oštep kópie nachádza v kláštore Ečmiadzin, ktorý spolu uvidíme. V kláštore sa tiež naučíme ako sa pečie typický arménsky chlieb lavaš a pochutíme si tu na výbornom arménskom obede. Popoludní nás čaká ešte jedna zaujímavosť. Svoje oči potešíme v nádhernom múzeu arménskych kobercov, kde sa naučíme ako sa tieto prekrásne skvosty dodnes ručne vyrábajú. Tento večer si vychutnáme v  Arménsku tradične – Arménskym večerom, plným folklóru, skvostných jedál a dobrého vína.

ARMENSKO VECER

7.Deň:  A je to tu. Bájna hora Ararat ako na dlani. Pohľad do diaľky s myšlienkami na Noemovu archu zapijeme v neďalekej vinárni ochutnávkou arménskeho vína. Spoznáme vinárstvo nie len dnešné, ale aj to spred niekoľkých tisíc rokov, v najstaršej vínnej pivnici na svete.

Po raňajkách začneme deň výletom naprieč údolím Ararat ku kláštoru Khor Virap, ktorého história je spätá s prijatím kresťanstva v Arménsku. Nám ponúkne nie len dotyk s históriou raného kresťanstva, ale aj jedinečný a nezabudnuteľný výhľad na bájnu horu Ararat, na ktorú sa zahľadíme v nemom úžase. Po tom čo si dosýta vychutnáme tieto krásne okamihy,  navštívime známy vinársky región Areni, kde si na ochutnávke vychutnáme miestne výborné vína. Rozhodne tu navštívite aj svetoznámu jaskyňu - pivnicu, v ktorej boli počas výkopu nájdené najstaršia topánka a vinárstvo na svete, datované do roku 5500pnl! Po zážitku z vinárne prejdme k ďalšiemu skvostu - majstrovskému dielu stredovekej arménskej architektúry – Kláštoru Noravank, obklopeného navôkol unikátnymi červenými útesmi, ktoré dotvárajú nádherný kolorit arménskej krajiny. Po prehliadke návrat na hotel, noc v hoteli.

Armensko Ararat ARMENSKO NORAVANK

8. Deň: Pulzujúca arménska metropola Jerevan rozprúdi naše žily, no potešíme aj svoju dušu, priamo v kolíske kresťanstva, pri relikvii kópie, ktorou bol prebodnutý Ježiš Kristus, zadržíme snáď aj dych a pohrúžime sa do svojich myšlienok.

Po raňajkách sa pozrieme k pamätníku Genocídy v Jerevane a pripomeniem si obete arménskej genocídy. Navštívime tiež v skutku impozantné  múzeum Matenaradan, ktoré sa nachádza v jednej z najmodernejších stavieb v Arménsku a zároveň ukrýva doslova poklady arménskej kultúry. Múzeum, ktoré uchováva viac ako 23 tis. vzácnych rukopisov, ktoré dokumentujú arménsku históriu je národnou pýchou Arménska. Dnes si doprajeme ochutnávku pýchy Arménska – brandy ARARAT.  Prehliadneme si múzeum výroby, pamätné sudy, možno nás dojme Sud mieru, ktorý je pripravený už takmer 30 rokov, aby sa otvoril keď Arménsko a Azerbajdžan uzatvoria večný mier, Sud, z ktorého sa nalievalo Putinovi, či mnohým iným prezidentom. Ararat samozrejme ochutnáme a kto bude chcieť originálny suvenír, môže si aj v podnikovej predajni zakúpiť.sa pustíme do spoznávania Jerevanu, ktorého symbolom je unikátny Park víťazstva, z ktorého vyšľapeme cez Kaskádu – monumentálnym a gigantickým schodiskom, obklopeným nádhernými záhradami  a unikátnymi sochami svetoznámych sochárov na vyhliadku na celý Jerevan a Horu Ararat.  Z vyhliadky sa prejdeme hlavnou ulicou mesta, uvidíme budovu Opery a Baletu, a pozrieme si aj  fascinujúce Námestie Republiky, ktoré je právom označované za  srdce a pýchu Jerevanu, oválne námestie s hudobnou fontánou, obklopené piatimi monumentálnymi historickými budovami v neoklasitistickom štýle. Z centra Jerevanu budeme pokračovať k duchovnému centru Arménskej apoštolickej cirkvi, k jednému z najstarších kostolov na svete, ku kolíske kresťanstva - Katedrále Ečmiazin, ktorej základy boli postavené už v 3st. pnl. Celá oblasť je zapísaná na zozname UNESCO, nazývaná aj arménskym Vatikánom - jedno z najposvätnejších miest Arménska, pretože ukrýva veľmi vzácnu relikviu - časť kópie, ktorou bol vraj Kristus prebodnutý na kríži rímskym vojakom a my ju spoločne uvidíme! 

ARMENSKO JEREVAN ARMENSKO ARARAT

 

Zaujímavosti z Arménska

Prečítajte si články našeho blogu o Arménsku.

Festival vody Vardavar - oblievaška po Arménsky

Juta v Gruzínskom Kaukaze 

Sírne kúpele v Tbilisi.

Na zájazde naprieč Arménskom a Gruzínskom cestujeme " Slow travel "

Dotkneme sa kultúry a tradícií cez arménsky a gruzínsky folklór, lahodné jedlá, vína a facinujúcu históriu. Vychutnáme si tieto kaukazské krajiny všetkými zmyslami, plnohodnotne a v skvelej atmosfére. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

 

Parametre zájazdu

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd: 7x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch | Letecká d. VIE - Kutaisi, Jerevan - Viedeň | Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Transfer BA - Viedeň a späť | Pobytová taxa | Služby slov. spriev. počas celého zájazdu Služby miestnych sprievodcov | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruhu | Program a organizácia | Balík vstupov a ochutnávky | Gruzínsky večer | Arménsky večer | Cestovné poistenie Union GRATIS | Cena nezahŕňa iba: Doplatok za 1-lôž. izbu 209€ ● ● ●
8 dní/ 7 nocí
Občania SR k cestovaniu do Gruzínska a Arménska potrebujú cestovný pas SR, platný 6mes. po návrate z krajiny.
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s.
Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Viedeň-Kutaisi(GRU ) a Jerevan( ARM) - Viedeň zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina.
Slovensky hovoriaci sprievodca + lokálny sprievodca, počas pobytu v Gruzínsku a Arménsku.
4x noc v Tbilisi ( 4*), 4x noc v Jerevane (4*). Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Raňajky. Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
V Gruzínsku platí mena Gruzínske lary, v Arménsku Arménsky dram. Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte. V reštauráciách a obchodoch je možná aj platba kartou.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
15.03.2023 - 22.03.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1569 €
05.04.2023 - 12.04.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1669 €
1529 €
03.05.2023 - 10.05.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1569 €
1499 €
20.07.2022 - 27.07.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1569 €
24.08.2022 - 31.08.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1569 €
14.09.2022 - 21.09.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1569 €
24.09.2022 - 02.10.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1569 €
1429 €
11.10.2022 - 18.10.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1569 €
1429 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
7x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch
 Letecká d.  VIE - Kutaisi, Jerevan - Viedeň
 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - Viedeň a späť 
 Pobytová taxa
 Služby slov. spriev. počas celého zájazdu
 Služby miestnych sprievodcov
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík vstupov a  ochutnávky
 Gruzínsky večer + večera
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA


Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 28

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT