Zlatá jeseň v Moskve a Petrohrade

7- dňový poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu letecky

Moskva a Petrohrad - 2 unikátne, jedinečné metropoly, neporovnateľné so žiadnym iným veľkomestom. Veľkolepá architektúra, monumentálne paláce a chrámy, atmosféra ruskej minulosti a tradícií, Rusko minulé i moderné...


Program

1.deň: Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách návšteva legendárneho Kremľa. Kremeľ je sídlom parlamentu a prezidenta( UNESCO). Na námestí sa nachádza zvonica Ivana Hrozného, car-puška - delo, z ktorého sa nikdy nestrieľalo a car-kolokol - zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor. Manéžne námestie - Rozsiahly priestor pred Iverskou bránou, na ktorom sa nachádza dominantná socha jazdca maršala Žukova. Uprostred námestia sa pod zemou rozprestiera obchodné centrum Ochotnyj rjad s farebnou kupolou zobrazujúcou zemeguľu na povrchu. Alexandrovský sad  s hrobom neznámeho vojaka a večným ohňom, pri ktorom sa strieda stráž. Iverská brána alebo Brána vzkriesenia, pred ktorou sa na zemi  nachádza značka nultého poludníka, od ktorej sa merajú všetky vzdialenosti v Rusku. Červené námestie, ktorého dominantou je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal postaviť Ivan Hrozný. Mauzoleum Lenina, v ktorom je vystavené zabalzamované telo V. I. Lenina a nákupné centrum GUM, dlhé 1km. Po prehliadke odchod na hotel, ubytovanie.

3.deň: Po raňajkách Chrám Krista Spasiteľa – najväčší pravoslávny chrám na svete. Za vlády Stalina bol zbúraný a na jeho mieste bol vybudovaný mestský bazén. Po páde režimu bol znovu postavený na pôvodnom mieste a vysvätený v roku 1999. Starý a Nový Arbat - Moskovská Champs-Elysées. Na Arbate pôvodne žili obchodníci z južných krajín. Až koncom 19.st. sa celá oblasť stala domovom básnikov, spisovateľov a ďalších umelcov. Starý Arbat je ulicou plnou kaviarní, reštaurácií, starožitností, obchodov so suvenírmi a útočiskom rôznych umelcov, fotografov, spevákov a tanečníkov. Na Novom Arbate sa nachádza známe Múzem A.S.Puškina. Moskovské metro sa za „len“ metro jednoznačne považovať nemôže. V podstate celé metro a metro stanice postavili ruské ženy. Stanice svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Po prehliadke presun nočným vlakom do Petrohradu.

4.deň: Príchod do Petrohradu, transfer na hotel, odloženie batožiny.  Presun do mesta, prehliadka Petrohradu. Nevský prospekt - Hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Sankt-Peterburgu. Najznámejšími kultúrnymi dominantami sú Stroganov palác, Dom knihy, Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska. Počas komunistickej éry bola katedrála zmenená na múzeum dejín ateizmu, Kostol sv. Kataríny, Chrám sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli sa nachádza Chrám Kristovho Vzkriesenia, pripomínajúci Chrám Vasilija Blaženého v Moskve. Stojí na mieste, kde bol spáchaný atentát na imperátora Alexandra II. Námestie dekabristov so sochou Medeného jazdca , pamätník Petra I. zakladateľa mesta, Chrám sv. Izáka, jeden z najnavštevovanejších chrámov Sankt-Peterburgu, najväčší chrám v meste a druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli. 

5.deň: Po raňajkách Ermitáž, múzeum je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Vo viac ako 400 halách je vystavených vyše 3 miliónov exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na pobreží rieky Nevy. Múzeum Ermitáž susedí so Zimným palácom, niekdajším sídlom ruských cárov. Popoludní presun k palácu Petrodvorec, ktorý je bývalou honosnou rezidenciou ruských imperátorov. Rozprestiera sa na brehu Fínskeho zálivu a pozostáva z niekoľkých palácov, mnohých fontán, súch, trávnikov a jazierok. Nie nadarmo sa Petergof nazýva „ruské Versailles“. Za najväčšiu dominantu rezidencie je považovaný Veľký palác s kaskádovou fontánou nazývanou Veľká kaskáda. V celom areáli sa nachádza celkovo 134 fontán. Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli.

6.deň: Po raňakách odchod, Cárske Selo, Katarínin Palác, veľkolepý cársky palác postavený v rokokovom štýle Katarínou I. pre Petra Veľkého. Zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zdrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z achátu, či jaspisu. pomenovaná podľa jantárových dosiek. Katarínin park, pooludní návšteva Petropavlovskej pevnosti, ktorá patrí k najväčším pamiatkam nie len Petrohradu, ale aj Ruska

7.deň: Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy na letisko, odlet na SK.

Cena zahŕňa:  

 • 6x ubytovanie s raňajkami (5x hotel, 1x nočný vlak )
 • Letecká doprava  BA - Moskva a späť 
 • Transfery počas presunov
 • Doprava v mestách (MHD, metro, mikrobus)
 • Letiskové a servisné poplatky
 • pobytová taxa
 • Vlaková doprava z Moskvy do Petrohradu a späť
 • Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade
 • Program a organizácia
 • Víza
 • Cestovné poistenie Union grátis v cene zájazdu ( úraz, batožina, liečebné náklady, storno zájazdu...)
 • Vstupné v rámci spoločných prehliadok ( Kremeľ, Chrám K.Spasiteľa, Ermitáž, Chrám Sv. Izáka, Petrodvorec záhrady )

Cena nezahŕňa: 

 • Vreckové
 • 135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

V termíne 27.10.-2.11.2017 - Pozn. 1.11.2017 - deň pravocného voľna!

ZOZNAM VŠETKÝCH ZÁJAZDOV CK TRAVEGO TOUR PODĽA TERMÍNOV

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
27.10.2017 - 02.11.2017 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1398 €
799 €

CENA ZAHŔŇA

V termíne 27.10.-2.11.2017 - Pozn. 1.11.2017 - deň pravocného voľna!

Cena zahŕňa:  

 • 6x ubytovanie s raňajkami (5x hotel, 1x nočný vlak )
 • Letecká doprava  BA - Moskva a späť 
 • Transfery počas presunov
 • Doprava v mestách (MHD, metro, mikrobus)
 • Letiskové a servisné poplatky
 • pobytová taxa
 • Vlaková doprava z Moskvy do Petrohradu a späť
 • Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade
 • Program a organizácia
 • Víza
 • Cestovné poistenie Union grátis v cene zájazdu ( úraz, batožina, liečebné náklady, storno zájazdu...)
 • Vstupné v rámci spoločných prehliadok ( Kremeľ, Chrám K.Spasiteľa, Ermitáž, Chrám Sv. Izáka, Petrodvorec záhrady )

CENA NEZAHŔŇA

 • Vreckové
 • 135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EULMP

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

NAŠE TIPY

Akciová cena 109 €
Pôvodná cena 129 €
Vianočný Salzburg a kúpele Gastein
2-denný poznávací zájazd
Salzburg vianočný poznávací zájazd
1589 €
Poznávací zájazd Moskva a " Zlatý kruh ...
8-dňový poznávací letecký zájazd
Konečná cena so vstupmi
130 €
NP Berchtesgaden a Hitlerovo Orlie ...
2-dňový poznávací zájazd s ...
Konečná cena so vstupmi
24 €
Kúpele Bükfürdő a zámok Fertőd
1 - dňový poznávací zájazd
Bükfürdő a zámok Fertőd jednodňový ...
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr