ZLATÁ JESEŇ V MOSKVE A PETROHRADE

7 DNÍ / 6 NOCÍ | MOSKVA | PETROHRAD | 7- dňový poznávací zájazd do Moskvy a Petrohradu letecky

Moskva a Petrohrad - 2 unikátne, jedinečné metropoly, neporovnateľné so žiadnym iným veľkomestom. Veľkolepá architektúra, monumentálne paláce a chrámy, atmosféra ruskej minulosti a tradícií, Rusko minulé i moderné...


Program

Rusko Zlatá jeseň v Moskve a Petrohrade

7- dňový poznávací zájazd

1.deň: Odlet z Bratislavy, prílet do Moskvy vo večerných hodinách, ubytovanie, noc v hoteli.

2.deň: Po raňajkách návšteva legendárneho Kremľa. Kremeľ je sídlom parlamentu a prezidenta( UNESCO). Na námestí sa nachádza zvonica Ivana Hrozného, car-puška - delo, z ktorého sa nikdy nestrieľalo a car-kolokol - zvon, ktorý nikdy nezvonil. Chrámové námestie, Uspenskij sobor, Blagoveščenskij sobor a Archangeľskij sobor. Manéžne námestie - Rozsiahly priestor pred Iverskou bránou, na ktorom sa nachádza dominantná socha jazdca maršala Žukova. Uprostred námestia sa pod zemou rozprestiera obchodné centrum Ochotnyj rjad s farebnou kupolou zobrazujúcou zemeguľu na povrchu. Alexandrovský sad  s hrobom neznámeho vojaka a večným ohňom, pri ktorom sa strieda stráž. Iverská brána alebo Brána vzkriesenia, pred ktorou sa na zemi  nachádza značka nultého poludníka, od ktorej sa merajú všetky vzdialenosti v Rusku. Červené námestie, ktorého dominantou je Chrám Vasilija Blaženého, ktorý dal postaviť Ivan Hrozný. Mauzoleum Lenina, v ktorom je vystavené zabalzamované telo V. I. Lenina a nákupné centrum GUM, dlhé 1km. Po prehliadke odchod na hotel, ubytovanie.

3.deň: Po raňajkách Chrám Krista Spasiteľa – najväčší pravoslávny chrám na svete. Za vlády Stalina bol zbúraný a na jeho mieste bol vybudovaný mestský bazén. Po páde režimu bol znovu postavený na pôvodnom mieste a vysvätený v roku 1999. Starý a Nový Arbat - Moskovská Champs-Elysées. Na Arbate pôvodne žili obchodníci z južných krajín. Až koncom 19.st. sa celá oblasť stala domovom básnikov, spisovateľov a ďalších umelcov. Starý Arbat je ulicou plnou kaviarní, reštaurácií, starožitností, obchodov so suvenírmi a útočiskom rôznych umelcov, fotografov, spevákov a tanečníkov. Na Novom Arbate sa nachádza známe Múzem A.S.Puškina. Moskovské metro sa za „len“ metro jednoznačne považovať nemôže. V podstate celé metro a metro stanice postavili ruské ženy. Stanice svojou výzdobou, nástennými maľbami, mozaikami a krištáľovými lustrami pripomínajú chrámy a paláce. Po prehliadke presun nočným vlakom do Petrohradu.

4.deň: Príchod do Petrohradu, transfer na hotel, odloženie batožiny.  Presun do mesta, prehliadka Petrohradu. Nevský prospekt - Hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Sankt-Peterburgu. Najznámejšími kultúrnymi dominantami sú Stroganov palác, Dom knihy, Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska. Počas komunistickej éry bola katedrála zmenená na múzeum dejín ateizmu, Kostol sv. Kataríny, Chrám sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli sa nachádza Chrám Kristovho Vzkriesenia, pripomínajúci Chrám Vasilija Blaženého v Moskve. Stojí na mieste, kde bol spáchaný atentát na imperátora Alexandra II. Námestie dekabristov so sochou Medeného jazdca , pamätník Petra I. zakladateľa mesta, Chrám sv. Izáka, jeden z najnavštevovanejších chrámov Sankt-Peterburgu, najväčší chrám v meste a druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli. 

5.deň: Po raňajkách Ermitáž, múzeum je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Vo viac ako 400 halách je vystavených vyše 3 miliónov exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na pobreží rieky Nevy. Múzeum Ermitáž susedí so Zimným palácom, niekdajším sídlom ruských cárov. Popoludní presun k palácu Petrodvorec, ktorý je bývalou honosnou rezidenciou ruských imperátorov. Rozprestiera sa na brehu Fínskeho zálivu a pozostáva z niekoľkých palácov, mnohých fontán, súch, trávnikov a jazierok. Nie nadarmo sa Petergof nazýva „ruské Versailles“. Za najväčšiu dominantu rezidencie je považovaný Veľký palác s kaskádovou fontánou nazývanou Veľká kaskáda. V celom areáli sa nachádza celkovo 134 fontán. Po prehliadke odchod na hotel, noc v hoteli.

6.deň: Po raňakách odchod, Cárske Selo, Katarínin Palác, veľkolepý cársky palác postavený v rokokovom štýle Katarínou I. pre Petra Veľkého. Zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zdrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z achátu, či jaspisu. pomenovaná podľa jantárových dosiek. Katarínin park, pooludní návšteva Petropavlovskej pevnosti, ktorá patrí k najväčším pamiatkam nie len Petrohradu, ale aj Ruska

7.deň: Odchod z Petrohradu v ranných hodinách rýchlovlakom do Moskvy na letisko, odlet na SK.


Rusko PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " ZLATÁ JESEŇ V MOSKVE A PETROHRADE "

Výlet do Moskvy Trvanie zájazdu: 7 dní/ 6 nocí

Zájazd do Moskvy Ubytovanie: Ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. 5 nocí je na hoteli, 1 noc je v nočnom vlaku.

Zájazd Moskva  Noc v nočnom vlaku: 1 noc v rámci presunu z Moskvy do Petrohradu je v nočnom vlaku. Vlaky vyberáme z viacerých tie slušné, čisté a overené. Jedno kupé má 4 spacie lôžka, do jedného kupé Vás ubytovávame s Vašimi spolucestujúcimi. Možnosť zakúpenia  kupé samostnatne iba pre dve osoby je za príplatok 200€/ osoba.

Moskva a Petrohrad Stravovanie: Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

RuskoCestovné poistenie: Poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Výlet do Moskvy Cestovné doklady a víza: K cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas a víza. Víza potrebné na zájazd do Ruska vybavujeme za Vás. O všetkých náležitostiach potrebných k vybaveniu víz Vás informujeme po zakúpení zájazdu.

Zájazd do Moskvy Veľkosť skupiny na zájazde: Max 16 osôb. 

Zájazd Moskva Sprievodcovské služby: Počas celého zájazdu je Vám s dispozícii odborný sprievodca s certifikátom CR. Spolupracujeme s kvalitnými, overenými sprievodcami CR  s bohatými skúsenosťami a vedomosťami. Niektoré termíny sprevádza sprievodkyňa pôvodom z Ruska, niektoré slovenský sprievodca, ale s výbornými znalosťami a skúsenosťami.

Moskva a Petrohrad Transfery: Všetky transfery v rámci zájazdu pri ktorých máte so sebou batožinu ( presun letisko - hotel, hotel - vlaková stanica atď ) zabezpečuje a hradí CK. Ostatná lokálna doprava v rámci prehliadok sa hradí individuálne na zájazde.

Výlet do Moskvy Cena zahŕňa:  6x ubytovanie s raňajkami (5x hotel, 1x nočný vlak ), Letecká doprava  BA - Moskva a späť , pobytová taxa, Vlaková doprava z Moskvy do Petrohradu a späť, Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade, Program a organizácia

Zájazd Moskva Cena nezahŕňa:  Letiskové a servisné poplatky 190€, Viza 95€ ( vybavuje CK ), Cestovné poistenie 2€/os/deň, Transfery, Lokálna doprava a vstupy 60-120€- platba na mieste ( ( Kremeľ, Chrám K.Spasiteľa, Ermitáž, Chrám Sv. Izáka, Petrodvorec záhrady, Jantárová komnata ), 135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
26.10.2018 - 01.11.2018 (7 dní / 6 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1089 €
882,09 €

CENA ZAHŔŇA

V termíne 26.10.-1.11.2018 - Pozn. 1.11.2018 - deň pravocného voľna!

 

 • 6x ubytovanie s raňajkami (5x hotel, 1x nočný vlak )
 • Letecká doprava  BA - Moskva a späť 
 • pobytová taxa
 • Vlaková doprava z Moskvy do Petrohradu a späť
 • Služby slovensky/ česky hovoriace sprievodcu počas pobytu v Moskve a Petrohrade
 • Program a organizácia

CENA NEZAHŔŇA

 • Letiskové a servisné poplatky 190€
 • Viza 95€ ( vybavuje CK )
 • Cestovné poistenie 2€/os/deň
 • Lokálna doprava a vstupy 120€- platba na mieste ( ( Kremeľ, Chrám K.Spasiteľa, Ermitáž, Chrám Sv. Izáka, Petrodvorec záhrady )
 • 135€ doplatok za 1-lôžkovú izbu

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EULMP

Objednávateľ
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Príplatky

NAŠE TIPY

Akciová cena 299 €
Pôvodná cena 399 €
UMENIE, GAUDÍ A BARCELONA
4- dňový poznávací zájazd letecky
Barcelona poznávací zájazd
Akciová cena 1129 €
Pôvodná cena 1399 €
Srí Lanka - raj na zemi
11 - dňový poznávací zájazd
Akciová cena 131 €
Pôvodná cena 149 €
Český Krumlov, České Budejovice, ...
3-dňový poznávací zájazd
699 €
SPOZNAŤ GRUZÍNSKO ZA PÁR DNÍ

Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr