PETROHRAD - MESTO PALÁCOV

6 dní / 5 nocí | Raňajky

6 DNÍ / 5 NOCÍ | PETROHRAD ZÁJAZD | POZNÁVACÍ ZÁJAZD | Poznávací zájazd do Petrohradu | Zájazd do Petrohradu so sprievodcom

Vedeli ste že, Petrohrad nie je pomenovaný podľa svojho zakladateľa Petra I. Veľkého? Nie, nie je. Peter I. Petrohrad pomenoval podľa svojho patróna sv. Petra! Áno, podobných zaujímavostí sa na poznávacom zájazde do Petrohradu dozviete o Petrohrade a Rusku oveľa viac...spoznáte históriu a uvidíte množstvo skvotných pamiatok, ktorými je Petrohrad priam posiaty!


Program

Petrohrad Petrohrad - mesto palácov

6 - dňový poznávací zájazd do Petrohradu 

NOVINKA!!!  AUDIOGUIDE počas prehliadok mesta !!! Už Vám neunikne žiadna informácia!!!

V termíne 24.5.-29.5.2020 - Biele noci v Petrohrade

1.deň: transfer z BA do Viedne, odlet a prílet do Petrohradu. Transfer na hotel, ubytovanie.

2.deň: po raňajkách nás očakáva minibus, ktorý nám bude k dispozícii do konca prehliadky a nádherný Nevský prospekt. Po vyzdvihnutí na hoteli nás odvezie k Lavre Alexandra Nevského, podľa ktorého je pomenovaná hlavná, najznámejšia a najrušnejšia ulica Petrohradu – Nevský prospekt.  Tu navštívime významný petrohradský cintorín, kde sú pochované slávne osobnosti Petrohradu, ako napríklad P.I.Čajkovskij, F.M.Dostojevskij, manželka A.S.Puškina Natalia Lanska a mnohí iní. Tu navštívime aj maličké múzeum - so zmenšeninami sôch rozmiestnených po Petrohrade, tých, ktoré vlastne aj uvidíte, ako napríklad Peter I. ( Medenný jazdec ), Alexandrov stĺp, Katarína II., Mikuláš I., Puškin a mnohé iné. Od Lavry A. Nevského - čo je vlastne absolútny začiatok Nevského prospeku, nás odvezie náš minubus cez Aničkov Most, popri Aničkovom paláci k jedinečnému palácu v centre Petrohradu, ktorý sa zároveň radí aj medzi najkrajšie. Je ním Šuvalovský palác, palác bohatej rodiny Šuvalovcov a dnes tu sídli jedinečné Faberge múzeum. Vystúpime pred múzeom a vychutnáme si naozaj niečo skvostné. Nádherné a cenné zbierky predmetov slávnej petrohradskej šperkárskej rodiny Faberge. Miniatúrne šperky, známe Faberge vajíčka a iné predmety, ale i porcelán a predmety dennej potreby vykladané drahokamami, mnohé vytvorené pre členov cársej rodiny. Pred múzeom si nastúpime a odvezieme sa ďalej, cestou uvidíme sochu Kataríny II. a  za ňou Alexandrijské divadlo, mnoho krásnych kupeckých domov na Nevskom prospekte a zastavíme pri Kazanskej katedrále. Tu si prezrieme dookola viacero skvostných pamiatok. Kazanská katedrála, jedna z najkrajších pravoslávnych katedrál na území Ruska, ktorá tiež skrýva hrobku jedného z najznámejších ruských veliteľov M.I. Kutuzova, jeden z mála katolíckych kostolov Kostol sv. Kataríny. Pri Gribojedovom kanáli uvidíte  Chrám Kristovho vzkriesenia, postavený na počesť Alexandra II., na ktorého bol spáchaný atentát. Uvidíte jeden z najkrajších palácov v Petrohrade, Michailovský palác, ktorý je dnes sídlom významného Ruského štátneho múzea, prejdete sa parkom, po ktorom sa prechádzal kedysi A.S.Puškin, kde dnes stojí jeho socha a ktorý je neodmysliteľne spätý s Petrohradom.  Po Nevskom prospekte budeme pokračovať našim minibusom ďalej a vystúpime pri prenádhernom Chráme sv. Izáka - jedného z najkrajších pravoslávnych chrámov vôbec. Chrám sv. Izáka, ktorý navštívite  je najväčší chrám v Petrohrade a druhým najväčším pravoslávnym chrámom na svete  (po Chráme Krista Spasiteľa v Moskve). Prehliadka Chrámu sv. Izáka Vás určite očarí. Tesne vedľa chrámu uvidíte tiež Marínsky palác, soch Mikuláša I. a sochu Petra I., teda slávneho Medenného jazdca. Po prehliadke nastúpime do minibusu a plný dojmov sa vrátime na hotel.

3.deň: po raňajkách nás čaká približne hodinovou cestou fakultatívny výlet do Petergofu, známeho aj pod názvom Petrodvorec. V Petergofe nás okrem nádherného paláca, ktorý dal postaviť  cár Peter I. čaká aj prekrásny park, na navrhovaní ktorého sa podielal aj sám Peter I. Palác je bývalým letným  sídlom ruských cárov. Park pozostáva z mnohých fontán, no dominantnou je tzv. Veľká kaskáda, alebo Samsonova fontána s desiatkami pozlátených sôch a centrálnou fontánu striekajúcou do výšky až 20 metrov. Dopoludnia si nenecháme ujsť spúšťanie fontán za sprievodu hudby a prejdeme sa krásnym a rozľahlým parkom. Okrem hlavnej a dominatnej kaskádovej fontány, ktorú s fínskym zálivom spája podmanivý kanál je v parku takmer 140 iných menších fontán, jazierok a vodných plôch. V parku na brehu Fínskeho zálivu s nádherným výhľadom si pozriete panorámu protiľahlého Petrohradu a i malý skromný domček Veľkého Petra I. Po návrate z výletu, individuálne večerné voľno. Možnosť sledovania nočného otvárania mostov na rieke Neve.

4.deň: po raňajkách sa vydáme na výlet na opačnú stranu Petrohradu - smer Puškin - malé mestečko, pomenované podľa slávneho A.S.Puškina, ktorý tu navštevoval školu. Kedysi sa táto istá malá obec nazývala aj Carske Selo, pretože sa tu nachádzal a dodnes stojí prekrásny palác - postavený manželkou Petra I. Katarínou I.. Dnes nesie meno síce Katarínin palác, ale svoje nové pomenovanie získal na počeť slávnej panovníčky Kataríny II. Veľkej. Súčasťou komplexu je rozľahlý park s viacerými dobovými stavbami, ale nás bude zaujímať hlavne prehliadka samotného  Kataríninho paláca,  V paláci Vás očarí zlatá výzdoba, skvostný nábytok, množstvo zrkadiel a slávna ťažko opísateľná  Jantárová komnata, zdobená mozaikami z jantáru, achátu, či jaspisu. Prehliadka paláca je úžasným zážitkom, ktorý Vás nenechá ľahostajných. Po návrate z výletu individuálne večerné voľno.

5.deň: po raňajkách v tento deň spoločne navštívime veľkolepé Palácové námestie, ktoré sa pokladá za jedno z najkrajších na svete, na ňom grandióznu budovu Generálneho štábu, monumentálny Alexandrov stĺp z jedného kusu mramoru a ešte krajší podmanivý Zimný palác. Zimným palác je  niekdajším sídlom ruských cárov, ktorého prvá obyvateľka bola Katarína II. Veľká. Tu navštívime aj  Ermitáž, svetoznáme umelecko – historického múzeum, ktoré je jednou z najznámejších a najväčších svetových umeleckých a historických inštitúcií. Nachádza sa tu viac ako  400 sál  s  vyše 3 miliónmi cenných exponátov. Komplex múzea pozostáva zo 6 budov situovaných na brehu rieky Nevy. V Ermitáži si vychutnáte nie len skvostné a cenné zbierky, ale aj veľkolepú výzdobu interiéru. Po návšteve Ermitáže, individuálne voľno.

6.deň: Po raňajkách transfer na letisko, odlet z Petrohradu, prílet do Viedne a následný transfer do Bratislavy.


Rusko PRAKTICKÉ INFORMÁCIE K ZÁJAZDU " PETROHRAD - MESTO PALÁCOV "

Výlet do Moskvy Trvanie zájazdu: 6 dní / 5 nocí

Petrohrad biele noci Biele noci: v termíne od 24.5.-29.5.2020 je obdobie " bielych nocí ", ktoré začína koncom mája a končí začiatkom júla. Biele noci v Petrohrade sú veľkou turistickou atrakciou, nakoľko Slnko zapadá až okolo jedenástej a o polnoci a vychádza už okolo druhej, tretej hodiny ráno. Petrohrad v noci žije a ulice sú plné hudby, programu a turistov.

Petrohrad biele noci Ubytovanie:  ubytovanie Vám zabezpečujeme v 2- lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením. Izby sú jednoducho vybavené,  slušné a čisté. V prípade obsadenia izby iba jednou osobou ( osoba cestuje sama) je nutné uhradiť príplatok za 1-lôžkovú izbu. V prípade záujmu, môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spoluubytovanie. Je tak možnosť aj spoluubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia.

Petrohrad biele noci Stravovanie:  raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený.

Petrohrad biele nociCestovné poistenie:  poistenie zabezpečujeme prostredníctvom Union poisťovne a.s. Poistenie na zájazd odporúčame uzatvoriť u nás, nakoľko k vybaveniu víz predkladáme kompletné poistné zmluvy.

Petrohrad biele noci Cestovné doklady a víza: k cestovaniu do Ruska je potrebný platný cestovný pas ( platný 6 mes. po návrate )a elektronické víza. Elektronické víza Vám vybavíme za Vás.

Petrohrad zájazd Veľkosť skupiny na zájazde: v skupine je približne 7 až 16 osôb. Realizáciu zájazdu garantujeme už od 6 prihlásených osôb.

Petrohrad biele noci Sprievodcovské služby: Počas pobytu v Petrohrade je Vám k dispozícii výborná slovensky hovoriaca lokálna sprievdkyňa z Petrohradu.

Petrohrad biele noci Transfery: všetky transfery v rámci zájazdu zabezpečuje CK.

Petrohrad biele noci CENA ZAHŔŇA: 

 • 5x ubytovanie s raňajkami
 • Letecká doprava  Viedeň - Petrohrad a späť
 • Servisné a letiskové poplatky
 • 23kg batožina do podpalubia + príručná batožina
 • Pobytová taxa
 • Transfer letisko - hotel a späť
 • Všetky lokálne transfery v rámci programu
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Petrohrade
 • Program a organizácia
 • Spracovateľký poplatok za vybavenie elektr. víz.

Petrohrad biele noci GRATIS PLUS:

 • Cestovné poistenie Union ( zahŕňa aj storno zo zdravotných dôvodov)
 • Transfer BA  - Viedeň letisko a späť
 • Spoločne plánované vstupy
 • Prenájom audioguide zariadenia
 • E-book o geografii, histórii, pamiatkach a  miestach, ktoré na zájazde uvidíte, alebo navštívite.

Petrohrad biele noci Cena nezahŕňa iba:  Doplatok za 1-lôžkovú izbu 139€

 azerbajdzan Náročnosť ( 1-3) :  1 * fyzicky nenáročný poznávací zájazd,  vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
24.05.2020 - 29.05.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1195 €
26.08.2020 - 31.08.2020 (6 dní / 5 nocí) Letecká preprava
Raňajky
1195 €

CENA ZAHŔŇA

 • 5x ubytovanie s raňajkami 
 • Letecká doprava  Viedeň - Petrohrad a späť 
 • Servisné a letiskové poplatky
 • 23kg batožina do podpalubia + príručná batožina,
 • Transfer letisko - hotel a späť
 • Lokálna doprava v rámci programu
 • Pobytová taxa
 • Služby slovensky hovoriaceho sprievodcu počas pobytu v Petrohrade
 • Program a organizácia
 • Spracovateľský poplatok za vybavenie elektr. víz

GRATIS PLUS:

 • Cestovné poistenie Union ( zahŕňa aj storno zájazdu zo zdravotných dôvodov)
 • Transfer BA  - Viedeň letisko a späť
 • Spoločne plánované vstupy
 • Prenájom audioguide zariadenia
 • E-book o geografii, histórii, pamiatkach a  miestach, ktoré na zájazde uvidíte, alebo navštívite

CENA NEZAHŔŇA

 • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 139€

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba

Nástupné miesta

Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

790 €
9.MÁJ - DEŇ VÍŤAZSTVA - MOSKVA - ...
4 dni/ 3 noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1195 €
PETROHRAD - MESTO PALÁCOV
6 dní / 5 nocí | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
899 €
VEĽKOLEPÁ MOSKVA
5 dní/ 4noci | Raňajky
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
1350 €
AZERBAJDŽAN - ZÁJAZD PLNÝ PREKVAPENÍ
9 dní/ 8 nocí | Raňajky | 4*hotely
VSTUPY A POISTENIE V CENE GRATIS
Naši partneri
SACKA
SACKA
Sme členom Slovenskej Asociácie Cestovných Kancelárií A Cestovných Agentúr
DESCART
PRIMAPRINT
ZIAPHARMA