Zájazd Palestína - Izrael dva v jednom

Aby ste pochopili Izrael a Palestínu, všetko čo ich rozdeľuje a spája zároveň, musíte to sami vidieť a zažiť. Ani jeden bedeker, film, ani kniha Vám nepovie viac ako poznávací zájazd do Izraela a Palestíny. Pridajte sa k nášmu zájazdu a spoznajte pravú tvár Izraela a Palestíny v jednom zájazde.

Základné informácie 

  • 8dní / 7 nocí
  • Cena za zájazd je konečná bez ďalších skrytých poplatkov Všetky poplatky v cene, vstupy, transfer  z BA, dodatočne neplatíte žiadne dodatočné poplatky. Prečítajte si na konci stránky Parametre zájazdu a  " Cena zahŕňa ". Cena nezahŕňa iba tipy a sprepitné, ktoré platíte priamo na zájazde.
  • Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
  • Spôsob platby: záloha 30% ceny zájazdu po zaslaní Zmluvy o zájazde, doplatok splatný do 46 dní pred odchodom. 100% úhrada pokiaľ je zájazd objednaný v lehote kratšej ako 46 dní pred zájazdom.
  • Protipandemické opatrenia: žiadne, aktuálne sa nevyžaduje ani očkovanie, ani PCR test

Hľadáme spoluubytovanie ( nemusíte ako 1 osoba platiť  príplatok za 1-lôžkovú izbu ) v týchto termínoch:

 

 

Zájazd do Izraela? Prečo s Travego Tour?

Cestou Izraelom na poznávacom zájazde so skúseným sprievodcom spoznáte miesta, ktoré tak dobre z histórie poznáte,  miesta ktoré ukrývajú pamiatky svetového významu! Izrael sú  úžasné pamiatky, fascinujúca príroda a úchvatná  krajina a hlavne krajina ľudí. Ľudí troch svetových kultúr a troch svetových náboženstiev. Ak si myslíte že Izrael je iba kresťanská  Svätá zem ( hoci aj ), tak sa nenechajte zmiasť. Je to Svätá zem pre kresťanov, pre židov, aj pre moslimov. A každý z nich si svoju svätú zem chráni a bráni. Spoznajte Izrael s Travego Tour, ako krajinu mnohých tvárí, komplexne, po všetkých stránkach a z viacerých uhlov pohľadu.

Zájazd Palestína Izrael dva v jednom - pre akého cestovateľa je vhodný?

Zájazd do Izraela a Palestíny je vhodný pre všetkých, ktorí túžia spoznať najvýznamnejšie historické miesta svetového formátu s výborným odborným sprievodcom, ktorý je má problematiku Blízkeho východu v malíčku a v Izraeli je ako doma. Pre tých, ktorí chcú spoznať nie len kresťanské pamiatky, ale aj novodobý moderný Izrael a reálny život v ňom.


Program zájazdu

Zájazd Palestína - Izrael dva v jednom

1.deň: Odlet zo Slovenska a prílet do Izraela

Stretneme sa v Bratislave a spoločným transferom odchádzame na letisko Viedeň. Prílet do Tel Avivu, transfer na hotel.

2.deň: Herodion - Betlehém

Poznávanie Izraelu začíname návštevou archeologickej lokality Herodion neďaleko Jeruzalema. Nachádza sa tu pevnosť, ktorú dal vybudovať kráľ Herodes Veľký a hrobka, v ktorej bol pochovaný. Z pevnosti nás nadchnú nádherné výhľady na Palestínu a aj samotný Betlehém.  V dnešný deň sa budeme pohybovať v Betlehéme, ktorý leží na území autonómnej Palestíny a spadá pod jej správu. Pripravte sa teda v Betlehéme na pravý arabský svet s najvýznamnejšími kresťanskými pamiatkami. Uvidíme  Pastierske pole – miesto s malým kostolom, kde anjel oznámil pastierom narodenie spasiteľa, priamo v Betlehéme navštívime baziliku Zrodenia s jasličkami - miesto, kde sa narodil Ježiš Kristus, kostol sv. Kataríny odkiaľ sa prenáša tradičná polnočná betlehémska omša, a kde v jaskyni pod ním Hieronym prekladal bibliu do latinčiny. Dozviete sa aj to, kde v preklade urobil malú chybu a prečo sa dlhé obdobie Mojžiš zobrazoval s rohmi.  Uvidíme Jaskyňu mlieka, kam sa podľa tradície zastavila Svätá rodina, aby Mária nakojila svoje dieťa, dnes je to jedno z najobľúbenejších pútnických cieľov v Betlehéme, aj pre vieru, že návšteva Mliečnej jaskyne, môže pomôcť zvýšiť plodnosť matiek, ktoré túžia po dieťati. S touto vierou sem prichádzajú nie len kresťanky, ale aj moslimky. Prejdeme sa uličkami Betlehéma, budeme si môcť kúpiť tradičné výrobky z olivového dreva, pozrieť sa v jednej z dielní ako miestni majstri pracujú s olivovým drevom, na centrálnom námestí v Betlehéme si môžeme dať pravú arabskú kávu s kardamónom.

Izrael Betlehem Izrael Betlehem Mliečna jaskyňa

3.deň: Jeruzalém

Dnešný deň spoznáme Jeruzalem. Nerobte si žiadne predstavy. Jeruzalém si neviete predstaviť, Jeruzalem si musíte iba zažiť. Nápoveďou je arabská, kresťanská, židovská a arménska štvrť. A mix najposvätnejších miest pre kresťanstvo, judaizmus a islam, pričom sa nemusí nachádzať vo svojej vlastnej štvrti. V Jeruzaléme rozdelenom hranicou, teda cheque pointom na západný židovský a východný palestínsky pochopíte, prečo je tak často miestom nepokojov a prečo sa niektoré otázky nikdy nevyriešia Z kresťanských pamiatok navštívime Olivovú horu s nádherným výhľadom na Jeruzalém a Skalný chrám ( mimochodom v aranskej štvrti ) Chrám Národov, prejdeme sa krížovou cestou Via Dolorosa, v ktorej je hranica medzi arabskou a kresťanskou štvrťou, cestou ktorou Ježiš niesol svoj kríž, uvidíme kostol sv. Anny – najlepšie zachovaný križiacky kostol vo Svätej zemi, zároveň kostol, ktorý stojí na mieste kde stál kedysi rodný rod Panny Márie, navštívime samozrejme aj Chrám Božieho hrobu, jedno z najposvätnejších miest kresťanstva, postavený údajne na mieste Ježišovho ukrižovania, pochovávania a zmŕtvychvstania. v Jeruzeléme uvidíme zo židovských posvätných miesta Múr nárekov, ktorý je pozostatkom západných hradieb niekdajšieho jeruzalemského chrámu,  židovskú štvrť a horu Sion, kde sa nachádza tzv. Večeradlo, teda miesto Poslednej večere a hrobom kráľa Dávida, pri ktorom vidíte sa modliť židov, samozrejme v oddelených častiach pre mužov a pre ženy.  Ak budete mať záujem, fakultatívne po dohode so sprievodcom budete môcť navštíviť večerný Jeruzalém a ortodoxnú židovskú štvrť. Nahliadnete tak z autobusu do tajov uzatvorenej komunity, kde sa čas zastavil aspoň pred sto rokmi. v zmýšľaní aj v obliekaní.

