Český Krumlov, České Budejovice, Holašovice a zámok Orlík

3-dňový poznávací zájazd

3 DNI / 2 NOCI | JUŽNÉ ČECHY | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | 3 -dňový poznávací zájazd - Český Krumlov, České Budejovice, Holašovice - UNESCO, zámok Hluboká, zámok Orlík.

Poznávací zájazd za rozprávkovými  hradmi a zámkami, krásnou prírodou, historickými mestami, pamiatkami Unesco, ale aj českým pivom a výbornou kuchyňou. Predĺžený víkend s bohatým programom pre všetky vekové kategórie!


Program

Južné čechy zájazd Český Krumlov, České Budejovice, Holašovice a zámok Orlík

3-dňový poznávací zájazd 

Na poznávacom zájazde do Južných Čiech sme pre Vás pripravili skutočne bohatý program. Pohodový, ale plný zážitkov, to je zájazd Český Krumlov, České Budejovice, Holašovice a Orlík. Prehliadkou historického centra v Českých Budejoviciach pochopíte, aké sú jedinečné a  prečo sú zapísané do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.  Prechádzka centrom tohto juhočeského mesta je krásnym zážitkom. Gotické a renesančné domy, veľká renesančná radnica na námestí, úzke a krivolaké uličky, dôstojné kláštory a kostoly. Český Krumlov, to je skvost svetového významu, obsahuje veľké množstvo menších gotických domov, ktoré sú úplne unikátne. Plešivec je názov historickej časti predmestia, ktorá je vyhlásená za samostatnú mestskú pamiatkovú zónu. Zámok Český Krumlov je po Pražskom hrade najrozsiahlejší zámocký areál v Česku.  Súčasťou areálu je aj jedinečné barokové divadlo v otvorenej krajine s otáčavým hľadiskom. Návšteva Českého Krumlova Vás zaručene nadchne. Nemenej zaujímavá časť zájazdu je aj návšteva zámku Hluboká, ktorý patrí medzi najnavštevovanejšie a najkrajšie zámky v Čechách! Na zámku Hluboká sa natáčalo mnoho filmov, či rozprávok…poznáme ho z legendárnej rozprávky Pyšná princezná, niektorí zo seriálu Pan Tau, kde hral Ján Werich, alebo z Kroniky mladého Indiana Jonesa. Zámok Hluboká bol pôvodne hrad, ktorý dal s najväčšou pravdepodobnosťou vystavať Přemysl Otakar II. Vtedajšia pevnosť ale ešte niesla meno Froburk, Hluboká sa jej začalo hovoriť až o niečo neskôr. Pravedopodobne vďaka hlbokej studni neďaleko pevnosti. Romantickú a jedinečnú podobu nadobudol až po rozsiahlej rekonštrukcii a zásadnej prestavbe v 19.st.. Vtedajší majitelia sa nechali inšpirovať anglickou architektúrou. Ako predloha pri projektovaní slúžil kráľovský zámok vo Windsore . Hlubokú vystriedajú České Budejovice. Historické centrum je jedno z najväčších štvorcových námestí v ČR, Námestie Pŕemysla Otakara II, ktoré nesie názov zakladateľa mesta. Rozhodne zaujímavé je aj Múzeum konskej železnice, najstaršej v Európe, ktorej trať viedla po trase České Budejovice – Linz. A aby nebol poznávací zájazd iba o pamiatkach, čaká Vás aj prehliadka pivovaru Budvar České Budejovice a ochutnávka známeho a obľúbeného piva. Veľmi príjemnou zastávkou počas zájazdu je aj slávna česká dedinka, v ktorej sa zastavil čas - známe Holašovice. Holašovice sú známe tzv. sedliackym barokom a unikátnymi historickými budovami z konca 19. st., vďaka čomu sú pamiatkovou rezerváciou a zapísané na zozname UNESCO. V Holašoviacich si užijete typický český vidiek z konca 19. storočia a presuniete sa ďalej, k ďalšiemu nádhernému zámku Južných Čiech – zámku Orlík nad Vltavou. Zámok Orlík má bohatú históriu a dodnes ho vlastnia potomkovia dávnych majiteľov. Zlatým klincom programu a zavŕšením troch krásnych dní je plavba po priehrade pri zámku Orlík, pri ktorej si zaspomínate, čo všetko krásne ste za tri dni stihli vidieť.

1.deň: Odchod z SK v ranných hodinách príchod do Českého Krumlova. Prehliadka historického centra, zapísaným pre svoju jedinečnosť do zoznamu Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Prechádzka centrom tohto juhočeského mesta je krásnym zážitkom. Gotické a renesančné domy, veľká renesančná radnica na námestí, na ktoré nadväzujú úzke a krivolaké uličky, dôstojné kláštory a kostoly. Český Krumlov je skvost svetového významu. Časť mesta za riekou, severne od Vnútorného mesta a zároveň podhradie zámku sa nazýva Latrán. S Vnútorným mestom je spojený dreveným Lazebnickým mostom. Obsahuje veľké množstvo menších gotických domov.. Plešivec je názov historickej časti predmestia, ktorá je vyhlásená za samostatnú mestskú pamiatkovú zónu. Zámok Český Krumlov je po Pražskom hrade najrozsiahlejší zámocký areál v Česku.  Súčasťou areálu je aj jedinečné barokové divadlo v otvorenej krajine s otáčavým hľadiskom. Po prehliadke odchod na ubytovanie, noc v hoteli.

 

2.deň: Po raňajkách presun, návšteva zámku Hluboká, ktorý patrí medzi najnavštevovanejšie a najkrajšie zámky v Čechách! Na zámku Hluboká sa natáčalo mnoho filmov, či rozprávok…poznáme ho z legendárnej rozprávky Pyšná princezná, niektorí zo seriálu Pan Tau, kde hral Ján Werich, alebo z Kroniky mladého Indiana Jonesa. Zámok Hluboká bol pôvodne hrad, ktorý dal s najväčšou pravdepodobnosťou vystavať Přemysl Otakar II. Vtedajšia pevnosť ale ešte niesla meno Froburk, Hluboká sa jej začalo hovoriť až o niečo neskôr. Dôvodom vraj bola hlboká studňa, ktorá stála neďaleko pevnosti. Romantickú a jedinečnú podobu nadobudol až po rozsiahlej rekonštrukcii a zásadnej prestavbe v 19.st.. Vtedajší majitelia sa nechali inšpirovať anglickou architektúrou. Ako predloha pri projektovaní slúžil kráľovský zámok vo Windsore . Popoludní presun do Českých Budejovíc, obedná prestávka v známej reštaurácii, prehliadka mesta, historického centra. Čierna veža zo 16 st. vyhliadka na nádherné Budejovice, jedno z najväčších štvorcových námestí v ČR, Námestie Pŕemysla Otakara II, ktoré nesie názov zakladateľa mesta, Múzeum konskej železnice, najstaršej v Európe, ktorej trať viedla po trase České Budejovice – Linz, prehliadka pivovaru Budvar České Budejovice, ochutnávka. Presun na hotel noc v hoteli.

 

3.deň: Po raňajkách za zastavíme v českej dedinke, v ktorej sa zastavil čas - v známych Holašoviciach. Holašovice sú známe tzv. sedliackym barokom a unikátnymi historickými budovami z konca 19. st., vďaka čomu sú pamiatkovou rezerváciou a zapísané na zozname UNESCO. Po návšteve Holašovíc odchod k ďalšiemu nádhernému zámku Južných Čiech – zámku Orlík nad Vltavou s bohatou históriou, ktorý dodnes vlastnia potomkovia dávnych majiteľov, prehliada, plavba loďou po priehrade. Po plavbe odchod a cesta na SK.


Zájazd Český Krumlov PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " ČESKÝ KRUMLOV, ČESKÉ BUDEJOVICE, HOLAŠOVICE A ZÁMOK ORLÍK "

Zájazd do Českého Krumlova Trvanie zájazdu: 3 dni/ 2 noci

Zájazd Holašovice Ubytovanie: Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením na úrovni 3* hotela. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu.

Zájazd Južné Čechy Stravovanie:  Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Južné čechy zájazdCestovné poistenie: Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s..

Južné čechy zájazd Veľkosť skupiny na zájazde: Max 45 osôb. 

Zájazd Český Krumlov Sprievodcovské služby: Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. Spolupracujeme s kvalitnými, overenými sprievodcami CR     s bohatými skúsenosťami a vedomosťami.

Zájazd Holašovice Cena zahŕňa: 2x ubytovanie v 1/2 izbe s vlastným soc. zariadením, Raňajky, Doprava autobusom, Služby sprievodcu, Program a organizácia

Zájazd Južné Čechy Cena nezahŕňa: 60€/ 2 noci doplatok za 1-lôžkovú izbu, Cestovné poistenie , Vstupné na spoločne plánované prehliadky, Miestenka 5€, Príplatok za nástupné miesto    NR, TT, Sereď 5€


TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
30.03.2018 - 01.04.2018 (3 dní / 2 nocí) Autobusová preprava
Raňajky
159 €
131 €
17.08.2018 - 19.08.2018 (3 dní / 2 nocí) Autobusová preprava
Raňajky
149 €
131 €

CENA ZAHŔŇA

  • 2x ubytovanie v 1/2 izbes vlastným soc. zariadením
  • Raňajky
  • Doprava autobusom
  • Služby sprievodcu
  • Program a organizácia

CENA NEZAHŔŇA

  • 60€/ 2 noci doplatok za 1-lôžkovú izbu
  • Cestovné poistenie 
  • Vstupné na spoločne plánované prehliadky
  • Miestenka 5€
  • Príplatok za nástupné miesto NR, TT, Sereď 5€

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 07

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

(výber presného miesta v autobuse)

Nástupné miesta
Príplatky

NAŠE TIPY

Akciová cena 79 €
Pôvodná cena 109 €
UŽHOROD - KRIŽOVATKA TROCH NÁRODOV ( ...
3-dňový poznávací zájazd autobusom
499 €
VÝLET DO MOSKVY NA 4 DNI
4- dňový poznávací zájazd letecky
Viac ako 20 termínov v sezóne 2019
499 €
VÝLET DO PETROHRADU NA 4 DNI
4- dňový poznávací zájazd letecky
Viac ako 20 termínov v sezóne 2019
699 €
ČAROVNÉ GRUZÍNSKO
6-dňový poznávací zájazd letecky
6 termínov v sezóne 2019
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr