Praha - Brno - Kutná Hora a Kostnica

Karlov most, UNESCO, Zlatá ulička, židovská štvrť Josefov, Brno, podzemie, fascinujúca Kutná Hora, unikátna Kostnica

3- dňový poznávací zájazd do Prahy autobusom

 

Veľkolepá PRAHA! Starobylá, stovežatá a kamenná! Zapísaná na zozname najkrajších metropol sveta!  Nezabudnuteľná a romantická! Pražský hrad, Karlov most, či Orloj, nenechajú ľahostajným nikoho a zanechajú vo Vás nezabudnuteľné spomienky! Brno, historické centrum, Labyrint pod Zelným trhem, fascinujúca Kutná Hora a Kostnica, ktorá je známa výzdobou podzemia kostola s kostí, ako napríklad erb Schwarzenbergovcov, vlastníkov zámku Orlík, svietnik, reťaze, či ornamenty z kostí. Bohatý program a 3 dni na poznávacom zájazde do Prahy plné zážitkov!


Program

Program 3-dňového poznávacieho zájazdu :

1.deň: Odchod v ranných hodinách, príchod do Brna. Návšteva historického centra, Námestie Slobody, Katedrála Sv.Petra a Pavla, Stará Radnica, Brnenský Orloj a Labyrint pod Zelným trhem. Odchod do Prahy, po príchode prehliadka Starého mesta,  Staromestské námestie dýcha históriou a je jedno z najkrajších v Európe. Je plné pouličných umelcov, maliarov, bábkohercov, či hudobníkov. Je lemované Staromestskou radnicou s orlojom, ktorý patrí medzi svetové unikáty! Je tvorená viacerými budovami pospájanými do jedného celku. Radnici dominuje veža so slávnym orlojom na jej južnej strane. Pražský orloj fascinuje tisíce návštevníkov z celého sveta . Z orloja možno vyčítať napríklad stredoeurópsky, staročeský, babylonský, ale aj hviezdny čas.  Tiež Vás očarí  gotický Týnsky chrám, či  barokový kostol sv. Mikuláša Odchod na ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách odchod do historického centra, so svojou jedinečnou panorámou Pražského hradu, najväčšieho hradného komplexu na svete, je pamiatkovou rezerváciou UNESCO. Z jednoduchého opevnenia sa za tisíc rokov stal jedným z najväčších hradov na svete. Pražský hrad je zapísaný v Guinessovej knihe rekordov, ako najväčší hradný komplex na svete! Tvorí ho komplex dvorov, záhrad, alejí a schodísk. Úžasný dojem z veľkoleposti hradu dopĺňa i zážitok so slávnostného striedania stráží paláca na hradnej bráne každú hodinu, a to na prvom nádvorí s veľkou fanfárou napoludnie. Hradčany, Pražský hrad, Chrám sv. Víta, Zlatá ulička, Malá strana, Karlov Most..Staré mesto s Malou stranou spája Karlov most. Je to najstarší zachovaný most ponad rieku Vltavu a jeden z najstarších kamenných mostov Európy. Vydržal už 600 rokov! Legenda hovorí, že vďaka vajciam pridávaným do malty. Most dostal meno až v roku 1870. Okrem veží na oboch stranách je most lemovaný sochami, z ktorých najstaršia a najznámejšia je socha Svätého Jana Nepomuckého, českého patróna, ktorého do Vltavy zhodil kráľ Václav v roku 1393. Odchod na ubytovanie, noc  v hoteli.

3.deň: Po raňajkách odchod z hotela, Židovská štvrť Josefov, ktoré sa nazývalo do roku 1850 Židovským mestom. po pričlenení k Prahe bolo premenované na Josefov, na počasť Jozefa II., ktorý sa zaslúžil o zrovnoprávnenie židovského obyvateľstva. Synagogy, Židovská radnica a Starý židovský cintorín. Odchod do Kutnej Hory,  rodného mesta autora českej hymny, úžasný gotický Chrám sv.Barbory, na dostavbe ktorého sa podielal napríklad Peter Parléř, ktorý sa posielal aj na stavbe Chrámu sv. Víta, alebo Karlovho mostu v Prahe, presun do neďalekej fascinujúcej Kostnice, ktorá je známa výzdobou podzemia kostola s kostí, ako napríklad erb Schwarzenbergovcov, vlastníkov zámku Orlík, svietnik, reťaze, či ornamenty z kostí. Po prehliadke odchod na SK, návrat vo večerných hodinách.

 / 6.-8.5.2017 - 8.5 - deň pracovného voľna / 

Cena zájazdu zahŕňa: 

 • Doprava klimatizovaným autobusom
 • 2x ubytovanie v hoteli  s raňajkami
 • Pobytová taxa
 • Služby sprievodcu
 • Program a organizácia
 • Cestovné poistenie Union grátis v cene zájazdu (úraz, batožina, liečebné náklady, storno zájazdu... )
 • Vstupy na spoločne plánované prehliadky 

 

Cena zájazdu nezahŕňa: 

 • Príplatok za 1-lôžkovú izbu 40€/ pobyt
 • Vreckové

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
06.05.2017 - 08.05.2017 (3 dní / 2 nocí) Autobusová preprava
Raňajky
179 €

CENA ZAHŔŇA

 • Doprava klimatizovaným autobusom
 • 2x ubytovanie v hoteli  s raňajkami
 • Pobytová taxa
 • Služby sprievodcu
 • Program a organizácia
 • Cestovné poistenie Union grátis v cene zájazdu (úraz, batožina, liečebné náklady, storno zájazdu... )
 • Vstupy na spoločne plánované prehliadky 

 

CENA NEZAHŔŇA

 • Príplatok za 1-lôžkovú izbu 40€/ pobyt
 • Vreckové

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EUBPRA

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

(výber presného miesta v autobuse)

Nástupné miestaNAŠE TIPY

999 €
BIELE NOCI V CÁRSKOM PETROHRADE

Akciová cena 271 €
Pôvodná cena 329 €
TOSKÁNSKO - POKLADNICA UMENIA ( zájazd ...
5-dňový poznávací zájazd bez ...
Veľkosť skupiny na zájazde: MAX 30 ...
Akciová cena 1590 €
Pôvodná cena 1790 €
MEXIKO - YUCATAN - RIVIERA MAYA
10-dňový poznávací zájazd s pobytom
Mexiko poznávací zájazd s pobytom ...
1189 €
Gruzínsko - dobrodružstvo za Kaukazom

Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr