7 DIVOV JORDÁNSKA

Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ZĽAVA DO 31.11.2021.Záloha iba 200€, alebo Voucher.

Zájazd do Jordánska Vám prinesie viac ako si viete predstaviť! Jordánsko je unikátna rozmanitá krajina ukrývajúca biblické poklady, púštne dobrodružstvá, či skvostné pamiatky. Očarí Vás nie len jordánska Petra, ale aj samotná púšť, beduíni, či rímske mestá. Poznávací zájazd do Jordánska je to pravé poznávanie po akom túži každý cestovateľ! O Jordánsku netreba čítať, Jordánsko musíte jednoducho zažiť!

  • 8 DNÍ / 7 NOCÍ | POZNÁVACÍ ZÁJAZD do Jordánska so sprievodcom 
  • VŠETKY VSTUPY A POISTENIE S COVID príplatkom sú zahrnuté V CENE ZÁJAZDU
  • ŽIADNE PRÍPLATKY k cene navyše

Program

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

PREČO: PRETOŽE JORDÁNSKO SA VÁM ZA VAŠU POZORNOSŤ ODMENÍ. ZAPOČÚVAME SA HUDBY PÚŠTNYCH DÚN, ZAŽIJEME TEN PRAVÝ BLÍZKY VYÝCHOD, OCHUTNÁME PRAVÉ BEDUÍNSKE JEDLÁ, DOTKNEME SA BIBLICKÝCH MIEST, ČI ANTICKÝCH SKVOSTOV, ZAPOZERÁME SA DO ZÁPADU SLNKA NA PÚŠTI. PREBÁDAME KRÁSY JORDÁNSKA SKUTOČNÝM POZNANÍM, S PRIAM NESKUTOČNÝMI SPOMIENKAMI.

NOSNÉ ELEMENTY:

Nezabudnuteľná Petra, najvýznamnejšie rímske pamiatky Blízkeho východu, Mozaiková mapa Svätej zeme, Mojžišova hora, ruch jordánskych ulíc, korenistá kuchyňa Blízkeho východu, západ slnka v púšti, beduínska tradičná večera, noc v púšti, úžasný relax a bahno z Mŕtveho mora a mnohé iné

SLOW TRAVEL:

Jordánsko je jedna z krajín, ktorá si zaslúži viac ako splnený cieľ. My máme čas a Jordánsko si vychutnávame plnými dúškami. Ochutnávame nové chute jordánskej kuchyne, užívame si dostatok času pri Mŕtvom mori, kocháme sa nádherami dychberúcej Petry a poznávame biblické miesta, či rímske pamiatky. Na všetko si doprajeme pohodu, pretože Jordánsko si pozornosť rozhodne zaslúži.

POTREBY KLIENTA:

Pre všetkých, ktorí túžia spoznať Petru a najkrajšie skvosty Jordánska kvalitne, s pohodou a skvelou atmosférou a výbornými sprievodcami, ktorých pohltilo Jordánsko a odovzdajú Vám množstvo zaujímavých poznatkov a skúseností.

PRE SPRIEVODCOV:

Váš obľúbený cieľ a miesta opäť so skvelou skupinou.

1. DEŇ: ODLIETAME SMER JORDÁNSKO

Stretneme sa v Bratislave, spoločným transferom odchádzame na letisko. Prílet do Jordánska, ubytovanie a noc na hoteli.