Izrael Múr nárekov Izrael Chrám Božieho hrobu

 

4.deň: Masada - Jericho

Dnešný deň prenikneme do fascinujúcej Judskej púšte. Nie je to púšť akú by ste si predstavili, sú to fascinujúce prírodné útvary, skalnaté útesy, plné jaskýň a fantastických pohľadov. Ocitneme na púštnom mieste, kde boli objavené známe Kumránske zvitky, rukopisy, ktoré obsahujú biblické texty a iné náboženské texty, v starovekej osade s jaskyňami, osade Kumrán. Okrem Kumránu zavítame do ďalšej významnej lokality, zapísanej do zoznamu UNESCO. Navštívime pevnosť Masada, monumentálnu pevnosť Herodesa Veľkého nad Mŕtvym morom, miesto hromadnej samovraždy obrancov pevnosti a symbol židovského boja za slobodu. Masada je síce historický významné miesto, ale keď sa vyvezieme lanovkou, dych nám zoberie nepredstaviteľne krásna vyhliadka na okolitú púštnu krajinu s fascinujúcimi prírodnými útvarmi. Dnes sa zoznámime aj s ďalším historicky významným miestom, najstarším mestom na svete. Navštívime Jericho, ktorého prvé osídlenie sa datuje do obdobia 9000 rokov pred Kr.. Okrem histórie tu ochutnáme aj úžasné a sladké ďatle, ktoré sú vraj najlepšie z okolia Jericha a vykúpeme sa aj v liečivom  Mŕtvom mori, čo nám dodá mnoho novej energie a príjemný relax.

 

Izrael Masada Izrael Kumran

5.deň: Galilejské jazero

Dnes nás čaká celodenný výlet do Galilei, hornatej, historicky významnej lokality Izraela, plnej mnohých duchovných miest. Je to miesto kde začal Ježiš svoju misiu a zanechal podľa tradícií stopy, ktoré na miesta jeho zázrakov priťahujú tisícky kresťanských pútnikov. Veď práve tu Ježiš podľa biblie kráčal po vode, tíšil búrku, nakladal lode s rybami a nakŕmil päť tisíc ľudí. Navštívime tu najväčšie staroveké mesto v Izraeli, Bet Shean, ktoré bolo súčasťou Dekapolisu, navštívime  Kostol Rozmnoženia chlebov a rýb, navštívime miesto kde Ježiš prvý krát kázal v synagóge a liečil ľudí - Kafarnaum a rodné mesto sv. Petra, kde býval Peter a kde sa stretávali už prví kresťania a pozostatky tzv. Bielej synagógy. V reštaurácii pri jazere si môžeme ochutnať miestnu špecialitu, rybu sv. Petra a Galilejské jazero si vychutnáme v plnej kráse počas plavby loďou po jazere.

Izrael Galilejské jazero Izrael Caperneum

6.deň: Haifa - Bahai - Jaffa

 Dnes v blízkosti Tel Avivu navštívime nádherné prímorské antické pamiatky v Caesarea Maritima, čo bolo kedysi  bývalé hlavné mesto Judského kráľovstva postavené Herodotom Veľkým. Dnes je to úžasne zachovalá archeologická lokalita situovaná na pobreží Stredozemného mora, s antickým amfiteátrom, hypodromom, križiackou pevnosťou, či pozostatkami herodotovho paláca. Cesarea je skutočne krásne miesto plné histórie a prímorskej atmosféry. Dnes navštívime aj tretie najväčšie mesto v Izraeli Haifa, kde sa nachádza nádherná vyhliadka na rozprávkové záhrady a chrám Bahái (UNESCO). Na záver dňa zavítame do Jaffa – najstaršej časti tel Avivu, čo bol kedysi  staroveký prístav a predchodca Tel Avivu, ktorý vznikal popri arabskej  Jaffe ako židovská osada, no dnes je miestom zábavy a nákupov. Hovorí sa, že do Jeruzaléma sa chodí modliť a do Jaffy zabávať.

Izrael Zahrady Bahrii Izreal Jaffa

7.deň: Hebron

Dnes navštívime Hebron, Mauzóleum patriarchov, synagógu a mešitu, kde sú pochovaní Abrahám, Izák a Jakob, mimoriadne uctievaná svätyňa Židov aj moslimov ( v prípade zmeny bezpečnostnej situácie deň venujeme kúpaniu v Mŕtvom mori ). Hebron je miestom častých nepokojov, takže návštevu Hebronu prehodnocujeme podľa aktuálnej situácie. Ak nie je celkom priaznivá, prechádzame okolo a zostávame sa kúpať v južnej časti Mŕtveho mora, kde môžete vidieť krásne soľné útvary a kde je koncentrácia soli najvyššia.

Izrael Hebron Izrael Hebron Mauzóleum

8.deň: Chrámová hora - odlet

V prípade, že nám to čas odletu a priaznivá situácia umožní, pozrieme si ešte Chrámovú horu v Jeruzaleme, miesta, kde kedysi stál Šalamúnov chrám a dnes sa na jeho miesta týči Skalný chrám so zlatou kupolou a  Jeruzalémsky bazár.  Transfer na letisko, odlet a následný transfer do BA.

Izreale Jeruzalem Izrael Jeruzalem Suveníry

Zaujímavosti Izrael

Prečítajte si články našeho blogu

9 esencií Izraela

Ponorte sa do tajov Izraela

Na zájazde v Izraeli cestujeme " Slow travel "

 

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

 ĎALŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY TRAVEGO TOUR

Parametre zájazdu

7x ubytovanie v 4*hoteli s polpenziou | Letecká doprava| Transfer BA - Viedeň a späť | Letiskové a servisné poplatky | 20kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Pobytová taxa | Služby slov. hovoriaceho sprievodcu + lokálneho sprievodcu| Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas pobytu | Program a organizácia | Balík vstupov |
8 dní / 7 nocí
Pre vstup do Izraela je potrebný cestovný pas platný 6 mesiacov po návrate.
Cestovné poistenie: 5€ / os. / deň
Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Viedeň- Tel Aviv a späť zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air / Ryanair. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 20kg batožina.
Slovensky hovoriaci sprievodca + lokálny sprievodca počas pobytu v Izraeli
Hotel 4* - Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Polpenzia je zahrnutá v cene zájazdu. Čas na obed je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo, či špecialitu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Vaše výdavky tvoria iba obedy a suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinou zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje približne od 6 do 20 os.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
03.10.2024 - 10.10.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1589 €
1429 €
27.02.2024 - 06.03.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1699 €
1429 €
30.10.2024 - 06.11.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1589 €
1429 €
13.03.2024 - 20.03.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1699 €
1429 €
13.11.2024 - 20.11.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1589 €
1429 €
17.04.2024 - 24.04.2024 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1699 €
1459 €
11.09.2023 - 18.09.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1669 €
1499 €
11.10.2023 - 18.10.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1779 €
1499 €
30.10.2023 - 06.11.2023 (8 dní / 7 nocí) Letecká preprava
Polpenzia
1699 €
1499 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
7x ubytovanie v 4* hoteli s polpenziou

 Letecká d.  Viedeň -  Tel Aviv a späť

Transfer BA - Viedeň a späť

 Letiskové a servisné poplatky
20kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Pobytová taxa
 Služby slov. hovoriaceho sprievodcu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas pobytu
Program a organizácia

 Balík vstupov

Ebook o pamiatkach, ktoré uvidíte

CENA NEZAHŔŇA

  • Cestovné poistenie: 5€ / os. / deň
  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 219€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.
  • Tipy a sprepitné: 55€ / os. (platba priamo na zájazde)

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu EXLETISR

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Čaro Vianoc v Bukurešti s ...

4 dni / 3 noci | RAŇAJKY
Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní

5dní / 4nocí 4* hotel | RAŇAJKY
To najkrajšie z Uzbekistanu

9dní / 8nocí 3-4* hotel | POLPENZIA
9 pokladov Saudskej Arábie

8dní /7nocí 3-4* hotel | Raňajky
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT