Dokumenty
Hľadáme spoluubytovanie ( nemusíte ako 1 osoba platiť príplatok za 1-lôžkovú izbu ) v týchto termínoch:
V termíne 04.07. - 08.07.2023 - 1 dámu
Prekvapivá krása tam, kde by ste to najmenej čakali. Rumunský klenot nevídanej hodnoty v spojení s výbornými sprievodcami a skvelou atmosférou Vám spríjemní život a zaradí sa medzi Vaše najkrajšie cestovateľské spomienky. V Rumunsku zanecháte aj svoje posledné predsudky a budete prekvapení, aký pokrok má táto krajina za sebou.
Pre cestovateľov, ktorí chcú do zbierky kus histórie Európy s jej zvykmi a tradíciami, pre klientov, ktorí majú radi dobrú partiu a príjemnú atmosféru na okruhoch krajinami s našimi skvelými sprievodcami. V Rumunsku si zároveň príde na svoje každý, deti fascinuje Dracula, milovníci histórie rôznorodé pamiatky a pozostatky socializmu, mladých lacné jedlo, chutné drinky a večerné centrum.
Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom sa spoločne odvezieme na letisko vo Viedni a odlietame do rumunského mestečka Kluž. Po prílete nás očakáva už iba transfer na hotel, ubytovanie a noc v hoteli.
Pol hodinku po tom, ako opustíme hotel sa ocitáme v najkrajšom podzemnom kráľovstve na zemi, alebo soľnom zábavnom parku? Rekonštrukcia niekdajšej soľnej bane Salina Turda z 13.st., ktorá kedysi zásobovala bielym zlatom Habsburgovcov, stála vyše 5 mil. Eur, ale rozhodne stála za to. Nie je to totiž žiadna nudná a jednotvárna prehliadka. V miestnosti Rudolfa Habsburského je amfiteáter s vyhrievanými sedadlami, ruské koleso, bowling, minigolf, či obchodíky so suvenírmi. Naša prehliadka bude trvať približne hodinu a pol a verte, že bude v skutku zábavná. A nemyslíme si to iba my. Portál Bussiness insider umiestnil soľnú baňu Salina Turda na 1.miesto v rebríčku najkrajších miest pod zemou. No nenavštívte to. Popoludní navštívime kráľa všetkých upírov – grófa Draculu. Jeho hrad si necháme na zajtra, dnes to bude v jeho rodnom mestečku Sighisoary. Aké je malé, také je pôvabné. Všetky mestečká, ktoré v Rumunsku navštívime majú jednoducho svoju atmosféru a Sighisoary nie je výnimkou. Navštívime tu rodný dom pána Draculu, schodisko učencov, kto bude mať chuť a silu si môže vykráčať až hore na vyhliadku Hodinovej veže, pochutnáme si snáď aj na dobrej kávičke v niektorej z útulných kaviarničiek tohto rozkošného mesta a vychutnáme si každý okamih nášho výletu do Rumunska. Na záver dňa sa presunieme do Brašova, kde sa ubytujeme a prenocujeme. Po návrate na hotel, ktorý máme v centre Brašova nám nič nebráni vychutnať si krásny večer v niektorej z rumunských reštaurácií, či kaviarní.
Po odchode z hotela sa asi po hodine cesty ocitáme v prenádhernej horskej rumunskej prírode, v jednom z najkrajších horských mestečiek v Rumunsku, mestečku Sinaia, na mieste ktoré očarilo aj rumunského kráľa Karola I. natoľko, že sa tu rozhodol vybudovať sídlo rumunskej kráľovskej rodiny. Navštívime tu prenádherný zámok Peleš, navrhnutý v štýle alpských horských víl, nemeckým architektom Johanesom Schultzom. V honosne zariadených 170-tich miestnostiach s 30-timi kúpeľňami nájdeme mnohé poklady. Naše oči poteší veľkolepá výzdoba plná zlata a mramoru, starožitný nábytok rumunskej kráľovskej rodiny, vzácne koberce, taliansky mramor, zbierky kráľovských zbraní a brnení, ale i vzácne maľby Gustava Klimta. Popoludnie sa oäť presunieme rumunskou krajinou a zastavíme sa na návšteve vo vraj najdrahšej nehnuteľnosti v Európe. Áno je to Draculov hrad. Hrad Bran, ktorý preslávil slávny román Brama Stockera. Rozkošný stredoveký minihrad na Vaše zmysly zapôsobí viac ako ktorékoľvek iné miesto v Rumunsku. Pred prehliadkou alebo po nej, podľa toho, akí hladní budeme, navštívime trhy pod hradom, ktoré patria medzi najpestrejšie počas našej trasy Rumunskom. Nájdete tu nielen klasické suveníry, ale i typické vyšívané košele a blúzky, či miestne špeciality – syry a jedlá od výmyslu sveta. Práve tu ochutnáme rumunský folklór všetkými našimi zmyslami. Po tom, čo si dosýta vychutnáme hrad Bran a rumunské trhy sa presunieme späť do Brašova, kde si doprajeme ešte spoločnú prechádzku centrom mesta a individuálny večerný program, ktorý si môžete dopriať v jednej s príjemných rumunských reštaurácií s výhľadom na krásne historické centrum.
* platí pre termíny zájazdov júl - august
Dnešný deň venujeme očarujúcej rumunskej prírode. Prebrázdime najkrajšiu horskú cestu na svete – Transfagarasan. Cesta bola vybudovaná v 70-tych rokoch za prezidenta Ceausescu, má okolo 155km a spája mestá Bascov a Cartisoara. prechádza popri jazere Vidraru a ponúka nezabudnuteľný zážitok, pre ktorý sa oplatí cestovať. Fotky a spomienky, ktoré počas cesty Transfagarasanom ukoristíte Vám bude závidieť nejeden cestovateľ. K záveru dňa pricestujeme až k Sibiu, prejdeme sa centrom mesta a vychutnáme si podvečer v tomto krásnom mestečku.
* platí pre všetky termíny zájazdov okrem mesiacov júl a august
Po raňajkách sa presunieme na cestu Rumunskom smer juh - do takmer dvojmiliónového hlavného mesta Rumunska, do Bukurešti. Všetky predsudky o Rumunsku, ktoré sme už síce stratili v predchádzajúce dni, v Bukurešti nemajú už žiadnu šancu. Veď aj podľa viacerých svetových ekonomických denníkov je Bukurešť jedna z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa metropol v Európe. Počnúc cestou kvalitnou autostrádou sa dostávame do modernej, pulzujúcej metropoly štyri krát väčšej ako naša Bratislava, ktorá nenechá ľahostajným nejedného cestovateľa. Ako prvé nás uchváti jedinečná architektúra nie len z čias socializmu, ktorej je tu hojde, ale aj mnoho nádherných historických budov, mnohých krásnych secesných, z predchádzajúcich storočí, vďaka ktorej Bukurešť vlastní dokonca aj prívlastok " Paríž Východu". Možno kvôli monumentálnemu Víťaznému oblúku z 19.st, ktorý sa nápadite podobá tomu v Paríži, či famóznemu Bulváru Unirii, kam určite zavítame. Tento obrovský bulvár bol vybudovaný po páde Ceausescuvho režimu podľa vzoru parížskej Champs-Elysees, v rovnakom luxuse aj dĺžke 3500m. Za pohľad nám stojí určite aj nádherné Námestie jednoty s rovnomennou obrovskou fontánou Unirii. V historickom centre Bukurešti, ktorej časť siaha dokonca do 15.st, sa prejdeme nádhernými historickými uličkami natrafíme aj na skvostný a historicky cenník malý kostolík - Stavropoleos, ktorý, hoci je maličký, patrí medzi najvýznamnejšie kostoly v Rumunsku. Pochádza z 18.st, dal ho postaviť grécky mních a jeho bohato zdobený interiér je pastvou pre oči aj dnes. V Bukurešti navštívime samozrejme aj jej najväčšiu atrakciu - druhú najrozľahlejšiu stavbu na svete - Budovu Parlamentu, postavenú Ceausescum. Celková rozloha má 2,7km x 2,4km. Tento palác je vraj dokonca viditeľný aj z vesmíru!. Na jeho prehliadke si prezrieme najzaujímavejšie a najkrajšie z jeho 1100 miestností. A popisovať ho, nemá žiadny význam. Nádheru, veľkoleposť, grandióznosť až bláznovstvo tejto stavby, jej monumentálny exteriér a dych berúci interiér - je treba vidieť, vnímať a dotknúť sa na vlastnej koži! Po prehliadkach ubytovanie, noc v hoteli, poprípade si môžete vychutnať posledný večer s nočnou Bukurešťou.
Po raňajkách a odubytovaní nás čaká posledný presun smer Kluž / Bukurešť. Ešte pred odletom, pokiaľ nám to čas umožní, sa zastavíme v centre mesta, pomíňame posledné rumunské lei a v popoludňajších hodinách odlietame smer Viedeň, kde nás už bude očakávať náš transfer a návrat do BA.
Prečítajte si články našeho blogu o Rumunsku.
Vianočné trhy v Bukurešti
Bukurešť, Ceausescuov Palác, zlaté kohútiky a šatník Eleny Ceausescu
Dotkneme sa histórie a súčasnosti cez monumentálne pamiatky, dych berúci prírodu jazdou po horskej ceste vybudovanej za Causescu, alebo cez neopísateľnú atmosféru rumunských mestečiek. O tom, že Naše poznávacie zájazdy sú " Slow travel", si môžete prečítať aj na našom blogu, ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.
POTEŠÍME
VŠETKY
VAŠE
ZMYSLY
ĎALŠIE POZNÁVACIE ZÁJAZDY TRAVEGO TOUR
TERMÍNY
CENA ZAHŔŇA
CENA zahŕňa kompletné služby za Váš zájazd: |
|
![]() |
|
|
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
![]() |
|
|
CENA NEZAHŔŇA