Jordánsko, Ammán, moderná štvrť
Jordánsko, Ammán

2. DEŇ: VEĽKOMESTSKÝ RUCH METROPOLE AMMÁN A PRVÝ DOTYK S JORDÁNSKOU PÚŠŤOU

Náš prvý deň v Jordánsku strávime spoznaním Ammánu. Ammán má dnes takmer 4mil. obyvateľov a je jedným z najväčších miest nie len v Jordánsku , ale aj na celom Blízkom východe. Rušná a na prvý pohľad chaotická metropola spája moderný svet s výškovými budovami a svetoznámymi spoločnosťami, s bohatou históriou a nádhernými historickými pamiatkami. Ammán, s niekdajším názvom Filadelfia bol rovnako ako Jerash súčasťou Dekapolisu, spomínajúceho sa už v Biblii ako meste detí Ammónových, bol vybudovaný na siedmych pahorkoch, zvaných „džabal“ . Na jednom z nich, Jabal Al Qala´a sa vypína Citadela, s nadmorskou výškou 800m a nádherným výhľadom na celé mesto. V Ammáne si pozrieme aj staroveké rímske divadlo pre 6000 ľudí, v ktorom si budete môcť vyskúšať jeho akustiku, navštívime aj Múzeum ľudových tradícií, v ktorom sa zoznámime s remeselnými tradíciami Jordánska a  kde si budeme môcť pozrieť kroje roľníkov, beduínskych kmeňov, ale krásne zbierky ľudových šperkov. V Ammáne zavítame do jednej z najstarších ulíc, Dúhovej ulice, ktorá si svoj názov vyslúžila pestrofarebnosťou, ktorou nás privíta. Množstvo kaviarní, reštaurácií, obchodíkov a suvenírov nám dodá tú správnu atmosféru jordánskeho mestského života. Z Ammánu sa presunieme mimo mestský ruch a užijeme si prv dotyk s jordánskou púšťou. Prejdeme k najznámejším  Púštnym zámkom v Jordánsku a po prehliadkach sa vraciame späť na hotel.

Jordansko Amman
Jordánsko, Ammán, Rímske divadlo
Jordánsko schody
Jordánsko, Ammán, Dúhová ulica schody

3. DEŇ: UPRIEME ZRAK NA NÁDHERNÉ JORDÁNSKE MOZAIKY, MOZAIKOVÚ MAPU SVÄTEJ ZEME AJ NA JORDÁNSKYCH MAJSTROV PRI PRÁCI

Dnešný deň povedú naše kroky do Madaby, menšieho, na prvý pohľad ničím nezaujímavého mesta, ktoré ale ukrýva veľké a cenné poklady. Už prvou inakosťou oproti zvyšku Jordánska je, že v Madabe je zastúpená najväčšia kresťanská komunita, asi 10% obyvateľstva, ako pozostatok rímskeho, ale hlavne byzantského vplyvu.  A práve z byzantského obdobia pochádzajú poklady, ktoré obdivujeme ešte dnes, byzantské mozaiky, pre ktoré je Madaba známa dnes po celom svete. V kostole Sv. Juraja postaveného na zvyškoch pôvodného kostola objavíme jednu z najcennejších mozaík Jordánska – Mozaikovú mapu Svätej zeme. Mapa stará viac ako 1500 rokov nám dnes ukazuje územie Svätej zeme od Nílu, až po Jeruzalem, konkrétne mestá známe z Biblie, alebo ktoré poznáme aj dnes, ale aj iné obrazce ako výjavy z každodenného života. Pôvodnú rozlohu 21x7m vypĺňalo takmer 2mil. farebných skiel a kamienkov, pôsobením času, histórie, či zemetrasenia z nej dnes obdivujeme ešte stále krásnych 16x5metrov. Mapa Svätej zeme je najcennejšia, ale zďaleka nie jediná mozaika, ktorá zdobí Jordánsku Madabu, po celom meste je ich oveľa viac, uvidíme iné nádherné mozaiky aj v Kostole Panny Márie, v Hipolitovom dome, ale aj po celom meste, keďže mozaikové suveníry s motívmi od výmyslu sveta, sú to najtypickejšie, čo si môžete z Madaby priniesť. A kde inde by sme mohli vidieť majstrov, ako vyrábajú tak nádherné umelecké diela, ako v Madabe? Navštívime samozrejme i dielňu na výrobu pravej jordánskej mozaiky, v ktorej sa pozrieme, ako vznikajú tieto farebné skvosty pod rukami šikovných jordánskych majstrov. Z Madaby sa dnes vydáme ešte smerom na juh a spoznáme ďalší skvost z úplne iného súdka – Kerak, niekdajší križiacky hrad. Kerak je jeden z troch najkrajších a najväčších hradov, nie len v Jordánsku, ale na celom Blízkom východe. V Keraku sa prenesieme do obdobia križiackych výprav, ale prekvapí nás tu aj Noemova svätyňa, ktorá je jedným z ďalších pútnických miest v Jordánsku.

Jordánsko Madaba
Jordánsko Madaba Mapa Svätej zeme
Jordánsko Kerak
Križiacky hrad Kerak

4. DEŇ: DNES SA NADCHNEME PRE SKVOSTNÉ RÍMSKE PAMIATKY V JERASHE

Po raňajkách sa vydáme objavovať kopcovitou cestou pomedzi olivovníkové sady jedno z najlepšie zachovaných rímskych miest, ktoré patrí medzi najkrajšie pamiatky staroveku a antiky, rímske mesto Jerash, ktoré je najväčších archeologickým náleziskom rímskymi ruinami v Jordánsku. Jerash bolo kedysi súčasťou Dekapolisu, zväzku významných desiatich miest Blízkeho východu, ležiacich v blízkosti rieky Jordán. Napriek súdržnosti nikdy nevytvorili jednotný štátny útvar. Po ovládnutí oblasti okolo rieky Jordán Alexandrom Veľkým prijali obyvatelia helénsku kultúru a na rozdiel od židovských susedných miest vyznávali pohanskú vieru. Keď v roku 64 nl. Pompeus dobyl toto územie, Dekapolis a aj mesto Jerash sa stali súčasťou rímske ríše ako provincia Sýria. V časoch najväčšej slávy malo mesto až 25 tis. obyvateľov, mesto navštívil aj samotný cisár Hadrianus, na pamiatku ktorého bol postavený aj Hadriánov oblúk, úžasná pamiatka, ktorú môžeme obdivovať aj dnes. Úpadok mesta prichádza s príchodom novej viery, kedy dochádzalo k ničeniu rímskych pamiatok a budovaniu kostolov a poslednou ranou pre už upadajúce mesto bolo ničivé zemetrasenie v roku 749, ktoré mesto zničilo a dnes preto vlastní aj prívlastok " Pompeje východu". Na začiatku Jerashu nás uchváti ako prvý nádherný a 11m vysoký Hadriánov oblúk a privedie nás k 245m dlhému a  42m širokému Hippodromu, aréne pre 15tis divákov, v ktorom sa konali rôzne zápasy a športové podujatia, či závody koní a kočov. Veľkolepou pamiatkou je tiež nádherne zachované námestie, centrum mesta, oválne priestranstvo s kamennou dlažbou, lemované bohatým stĺporadím stĺpmi iónskeho slohu, pokračujúcim v lemovaní takmer dlhej cesty od námestia k chrámu boha Dia. V Jerashe uvidíme aj chrám bohyne Artemis, či múzeum a krásny výhľad na Jerash. Po prehliadke tohto cenného antického skvostu sa pristavíme na miestnom malom trhu so suvenírmi a vydáme sa na cestu späť do hotela.

Jordánsko Jerash Hadriánov oblúk
Jordánsko, Jerash, Hadriánov oblúk
Jordánsko Jerash Amfireáter
Jordánsko, Jerash, Amfiteáter

5. DEŇ:  DNES NÁS ČAKÁ PÚŠTNE DOBRODRUŽSTVO, TRADIČNÁ BEDUÍNSKA VEČERA, NEZABUDNUTEĽNÝ ZÁPAD SLNKA A NOC V PÚŠTI V BEDUÍNSKOM KEMPE

Dnes si užijeme pravé púštne dobrodružstvo. Vydáme sa cestu do púšte Wadi Rum, nazývanej aj Mesačnou krajinou, rozprestierajúcou sa na rozlohe viac ako 74tis. Ha, ktorá je celá vďaka prírodným, historickým a kultúrnym hodnotám zapísaná na zozname UNESCO. Na džípoch 4x4 užijeme dobrodružnú a nezabudnuteľnú jazdu medzi vysokými pieskovcovými masívmi, obklopení  červeno oranžovo žltou paletou farieb piesku a rozprávkových púštnych dún. Navštívime aj Lawrencov prameň, pomenovaný podľa Lawrenca z Arábie, hlavného predstaviteľa filmu, natáčaného práve vo Wadi Rum. Okrem mnohým iných svetoznámych filmov je však tento jedinečný tým, že je natočený na základe skutočných udalostí, povstania počas 1.svetovej vojny, úzko spätého s oblasťou Wadi Rum. Pobyt v púšti bude nezabudnuteľný aj preto, že zažijeme rozprávkový púštny západ slnka. Večer si vychutnáme tradičnú beduínsku večeru a prenocujeme v púšti, v beduínskych stanoch. Noci v stanoch a v kempe sa však nemusíte báť. Turistov v Jordánsku vítajú a dnešné "stany" majú  kúpeľne,  elektriku a wifi.

Jordánsko Púšť
Beduínsky Kemp s wifi, vodou a elektr.
Jordánsko púšť
Jordánsko Jazda do púšte

6. DEŇ: STAROBYLÁ PETRA SA STÁVA VAŠIM NEZABUDNUTEĽNÝM ZÁŽITKOM

Po raňajkách sa vydávame na cestu za pravým poznaním. Objavíme biblické skalnaté mesto Petra, zapísané na zozname UNESCO a označené z novodobý div sveta. Prvé zmienky o Petre pochádzajú zo Starého zákona. Petra vznikla na mieste, kde Mojžiš udrel palicou do skaly. V 4.st pred nl. sa na tomto mieste usídlili Nabatejci, jeden z mnohých beduínskych kočovných kmeňov, ktorí získali kontrolu nad najdôležitejšími obchodnými cestami a vybudovali viacero skalných miest, jedným z ktorých je aj Petra, ktorá mala v čase svojho najväčšieho rozkvetu okolo 30tis. obyvateľov a vlastný zavlažovací systém. Nabatejci zbohatli hlavne na kontrolovaní obchodu s kadidlom, koreninami, či myrhou. Civilizáciu Nabatejcov ukončili Romania, ktorý začiatkom 2.stnl ovládli Petru, ako súčasť rímskej provincie Arabia, no samotná Petra sa rozrastala naďalej. Z obdobia rímskej nadvlády tu pribudla mnoho cenných skalnatých diel, alebo aj rímsky amfiteáter pre 3500 ľudí so sedadlami vytesanými do kameňa, rozšírenie kresťanstva po 4st. zas zanechalo v Petre stopy, v podobe kresťanských kostolov. Koniec slávy Petry sa datuje do 7.st, kedy po zemetrasení odchádzajú poslední obyvatelia a Petra zostáva ukrytá pod rúškom tajomstva až do 19.st, kedy bola objavená švajčiarskym cestovateľom J.L. Burckhardtom, následne mnohými turistami i filmovými štábmi, v Petre si svoju scénu našiel napríklad aj Indiana Jones.  Petra je jedno z miest, ktoré zostane vo Vašich spomienkach na celý život. Fascinujúce skalnaté prírodné úkazy, farebná paleta teplých červených a zemitých tónov, dychberúce uličky a prenádherné stavby tesané do púštnych skál, vo Vás v kombinácii s biblickým príbehom jednoducho očaria.

Jordánsko Petra
Jordánsko Petra
Jordánsko Petra
Jordánsko Petra

7. DEŇ: OČISTA PRE TELO AJ DUŠU V BIBLICKEJ RIEKE JORDÁN, MOJŽIŠOVEJ HORE A CELODENNOM RELAXE PRI MŔTVOM MORI

Posledný deň v Jordánsku využijeme na zaslúžený relax pri Mŕtvom mori. Cestou k nemu sa však ešte zastavíme pri rieke Jordán, kde v jednom z jej ramien Ján Krstiteľ pokrstil Krista a dodnes je  miestom kam smerujú kresťania vykonať krst, či aspoň sa dotknúť tejto bájnej rieky. Pokračovaním v ceste k Mŕtvemu moru sa ešte zastavíme na Hore Nebo, ktorá sa v Biblii spomína ako miesto odkiaľ Mojžiš zazrel a ukázal Izraelitom zasľúbenú zem. Kresťania a židia veria, že Mojžišova hora je aj miestom jeho posledného odpočinku a je jednou z najnavštevovanejších a najvýznamnejších miest pútnických miest v Jordánsku. Po návšteve Mojžišovej hory s krásnymi výhľadmi pokračujeme v ceste a prichádzame relaxovať k Mŕtvemu moru. Pod hladinou Mŕtveho mora podľa Biblie  ležia mestá Sodoma a Gomora, zničené Bohom za hriechy ich obyvateľov sírou a ohňom. Práve odtiaľto utekal Lót s manželkou a dvomi dcérami, no pani Lótová sa predsa obzrela. Mŕtve more ktoré je nie len najnižšie položeným jazerom, ale dokonca leží takmer 400m pod hladinou mora. Toto najslanšie more, zásobované riekou Jordán, je vlastne jazerom. Voda v Mŕtvom mori je tak slaná, že nie je možné sa ponoriť, ani plávať. Neveríte? Nič to, v Jordánsku budete mať dostatok času vyskúšať si to na vlastnej koži. Napriek tomu, že je voda asi 10x slanšia ako v iných moriach, nechutí slano, ale skôr horko. Podľa vedcov je to pravdepodobne tým, že je tak slaná, že náš mozog nedokáže identifikovať túto chuť ako slanú, ale ako horkú. Jeho názov tiež nie je náhodný. Mŕtve more sa nazýva preto, že vďaka jeho slanosti v ňom neprežijú žiadne živočíchy, ani rastliny. Zato človek v ňom vraj omladne! Tomu verila i Kleopatra, ktorá pre pestovanie svojej krásy využívala účinky banha z Mŕtveho mora. Vzácnym darom Mŕtveho mora je totiž predovšetkým bahno s obrovskou koncentráciou draslíku, pomáhajúceho pri reume a artidíde, síry a horčíku, prospešných pri liečení kožných chorôb a neodmysliteľne aj jódu a brómu, ktoré pôsobia okrem iného blahodárne aj na nervovú sústavu. Mŕtve more je natoľko cenné, že si pri ňom doprajeme celý deň plný relaxu a detoxu. Budeme si vychutnávať a využívať  blahodárne účinky tohto elixíru mladosti, krásy a zdravia, aby sme sa plní pozitívnej energie a dojmov z fantastického Jordánska vrátili domov.

Jordánsko Mŕtve more
Jordánsko Mŕtve more
Jordánsko Rieka Jordán
Jordánsko Rieka Jordán, miesto krstu J.Krista

8. DEŇ: OBOHATENÍ NEZABUDNUTEĽNÝMI ZÁŽITKAMI ODLIETAME DOMOV

Odlet a návrat na Slovensko.


Armensko Gruzinsko zajazd VŠETKY TERMÍNY A CENY

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
05.03.2022 - 12.03.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1599 €
1489 €
09.04.2022 - 16.04.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1599 €
1489 €
07.05.2022 - 14.05.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1599 €
1489 €
20.08.2022 - 27.08.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1599 €
17.09.2022 - 24.09.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1599 €
08.10.2022 - 15.10.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1599 €
29.10.2022 - 05.11.2022 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1599 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
7x ubytovanie s raňajkami

 Letecká d.  Viedeň -  Amman a späť

 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Program a organizácia

 Balík vstupov

Noc v púšti, beduínska večera a raňajky

Víza
Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 209€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Akciová cena 1399 €
Pôvodná cena 1499 €
AZERBAJDŽAN - ZÁJAZD PLNÝ PREKVAPENÍ
Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ...
9dní /8nocí | VSTUPY A POISTENIE V ...
Akciová cena 1409 €
Pôvodná cena 1499 €
ZÁJAZD DO MOSKVY A PETROHRADU NA 9 DNÍ
Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ...
9 dní / 8 nocí | VSTUPY A POISTENIE ...
Akciová cena 899 €
Pôvodná cena 936 €
ZÁJAZD DO MOSKVY NA 5 DNÍ
Záloha 100€/voucher. FIRSTMOMENT ...
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Akciová cena 1489 €
Pôvodná cena 1599 €
7 DIVOV JORDÁNSKA
Záloha 200€/voucher. FIRSTMOMENT ...
8 dní / 7 nocí | VSTUPY A POISTENIE ...
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA