Rumunsko - Transylvánia

ZĽAVA DO 30.6.2022

Na poznávacom zájazde do Rumunska stratíte aj tie posledné predsudky, ak ste o Rumunsku mali. Presunom rumunským vidiekom sa vrátite v čase, no uznáte že je krásny, úhľadný a nesie v sebe hrdosť na rumunskú tradíciu. Naprieč rumunskom Vás prekvapia prenádherné historické pamiatky, starobylé a malebné mestečká s neopísateľnou atmosférou, alebo svetové unikáty akými sa pýši práve Rumunsko. Tými budú okrem hradov a zámkov, aj najkrajšia horská cesta na svete, alebo perla Rumunska - Palác parlamentu v hlavnom meste Rumunska, Bukurešti. Poznávací zájazd do Rumunska Vám prinesie viac ako si viete predsataviť!

 

Poznávací zájazd do Rumunska so sprievodcom

  • 5 Dní / 4 noci | Poznávací zájazd letecky do Rumunska so sprievodcom 
  • Všetky poplatky,  vstupy j poistenie s Covid  príplatkom sú zahrnuté v cene zájazdu
  • Žiadne príplatky k cene navyše

03.07.-07.07.2022 - posledné 4 voľné miesta

10.07.-14.07.2022 - 7 voľných miest

14.08.-18.08.2022 - posledných  voľných miest

Prečo cestovať do Rumunska

Prekvapivá krása tam, kde by ste to najmenej čakali. Rumunský klenot nevídanej hodnoty v spojení s výbornými sprievodcami a skvelou atmosférou Vám spríjemní život a zaradí sa medzi Vaše najkrajšie cestovateľské spomienky. V Rumunsku zanecháte aj svoje posledné predsudky a budete prekvapení, aký pokrok má táto krajina za sebou.

Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Rumunsko - Transylvánia

Pre cestovateľov, ktorí chcú do zbierky kus histórie Európy s jej zvykmi a tradíciami, pre klientov, ktorí majú radi dobrú partiu a príjemnú atmosféru na okruhoch krajinami s našimi skvelými sprievodcami. V Rumunsku si zároveň  príde na svoje každý, deti fascinuje Dracula, milovníci histórie rôznorodé pamiatky a pozostatky socializmu, mladých lacné jedlo, chutné drinky a večerné centrum.


Program zájazdu

Rumunsko - Transylvánia

1.Deň: Začína sa cetsa za spoznávaním tajomného Rumunska

Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom sa spoločne odvezieme  na letisko vo Viedni a odlietame do rumunského mestečka Kluž. Po prílete nás očakáva už iba transfer na hotel, ubytovanie a noc v hoteli.

2.Deň: Dnes sa zabavíme a nadýchneme zdravia v soľnej jaskyni, ale aj plnými dúškami vychutnáme pôvabné rumunské mestečko, rodisko Draculu a jeho zákutia 

Pol hodinku po tom, ako opustíme hotel sa ocitáme v najkrajšom podzemnom kráľovstve na zemi, alebo soľnom zábavnom parku? Rekonštrukcia niekdajšej soľnej bane Salina Turda z 13.st., ktorá kedysi zásobovala bielym zlatom Habsburgovcov, stála vyše 5 mil. Eur, ale rozhodne stála za to. Nie je to totiž žiadna nudná a jednotvárna prehliadka. V miestnosti Rudolfa Habsburského je amfiteáter s vyhrievanými sedadlami, ruské koleso, bowling, minigolf, či obchodíky so suvenírmi. Naša prehliadka bude trvať približne hodinu a pol a verte, že bude v skutku zábavná. A nemyslíme si to iba my. Portál Bussiness insider umiestnil soľnú baňu Salina Turda na 1.miesto v rebríčku najkrajších miest pod zemou. No nenavštívte to. Popoludní navštívime kráľa všetkých upírov – grófa Draculu. Jeho hrad si necháme na zajtra, dnes to bude v jeho rodnom mestešku Sighisoary. Aké je malé, také je pôvabné. Všetky mestečká, ktoré v Rumunsku navštívime majú jednoducho svoju atmosféru a Sighisoary nie je výnimkou. Navštívime tu rodný dom pána Draculu, schodisko učencov, kto bude mať chuť a silu si môže vykráčať až hore na vyhliadku Hodinovej veže, pochutnáme si snáď aj na dobrej kávičke v niektorej z útulných kaviarničiek tohto rozkošného mesta a vychutnáme si každý okamih nášho výletu do Rumunska. Na záver dňa sa presunieme do Brašova, kde sa ubytujeme a prenocujeme. Po návrate na hotel, ktorý máme v centre Brašova nám nič nebráni vychutnať si krásny večer v niektorej z rumunských reštaurácií, či kaviarní.

Rumunsko Salina Turda
RUMUNSKO SALINA TURDA Podzemné jazero
Rumunsko Sighisoara
RUMUNSKO SIGHISOARA

3.Deň: V znamení historických sídel, Drakulu, rumunskej kráľovskej rodiny a tradičných rumunských trhov a rumunských špecialít

Po odchode z hotela sa asi po hodine cesty ocitáme v prenádhernej horskej rumunskej prírode, v jednom z najkrajších horských mestečiek v Rumunsku, mestečku Sinaia, na mieste ktoré očarilo aj rumunského kráľa Karola I. natoľko, že sa tu rozhodol vybudovať sídlo rumunskej kráľovskej rodiny. Navštívime tu prenádherný zámok Peleš, navrhnutý v štýle alpských horských víl, nemeckým architektom Johanesom Schultzom. V honosne zariadených 170-tich  miestnostiach s 30-timi kúpeľňami nájdeme mnohé poklady. Naše oči poteší  veľkolepá výzdoba plná zlata a mramoru, starožitný nábytok rumunskej kráľovskej rodiny, vzácne koberce, taliansky mramor, zbierky kráľovských zbraní a brnení, ale i vzácne maľby Gustava Klimta. Popoludnie sa oäť presunieme rumunskou krajinou a zastavíme sa na návšteve vo vraj najdrahšej nehnuteľnosti v Európe. Ano je to Draculov hrad. Hrad Bran, ktorý preslávil slávny román Brama Stockera. Rozkošný stredoveký minihrad na Vaše zmysly zapôsobí viac ako ktorékoľvek iné miesto v Rumunsku. Pred prehliadkou alebo po nej, podľa toho, akí hladní budeme, navštívime trhy pod hradom, ktoré patria medzi najpestrejšie počas našej trasy Rumunskom. Nájdete tu nielen klasické suveníry, ale i typické vyšívané košele a blúzky, či miestne špeciality – syry a jedlá od výmyslu sveta. Práve tu ochutnáme rumunský folklór všetkými našimi zmyslami. Po tom, čo si dosýta vychutnáme hrad Bran a rumunské trhy sa presunieme späť do Brašova, kde si doprajeme ešte spoločnú prechádzku centrom mesta a individuálny večerný program, ktorý si môžete dopriať v jednej s príjemných rumunských reštaurácií s výhľadom na krásne historické centrum.

Rmunsko Peleš
RUMUNSKO HRAD PELEŠ
Rmunsko Bran hrad Drakula
RUMUNSKO DRAKULOV HRAD BRAN

4.Deň: Dnes platí aj cesta je cieľ. Tá naša povedie v Rumunsku najkrajšou horskou cestou na svete 

* platí pre termíny zájazdov júl - august

Dnešný deň venujeme očarujúcej rumunskej prírode. Prebrázdime najkrajšiu horskú cestu na svete – Transfagarasan. Cesta bola vybudovaná v 70-tych rokoch za prezidenta Ceausescu, má okolo 155km a spája mestá Bascov a Cartisoara. prechádza popri jazere Vidraru a ponúka nezabudnuteľný zážitok, pre ktorý sa oplatí cestovať. Fotky a spomienky, ktoré počas cesty Transfagarasanom ukoristíte Vám bude závidieť nejeden cestovateľ. K záveru dňa pricestujeme až k Sibiu, prejdeme sa centrom mesta  a vychutnáme si podvečer v tomto krásnom mestečku.

4.Deň: Dych berúca architektúra v rumunskej Bukurešti a fascinujúci Ceausescuho palác 

* platí pre všetky termíny zájazdov okrem mesiacov júl a august

Po raňajkách sa presunieme na cestu Rumunskom smer juh - do takmer dvojmiliónového hlavného mesta Rumunska, do Bukurešti. Všetky predsudky o Rumunsku, ktoré sme už síce stratili v predchádzajúce dni, v Bukurešti nemajú už žiadnu šancu. Veď aj podľa viacerých svetových ekonomických denníkov je Bukurešť jedna z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa metropol v Európe. Počnúc cestou kvalitnou autostrádou sa dostávame do modernej, pulzujúcej metropoly štyri krát väčšej ako naša Bratislava, ktorá nenechá ľahostajným nejedného cestovateľa. Ako prvé nás uchváti jedinečná architektúra nie len z čias socializmu, ktorej je tu hojde, ale aj mnoho nádherných historických budov, mnohých krásnych secesných, z predchádzajúcich storočí, vďaka ktorej Bukurešť vlastní dokonca aj prívlastok " Paríž Východu". Možno kvôli monumentálnemu Víťaznému oblúku z 19.st, ktorý sa nápadite podobá tomu v Paríži, či famóznemu Bulváru Unirii, kam určite zavítame. Tento obrovský bulvár bol vybudovaný po páde Ceausescuvho režimu podľa vzoru parížskej Champs-Elysees, v rovnakom luxuse aj dĺžke 3500m. Za pohľad nám stojí určite aj nádherné Námestie jednoty s rovnomennou obrovskou fontánou Unirii.  V historickom centre Bukurešti, ktorej časť siaha dokonca do 15.st, sa prejdeme nádhernými historickými uličkami natrafíme aj na skvostný a historicky cenník malý kostolík - Stavropoleos, ktorý, hoci je maličký, patrí medzi najvýznamnejšie kostoly v Rumunsku. Pochádza z 18.st, dal ho postaviť grécky mních a jeho bohato zdobený interiér je pastvou pre oči aj dnes. V Bukurešti navštívime samozrejme aj jej najväčšiu atrakciu - druhú najrozľahlejšiu stavbu na svete - Budovu Parlamentu, postavenú Ceausescum. Celková rozloha má 2,7km x 2,4km.  Tento palác je vraj dokonca viditeľný aj z vesmíru!. Na jeho prehliadke si prezrieme najzaujímavejšie a najkrajšie z jeho 1100 miestností. A popisovať ho, nemá žiadny význam. Nádheru, veľkoleposť, grandióznosť až bláznostvo tejto stavby, jej monumentálny exteriér a dychberúci interiér - je treba vidieť, vnímať a dotknúť sa na vlastnej koži! Po prehliadkach ubytovanie, noc v hoteli, popríade si môžete vychutnať posledný večer s nočnou Bukurešťou.

Rumunsko Transfagarasan
TRANSFAGARANSKÁ HORSKÁ CESTA V RUMUNSKU
Rumunsko_Bukurest
BUKUREŠŤ - PALÁC PARLAMENTU

5.Deň: Posledné nákupy suvenírov a vraciame sa z Rumunska domov 

Po raňajkách a odubytovaní nás čaká posledný presun smer Kluž / Bukurešť. Ešte pred odletom, pokiaľ nám to čas umožní, sa zastavíme v centre mesta, pomíňame posledné rumunské lei a v popoludňajších hodinách odlietame smer Viedeň, kde nás už bude očakávať náš transfer a návrat do BA.

Aj tieto pamiatky a atrakcie Rumunska Vás čakajú na zájazde

 

Skvelá a rozmanitá miestna kuchyňa, nádherné hrady a zámky, rozkošné farebné mestečká s nezabudnuteľnou atmosférou, najkrajšia horská cesta na svete / druhý najrozľahleší palác na svete

Na zájazde po Rumunsku cestujeme " Slow travel "

 

Dotkneme sa histórie a súčasnosti cez monumentálne pamiatky, dychvyrážajúcu prírodu jazdou po horskej ceste vybudovanej za Causescu, alebo cez neopísateľnú atmosféru rumunských mestečiek. O tom, že  Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si  môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.

POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 

Parametre zájazdu

4x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch | Letecká d. VIE - Cluj Napoca a späť | Transfer BA . VIE a späť | Letiskové a servisné poplatky | 10kg batožina do podpalub. + príručná bat. | Transfer BA - Viedeň a späť | Pobytová taxa | Služby slov. spriev. počas celého zájazdu | Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko | Všetky transfery počas okruh | Program a organizácia | Balík vstupov a ochutnávky | Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)
5 dní / 4 noci
Komplexné cestovné poistenie uzatvárame cez Union poisťovnu a.s. Balík poistenia zahŕňa aj doplnkové poistenie o Covid Príplatok.
Transfer z BA na letisko Viedeň a späť zabezpečuje CK v cene zájazdu.
Let Viedeň- Clui Napoca (RUM ) a späť zabezpečujeme leteckou spoločnosťou Wizz Air. V cene letenky je 1x príručná batožina a 1x 10kg batožina.
Slovensky hovoriaci sprievodca počas celého zájazdu
Hotel 4* - Ubytovanie zabezpečujeme štandardne v 2-lôžkových izbách. 3-tiu osobu na izbe je možné ubytovať na prístelke v prípade ak ide o dieťa do 12 r.. V ostatných prípadoch je potrebné objednať si jednu 2-lôž. izbu a jednu 1-lôž. izbu s príplatkom. V prípade cestovania 1 osoby je potrebné uhradiť príplatok za obsadenie izby iba jednou osobou. Môžeme pre Vás zverejniť, že hľadáme osobu na spolu-ubytovanie. Je tak možnosť aj spolu-ubytovania s inou osobou, pokiaľ obe osoby súhlasia a dvaja jednotlivci tým pádom nemusia uhrádzať príplatok za 1-lôž. izbu.
Raňajky. Raňajky sú zahrnuté v cene zájazdu. Čas na obed a večeru je pre Vás vyhradený. Navštevujú sa spoločne reštaurácie s výbornou miestnou kuchyňou za prijateľné ceny cca 5-8€/os. Naši sprievodcovia Vám odporučia vždy to najlepšie a najchutnejšie jedlo za čo najlepšiu cenu.
Všetky vstupy v rámci spoločného programu sú zahrnuté v cene zájazdu.
Na stravu miniete v priemere 5-10€ na osobu na deň. Zvyšné výdavky tvoria iba suveníry. Žiadne iné poplatky na zájazde neplatíte.
Lokálne presuny na prehliadkach a naprieč krajinami zabezpečujeme prostredníctvom našich partnerov klimatizovaným minibusom. Na zájazde je iba minimum peších presunov.
Wi-fi je dostupné na hoteli.
Veľkosť skupiny sa pohybuje od 6 do 20 osôb.
1-Fyzicky nenáročný poznávací zájazd, vhodný pre všetky vekové kategórie, od detí po dôchodcov, minimum peších presunov, presuny minibusom

TERMÍNY

Termín Dĺžka Doprava Strava Cena za osobu
12.05.2022 - 16.05.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
799 €
699 €
03.07.2022 - 07.07.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
799 €
699 €
10.07.2022 - 14.07.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
799 €
14.08.2022 - 18.08.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
799 €
699 €
15.09.2022 - 19.09.2022 (5 dní / 4 nocí) Letecká preprava
Raňajky
799 €

CENA ZAHŔŇA

CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd:
4x ubytovanie s raňajkami v 4* hoteloch

 Letecká d.  VIE - Cluj Napoca a späť

Transfer BA . VIE a späť

 Letiskové a servisné poplatky
10kg batožina do podpalub. + príručná bat.
 Transfer BA - Viedeň a späť 
 Pobytová taxa
 Služby slov. spriev. počas celého zájazdu
Transfer z let. na hotel a z hotela na letisko
 Všetky transfery počas okruhu
Program a organizácia
 Balík vstupov a  ochutnávky
 Cestovné poistenie Union GRATIS (balík s Covid garanciou v hodnote 5€/os.)

CENA NEZAHŔŇA

  • Doplatok za 1-lôžkovú izbu 109€
  • V prípade, že máte záujem o ubytovanie spolu s inou osobou, napíšte nám túto informáciu pri objednávke. My Vám spolubývajúceho nájdeme. Ak nie príplatok Vám v tom prípade už počítať nebudeme.

Nezáväzná objednávka, po jej prijatí Vás budeme najneskôr do 24 hod. kontaktovať

Termín
Kód zájazdu 73

Objednávateľ
Zadajte v tvare 09XX XXX XXX
2. Osoba
3. Osoba
4. Osoba
5. Osoba
6. Osoba
7. Osoba
8. Osoba
9. Osoba
10. Osoba
Pred odoslaním objednávky kliknite na tlačídlo nie som robot

NAŠE TIPY

Akciová cena 1489 €
Pôvodná cena 1779 €
Izrael - Tri svety, jedna ...
ZĽAVA DO 30.6.2022
8 dní / 7 nocí | VSTUPY A POISTENIE ...
Akciová cena 1049 €
Pôvodná cena 1299 €
Azerbajdžan - Zájazd plný ...
ZĽAVA DO 30.6.2022
9dní /8nocí | VSTUPY A POISTENIE V ...
1399 €
Tisíc chutí Arménska a ...
ZĽAVA DO 30.6.2022
8DNÍ/7NOCÍ |VSTUPY A POISTENIE V ...
Akciová cena 799 €
Pôvodná cena 899 €
Osviežujúce Gruzínsko na 5 dní
ZĽAVA DO 30.6.2022
5 dní / 4noci | VSTUPY A POISTENIE ...
Naši partneri
SACKA
SACKA
DESCART
PRIMAPRINT